Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Milan B.
Tek protipkao

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la Milan B. » 12 lip 2014, 15:30

Poštovani g. Cezar,
M.Baričević vam neće dati komentar na stranicama foruma jer je završio sa javljanjem nakon što ga je g. "lipi" = g.Kovač
nazvao budalom i neznalicom.Čovjek s kojim nikada nisam popio kavu i smatrao sam ga (zahvaljujući pok.tati koji je bio moj kolega međ.sudac)
ozbiljnim pametnim gospodinom,a on je svoj stil komuciranja i kulture pokazao člankom iz Češke.Ja nisam ostao dužan HKS-a niti zrna kao niti
osobama koje se vrte oko HKS-a,nasuprot tome oni su meni ostali i materijalno i moralno.Ostavite temu. Ne pišem i neću pisati jer sam forum
kao njesto razmjene različitosti u razmišljanju, podrazumijevao drugačije.Javio sam se vođen isključivo željom da dam s vremena na vrijeme
kakvu dobru informaciji,novi detalj koji nije poznat u domaćem kuglačkom okruženju.Nažalost bilo je dovoljno.Tko želi informaciju iliti
komentar, u svako doba neka se obrati na moj e-Mail i dobit će odgovor.
Inače, situacija oko 2-og predstavnika u NBC Pokalu, čista je i nema nepoznanica jer je Sportski Pravilnik NBC to zadovoljio.To što neke nacije-
članice NBC-a NEMAJU vlastite Sportske i ine Pravilnike a kamoli usklađene sa NBC-ovim, predmet je za raspravu delegatima izborne skupštine
HKS-a. Da nacionalni savez nezna organizirati jednan vid nacionalnog natjecanja u ovom vijeku u kojem živimo u sportu koji nešto znači ne samo
za one koji se njim bave iz ljubavi - ovi koji su plaćeni, boli ih đ-n, već i za dosta ljubitelja i simpazitera kuglanja, više je od nacionalne sramote.
Ali viđeno više puta i dokazano, odgovorni imaju tako debele obraze da ih moj ili dopis nekoga drugoga ne potiče niti na čitanje.
Pisati da je slučaj u HRV specifičan i nepokriven u potpunosti propozicijama,je najobičnija floskula i prodavanje magle svima koji nisu u mogućnosti
pročitati Sportski Pravilnik NBC-a.Temeljem instrukcija postupit će se tako i tako,skakanje sebi u usta zbog neznanja i neinformiranosti.
Zato,sve najbolje vama forumašima i pročitati ću vas s vremena na vrijeme.
Milan B.

kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak » 12 lip 2014, 16:04

cezar je napisao/la:Dopis iz HKS-a http://www.kkzeljeznicar.com/images/KAN ... 202014.pdf

Nije mi jasno čemu komplikacije oko kandidature za nastup u NBC kupu, Ispravite me ako griješim.Postoje tri vrste međunarodnih kupova:
1. Svjetski kup – nastupa prvak države ( Zaprešić)
2. Europski kup- nastupa viceprvak države (Zadar)
3. NBC kup - treće plasirana ekipa iz prvenstva i pobjednik državnog kupa

NBC KUP- po ključu pobjednik državnog kupa
Pošto je Zadar osvojio KUP RH a već je osigurao nastup u Europskom kupu a poraženi Zaprešić nastup u Svjetskom kupu tada bi se tražio sudionik u NBC kupu u nadmetanju poraženih u polufinalu a to su Grmoščica i Osijek. Kako je Osijek suspendiran za sva europska klupska natjecanja po meni to mjesto predstavnika neke države za KUP osvojila bi Grmoščica jer kao što sam već rekao Zadar će nastupiti u Europskom kupu. Sa ovim po meni bi bio riješen predstavnik u NBC kupu po ključu pobjednik državnog kupa.

