Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Hrvatski kuglački savez

PostPostao/la julio » 11 lip 2018

bubimir je napisao/la:prva liga 16 klubova to je 30 utakmica..... prvaci regija ulaze direktno u prvu ligu 5/ a zadnjih 5 iz lige ispada.. i druge lige proširiti na najmanje 14 klubova.. ostalo baciti u treću i to je to... a ne skoro u svim ligama stavili mudraci po 10 klubova... to je 9 utakmica u polusezoni.. taman se zalaufaš a liga gotova.. a i ta tzv. svjetska prvenstva se igraju svake godine.. toga nema ni u jednom sportu .. i onda ti 4 i 5 mjesec propada radi reprezentacije.. tj radi 10 ak ljudi trpi njih nekoliko stotina jer sve lige moraju završiti u ožujku.. a HKS bi se trebao izboriti da lječnički traje godinu dana

možda ne 16 ali 12 bi bilo idealno... svjetska , europska i ostalo bi bila ineteresantnija da se igraju rjeđe, svakih 2 ili 4 godine i tu se slažem sa bubimirom - kalendar ne bi toliko trpio
julio
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la newform1 » 11 lip 2018

Ja sam gospodin Bog tvoj i...

Iz ureda HKS-a, 2. lipnja 2018. poslan je mail svim klubovima, županijskim ks i zks-u te zborovima sudaca sa:
"Predmet: Odluke sa 2. sjednice Izvršnog odbora HKS-a u 2018. godini (2018. – 2022.)" sa daljnjim sljedećim tekstom:
Izvršni odbor HKS-a donio je slijedeću odluku vezano za redoviti prijelazni rok:
• Redoviti prijelazni rok održati će se sukladno kalendaru natjecanja za sezonu 2017./2018. te će započeti 20. lipnja 2018. godine, a završiti 02. srpnja 2018. godine u 24:00 sati.
Obrazloženje i odluke o obavezi dostave izjava

I sve bi to bilo u redu (načelno se slažem sa svime što piše), da na web stranici HKS-a u Izvodu iz zapisnika sa 2. sjednice IO HKS-a nema ni govora o toj točci dnevnog reda niti u dnevnom redu niti u zaključcima http://www.kuglanje.hr/files/Dokumenti/ ... _31_01.pdf Jedino se spominje Izvješće o broju klubova, no pretpostavljam da to nema veze sa ovim gornjim odlukama. Budući je HKS odlučan u tome da ne objavljuje cijele zapisnike i priloge, znači li to da je osim ove 2. sjednice bila još jedna fantomska sjednica bez zapisnika ili...
Da li je uopće onda ova odluka o prijelaznom roku i obrazloženju legalna?
Prosvijetlite me...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la pedro » 13 ruj 2018

Čitam stranicu našeg vrlog kroničara Miroslava Liovića, na Osječko-slavinskoj županiji i vidim da je 09. rujna 2018. godine ovaj kuglački svijet napustio
MARIJAN JURIĆ-JUKSA,dugogodišnji zaslužni kuglač i kuglački djelatnik iz Požege (Kaptola),između ostalog i član Skupštine HKS-a u nekom mandatu,član Natjecateljske komisije istog nacionalnog saveza itd.
Okrenem stranicu našeg nacionalnog saveza Hrvatskog kuglačkog saveza,kada zadnje vijesti su od 06. rujna 2018. godine,a od važnog podatka,da je ovaj svijet napustio
Marijan Jurić-Juksa niti spomena i niti slova !!??
Prvo pomislim da se nije radilo u te dane,ali očito da nije tako,pa se onda nakon informacije da odgovorna osoba u Savezu u liku i djelu Jagića nije senzibilizirana za takve događaje i ne osjeća potrebu da se HKS makar riječima zahvale oprosti od ipak važne osobe u jednom dijelu aktivnosti Hrvatskog kuglačkog saveza i to čistog amatera volontera,jasno se iskristalizirala činjenica da čovjek ATEISTA (uz dozvolu da takvi postoje) ne zaslužuje to itekako dobro plačeno mjesto,jer nema osjećaja za timski rad i cijeniti tuđi trud,koji je valoriziran sa 0 kuna
Mislim da je profesor pretpostavio neke nevažne kvalitete tajnika onim važnijim,a to je empatija prema društvu u kojem radi i osjećaji koje gaji 90% građana ove naše domovine.
Znači preporuka doktoru:"mijenjaj dok je vrijeme,jer kada tebi dođe glave biti će kasno za kajanje". Ne podliježeš valjda glumačkim sposobnostima!?
Marijanu Juriću lahka hrvatska zemlja,za koju se borio,počivao u miru,a obitelji Jurić iskrena sućut!
pedro
Tek protipkao

