Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Prva HKL - Muški

PostPostao/la Krunoslav » 19 lip 2017

patak je napisao/la:čitam ove pametne ideje bubimira da u prvoj ligi svaki treba igrat s dva juniora... pa gdje izvlačite te ideje ?
koja europska liga je to uvela ?
time bi direktno onemogućili svakom našem klubu da bude prvak europe ukoliko za njega ne igraju dva top juniora svijeta..

znači zaprešić/mertojak/osijek imaju ambiciju postati prvaci europe i sad bi oni trebali cijelu igrat godinu igrat ligu s 4 igrača i 2 juniora, i plaćat još dodatno dva seniora da im griju klupu i čekaju par utakmica lige prvaka/ svjetskog kupa ?!?!

ili možda bubimir imaš i plan kako će i s juniorima pobijediti zerbst/podbrezovu/szeged ?

slažem se da treba naći neki način kako privući nove mlade u kuglanje, ali ovo vaše sigurno nije ni blizu..

Osijek si krivo citirao jer je Osijek igrao cjelu sezonu s dva juniora, a što se tiče mađarskog načina to već dobro izgleda, još bi uveo da se i zbrajaju pobjede juniora seniorskoj ekipi
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 19 lip 2017

Krunoslav je napisao/la:
patak je napisao/la:čitam ove pametne ideje bubimira da u prvoj ligi svaki treba igrat s dva juniora... pa gdje izvlačite te ideje ?
koja europska liga je to uvela ?
time bi direktno onemogućili svakom našem klubu da bude prvak europe ukoliko za njega ne igraju dva top juniora svijeta..

znači zaprešić/mertojak/osijek imaju ambiciju postati prvaci europe i sad bi oni trebali cijelu igrat godinu igrat ligu s 4 igrača i 2 juniora, i plaćat još dodatno dva seniora da im griju klupu i čekaju par utakmica lige prvaka/ svjetskog kupa ?!?!

ili možda bubimir imaš i plan kako će i s juniorima pobijediti zerbst/podbrezovu/szeged ?

slažem se da treba naći neki način kako privući nove mlade u kuglanje, ali ovo vaše sigurno nije ni blizu..

Osijek si krivo citirao jer je Osijek igrao cjelu sezonu s dva juniora, a što se tiče mađarskog načina to već dobro izgleda, još bi uveo da se i zbrajaju pobjede juniora seniorskoj ekipi

Taj "mađarski model" izleda dobro, a ne bi donio neko poskupljenje same lige. Nisam za to da se zbrajaju pobjede juniora, nego da se vodi zasebna statistika tijekom cijele lige i da se proglasi neslužbeni Prvak RH u toj kategoriji. Naravno, službeno bi i dalje bilo Prvenstvo RH u pojedinim dobnim kategorijama. Kada junior igra među prvih 6, njegov rezultat bi se pribrojio i u drugoj kategoriji. Primjerice, kad bi igrali Osijek i Zaprešić, rezultati koje postignu juniori Osijeka bi se priznali i za U23, dok bi dva juniora Zaprešića morala odigrati prije ili poslije utakmice svojih 240 hitaca. (Zaprešić i Osijek kao klubovi su nebitni, spomenuo sam ih samo kao primjer!)
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la patak » 19 lip 2017

Krunoslave,

citirao sam klubove bez nekog reda, te sam napisao kad bi klubovi imali ambiciju biti prvaci europe..
Osijek ima mlade decke koji igraju i svaka im cast na tome , ali u ovom sastavu nemaju ambiciju biti prvaci lige prvake recimo.. ali jednog dana mozda za godinu, dvije ce imati, skupit novce i kupit pojacanja, jel mislis da ce onda igrat juniori a platili su pojacanja da osvoje ligu prvaka !?!?

Ako ni jedna liga u europi nema pravilo da junior mora igrat za prvu ekipu u prvoj ligi ne razumijem zasto bi to sad hrvatska uvodila ??!
Takodjer se slazem da je madzarski model dobar, ali financije u klubovima prve lige su lose i sigurno nema.novaca za vodit na put jos dodatnih juniora da bi prjje igrali utakmicu..
patak
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 19 lip 2017

patak je napisao/la:Krunoslave,

citirao sam klubove bez nekog reda, te sam napisao kad bi klubovi imali ambiciju biti prvaci europe..
Osijek ima mlade decke koji igraju i svaka im cast na tome , ali u ovom sastavu nemaju ambiciju biti prvaci lige prvake recimo.. ali jednog dana mozda za godinu, dvije ce imati, skupit novce i kupit pojacanja, jel mislis da ce onda igrat juniori a platili su pojacanja da osvoje ligu prvaka !?!?

