Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la kegelmaniak »

cezar je napisao/la: Koliko sam ja upoznat "u razgovoru na kavi" u Brnu na konferenciji NBC-a
1.) Pravilnik o izvođenju klupskih pokal natjecanja NIJE imao nikakvih prijedloga za izmjene od bilo koje nacije-članice federacije pa je na snazi Pravilnik od 31.7.2011.g. A poznato je, kako se i tko i kada predlaže izmjene i dopune po Pravlnicima !
2.) Izmjene,promjene i dopune koje su izvršene na Konferenciji u Brnu su na slijedećim Pravilima i Pravilnicima
a) – World Championships - sa primjenom od 1.7.2014.g.
b) - Single World Cup -
c) - Länderspiele -
d) - Weltrangliste/Weltrekorde -
e) - Veranstaltungen Vergabe -
f) - Internationale Sportordnung -
g) - Finanz-und Reisekostenordnung .

Što je od toga donijeto u hrvatsko kuglanje i prezentirano kuglačkom „puku“ – odgovor nije na NBC-u već na delegatima nacionalnog Saveza koji su nas tamo predstavljali statistički broj ( 3 osobe).
Svi mi ovdje na forumu smo upoznati s tim promjenama jer su iste uredno objavljene tamo gdje bi i trebale biti. HKS je jedino mogao na svojim novim stranicama objavit poveznice na iste i navesti koje su sve promjene donesene.
Ono sto bih ja volio znati je zasto je dozvoljena prijava kluba koji je bio na sedmom mjestu u prvenstvu, ako je u IR jasno naznaceno tko ima pravo prijave. Kakvu to poruku salje NBC? Zar ce se samo opet prebaciti loptica na nesposobnjakovice u HKS-u? To je natjecanje pod patronatom medunarodnog saveza te bi bilo zgodno da se onda i pobrinu za postivanje propozicija navedenih u IR. Jedino promjenom istog koje evidentno nije bilo se moze opravdati dozvola nastupa Medvescaka na NBC pokalu.
Isto tako gospodo draga medunardna, mozemo se praviti grbavi i kad su licence u pitanju, jer pravno koliko ja znam IR ima istu vrijednost kao i ISO i ostali pravilnici...
heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
Ipak mislim da u NBC-u nisu krivi jer im je podmetnuto kukavičje jaje.Prihvatili su prijavu ne provjeravajući tko je na kome mjestu u ligi,jer smatr aju da međ.pravilnike moraju znati i oni koji prijavljuju ekipe.
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Molio b ih da mi netko stručan i upućen objasni koja ekipa iz kupa RH nastupa u NBC kupu.
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak »

zeljar je napisao/la:Molio b ih da mi netko stručan i upućen objasni koja ekipa iz kupa RH nastupa u NBC kupu.
Nisam stručan, ali koliko ja vidim, odustajanjem Grmoščice NITKO iz završnice kupa ne nastupa. Sukladno pravilima, drugi klub iz RH nije ni trebao biti prijavljen (samo Poštar). Čija je to pogreška? NBC-a. Na stranu to što heku kaže... ako nisu provjeravali, krivnja je njihova. Po meni mogu slobodno prekrižit Medveščak i opalit kaznu HKS-u zbog propusta. Jedino ako nije u pitanju neki kompromis zbog odustajanja ekipa koje su imale pravo nastupa pa se onda dozvolilo da ipak netko nastupi ali ne vidim razlog da se to drži u tajnosti.
Ovdje se radi o principu, ako se ne provjeravaju prijave za međunarodne kupove onda se može "zažmiriti" i na licenciranje kuglana i na štošta drugo. Ako je glavni cilj nastup kluba i plačenje kotizacija, kojeg kredita će onda NBC imati po nekim drugim kudikamo važnijim pitanjima.
Summa summarum, ne želim više o ovoj temi. Da budem konkretniji, Medvjedima želim što bolji nastup na NBC-pokalu, nisu oni ništa krivi u cijeloj priči.
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

