Legitimnost rukovodstva HKS-a

Natjecanja i novosti iz HKS-a
devetka
Nevini

Re: Legitimnost rukovodstva HKS-a

Post Postao/la devetka » 09 tra 2009, 17:20

U Rijeci je u tijeku izborna Skupština HKS-a, na kojoj nazoče svi zastupnici, osim predstavnika Sisačko-moslavačke županije. Skupštinom predsjedava, naravno, dr. Tonči Mikac. Izvješća su usvojena, uz dva glasa protiv - Anđelka Crnčeca i Darka Oršića. Stiglo se do glasovanja za predsjednika, a kako je kandidat samo jedan - Ivan Lulić, isto je javno. Ivan Lulić upravo je izabran za predsjednika, uz 1 glas protiv.
U Izvršni odbor izabrani su, na prijedlog Ivana Lulića: Tonči Mikac, Zdravko Raškaj, Tomo Globan, Ivan Kovačević, Vladimir Šojat. Još su predloženi Dubravko Mesić, Ivan Vuletić, Mate Buljan, Ivan Hećimović i Matko Petričević, a izabrani su: Dubravko Mesić, Ivan Vuletić i Mate Buljan.
Dopredsjednik, ponovo, Tonči Mikac.
U Nadzorni odbor izabrani su: Vladimir Čvrljak, Antun Buble i Drago Marčinko.
Zaključeno je da se radna Skupština održi do početka godišnjih odmora, odnosno do sredine lipnja

Janica
Tek protipkao

Post Postao/la Janica » 09 tra 2009, 21:07

znači sve po starom, sve prijetnje na forumu otišle u vjetar.
I šta sad? Da se nadamo da će u ovom mandatu biti bolje.

Samo me zanim jedno, kada je skupština sazvana jer ja sam za nju saznao danas ( istina nije me bilo baš na kuglačkim događanjima), ali žao mi je što nisam prisustvovao.

Eto sad je gotovo.
Možemo samo poželiti uspješan rad :roll:

kazem
Tek protipkao

Post Postao/la kazem » 10 tra 2009, 08:35

E moj Janica kaj se čudiš pa to je bilo za očekivati kako sam prije napisao svi oni čuvaju svoju guzicu kako nebi izgubili dnevnice za sjednice i gledaju svoje sitne interese a boljitak za kuglanje ko ga j..e.Gdje su sad svi oni silni koji su prijetili raznim institucijama za sve nepravilnostima u HKS,gdje su Čunji, razbijači, Kajte,arcy,slavonci itd. koji su kao znali za sve i dobro bili upučeni a čini mi se da su skupa snjima sjedili tamo i dobro se zabavljali.Slavonci su se kleli kako neće dobiti podršku ali izgleda da su Brnine kugle iz Zadra koje je donio u zavičaj ušutkale taj dio ljepe naše.Kovači su pisali o kaznenim dijelima u savezu i čini mi se da i od toga neće biti ništa.Tresla se brda rodilo se niš.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 10 tra 2009, 20:21

Statut HKS-a

Članak 68.
Članove Nadzornog odbora bira Skupština glasovanjem na način i postupkom utvrđenima
posebnom odlukom Skupštine o provođenju izbora u HKS-u i u skladu s člankom 47. ovog
Statuta.
Za članove Nadzornog odbora mogu biti izabrani samo kandidati iz redova udruženih članica/
članova HKS koji nisu članovi Skupštine i drugih tijela HKS-a.
Za svoj rad i djelovanje članovi Nadzornog odbora odgovorni su Skupštini.

i onda u NO izaberu Dragu Marčinka koji je član skupštine...

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 10 tra 2009, 22:13

A ne samo Marčinko nego i Čvrljak i Buble. Po Mikcu i Luliću sve se može. Je.... Statut. Statut tumači pravnik po struci gosp. Buble na način kao da je završio pravni fax na prometu.

