Pojedinačna prvenstva Kuglačkih saveza Regije Zapad

Natjecanja i novosti iz regije
heku
Tipka sa dve ruke

Re: Pojedinačna prvenstva Kuglačkih saveza Regije Zapad

Post Postao/la heku »

Dragi prijatelji!
Dugo me nije bilo tu ali polemika o kuglanama meni je strana što se tiče gdje će se igrati.Je i prije je bilo jakih igrača na domaćim kuglanama poćev od Pule pa recimo Županića a igralo se va Verudeli i Domu Mladosti pa u Ogulinu a tamo su žarili i palili Mihelčić i Žagar.Ovo je prošlost ali hoću reć da svi smo dolazili i odlazili kao poj. ili prvak u paru za regiju i u ničemu nije bio problem.Ja bi volio da je ovo sada bilo u Istri pa da vidimo rezultate ako su mali opet netko mora biti prvi i zadnji .lAli ovako čovjek ga preko mail- pošteno popljuva i lijepo nam objasni da je sa njim bio na piću i evo ga Jelenje je tu.A sad se prodaju štosevi tko da povoljnije.Od kuglačke regije Zapad uvijek ostane na kraju novaca pa neka se tamo naplati sa razlikom.

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer »

Najbolji igrači zone zapad odigrali su ovaj vikend pojedinačno prvenstvo i mogu reći da je završilo na radost svih pobjedom mladosti.
Dva najmlađa igrača prvenstva ujedno su se i plasirala na državno i to Tomislav Atalić (1987.) kao prvak regije i Daniel Kolar (1988) kao petoplasirani. Uz ovu dvojicu treba spomenuti drugoplasiranog Daria Prađena (1982) te nešto iskusnije Davora Celinšćaka (1965) na trećoj poziciji te uvijek mladog Rade Ružića (1952) kao četvrtoplasiranog. Ovaj kvintet će zastupati regiju na državnom i uvjeren sam da će nas dostojno prezentirati.

Pobjeda mladosti na ovom prvenstvu iznimno raduje pogotovo kad se uzme u obzir da je "godina proizvodnje" najveći problem naše regije ali i kuglanja općenito, mladih je vrlo malo ili nimalo i ovogodišnji rezultati daju nadu u neke bolje dane. Uz spomenute igrače treba pohvaliti i nastupe još nekih mlađih igrača: Robert Skok, Dario Kafol, Sanjin Jelovac, Danijel Ćosić.
Također je interesantno naglasiti da prva četvorica plasiranih dolaze iz različitih županija što je također svojevrstan raritet ali i pokazatelj da ni jedna županija ne zaostaje previše za ostalima. Istina, učešće igrača nije jednako zastupljeno no korak po korak i omjeri se iz godine u godinu lagano mjenjaju. U svakom slučaju nakon prošlogodišnje pobjede Perića iz „Velebita“ , Ličko-Senjska županija i dalje ima prvaka regije , a što je posebnost prvak i doprvak dolaze iz 3. lige , Atalić iz Gacke , Prađeno iz Istre što je u nekim godinama koje su iza nas i kad je vladala era Adrianeona bilo praktički nemoguće ni naslutiti. Nažalost prvoligaško kuglanje se svelo na jednog predstavnika ,nekad kvalitetni prvoligaški igrači su otišli „trbuhom za kruhom“ u neke bogatije klubove, neke je pregazilo vrijeme, zato raduje ovogodišnja pobjeda mladosti , čestitam Tomislavu ali i tati Ataliću na tituli koja će se u ovoj obitelji znati posebno cijeniti.

U početku sam napisao da je ovo bilo prvenstvo najboljih igrača regije Zapad i …ponavljam to i je bilo prvenstvo najboljih , naglašavam jer je bilo dosta podbadanja ove ali i prethodnih godina po pitanju nastupanja ili bolje rečeno nenastupanja nekih igrača kojima bi kao trebalo biti mjesto u zastupanju regije na najvišim takmičenjima. Da razjasnimo, prijave na županijska takmičenja su bile otvorene, svatko tko je bio zainteresiran se mogao prijaviti, svatko tko je želio kuglati je mogao pristupiti takmičenju tako da … ponavljam, ovo je bilo takmičenje najboljih igrača i kao takvog ga trebamo tretirati, a svima ostalima koji se ove godine nisu takmičili uputimo poziv da to učine slijedeće godine. Problem neprijavljivanja klubova u gotovo svim županijama je očigledan , negdje više negdje manje , no ja vjerujem da svaki igrač koji bi iskazao interes za takmičenjem, klub bi mu to i omogućio, dokaz tome je i veliki odaziv igrača iz klubova 3. lige. Činjenica je da se županijska prvenstva igraju prije početka ligaških prvenstava, da je velik broj igrača još uvijek van treninga, da mnogi nisu spremni za dvodnevne nastupe tako da jedan od razloga neprijavljivanja trebamo tražiti i u tom smjeru i nešto popraviti za slijedeća takmičenja, pronaći neke povoljnije termine, u svakom slučaju, bilo bi svima u interesu da je na županijskim takmičenjima puno više prijava.

