Kuglane regije Zapad

Natjecanja i novosti iz regije
heku
Tipka sa dve ruke

Kuglane regije Zapad

Post Postao/la heku » 09 lis 2012, 16:08

Halo Zapad,lijepo je vidjeti da ste živi i zdravi,a k tome još i orni za diskusije i razmjenu mišljenja.
Svi ste u pravu: i Jeremija i Josip i Syndur – svi znate kuglati i poznate Pravila (pretpostavljam).
Nije kriva kuglana za slab rezultat već igrač i njegova igra.Točno kad bi kuglana bila „tehnički“
ispravna i „pravilno“ pripremljena,što znači da se pripremi i za domaćeg i gostujućeg igrača.NAŽALOST,
svjedoci smo činjenice da se pogotovo u prvoj ligi kuglane „ pripremaju prema protivniku“- da gost
nađe što manje drva – a...kako ću ja (domaćin) odigrati, otom,potom.Možda nešto i odigram dok se gosti
snađu na „našoj“ kuglani.To ne može NITKO osporiti. Nažalost,takav način pripreme staza,špricanja
čunjeva i ko zna čega, koristi se i upražnjava i u ostalim ligama,do najniže-bez konzekvenci.
Zašto SAMO hrvatski igrači imaju primjedbe na kuglane na kojima se igraju međunarodni kupovi pa i
svjetska prvenstva – ne šprica se i nenalijeva čunjsko postolje kao „doma“ a pogotovo ne čunjevi i
špaga.To je „vani“ zabranjeno.Dozvoljava se „nanošenje“ materijala za bolje klizanje čunjeva!

Tehnička ispravnost kuglana: pitanje bez odgovora.
HKS nema zvanično Tehničkog Pravilnika, nema zvanično Tehničke Komisije. Međunarodni Pravilnik
nalaže Hrvatskoj da Prva liga MORA igrati na tehničkim pregledanim i licenciranim kuglanama. A što je
stvarnost – prva liga trenutno igra na 12 tehnički nepregledanih i nelicenciranih kuglana.
Kuglana u Gospiću prošla je tehnički pregled 2007.g. i uz obavezu određenih dodatnih tehničkih detalja
koje je trebalo izvršiti (da li jest,nikad nije poznato) i dobila sertifikat, koji je istekao 2010.g. Znači kao i
Plitvice,nema teh.pregleda niti licence iako se na njima igrala ili igra Prva liga.

Čunjevi – Navod (g.voditelja svih zapadnih Liga) da se čunjevi moraju mijenajati odnosno,da ne smiju
biti stariji od dvije (2) godine, je proizvoljan,netočan i neutemeljen. Pravilnik (nažalost opet međunarodni,
jer se s drugim ne možemo služiti a ovaj je obavezan jer je Hrvatska članica međun.kugl.asocijacije)
kaže „kad je obujam čunja (korištenog) mjeren na visini od 9 cm, manji za 2 mm, tj. iznosi 108 mm,
mora se mijenjati“.
Drugim riječima,
na kuglanama gdje sticajem okolniosti trenira i igra jedna ekipa, čunjevi mogu trajati 4 godine i biti
ispravni po Pravilniku. A ako nam se ne sviđa Pravilnik, za Prvu ligu NE MOŽEMO GA MIJENJATI
(postoji propisana proceduralnost),
A L I za S V E lige Z A P A D....može se igratim i bez Pravilnika, od nove organizacione sheme,
Propozicija, sudaca, itd, itd. Ono što vrijedi za ostale Lige u Hrvatskoj (Sjever,Istok,Centar,Jug) ........
ne važi i za „Zapad“.U tom kontekstu treba sagledavati i tehn ičke detalje i ispravnost, na zapadu je
dozvoljeno „nešto više“.
Svugdje u svijetu dvojna registracija odnosi se na kategorije kadeta i juniora (U 18,U 23) i ne može se
primjenjivati na kategoriju „seniori“. Možda je na „zapadu“ opet nešto više dozvoljeno?