NBC KUP- po ključu treće plasirana ekipa iz državnog prvenstva
Pošto je Osijek bio treći a već smo rekli da je suspendiran za sva europska klupska natjecanja on odpada onda bi trebala nastupiti četvrto plasirana ekipa iz prvenstva a to je Grmoščica koja je već osigurala nastup u NBC kupu po ključu pobjednik državnog kupa. Sada po mom logičkom razmišljanju bi to pravo stekla peto plasirana ekipa a to je Poštar iz Splita pa ako oni ne žele jel se niko koliko znam ne može prisiliti da nastupi ako ne želi ili nema financijskih sredstava tada bi to pravo stekla šesto plasirani Velebit iz Otočca pa ako oni ne žele sedmi Medveščak itd.itd

Po mom mišljenju NK HKS-a je trebala tako napraviti a ne blamirati se i tražiti odgovor od ljudi iz NBC. Volio bi da nam svoje mišljenje da i gospodin Baričević.
Tko će u NBC-kup? :lol: :roll:
Grmoščica ima ekskluzivno pravo kao treće plasirani iz Kup natjecanja (izuzmemo li Osijek). Ukoliko oni ne žele, po meni a i po međunarodnom sportskom pravilniku koji vrijedi i za nas, nitko drugi ne bi ni trebao niti smio nastupiti iz Hrvatske kao prvi predstavnik (iz Kup natjecanja). Drugi predstavnik (iz lige) može biti Poštar kao peti iz lige te EVENTUALNO Velebit kao šesti ali po meni a i po međunarodnom sportskom pravilniku koji vrijedi i za nas ;) samo uz dozvolu NBC-a (zbog suzpenzije Osijeka). Ukoliko nitko od navedenih klubova ne želi ili ne može (Velebit ili Poštar) onda NEMAMO drugog predstavnika na NBC-kupu. AMEN.
Potražite si međunarodni sportski pravilnik (odnosno "DURCHFÜHRUNGSBESTIMMUNGEN" koji je zasebni dokument a aktualan je uz ovu temu).

Ukratko, šesti iz ligaškog prvenstva (Velebit) može nastupiti samo i jedino ako se Kup natjecanje NIJE igralo, što ovdje nije slučaj. Za sve ostalo, Cezar je objasnio. Grmoščica se može prijaviti i po kup natjecanju ili po ligaškom poredku (koliko znam prednost kod NBC-kupa ide natjecanju u kupu). Drugog predstavnika ne treba tražiti razigravanjem Kupa (suludo) nego ide četvrti ili peti iz lige. Eventualno šesti zbog ovog s Osijekom i pitanje prema NBC-u je trebalo usmjeriti tako.

P.S. Možete vi pljuvati po Baričeviću koliko hoćete, može on bit i ovakav i onakav ali čovjek je opet u pravu što se ove predstave HKS-a tiće.

Iz godine u godinu se ponavljaju ovakvi cirkusi i zbilja me čudi što je jedan visoko obrazovani gospodin (prof. dr.sc. Tonči Mikac) stao ispred svega i još uvijek ne uspjeva povlačiti brod u pravom smjeru. Možda da zaposlenike HKS-a povede na neko od svojih predavanja na fakultetu u Rijeci, sasvim sam siguran da bi naučili i usvojili nešto o organizaciji i upravljanju nacionalnog sportskog saveza, :ugeek: koliko god tematika na prvi pogled nije slična :).

Milan B.
Tek protipkao

Post Postao/la Milan B. » 12 lip 2014, 17:00

Tamo gdje sam započeo,moram i završiti :
iskreno se izvinjavam g.Kovaču i zahvaljujem na tel.pozivu kao i objašnjenju da on osobno ne stoji iza
psudonima "lipi".Sve što sam rekao vezano za autora pod nazivom"lipi" (vrlo efektan dalmatinski pridjev) i dalje ostaje
kao i sumnja u osobu koja se krije iza toga. Hrvatski reprezentativac visokog ranga koji sebe smatra vrlo pametnim sa malo mozga,
a kad dobijem potvrdu da je to zbilja taj kojeg sam sada locirao,uputit ću mu znak zahvale. Samo neka se strpi,doći će.
G.Kovač. izvini i pozdrav.

kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak » 12 lip 2014, 17:09

Milan B. je napisao/la:Tamo gdje sam započeo,moram i završiti :
iskreno se izvinjavam g.Kovaču i zahvaljujem na tel.pozivu kao i objašnjenju da on osobno ne stoji iza
psudonima "lipi".Sve što sam rekao vezano za autora pod nazivom"lipi" (vrlo efektan dalmatinski pridjev) i dalje ostaje
kao i sumnja u osobu koja se krije iza toga. Hrvatski reprezentativac visokog ranga koji sebe smatra vrlo pametnim sa malo mozga,
a kad dobijem potvrdu da je to zbilja taj kojeg sam sada locirao,uputit ću mu znak zahvale. Samo neka se strpi,doći će.
G.Kovač. izvini i pozdrav.
:lol:
Nije "batmanu" za vjerovat. Izgleda da će "lipi" uskoro biti identificiran, lociran, uhićen i transferiran ... :lol:

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 13 lip 2014, 00:38

cezar je napisao/la:Dopis iz HKS-a http://www.kkzeljeznicar.com/images/KAN ... 202014.pdf

Nije mi jasno čemu komplikacije oko kandidature za nastup u NBC kupu, Ispravite me ako griješim.Postoje tri vrste međunarodnih kupova:
1. Svjetski kup – nastupa prvak države ( Zaprešić)
2. Europski kup- nastupa viceprvak države (Zadar)
3. NBC kup - treće plasirana ekipa iz prvenstva i pobjednik državnog kupa

NBC KUP- po ključu pobjednik državnog kupa
Pošto je Zadar osvojio KUP RH a već je osigurao nastup u Europskom kupu a poraženi Zaprešić nastup u Svjetskom kupu tada bi se tražio sudionik u NBC kupu u nadmetanju poraženih u polufinalu a to su Grmoščica i Osijek. Kako je Osijek suspendiran za sva europska klupska natjecanja po meni to mjesto predstavnika neke države za KUP osvojila bi Grmoščica jer kao što sam već rekao Zadar će nastupiti u Europskom kupu. Sa ovim po meni bi bio riješen predstavnik u NBC kupu po ključu pobjednik državnog kupa.

NBC KUP- po ključu treće plasirana ekipa iz državnog prvenstva
Pošto je Osijek bio treći a već smo rekli da je suspendiran za sva europska klupska natjecanja on odpada onda bi trebala nastupiti četvrto plasirana ekipa iz prvenstva a to je Grmoščica koja je već osigurala nastup u NBC kupu po ključu pobjednik državnog kupa. Sada po mom logičkom razmišljanju bi to pravo stekla peto plasirana ekipa a to je Poštar iz Splita pa ako oni ne žele jel se niko koliko znam ne može prisiliti da nastupi ako ne želi ili nema financijskih sredstava tada bi to pravo stekla šesto plasirani Velebit iz Otočca pa ako oni ne žele sedmi Medveščak itd.itd

Po mom mišljenju NK HKS-a je trebala tako napraviti a ne blamirati se i tražiti odgovor od ljudi iz NBC. Volio bi da nam svoje mišljenje da i gospodin Baričević.
Cezare u tvome komentaru ima logičnosti. Medjutim molio bih te da objasniš ovo: Ako ne bi pristao sedmi Medveščak itd.itd. Odustanu osmi, deveti
i deseti dolazi se do ekipa koje su ispale iz lige, odnosno 11. KK "Radnika" i 12. KK "Zanatlije". Znači i njima bi se ponudilo sudjelovanje u Europi. Pa ako i oni
odustanu da li bi se onda to isto sudjelovanje pon udilo prvacima drugih liga po regijama. Ukoliko bi se ponudilo i ako dva ili više prvaka pristanu moralo bi
se takodjer razigravati. I na kraju da karikiram do kraja ako nitko ne bi pristao iz drugih liga možda bi se ponudilo trećim ligama. I evo prigode i tvom klubu da
nastupi u Europi.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 13 lip 2014, 14:30

Zeljar malo sam se zanio zbog onog u dopisu HKS-a…. …Obzirom da su isti klubovi plasirani i u završnicu kupa ,trebamo odrediti redoslijed od 5. – 8. mjesta kao moguću podlogu za nastup u europskim klupskim natjecanjima ….. a ti si ga pretjerao do bola. Što se tiče turnira koji se trebao po nekima igrati između Medveščaka – Hrabri – Željezničar /Čakovec) i Uljanika to ne bi bilo regularno jer Sportski pravilnik NBC-a za predstavnika nacionalnog kupa točno određuje način i normu odigravanja ( igrač na igrača, poeni ,setovi ). U tom istom pravilniku stoji da ako se i drugi predstavnik u NBC kupuo dređuje prema plasmanu u ligaškom natjecanju onda se ide najviše do šestog mjesta u 1.HKL. Tako da nikako ne može doći izbor do mog kluba
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Zrinski
Tek protipkao

