3. LIGE REGIJE ZAPAD

Natjecanja i novosti iz regije

Re: 3. LIGE REGIJE ZAPAD

PostPostao/la lukodp » 24 vel 2014

cezar je napisao/la:Da Zeljar u pravu si što se tiče da glavni sudac treba pregledati zapisnik i označiti crvenom olovkom greške prije nego što on potpiše zapisnik. Znači to je greška glavnog suca, iz ekipnog zapisnika se vidi da su to suci sa "C-1" liste bez uvrede. Zna se koliko im vrijedi licenca odnosno kad su zadnji put obnavljali licencu za suđenje. Sad će VL prebaciti lopticu na NK da ona odluči a on bere paru. On bi sam trebao reagirati kad se tako nešto dogodi jer on "pregledava" ;) sve dobivene zapisnike i trebao bi 8-) vidjeti takve očite greške gdje se vidi da je sudac pogriješio i utjecao na konačni rezultat utakmice. Isto kao što bi trebao reagirati kad na pojedinoj utakmici nastupi igrač a njega njegov klub nije stavio na popis igrača za dotičnu sezonu. Toga ima na pretek a VL ne reagira a zna se da u tom slučaju rezultat takvog igrača se briše i utakmica se verificira bez njegovih drva i poena ako ga je osvojio. Što se tiče suspenzije sudaca suce može suspendirati samo njegova domicilna sudačka organizacija a ne VL kao što je napisao za glavnog suca u Šibeniku. A i ti si Nikola upravu kad kažeš da se pojedini igrači čude kad im daš karton za prijestup kad prestupe bočne linije ili bosu a sad je trend čuđenja kad igrač baci kuglu pored daske položnice (kako bi rekli sa gume) pa za to mi niko nikad nije dosudio karton. O ocjenjivanju sudaca bi se moglo puno toga pričati.

Jedan sličan primjer iz 16.kola 3.HKLS. Suci su u Sisku krivo popunili ekipni zapisnik i proglasili domaćine pobjednikom. Nakon unosa podataka u "program" za vođenje lige od strane voditelja, on je tu grešku uočio te odmah proglasio pobjednike gostima. Nema žalbe, nema NK ... Na tim kuglanama na kojima se zapisnici vode ručno, jako je bitno da je pojedinačni zapisnik ispravan. Ako je pojedinačni ispravan, ekipni nije toliko ni važan...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la zeljar » 24 vel 2014

Prijatelju Heku. Prije 15 dana si pisao u svezi sudjenja da nema veze što sude sudci koji imaju veze sa klubom. Vidiš što se dogodilo vama u Puli a
to su napravili domaći suci. Što misliš da slučajno, ponavljam slučajno, takvu grešku napravi vaš sudac-igrač u Crikvenici. Razapeli bi vas gore od Isusa.
A pogledaj ponovo zapisnik iz Dražica. Čovjek sudi i kugla bez problema. A na svake dvije staze mira biti jedan sudac. Medjutim, nema veze. To
je županija "nedodirljivih" TM i NM. Izdana u dan sve veća lakrdija. Šteta da za njih nema T.I.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la heku » 25 vel 2014

Poštovani!
Zeljar moram ti samo ovo odgovoriti.Nemam ništa protiv da sude suci domaćeg kluba,jer nitko drugi neće više ni da dolazi na kuglane a kamo još i da bude sudac.Ovdje se radi o tome ,a to stalno slušam,- što se ti mješaš kada ništa ne znaš.E pa barem što se tiče ovakvih automata znam i previše jer ih i servisiram.Ne treba ništa dirati niti dodavati čunjeve prije nego ih registrira ili ne registrira nego se lijepo reče igraču to je palo a nije zbrojilo ili nakon igre u pune imaš toliko i toliko.Ali kada sudac nakon nekoliko uzastopnih promašaja pobriše totalizator i stavi ga na nulu a ovaj uredno pripisuje hice ali ne i srušene čunjeve jer domaći igrač ne može pogoditi prvo drvo x puta i u 24 hica nema 100 a nakon brisanja svega ima 108 ne mogu nego reći da je to namjerno učinjeno.Svi se mi podjednako mučimo ali barem neka i suci uvide koliko nervoze i ovakvim suđenjem rade i igračima.Ne radi semafor ok reci mi koliko imam u 15 koliko do kraja hitaca u čišćenje i priča gotova.Ovako kako god zbrajaš vidiš grešku iz aviona.Ja sam već nakon prvog para rekao da idemo doma jer i tako smo došli "izgubit".Kako god na početku nije valjao jedan semafor u trećem bloku samo drugi je radio dobro a ova tri su prolupala.Malo čudno.
heku
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Milan B. » 25 vel 2014