Pozdrav svima,

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: 2. HKL Zapad - muški

Post Postao/la lukodp » 09 lis 2012, 20:29

Seniori na dvojnom? Čunjevi da traju dvije godine? :lol:
HKS? Jel se to smije? Zašto onda i mi ostali to ne primjenjujemo?

Ovo s pripremom kuglana se tek zahuktalo i biti će tu još svašta, licenciranje neće apsolutno ništa pomoći. Mišljenja sam da plastiku niste mogli do te mjere "namjestiti", ili se varam, neznam. Zapravo, kuglao sam na "pravoj" plastici samo u KC i Đakovu, vrhunske kuglane za vrhunske rezultate, ali morao si nešto i odigrat, nije od dama padala devetka. No što je tu je, plakat ćemo još mi dugo za "plastikom" :roll:
Luko Del Ponte

josip1
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la josip1 » 09 lis 2012, 23:00

SADA MALO "PODUKE" ZA RAZNE KUGLAČKE "ZNALCE"
1. Skrad je malo mjesto u Gorskom Kotaru sa nešto više od 100 stanovnika
2. Mjesto Skrad ima dva kuglačka kluba koji se natječu od ove godine u istoj ligi-II.HKLZ
3. Klubovi se uglavnom financiraju iz proračuna Općine koja i sama jedva krpa konac sa krajem
4. Teninzi se igraju utorkom i četvrtkom od 16-21 sat
5. Položnice , staze, automatika i čunjevi su prema propisima
6. Kuglana se svaki tjedan redovito čisti( to čini igrač KK Skrad-jer nema novca za profesionalnog čistača)
7. Čunjevi se "špricaju" samo za utakmicu -dakle od ove godine 1 x na tjedan, lani 1 x na 14 dana i to-
--JE RAZLOG ZAŠTO ČUNJEVI NE KLIZE KAO NA KUGLANAMA KOJE IMAJU PO 10 DO 15 KLUBOVA,
GDJE SE ČUNJEVI I ZA TRENING REDOVITO "ŠPRICAJU" I ZA TRENINGE I GDJE SU JOŠ PO NEKOLIKO UTAKMICA SVAKI TJEDAN
--ZBOG TOGA ČUNJEVI MOGU TRAJATI I 5(PET) GODINA JER PRIMAJU MNOGO MANJE UDARACA U 5(PET) GODINA NEGO NA
NEKOJ DRUGOJ KUGLANI U 1(JEDNU) GODINU

-ZBOG TOGA MOLIM RAZNORAZNE "ZNALCE" DA MALO RAZMISLE, A NE DA ODMAH KEMIJAJU O NAMJEŠTANJU KUGLANE-
NAŠA SE SIGURNO NE KEMIJA
-IŠLO SE NA 3.ZADNJE LIGE RADI SMANJENJA TROŠKOVA( koje na kraju neće biti), A SADA BI SE HTJELO NAS UVALITI U DODATNE TROŠKOVE
--I KAKO KAŽE gosp. JOŽA FUĆAK - pogodite samo prvog sa boka, pa će biti i rezultata

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 10 lis 2012, 00:20

lukodp je napisao/la:Seniori na dvojnom? Čunjevi da traju dvije godine? :lol:

Ovo s pripremom kuglana se tek zahuktalo i biti će tu još svašta, licenciranje neće apsolutno ništa pomoći. Mišljenja sam da plastiku niste mogli do te mjere "namjestiti", ili se varam, neznam. Zapravo, kuglao sam na "pravoj" plastici samo u KC i Đakovu, vrhunske kuglane za vrhunske rezultate, ali morao si nešto i odigrat, nije od dama padala devetka. No što je tu je, plakat ćemo još mi dugo za "plastikom" :roll:
Luko, kada si to kugl'o u Đakovu? I tko o čemu ja o plohama, zašto klubovi druge lige moraju kuglati na plohama, a klubovi prve lige ne moraju licencirati svoje kuglane? Neka mi to netko objasni.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 10 lis 2012, 08:34