Grmoščica je odustala od natjecanja, nitko osim Medveščaka se nije javio niti bio zainteresiran. Sada kada smo se mi prijavili svi drvljem i kamenjem po nama. Umjesto da budemo sretni i veseli jer imamo predstavnika koji će sigurno osvojiti NBC, mi se bavimo ovdje nekim nebitnim stvarima. Mogao bih se složiti sa činjenicom da je HKS opet zakazao u načinu prezentacije ovog problema jer su mogli sve javno objaviti, eventualno pozvati (sko postoje) zainteresirane klubove ali s obzirom na ekipu koja je tamo, to je njima znanstvena fantastika pa sve ispadne ovako nespretno.
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

nemoj nama prodavati priče as , to je unaprijed dogovorena priča između mikca , medvjeda i grmošćice
grmošćica nema novaca i ambicija pa se dogovorili sa medvjedima da zadnji dan odustanu kako bi ovi mogli to iskoristiti i prijaviti se bez da itko to zna
sada kada je kasno za bilo kakvu prijavu ili izmjenu , red je na nbc da donese odluku ali oni s tim ne bi trebali imati veze jer to odrađuje nacionalni savez
obzirom da je savez (Mikac) , postao štićenik zadra i sada medvjeda onda je nama ostalima sve jasno umjesto da predsjednik štiti interese svih klubova on polako odrađuje svoje glasove i sada se sa odmakom najbolje vidi kome se mikac polako zahvaljuje
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

kuglackias je napisao/la:Grmoščica je odustala od natjecanja, nitko osim Medveščaka se nije javio niti bio zainteresiran. Sada kada smo se mi prijavili svi drvljem i kamenjem po nama. Umjesto da budemo sretni i veseli jer imamo predstavnika koji će sigurno osvojiti NBC, mi se bavimo ovdje nekim nebitnim stvarima. Mogao bih se složiti sa činjenicom da je HKS opet zakazao u načinu prezentacije ovog problema jer su mogli sve javno objaviti, eventualno pozvati (sko postoje) zainteresirane klubove ali s obzirom na ekipu koja je tamo, to je njima znanstvena fantastika pa sve ispadne ovako nespretno.
Pišeš da se nitko nije prijavio kad je Grmoščica odustala a tko je znao odnosno gdje se moglo vidjeti da je odustala gdje su onda u toj priči recimo Bjelovar. Uljanik i Hrabi i oni su ispali u osmini finala kupa.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Cezare. Uljanik i Hrabri su ispali u četvrtfinalu a ne u 1/8 finala. Četvrta ekipa ko0ja je uz ove dvije i Medvešćak ispala u 1/4 finala je
Željezničar iz Čakovca.
Osobno vjerujem da njih nitko nije ništa pitao što se tiče nastupa u NBC kupu. Bilo bi pošteno da su odigrali četveroboj sada kao što je
bilo predvidjeno i 99,99% Medvešćak bio bio prvi i ostvario nastup u NBC kupu. Bio bi sit vuk i janjci na broju. A ovako ostaje ljaga na HKS-u i to na
Mezaku (nitko ga ne spominje u ovoj igri) i Mikcu koji je prije izbora za predsjednika obećavao da će sve biti pošteno.
Gospodin As ne bi trebao nikoga vrijedjati i osporavati nečije kuglačke vrijednosti.
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

Željar, pod "...ekipom tamo..." sam mislio na HKS, ne na klubove.
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

zeljar je napisao/la:Cezare. Uljanik i Hrabri su ispali u četvrtfinalu a ne u 1/8 finala. Četvrta ekipa ko0ja je uz ove dvije i Medvešćak ispala u 1/4 finala je
Željezničar iz Čakovca.
Osobno vjerujem da njih nitko nije ništa pitao što se tiče nastupa u NBC kupu. Bilo bi pošteno da su odigrali četveroboj sada kao što je
bilo predvidjeno i 99,99% Medvešćak bio bio prvi i ostvario nastup u NBC kupu. Bio bi sit vuk i janjci na broju. A ovako ostaje ljaga na HKS-u i to na
Mezaku (nitko ga ne spominje u ovoj igri) i Mikcu koji je prije izbora za predsjednika obećavao da će sve biti pošteno.
Gospodin As ne bi trebao nikoga vrijedjati i osporavati nečije kuglačke vrijednosti.
Što bi ja da nemam tebe
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
Odgovorite