Pozdrav kuglačima i sport.funkcionerima,
Sport je nadmetanje dva protivnika u fer i korektnom međusobnom nadmetanju.Osim ta dva sportaša,
treći akter je funkcioner koji se zove "kuglački sudac" kategorije XY koji ima zadaću da prati odvijanje
igre dva aktera u okvirima Pravila i Propozicija.NAŽALOST, u kuglanju kao igri u kojoj dva aktera igraju
jedan uz drugoga sa ciljem postizanja boljeg i većeg rezultata da bi dobio poen u toj igri-TU IGRU ĆE
PRATITI I KUGL.SUDAC, bez obzira na svu tehnologiju i tehniku i komunikacijske elektronske mogućnosti
koje danas stoje akterima na raspolaganju.
Akteri igre a posebno sudac osim opće i sportske kulture,trebaju poznavati i određena Pravila,Propozicije
KUGLANJA a sudac i RAD NA AUTOMATU.IZNAD aktera u igri na stazama i suca za pultom je DIRIGENT IGRE
koji usklađuje cijeli orkestar od početka prijave do završetka natjecanja,motrenjem,pismenim kontroliranjem
instrumenata (zapisnika) i korekcijom uočenih nedostataka u okvirima korektnosti,fer pleja i sportskog
morala, a to je GLAVNI SUDAC.
SVI sudionici su podložni i mogu učiniti grešku bez obzira na povod i karakter, ALI MORAJU BITI SPREMNI
GREŠKU I PRIZNATI, USVOJITI i PROMIJENITI REZULTAT I KRAJNJI ISHOD.Tu je veličina,moralnost i sportski
duh natjecatelja i funkcionera.
Zašto bi KK Vinodol igrao ponovno utakmicu kada su greške ljudske a ne administrativne,nedorečene i
dvosnažne.NEMOŽE se ova utakmica poistovjetiti sa utakmicom u Šibenika, Šubićevac-Rijeka.Učinjena greška
ima ime i prezime a vodstvo domaćina trebalo je istu veče obznaniti i obavijestiti voditelja lige o učinjenom
propustu i izvršiti stvarnu registraciju utakmice.Ali ni za vrijeme utakmice nisu imali sportske veličine da
primjene Pravila koja su poznata u slučaju "ispadanja" automata ili kompletna ekipa sudaca mije dorasla ni
utakmicama treće lige.
Posebna "pljuska" biti će prikrpana ponovo regiji ZAPAD i vodstvu ako se utakmica poništi i zaključi odigravanje
nove utakmice.Treća liga po izgovoru visoko kotira a NIŽE ni nema ,a akteri ne mogu ni gore ni dole što se tiče
bodova i plasmana.Prema tome u igri je isključivo sportski potez domaćina i sportski moral priznavanjem stvarnog
postignutog a greškom ne priznatog rezultata,odnosno pobjeda gostujuće ekipe.
Na svjetskim prvenstvima se uoči greška nakon što je službeno objavljen rezultat,slijedi analiza,ispravak,sazivanje
aktera,izvinjenje i ponovo proglašenje izmjenjenog rezultata uz predočenje postojeće dokumentacije iz koje
KAO I U OVOM SLUČAJU, jasno je vidljiva "ljudska greška".
Ovo je moje osobno viđenje slučaja iz raspoloživih detalja utakmice temeljeno na poznavanju Pravila,Propozicija
i svih inih instrumenata kuglačke igre,prakse na natjecanjima svih kategorija i odrađenih funkcija na tim natjecanjima.
Pozdrav,
Milan B.
Tek protipkao