Post Postao/la Zrinski » 13 lip 2014, 20:18

po ovim nagađanjima-teorijama nije trebalo igrati polufinale i finale kupa,jer tri predstavnika već imamo u evropi-svijetu(osim ekipe iz osijeka). četvrti predstavnik nemože biti plasiran ako nije iz 1. HKL
čemu uopšte igrati kup - treba samo sjediti u krilu našeg vodstva H K S -a.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 13 lip 2014, 22:26

Zrinski je napisao/la:po ovim nagađanjima-teorijama nije trebalo igrati polufinale i finale kupa,jer tri predstavnika već imamo u evropi-svijetu(osim ekipe iz osijeka). četvrti predstavnik nemože biti plasiran ako nije iz 1. HKL
čemu uopšte igrati kup - treba samo sjediti u krilu našeg vodstva H K S -a.
Zrinski nisi izgleda shvatio tko može nastupiti u kupovima pa da ponovimo lekciju
Državni prvak = svjetski ekipni Pokal
Drugoplasirani =evropski ekipni Pokal
Trećeplas. = NBC ekipni Pokal...........+ POBJEDNIK nacionalnog KUP natjecanja
Vidiš pošto je Osijek suspendiran za sva europska klupska natjecanja za 2014. HKS mu nije trebao dozvoliti da se natječe u KUP-u RH za ovu godinu. Pa bi tako umjesto Osijeka u polufinalu nastupio KK ....... koji bi tada nastupio u NBC kupu jer kao što sam već pojašnjavao Zaprešić Svjetski kup. Zadar Evropski kup, Grmoščica NBC kao četvto plasirana ekipa prvenstva umjesto suspendiranog Osijeka koji je bio treći u prvenstvu.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 13 lip 2014, 23:50

Poštovani!
Imam ideju.Doma mi skuplja prašinu njemačko - hrvatski (onda je bio hrvatsko i još s.... )jako dobar Šamšalovićev riječnik.Pa recimo da si uzmem truda malo i prevedem koji pravilnik a ne da lutaju ko guske u magli.a sigurno bi imao i pomoć od znate koga.Bome riječnik je sam težak 5 kila a ovako preko gugla se prevede kao u onom vicu pa postane pomračenje pukovnika.I ja bi u Europu samo kako kako???

mrki
Tek protipkao

Post Postao/la mrki » 16 lip 2014, 10:51

Evo još jedno razmišljanje na temu nastupa momčadi na NBC pokalu. NBC pokal prvenstveno je natjecanje pobjednika nacionalnih kupova u zemljama u kojima se kup natjecanja održavaju. Upravo zbog toga sto mnogi nacionalni savezi ne igraju kup natjecanje ono je dopunjeno igranjem trećeplasirane ekipe u nacionalnom prvenstvu. Zadnjim kolom našeg prvenstva, pobjedom Grmoščice a porazom Poštara, Grmoščica je izborila 4. mjesto te tako umjesto 3. plasiranog Osijeka (kažnjen) izborila nastup u NBC pokalu. Drugi predstavnik ovog natjecanja trebao se birati iz kup natjecanja jer smo Savez u kojem se igra kup natjecanje. Ukoliko Poštar ode na ovo natjecanje kao petoplasirana momčad prvenstva, ostat će mo bez nacionalnog predstavnika iz kup natjecanja (oba predstavnika idu po ligaškom uspjehu - 4. i 5. mjesto ) u natjecanju koje je izvorno kup natjecanje. Ako sam u pravu odluka Saveza da se predstavnik u NBC traži u doigravanju kupa bila je potpuno ispravna. Usput izbacivanje Osijeka iz kup natjecanja prvorazredna je glupost. Da je osvojio kup isto bi odradio kaznu neigranja jednu godinu, ali to nebi umanjilo nacionalni uspjeh.

Odgovorite