Ako ni jedna liga u europi nema pravilo da junior mora igrat za prvu ekipu u prvoj ligi ne razumijem zasto bi to sad hrvatska uvodila ??!
Takodjer se slazem da je madzarski model dobar, ali financije u klubovima prve lige su lose i sigurno nema.novaca za vodit na put jos dodatnih juniora da bi prjje igrali utakmicu..

Mislim da to nije problem: većina klubova dolazi s 2 auta ili s kombijem, dakle 10 ljudi.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la patak » 20 lip 2017

Newf,

neznam jel ti to namjerno provociraš ili iz zajebancije..
većina klubova prve lige ( ako ne i svi ) putuju kombijem na utakmice.. znam da zaprešić jedini nekad ide onim mini busom..
velika većina klubova dolazi s 8 igrača i trenerom ili predsjednikom, znači 9 ljudi..
svaki obični kombi ima 9 mjesta , a ne 10.. neznam kakve ti to kombije si vidio/koristio da su sa 10 mjesta..
kojim slučajem da je trener i igrač u istom klubom, kao recimo u Osijeku, onda ih ide 8..
u tom najboljem slučaju ide 8 ljudi za prvu ekipu + 2 juniora, znači nemogu u kombi, već kako ti kažeš mogu u 2 autu..
i da idu u 2 velika/najbolja auta , daj zamisli kako bi se oni vozili od osijeka do splita, njih 10 u dva autu..
došli bi strgani na utakmicu poslije takvog puta i sigurno rezultat nebi bi pravi..
znači dolazimo do zaključka da svakako treba još jedno prijevozno sredstvo ( kombi + auto, ili 3 auta ) za odigravanje takvih utakmica kao u madžarskoj ligi..

u svakom slučaju hrvatska liga još nije spremna za odigravanje utakmice juniorskog bloka prije seniorskog jer svi klubovi jedva preživljavaju sezonu a kamoli da im se sad uvode novi troškovi..
patak
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la heku » 20 lip 2017

Poštovani!
Samo još jedan pogled na ovu temu.Svi su "bacali drvlje i kamenje"na našu kuglanu Ad Turres.A kada je to hotelski objekat svima su vezane ruke.I dogodilo se da je prostor dan u najam kao fitnes ,a zakupac je svima nama pokazao gdje su vrata.Evo prošla je cijela godina i jedan klub prestaje sa takmičenjem jer ne može pratiti financijski dva treninga i utakmicu na Jelenju.Jer za osam ljudi trebaju dva auta i tako tri puta tjedno.Tako sam i prognozirao KK Vinodol out.A sad za ovaj drugi isto to plus dva juniora.Dva treninga puta 3 sa tri auta.Ali treba napraviti 40 km u jednom pravcu.Ako nemaš kuglanu u svome gradu puno toga je nemoguće ostvariti.Pa onda još i obaveza za juniore.Netko će reći nemoraš igrati.Upravo će se to i dogoditi.Moja prognoza je dvije godine i out.
heku
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la cezar » 20 lip 2017

Heku a kuglanom u Bakru????
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Raspisani lik

PostPostao/la krcko » 20 lip 2017

New kugla u tramvaj ligi. Nije se još javio samo onaj sveznadar iz treće i da vidiš rješenja :D ;)
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 20 lip 2017

krcko je napisao/la:New kugla u tramvaj ligi. Nije se još javio samo onaj sveznadar iz treće i da vidiš rješenja :D ;)

Kakve to veze ima? Ako ih dođe 9, može i 10. Kombi je 9+1 osim ako je iznajmljen s vozačem. I to nije rješenje nego ideja. Od 100 ideja bit će 1 dobra. Kuda nas je dovelo vođenje kuglanja bez ideja i vizije, vidite i sami... Najlakše je mudrovat i kritizirat... To što sam ja u tramvaj ligi nema nikakve veze. Imam igrača koji mi na trening dolazi iz Markuševca (cca 70 km sim i tam), i one koji dolaze iz centra (cca 40 km sim i tam). Ja sam doma na krajnjem zapadu Zagreba pa imam do kuglane samo 22 km sim i tam. Zagreb nije baš tak mali... A kad ne bi bilo te lige, 60% klubova u ZG bi se ugasilo. Ako je to cilj...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 20 lip 2017

8+1 s unajmljenim vozačem vrlo često
Nisam se ismijavao iz tvoje lige, ali naravno da je kompletna filozofija sasvim drugačija iz raznih rakursa. Svi mi putujemo na kuglanu da ti bude lakše, jer ako ne živimo u Zgb to ne znači da stanujemo na kuglani.
Svoje mišljenje o igrama juniora napisao sam već početkom osnivanja foruma. Anketirajte klubove, igrajte lige, pa tko ima love i interesa neka nastupa, a ne sve preko koljena.
Ako ide ide, ako ne.......
Ne razmem da moramo biti u svemu prvaci :roll:
krcko
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.