PostPostao/la zeljar » 25 vel 2014

Heku evo je opet gosp. Baričević odgovorio na probleme što se tiče sudjenja jer je stvarno dobro "potkovan" a i sam je medjunarodni sudac
i kao takav visoko kotira u svjetskom kuglanju. Neka sudi tko hoće ali kuglanja nema ako ti sumnjaš u poštenje sudaca i moraš pratiti svoj rezultat i
rezultat protivnika. Na ovakvim utakmicama sekudant ne bi pratio igru svoga igrača već da li sudac pravilno upisuje srušene čunjeve. Vjerujem ti da
nije bilo potrebe da se totalizator resetira na nulu pa onda se zbraja blok pa ponovo upisuje na totalizator i tako u nedogled. Taj isti glavni sudac iz
Pule je jednom prigodom uz pristanak NM, ne sjećam se tko je igrao, završavao utakmicu nakon prvog bloka na tri staze. Za ne povjerovati. Smatram da ste utakmicu vi dobili i to nije problem dokazati. Samo na pojedinačnom bloku D. Dejanovica osim ne spuštanja postave i zbroja iste uočio sam dvije greške u zbrajanju.
Budi dobar pa prekontroliraj sve pojedinačne blokove pa ćeš vidjeti. Pretpostavljam da ima još grešaka.

Ti si stari vuk i mislim da će te se ti i NM lako dogovoriti. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la heku » 26 vel 2014

Poštovani!
E sad idemo ispočetka.Dolazi na utakmicu dragi voditelj u bundi i u gumenim cipelama i vidi čuda ulazi kao sekundant do igrača do mene i nešto mu ko fol govori.Ma mene provocira jer zna da ću sucu reći neka ga izbaci van jer nije obučen kao sekundant.Svi sve vide ali nitko ništa neće reći dok ga ja nisam poslao znate kamo. A onda iza stupova naviruje dali mu je to upalilo.E sad o Puli.Sad i dosta više o tome.Ja sam i lani rekao da je to sve samo ne kuglana zbog raznih stvari a bio sam i na turniru kada je prvi puta organiziran.Ako je i funkova previše je nedobrih stvari.Da se razumijemo baš nikoga ne krivim zbog toga ali kada sam rekao neke stvari g.Pranić(ja nisam zaboravio što je rekao za mene)-a tko si ti da meni prodaješ fore o ovakvoj kuglani kakva je vaša.Osim što ima plastiku tri puta ispravnija.Zašto .Jer kada cijelu utakmicu na jednoj stazi stalno pada zadnja desna dama, a ja izvana vidim da nije naštelana i prerano se spušta i normalno da automat cukne i dama pada li ga pada.Ja pokušavam pomoći i rečem pa odite dole i samo malo zategnite špagu onda sam ja jedini neprijatelj.Dobro dobili ste automate sa 3.maja ali to ne znači da se ne mogu naštelati fotoćelije za hice i zbrajanje čunjeva.Kamo god sam išao na kuglane uvijek me je interesiralo ono iza,jeli pločica ovakva ili nije,dali su prsteni ovakvi ili onakvi.Kada se razmontirala Mlaka četiri kompleta smo dopeljali na Ad Turres .I elevatore sam ugurao u kombi kada je Crikvenica igrala u Rijeci.Zašto to pričam.I opet ću ponoviti.Nove čunjeve mi je iz Njemačke do Slovenije a ja ovamo donio Benedik bez kuglica za 7oo EUR ČETIRI GARNITURE ,čunjeve Sindur ganc nove sa zadnjeg svjetskog igrano.I kako smo to napravili dva kluba podijelili trošak 2.5oo kuna i gotovo.Kada sam doznao da su isti takvi prije ovih bili u Kutini za vježbanje reprezentacije preko g.Mezaka osobno sam išao k njemu da nazove domara u Kutinu i ja sam sam zapalio tamo po njih.Sve se može.Ali ja sam najveći neprijatelj za g.Pranića i "njegovu kuglanu" jer samo on zna sve o Šmitovoj kuglani.Neka vam posvjedoči Lj. Božac što sam tu večer rekao.Zato što je tako zločest mogu mu dati cijeli komplet elektronike za jednu stazu da promjeni sve što ne valja ali baš neću neka se pate svi koji tu igraju.A što se tiče čunjeva da tako mogu padati čunjevi sa kuglicama to nije normalno.Bio sam sa g.Baričevićem u Zaboku jučer na pregledu kuglane radi atesta jer igra sada reprezentacija u Ožujku i svi stavljaju čunjeve BEZ kuglica da bi igrači radili bolje rezultate a ne ove sramotne.Nisam bitan ja.Kada domaći ne znaju što će i kako do bolje igre i cifre to je pokazatelj stanja.A da ne govorim koliko puta sam za savjet pitao ljude po turnirima uSloveniji i ako sam mogao barem tanjur za glancanje ja bi ga nažicao.Toliko o tome.A da ne govorim o ovim nabavama preko ne znam koga po ovakvim cijenama od čunjeva do maziva ljudi informirajte se pa to se može kupiti iz vlastitog džepa koliko je to jeftinije. Mislim da sam bio dovoljno jasan ,jedino da počnem crtati.Da ova kuglana može proći atest moš misliti.
heku
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 26 vel 2014