kazem
Tek protipkao

Post Postao/la kazem » 10 tra 2009, 23:19

Čudi me da jedan doktor i jedan nazovi stručnjak za kuglanje jer prodaje pamet na onim famoznim ispitima za trenere a Petroviću da seminarski kako izbornik nebi morao mozgati i nedaj bože pisati isti.Da ne duljim jako me zanima za što je doktorirao(možda mesar kobasičar)jer da mu takve stvari promakukod izbora odbora prosto neprihvatljivo, znači da je i on podoban ili su i njemu podobni ini.Slavonci se kleli nema šanse da Lulić dobije glas i Vule ni mrtav neće glasati za njega ali izgleda da su prevladale kugle iz Zadra koje je Brna vozio zasvoju regiju kao i sve ostale kugle na kojima su se zahvaljivali pojedinci iz regija.Ako ste se prodali za kugle ili za europu kao virovitička onda svaka vam čast vi ste bogom dani za hrvatsko kuglanje.Mogli bi se operacijom odstraniti... HKS kao i pojedinci izbornicima iz raznih kategorija.Suvi baulja kao i Petrović ali bitno je da igraju njegovi koji su lošiji od naših naravno boljih.Jedva čekam da se otkriju razno razni čunjevi poslije skupštine,kajte, slavonci,razbijači,neformi itd,Svaka čAST arcy tebi kao i međimurju ali Split sa njihovim Bulimom Bulitom ili kako već katastrofa, čovjek ne da je zalutao u pravo, ne može naučit tih par točaka statuta nego svi koji su ga izabrali ispred županije mogu se sramiti a on sam vjerojatno ne jer ima debeli obraz.Još jednom žalosno da jedan doktor dozvoljava da se to radi u savezu gdje ga biraju vjerujući u njegovu kompetentnost kao dugogodišnjeg djelatnika HKS .Svaka čast pojedincima koji su izvirivali... i zahvaljivali se na dobivenim kuglama i nisu ili nisu smjeli nedaj bože nešto kritizirali.Gospodo jadno do bola jer ste vi ipak dobili kugle a hrvatsko kuglanje?

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 10 tra 2009, 23:25

Pa daj onda i nabroji te gradove ili regije koji su dobili kugle i besplatne čunjeve za nas patuljke koji nemaju pojma !!!!

dario
Tek protipkao

Post Postao/la dario » 11 tra 2009, 19:20

Dragi moji, ajmo još jednom. Ništa neobično se nije dogodilo u Rijeci. Sve to gledamo već godinama, ali ako mislite da je vrijeme za promjene, ajmo mijenjati. U Statutu je predviđena mogućnost sazivanja Izvanredne skupštine. Mislim da je za nju i dalje dovoljna trećina članica, znači 7 ili 8 županija. Dvije ili tri su sigurne: Međimurska, Zagrebačka i Požeško - Slavonska (barem mislim) jer oni su i tako jedini imali primjedbi i u Rijeci. Uz malo truda, skupiti će se još četiri ili pet potrebnih, samo se treba malo angažirati. Mislim da Osječko-baranjska županija nije posebno oduševljena garniturom u HKS, ali ovaj put nije bili nikakve alternative, pa za koga su trebali biti? Momci iz Grmoščice koji su uspješno rješili Šojata doma, trebali bi napraviti i dodatni iskorak i maknuti ga iz ZKS-a, pa time i iz Skupštine i IO HKS-a. To nije nemoguće, ali treba se malo potruditi i odraditi klubove u Zagrebu i sazvati IS Zagrebačkog KS (on nosi tri glasa u HKS pa je to dosta važno). Ne znam što je bilo sa Siskom, ali valjda ima na forumu netko od tamo pa da nam objasni zašto nisu imali predstavnika u Rijeci (možda se ne slažu s načinom sazivanja Skupštine?). Iz Bjelovara Vas ima dosta, pa maknite napokon tog Globana i pošaljite nekog boljeg. Što je sa Varaždinom? Nikola, probajte i Vi u Rijeci nešto pomaknuti, pa se možda o istom trošku rješite Majnarića, a nas ostale vječnog Dottorea, koji je dovoljno štete napravio Hrvatskom kuglanju. Kad se na taj način skupi dovoljno potpisa za IS, onda ide druga faza. Treba naći drugog, boljeg kandidata, za kojeg se može računati da će imati potrebnu podršku, po mogućnosti nekoga iz politike (kao u košarci-Šuker ili u tenisu- Čačić) i to iz dva razloga: 1. možda uspije dovućudodatna sredstva ili pažnju medija ili sponzora i 2. možda još važnije DA SE NE USUDE GLASATI PROTIV NJEGA. Nakon toga je bitno dovesti na IS kvorum (polovicu članova Skupštine) i provesti izbor novog Predsjednika i IO.
Izgleda nemoguće, ali nije. Pogotovo što mislim da postoji dovoljno nezadovoljstva u županijama, samo ga treba kanalizirati. Mjesec ili dva posla, i kad se vrate sa SP, sve može biti pripremljeno. Klubovi imaju mogućnost sazivanja IS svojih županijskih skupština, i to treba koristiti. Po mom mišljenju, ovi koji su sada bili u Rijeci i tako nisu imali mandat da ikoga izaberu.

OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC » 14 tra 2009, 11:45

Kakva pleada likova, pa to izgleda kao Asterix na olimpijadi. Opet neću moći biti svijetski prvak niti za dvije godine. Dođe mi da se ostavim kuglanja pa da tu krečanu netko drugi gazi. Žalostan sam što još uvijek ljudi misle da Mikac i ostali bijeloglavi supovi mogu nešto značajno doprinjeti kuglanju.

Odgovorite