No vratimo se na upravo završeno takmičenje pa spomenimo i to da je najmlađi takmičar bio već spomenuti Danijel Kolar (25), da je najiskusniji bio Ivan Kuharić (63), da je najzastupljeniji klub na finalu bila Crikvenica (4 takmičara), da su se takmičila ukupno 32 igrača od toga 1 prvoligaški igrač, 16 drugoligaških te 15 trećeligaških igrača.
Na kraju spomenimo riječ dvije o mjestima takmičenja, točnije o organizatorima (kojih u Dražicama nigdje nije bilo) ovog takmičenja. Prvo želim reći da se ove godine mjesto održavanja određivalo u posljednji čas, rekao bih bez ikakvog razloga, da se za mjesto održavanja kandidiralo nekoliko kuglana i da je natjecateljska komisija prvi puta valjda u povjesti kontaktirana i zatraženo mišljenje o ponudama, da su članovi komisije donijeli svoja mišljenja i da je na kraju takmičenje održano na kuglanama koje je voditelj takmičenja zone zapad sam odredio, dakle Skrad i Dražice. Iako je na sreću sve proteklo bez zastoja treba naglasiti da se slijedeći puta treba voditi briga barem o tome da se ako ne na kuglani onda barem pored kuglane nalazi kakav pristojni ugostiteljski objekt koji radi cijelu nedjelju da se ljudi mogu okrijepiti. O tim nekim sitnicama ubuduće treba voditi brigu.

Sve u svemu jedan ugodni vikend je za nama, slijedeću subotu krećemo u ligaške oglede, sretno !
M.G.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Bauer čemu sad odjednom toliko čuđenje da je voditelj sam odlučio gdje će se održavati natjecanje. Pa on je svake godine odlučivao gdje će se igrati i koliko koji savez daje pojedinaca i to je prolazilo ako se netko nije žalio. A što se tiče nazočnosti organizatora to je našem dragom voditelju bilo pre blizu pa si nije mogao naplatiti putne troškove. Pa sjećaš se valjda prije dvije godine kad je u Ravno Gori održano parovno prvenstvo regije Zapad da je na proglašenju bio samo par iz tvog kluba Frelih- Begić, ja i moj parnjak Martinac te dva suca i ti. Gle sad mi je palo na pamet pa ti si mogao dijeliti pehare kao dopredsjednik saveza i onako si bio na kuglani. ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer »

cezar je napisao/la:Bauer čemu sad odjednom toliko čuđenje da je voditelj sam odlučio gdje će se održavati natjecanje. Pa on je svake godine odlučivao gdje će se igrati i koliko koji savez daje pojedinaca i to je prolazilo ako se netko nije žalio. A što se tiče nazočnosti organizatora to je našem dragom voditelju bilo pre blizu pa si nije mogao naplatiti putne troškove. Pa sjećaš se valjda prije dvije godine kad je u Ravno Gori održano parovno prvenstvo regije Zapad da je na proglašenju bio samo par iz tvog kluba Frelih- Begić, ja i moj parnjak Martinac te dva suca i ti. Gle sad mi je palo na pamet pa ti si mogao dijeliti pehare kao dopredsjednik saveza i onako si bio na kuglani. ;)
Pročitaj još jednom, ja se ničemu ne čudim....samo analiziram i konstatiram činjenice i ..radujem se šta su mladi dečki odigrali odlično.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani !
Moram barem dvije riječi napisati.Osvrt je više nego korektan ali kada se neke stvari još kao,takve i analiziraju ipak podliježu i kritici.I ne treba se čuditi ako netko na to da i svoje primjedbe.Svaka čast prvacima ali simptomatično je kako to da baš i Perić i ostali nisu igrali poj.prv.Baueru kada se taksativno nabroje rezultati ok ali kada se napiše ovoliki članak malo dopune ne škodi.Moj Cezare ma gdje nađeš ovakve slike za svoj portal.Igrače slikat svaka čast ali ono.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

heku je napisao/la:Poštovani !
Moram barem dvije riječi napisati.Osvrt je više nego korektan ali kada se neke stvari još kao,takve i analiziraju ipak podliježu i kritici.I ne treba se čuditi ako netko na to da i svoje primjedbe.Svaka čast prvacima ali simptomatično je kako to da baš i Perić i ostali nisu igrali poj.prv.Baueru kada se taksativno nabroje rezultati ok ali kada se napiše ovoliki članak malo dopune ne škodi.Moj Cezare ma gdje nađeš ovakve slike za svoj portal.Igrače slikat svaka čast ali ono.
heku što ti je to "ono" da nisi možda mislio reći "onoga" ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Heku nemoj se ništa čuditi. "Ono" ti je desna ruka našeg dragog voditelja. Pogledaj rezultate pojedinačnog prvenstva i pročitaj
tko ih je uredio. Mene ne bi iznenadilo da je "ono" i djelio pehare. Meni je nekako poznat i osobno mislim da je neka legenda kuglanja. Ako ne
RH onda regije Zapad.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

zeljar je napisao/la:Heku nemoj se ništa čuditi. "Ono" ti je desna ruka našeg dragog voditelja. Pogledaj rezultate pojedinačnog prvenstva i pročitaj
tko ih je uredio. Mene ne bi iznenadilo da je "ono" i djelio pehare. Meni je nekako poznat i osobno mislim da je neka legenda kuglanja. Ako ne
RH onda regije Zapad.
zeljar moraš kod okuliste 8-) pa valjda vidiš da je pehare dijelio Joško a "ono" sam slikao i stavio sliku jer sam pretpostavljao da će biti ovakve reakcije :lol:. Čovjek se trudi a što je malo dosadan što se može.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Cezare, neznam zašto bih ja morao kod okuliste. Nije Joško u pitanju i o njemu nitko ne zbori. Ne vjerujem da si ono "prikazao" samo radi
reakcije nas forumaša. Mislim da vas dvojica imate nešto zajedničko. :lol: :lol:

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Vidiš možda si i u pravu. Oba dva pokušavamo izvještavati ljubitelje kuglanja na zapadu sa pravovremenim i na prvom mjestu točnim informacijama i to badava za razliku od našeg voljenog voditelja koji bere lijepu paru a izvješča su da boli glava.

Odgovorite