Krunoslav je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Seniori na dvojnom? Čunjevi da traju dvije godine? :lol:

Luko, kada si to kugl'o u Đakovu? I tko o čemu ja o plohama, zašto klubovi druge lige moraju kuglati na plohama, a klubovi prve lige ne moraju licencirati svoje kuglane? Neka mi to netko objasni.
Kada je bila plastika. Na Fortuni, početkom stoljeća ćini mi se, ili krajem prošlog :? , neko juniorsko koliko se sječam, Bulka i Prodanović su bili glavni :)
Luko Del Ponte

čep
Tek protipkao

Post Postao/la čep » 10 lis 2012, 13:08

U Skradu su čunjevi potrošeni!Tamo su 5 godina otkad je kuglana postavljena, i bilo je sezona kad su igrali tamo i 3 kluba(žene goranina mislim). Nemojte mi reći da su drva u redu ako dobar igrač Skender (bivši prvoligaški igrač) pravi 520 drva!
Koliko je Klek tamo našao,KUČAN,Peršić,Bosanac iz Plitvica???
Još kažete da se propisno čisti i održava,maže! Šta bi tek bilo da se to ne radi??
ako nema love,nema-jebiga tako je kako je,svima isti uslovi!

Samo da budu imali love za par metara drva za zimu,jer može biti Pingvin tulum!!!! :)

gm1978
Tek protipkao

Post Postao/la gm1978 » 10 lis 2012, 13:20

čep je napisao/la:U Skradu su čunjevi potrošeni!Tamo su 5 godina otkad je kuglana postavljena, i bilo je sezona kad su igrali tamo i 3 kluba(žene goranina mislim). Nemojte mi reći da su drva u redu ako dobar igrač Skender (bivši prvoligaški igrač) pravi 520 drva!
Koliko je Klek tamo našao,KUČAN,Peršić,Bosanac iz Plitvica???
Još kažete da se propisno čisti i održava,maže! Šta bi tek bilo da se to ne radi??
ako nema love,nema-jebiga tako je kako je,svima isti uslovi!

Samo da budu imali love za par metara drva za zimu,jer može biti Pingvin tulum!!!! :)
Zanimljivo razmišljanje. Znači,ako navedena trojka ne odigra na 600,ne valja kuglana. Svašta.
Naime,radi se o tri vrlo dobra igrača,koji ipak nisu takav kalibar da bi se po njihovoj igri mogla ocijenit ispravnost kuglane.

Dovedite Konikom i eto ih barem četvorica preko 600.

pjetao
Tek protipkao

Post Postao/la pjetao » 10 lis 2012, 13:28

Dečki moji uhvatite se vi kuglanja i treniga , a ne filozofiranja po forumima, e nevalja kuglana ova pa ona, trebamo bit sretni da imamo kuglane kakve imamo, mi u Otočcu nemamo nikakvu već 7 godina pa guramo i borimo se na sto načina. Treba se borit svim silama da ovaj sport uopće opstane a ne dal se šprica svaki dan,ili koji će igrač igrati ili slično. Ako ovako nastavimo budućnost nam je svima upitna. A slažem se i sa nekim prethodnicima ako si ti igrač imat ćeš i rezultat ...

jeremija
Tek protipkao

Post Postao/la jeremija » 10 lis 2012, 13:55

tako je ,više rada manje filozofije
a kakvo nam je s(r)tanje u državi dobro još sve i šljaka

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 10 lis 2012, 14:49

dobro veliš jeremija u kuglanju nam je stanje kao i u državi svi petljaju i muljaju svaka regija ima svoja pravila a kad se uhvati one koji muljaju onda počinju filozofije mi smo mislili , mi smo htjeli ko u stara vremena drugovi mi bi morali mi bi trebali
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Odgovorite