PostPostao/la julio » 14 ruj 2018

bravo pedro potpisujem svako slovo
iskrena sućut obitelji jurić
julio
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la jeremija » 15 ruj 2018

a izgleda da je i dalje godišnji, prvo kolo počelo, aplikacija radi sve u 16 :D :D

zašto se ne čudim tome :oops: :oops: :oops:
jeremija
Tek protipkao

PostPostao/la pedro » 16 ruj 2018

Kada smo već na temi rada dobro plaćenog čovjeka u Hrvatskom kuglačkom savezu,nakon našeg sjajnog Miroslava sa stranicom u Osječkoj županiji dao sam si vremena,pa sam prelistao Sportske novosti od subote i to od prve do posljednje stranice.Očekivao sam najavu novog prvenstva RH u kuglanju za žene i muškarce.
Naravno da sam uzalud listao sportke novine,kada vjerojatno nitko nije iz HKS-a najavio nove događaje. Ponovno sam otišao i malo dalje pa sam nazvao glavnog urednika SN gospodina Maria Zovka,koji mi je jasno rekao da je nakon legendarne Ivanke Ožbolt,pisanje o kuglanju preuzeo novinar Zlatko Karlo!
Glavni urednik je izrijekom potvrdio da bilo kakav članak da je stigao iz nacionalnog saveza sigurno bi bio objavljen,naravno naglasak je ipak na malim sportovima da budu zastupljeni. Sada nam je čekati da li će rezultate naše 1. lige u SN objaviti u srijedu ili uoće ne,kao prošle godine.
Toliko o propagandi našeg sporta - kuglanja!
Današnja vijest je da niti aplikacija nije radila na najvišem nivou ako je uopće radila.
Informacija iz hoo-a je da brutto plaća tajnika iznosi 17.000,00 cca, administratora 9.000,00 cca,previše novaca za nekoristan rad.Takav posao mogao je doktor Mikac obaviti sam iz Rijeke, kompjuterski,sigurno uspješnije puno,jer su ovi tzv djelatnici iz Varaždina.......Plaćaju se putni troškovi a to su mogle sportašice iz Zagreba obaviti jednako uspješno,ako ne uspješnije od postojeće garnitura,jer se ovdje radi o radu na kompjuteru i lap-topu,jer ostalo ionako proizvodi doktor Mikac.
Moram priznati da formalnosti (moramo imati po zakonu tajnika,a da li administratora(?),previše koštaju Hrvatski kuglački savez. Dolaze nezadrživo teška vremena!!
pedro
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 16 ruj 2018

jeremija je napisao/la:a izgleda da je i dalje godišnji, prvo kolo počelo, aplikacija radi sve u 16 :D :D

zašto se ne čudim tome :oops: :oops: :oops:

Meni je sve radilo ok. Baš nikakvih problema nisam imao s aplikacijom.
newform1
Forumsko piskaralo