heku je napisao/la:...Kada sam doznao da su isti takvi prije ovih bili u Kutini za vježbanje reprezentacije preko g.Mezaka osobno sam išao k njemu da nazove domara u Kutinu i ja sam sam zapalio tamo po njih....

Kad je to bilo? :shock: Reprezentacija i Kutina u istoj rečenici... to nisam vidio već desetak godina :D .
Čunjevi s kuglicom ili bez? Po nekoj mojoj logici ovi s kuglicom bi možda bili bolji za takve stare, raštelane kuglane. Manje bi padali kad netreba, a kad treba i onak ne znaći puno ;). Pričati o čunjevima na kuglani na kojoj ne rade totalizatori je apsurdno, nije mi jasno tko uopće dozvoljava igranje na takvim kuglanama. Jedno je kad totalizatori crknu uoći utakmice, ali konstantno igranje bez totalizatora je gotovo suludo. Shvačam i da se nema novaca, ali kako heku kaže, ako se ima volje to zbilja nije problem riješiti...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Milan B. » 26 vel 2014

Kratak komentar Vaših razmišljanja,
Kad bi bila pravno uređena država,svi bi znali što ih čeka iza nemoralne radnje, ili
kad bi kuglački savez bio uređen(makar) po uzoru na najbliže susjede,znao što tko treba da radi
i kako,kad bi županijski savezi bili produžena ruka nacionalnog saveza, tada bi na nivou
nacionalnog saveza postojala KLASIFIKACIJA ili KATEGORIZACIJA kuglana (i stari kuglački
funkcioneri nikada nisu čuli niti vidjeli nešto slično).Točno bi se znalo koja kuglana ima koji
atest = kategoriju, tko i što se na istoj može organizirati, itd, itd.Nažalost,nacionalni savez
dozvoljava i pod njegovom kapom igraju se lige na kuglanama koje NIKADA NITKO NIJE niti
VIDIO OD MAJSTORA POSLIJE MONTAŽE, neznaju u kojem su stanju,tko održava i kako, ALI
znaju prodavati maglu da kuglana za TREĆU ligu mora biti takva i takva,ispunjavati kojekakve
nebuloze,prijmera radi kaže voditelj lige da kuglana mora imati hidrometar a taj uvjet NE POSTOJI
NA KUGLANI ZA SVJETSKO PRVENSTVO.Zna se tko je odgovoran i mora znati vlažnost zraka,protok
i količinu za gabarite kuglane = projektanti i arhitekti,ne kuglački radnici.Ali,takvi smo jer nam
"kapa" dozvoljava da budemo,nacionalni savez nije samo organizacija prijateljske utakmice sa
Slovenijom ili osiguranje kombija za prevoz reprezentativaca,eventualno rezervacija nekakvog
prenoćišta sa minimalnim uslugama prehrane,SVE OSTALO prema sredini i dnu piramide,je od
slučaja do slučaja ili kako se tko izbori,snađe i kakve reference ima kod vodstva saveza.Ako si na
listi poslušnih i uzoran u dizanju ruke "za" bez pitanja i komentara, onda si OK. dobiti ćeš i
nagradno putovanje na neko svjetsko prvenstvo ili kup, INAČE .......pokrij se po ušima i slušaj,
jači i bliži vatri se grije.Pokušati pojasniti,dati prijedlog ili komentar, nedaj bože,ti si neprijatelj
kuglačkog saveza,ti se destruktivac,ti mrziš HKS,prodaješ pamet itd,itd,itd, u nedogled.
Zato i ja kažem, pozdrav svima.
Milan B.
Tek protipkao

