TURNIRI REGIJE ZAPAD

Natjecanja i novosti iz regije

Re: TURNIRI REGIJE ZAPAD

PostPostao/la zeljar » 25 svi 2015

Sada kada se gužva u svezi Svjetskog prvenstva malo razišla postavio bih jedno pitanje vodećim sportskim djelatnicima KS PGŽ (a pretpostavljam da su
oni i najutjecajniji u regiji Zapad) u svezi budućnosti kuglanja na prostorima naše regije.
Naime, svjedoci smo komentara ovdje na forumu da je budućnost kuglanja u mladim uzrastima. Koliko je meni poznato u našoj regiji Zapad nekoliko
gradova, odnosno klubova, sustavno radi sa mladima. Međutim, ti mladi se nemaju gdje takmičiti osim na prvenstvu RH. Hvale vrijedna je organizacija turnira mladih koju sprovodi Karlovački kuglački savez i to tijekom godine u četiri grada (Karlovac, Ogulin, Ozalj i Slunj) gdje ti mladi odmjeravaju snage i stječu neka iskustva.
Moje pitanje bi bilo zašto se na nivou regije Zapad ne ofržava natjecanje mladih (U-9, U-10, U-11, U-12 i U-14) kada po mojoj procjeni ima
najmanje 80 mladih kuglača. Možda smo što se tiče mladih i najbrojnija regija u Lijepoj našoj. Izgleda da je za pojedince važnije održati neki Masters
veterana u Rijeci od prvenstva regije za mlade. Sami smo svjedoci kako prvoligaški klubovi vrbuju mlade igrače iz drugih sredina radi zadovoljavanja nekih
Pravilnika i Propozicija umjesto da sami stvaraju mlade igrače.
Čini mi se da je prošle godine u Rijeci bio organiziran neki turnir za mlade. Koliko sam upoznat ovo organiziranje turnira nije održano radi toga da se
mladi takmiče već je trebalo opravdati neke novce.
Ponavljam. Od mjerodavnih (poglavito voditelja lige i članova NK) očekujem neki odgovor ovdje na forumu.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la bauer » 21 lis 2015

Obzirom da su rezultati sa državnog prvenstva vezani za regiju zapad možemo ih tu spomenuti.
Mladi kuglači i kuglačice iz Goranina osvojili su na nedavnom prvenstvu RH u takmičenju parova brončane medalje pa ih vrijedi pohvaliti, u ženskoj konkurenciji Ema Tomašić i Tea Lakić , a u muškoj Matija Frlan i Karlo Petranović.
Također čestitajmo i prvakinji Hrvatske u sprintu (U-14) Dariji Barač koja nam dolazi iz Istre (Poreč) a koja je nedavno osvojila ovu najsjajniju medalju.

Treba napomenuti da ovi uspjesi sigurno nisu sve od naših mladih kuglača u regiji koji su na prošlogodišnjem i ovogodišnjem prvenstvu regije zapad u svim kategorijama od U9do U18 pokazali da napreduju iz dana u dan, te se u dogledno vrijeme može očekivati još uspjeha i veselja među našim mladim takmičarima.
Pohvale trenerima u sredinama koje su prepoznale potencijal mladih u kuglanju i posvetili se njihovom napretku. Čestitke !
bauer
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la cezar » 02 tra 2019

Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Regija Zapad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.