pedro je napisao/la:Kada smo već na temi rada dobro plaćenog čovjeka u Hrvatskom kuglačkom savezu,nakon našeg sjajnog Miroslava sa stranicom u Osječkoj županiji dao sam si vremena,pa sam prelistao Sportske novosti od subote i to od prve do posljednje stranice.Očekivao sam najavu novog prvenstva RH u kuglanju za žene i muškarce.
Naravno da sam uzalud listao sportke novine,kada vjerojatno nitko nije iz HKS-a najavio nove događaje. Ponovno sam otišao i malo dalje pa sam nazvao glavnog urednika SN gospodina Maria Zovka,koji mi je jasno rekao da je nakon legendarne Ivanke Ožbolt,pisanje o kuglanju preuzeo novinar Zlatko Karlo!
Glavni urednik je izrijekom potvrdio da bilo kakav članak da je stigao iz nacionalnog saveza sigurno bi bio objavljen,naravno naglasak je ipak na malim sportovima da budu zastupljeni. Sada nam je čekati da li će rezultate naše 1. lige u SN objaviti u srijedu ili uoće ne,kao prošle godine.
Današnja vijest je da niti aplikacija nije radila na najvišem nivou ako je uopće radila.
Informacija iz hoo-a je da brutto plaća tajnika iznosi 17.000,00 cca, administratora 9.000,00 cca,previše novaca za nekoristan rad.Takav posao mogao je doktor Mikac obaviti sam iz Rijeke, kompjuterski,sigurno uspješnije puno,jer su ovi tzv djelatnici iz Varaždina.......Plaćaju se putni troškovi a to su mogle sportašice iz Zagreba obaviti jednako uspješno,ako ne uspješnije od postojeće garnitura,jer se ovdje radi o radu na kompjuteru i lap-topu,jer ostalo ionako proizvodi doktor Mikac.
Moram priznati da formalnosti (moramo imati po zakonu tajnika,a da li administratora(?),previše koštaju Hrvatski kuglački savez. Dolaze nezadrživo teška vremena!!

SN više rijetko tko čita i samo je pitanje fizičkog gašenja lista. Ni internetsko izdanje nije ne znam kaj posjećeno, a pogotovo ako nisi na naslovnici, teško ćeš naći bilo što van nogometa i tenisa. U VL ima rubrika "semafor" koja uredno objavljuje rezultate, ali to je sve.
Da bi se bilo što plasiralo u medije moraš dati gotov proizvod, dakle, napisani članak s fotografijama i svim ostalim materijalima, te još uz to imati dobru vezu. Ključne riječi su SAMOPROMOCIJA i grupa ljudi koja će se baviti distribucijom gotovih proizvoda kroz medije. Očekivati da će to raditi tajnik je suludo. Iz prve ruke znam da radio postaje imaju tendenciju izbacivanja govora iz svog programa (osim uglavnom šupljoglavih najava idućeg glazbenog bloka). Najveća prilika, kao i budućnost kuglanja leži u lokalnim medijima i manjim gradskim sredinama. Opet je primjer Zaprešić, gdje na svaku utakmicu dođe TV Zapad i radi priloge, razgovore...rijetko koji tjedan na TVZ prođe bez kuglanja. To nije došlo samo od sebe. Jučer je bio lokalni derbi u Splitu: je li to iskorišteno da se pozove studio Split ili TV Marjan ili koja lokalna postaja? Svaki klub treba "natjerati" lokalne medije da ih prate, pa će ih početi pratiti i oni većeg značaja. Jer svi mediji imaju problem popunjavanja programa. Komisija za marketing? Ne kažem da je to lako ili da je to moguće u kratko vrijeme, ali što se prije počne...
newform1
Forumsko piskaralo