PostPostao/la zeljar » 26 vel 2014

Izgleda da su se u regiji Zapad svi pokrili ušima. Kada su prošle godine pojedinci objavljivali ponude za voditelja lige rečeno je da to ne može tako
i da iza tih pojedinaca mora netko stajati (možda se mislilo na ŽKS). Tada je bilo i govora da će se za sezonu 2014./2015. godinu raspisati natječaj za
voditelja lige, da ne mora biti samo jedan voditelj i sl. Medjutim, evo i mjeseca ožujka a o tome ništa. Bojim se da se ništa neće na bolje promjeniti, a
NM će ostati doživotni voditelj RZ. Još jednom bih zamolio stare vukove koji su zadužili kuglanje RZ i hrvatsko kuglanje da se negdje nadju i dogovore
kako rješiti ovu krizu u RZ. Možda bi bilo najbolje da novi predsjednik HKS-a pozove baš te stare vukove (Kuharić, Agotić, Golubić i dr.) zajedno sa
predsjednicima ŽKS i da zauzmu stavove za iduću sezonu. Još nije kasno. A pametnih ljudi i kuglača u našoj regiji sigurno ima. Nije NM bogom dat.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la heku » 26 vel 2014

Poštovani!
Luko da raščistimo to sa čunjevima.Prije toga moram reći nešto i neću više ponavljati.Mi koji koristimo hotelske kuglane možemo biti zahvalni da još uvijek postoje i ništa više.Da imamo gradski krov nad glavom ja bi se zadužio i napravio kuglanu(ne za sebe).Svima je bila dobra dok su dolazili badava piti i jesti.Sad ne valja jer nema ploča a plastika je u odličnom stanju.Čunjevi se mjenjaju i kugle sve aramit,daska položnica dobra ,sve bi moglo biti bolje ali ako to tražimo od hotelijera reći ćer izvolte ća.I što sada.Umjesto da imaš podršku hoće te svi pokopati.Da sam tajkun sutra evo ti Paulia u Crikvenici sa osam staza.Toliko.A što se tiče čunjeva da ti pojasnim.Nemoj me loviti kada je točno to bilo cca pet,šest sedam godina prije doznali smo da se naša reprezentacija priprema za svj.prvenstvo na Sindur čunjevima bez kuglica i pošto takvi nisu tada bili dozvoljeni u našoj prvoj ligi stajali su u Kutini u skladištu.I sad se nadovezujem na ono od prije kada sam čuo da postoje a g.M.Baričević je nazvao g.Mezaka i dobili smo ih.(Ovo je samo znak da se nekada dalo surađivati).Kako .Sjeo sam u auto otišao u Zagreb do saveza i sjedio tamo dok g.Mezak nije nazvao domara u Kutinu te rekao po 4 garniture doći će taj i taj.Kad se rušila stara kuglana u Kranju u starom gradu nosio sam doma dijelove, priupitaj Benedika a na kraju ništa mi nije štimalo za Scmidtove automate osim pločica ispod čunjeva.Eto to mi je mana gdje god mogu nešto pokupim da mi se doma i ženi kosa diže ma glavi koliko stare krame imam u dvorištu.Toliko o volji da kuglana štima.Jer svaka kuglana na aparaturi ima načina špananja špage pa neće padati a Luko da ja na kuglani maknem i dva čunja polovica igrača ne bi ni vidjela da fale koliko ih to interesira.Samo znaju da kuglu treba baciti i ništa više.toliko o tim stvarima.A što se tiče rukovođenja moja dva metra su dovoljna da me vide .
heku
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Regija Zapad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.