pedro je napisao/la:Čitam stranicu našeg vrlog kroničara Miroslava Liovića, na Osječko-slavinskoj županiji i vidim da je 09. rujna 2018. godine ovaj kuglački svijet napustio
MARIJAN JURIĆ-JUKSA,dugogodišnji zaslužni kuglač i kuglački djelatnik iz Požege (Kaptola),između ostalog i član Skupštine HKS-a u nekom mandatu,član Natjecateljske komisije istog nacionalnog saveza itd.
Okrenem stranicu našeg nacionalnog saveza Hrvatskog kuglačkog saveza,kada zadnje vijesti su od 06. rujna 2018. godine,a od važnog podatka,da je ovaj svijet napustio
Marijan Jurić-Juksa niti spomena i niti slova !!??
Prvo pomislim da se nije radilo u te dane,ali očito da nije tako,pa se onda nakon informacije da odgovorna osoba u Savezu u liku i djelu Jagića nije senzibilizirana za takve događaje i ne osjeća potrebu da se HKS makar riječima zahvale oprosti od ipak važne osobe u jednom dijelu aktivnosti Hrvatskog kuglačkog saveza i to čistog amatera volontera,jasno se iskristalizirala činjenica da čovjek ATEISTA (uz dozvolu da takvi postoje) ne zaslužuje to itekako dobro plačeno mjesto,jer nema osjećaja za timski rad i cijeniti tuđi trud,koji je valoriziran sa 0 kuna
Mislim da je profesor pretpostavio neke nevažne kvalitete tajnika onim važnijim,a to je empatija prema društvu u kojem radi i osjećaji koje gaji 90% građana ove naše domovine.
Znači preporuka doktoru:"mijenjaj dok je vrijeme,jer kada tebi dođe glave biti će kasno za kajanje". Ne podliježeš valjda glumačkim sposobnostima!?
Marijanu Juriću lahka hrvatska zemlja,za koju se borio,počivao u miru,a obitelji Jurić iskrena sućut!

Mislim da je ovo degutantno. Osnovno je pitanje da li je iz OB županijskog saveza na HKS došla obavijest. Ako nije, nemamo uopće o čemu razgovarati.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 16 ruj 2018

pedro je napisao/la:Kada smo već na temi rada dobro plaćenog čovjeka u Hrvatskom kuglačkom savezu,nakon našeg sjajnog Miroslava sa stranicom u Osječkoj županiji dao sam si vremena,pa sam prelistao Sportske novosti od subote i to od prve do posljednje stranice.Očekivao sam najavu novog prvenstva RH u kuglanju za žene i muškarce.

Pročitah, a priznajem i napisah, na ovom forumu poprilično gluposti ali ... onaj prvi post sam prešutio ... ovo je malo previše ipak...
Aplikacija je radila savršeno. Video stream je išao sa 13 od 16 utakmica jučer odigranih. Ovo o sportskim novostima i velikim medijima je newform1 sve rekao i nema se tu kaj dodati, apsolutno se slažem sa svime.
Što se Zorana tiče, OK, slažem se da je trebalo i da treba ubuduće na stranicama nacionalnog saveza objaviti i popratiti odlazak kuglača i djelatnika koji su neminovno zadužili kuglanje ali kako ste vi to uspjeli povezati sa vjerom, vjeroispovijesti, empatijom i ostalim, meni zbilja nije jasno.
Sad će opet ispasti kako branim savez i kako sam "kupljen" sa garniturom kugli i čunjeva ali zapravo me ovakvim komentarima tjerate na to. Komentarima koji su degutantni i provokatorski a mišljenja sam i da im povod nije dobrobit kuglanja u RH nego neki osobni izljev žući i neslaganje sa radom tajnika. Radom tajnika koji je g. Mikcu donio drugi mandat predsjednika saveza. Radom tajnika koji je uspio funkcioniranje kancelarije HKSa dovesti na nivo na kojem je trebala biti uvijek i odavno. Radom tajnika koji će sasvim sigurno pohvaliti veliki broj kolega iz ŽKS... da ne nabrajam više. Vi niste sposobni ni ime županije Osječko-baranjske napisati ispravno a osjećate se podobnim prozivati njega.
Nitko nigdje nije spomenuo da od ove sezone g. Rosandić više nije voditelja prvih liga. OK, mogle su se i kotizacije onda malo korigirati ali OK, možda i budu iduće sezone a možda su ta sredstva preusmjerena u daljnji razvoj informatičkog sustava… manje bitno sada. Manje bitno pogotovo vama jer po vašem shvaćanju raditi na „kompjuteru“ i „lap-topu“ ipak nije neki rad. To može i mali od susjeda sve odraditi od kuće za 500,00kn godišnje jel tak ;)
Slobodno sada komentirajte ovo moje izlaganje kao plačeničko branenje rada saveza i tako to ...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.