Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la lukodp » 18 tra 2016, 11:14

newform1 je napisao/la:Kup bi, po meni, zaista trebao biti obavezan za sve klubove, jer je to natjecanje u kojem i tzv. mali klubovi imaju šansu odigrati protiv prvoligaških momčadi. E sad, ovaj sustav nije najsretnije rješenje i mislim da bi od 1/16 finala klubovi trebali igrati dvije utakmice (doma - vani). Druga solucija je da se igra jedna utakmica, ali se domaćinstvo određuje ždrijebom. Ako se igra po ovom sustavu (neutralna kuglana), onda bi to trebalo vrijediti u cijelom sustavu, tj, od 1. kola po regijama. Moj klub u 3 godine koliko ga vodim, do sada NI JEDNU utakmicu u kupu nije odigrao doma. Sve vani...
Kad smo već kod te obveze, čime su propisane kazne za klubove koji ne nastupe a morali su i tko ih izriće? HKS ili regija ili ŽKS?
Luko Del Ponte

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča » 18 tra 2016, 12:31

lukodp je napisao/la: ... Da je baš idealno i nije, ali gledajući cijelu sliku oko kupa po meni to je i najpoštenije.
Za poštenje su odgovorni svi sudionici natjecanja 8-)
Od uvođenja kupa je problem sa odigravanjem i pronalaženjem "najpoštenijeg" i najekonomičnijeg modela.
Model po kojem prvoligaš unaprijed zna da neće odigrati niti jednu domaću utakmicu je u najmanju ruku smiješan.
Dvije utakmice moraju biti ako ništa drugo barem od 1/4 finala pa do finala.
Ako sam u krivu molim primjer iz nekog drugog ekipnog sporta u RH.
Najbolje dane provedoh po noći

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 tra 2016, 13:12

Ivča je napisao/la:
lukodp je napisao/la: ... Da je baš idealno i nije, ali gledajući cijelu sliku oko kupa po meni to je i najpoštenije.
Za poštenje su odgovorni svi sudionici natjecanja 8-)
Od uvođenja kupa je problem sa odigravanjem i pronalaženjem "najpoštenijeg" i najekonomičnijeg modela.
Model po kojem prvoligaš unaprijed zna da neće odigrati niti jednu domaću utakmicu je u najmanju ruku smiješan.
Dvije utakmice moraju biti ako ništa drugo barem od 1/4 finala pa do finala.
Ako sam u krivu molim primjer iz nekog drugog ekipnog sporta u RH.
Da se stave dvije utakmice onda bi svi vrištali kak nemaju novaca :roll: .
Problem s kupom je i u tome što su se svake sezone mjenjala pravila. A nekad ih nije ni bilo, službeno :mrgreen: .
Da je do mene, ja bih to kao u nogometu, sve klubove u jedan šešir pa kom opanci kom obojci :lol: . A tko neće (čitaj nema para ili mu se neda) ne mora, bez sankcija. I da, dvije utakmice, kao i liga prvaka. I onda recimo ekipa iz 4.lige u Zg ode kod prvoligaša u St što se u ovakvom sustavu teško može dogoditi.
Luko Del Ponte

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča » 18 tra 2016, 13:49

Pa kaj smo mi najdebilniji sport u RH?
Dajte mi primjer iz ostalih sportova u RH kako igraju svoj kup?
Ne mora biti nogomet ili rukomet. Zar svi ostali plivaju u novcu?
I ponavljam pitanje kako je moguće da prvoligaš, ne ove sezone (voljom žrijeba) nego voljom propozicija NIKADA, utakmicu kupa doma?
Da ovakvo nešto osmisliti treba se roditi "talentiran". Tu škole ne pomažu.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 tra 2016, 14:33

Ivča je napisao/la:Pa kaj smo mi najdebilniji sport u RH?
Dajte mi primjer iz ostalih sportova u RH kako igraju svoj kup?
Ne mora biti nogomet ili rukomet. Zar svi ostali plivaju u novcu?
I ponavljam pitanje kako je moguće da prvoligaš, ne ove sezone (voljom žrijeba) nego voljom propozicija NIKADA, utakmicu kupa doma?
Da ovakvo nešto osmisliti treba se roditi "talentiran". Tu škole ne pomažu.
Košarka recimo ima sličan sistem kao i kuglanje. Županije pa regije (sektori) pa završnica pa final-four. Može sudjeloavati praktički tko hoće (ne mora biti reg. klub), domaćinstva se određuju ždrijebom od sektora pa nadalje ... opširnije ima tu:
http://www.hks-cbf.hr/media/3866/propoz ... 015-16.pdf

U odbojci moraju igrati svi, dalje mi se nije tražilo ali tko voli:
http://www.hou.hr/index.php?rubrika=propisnik
Vaterpolo: http://www.hvs.hr/hvs/produkcija/hvsweb ... umenti.xsp

Napisao sam zašto je sad (nije sad nego od srpnja 2015. -> sad ste tek skužili ;)) tako.
Luko Del Ponte

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 18 tra 2016, 14:38

Kup ne bi trebao biti obavezan, slažem se. Ukoliko se krene u kup, kasnije odustajanje kazniti. Utakmice, jedna u gostima, jedna kod kuće do polufinala. Svi klubovi u isti šešir. Nakon ždrijeba klubovima dati mogućnost da sami dogovore termin sve do polufinala, HKS mora odrediti datum do kojeg je potrebno odigrati svako kolo. Na taj način kup bi se ranije završio.
U pojedinačnom nastupu gdje se igra "kup sistemom" nije potrebno da igrač nastupa ukoliko protivnik nije došao na stazu. To je jedna od najglupljih odluka u današnjim kuglačkim pravilima i nije potrebna usporedba sa niti jednim sportom. To je uvijek bio problem organizacije jer kada organiziraš pojedinačno moraš osigurati jednu ili dvije rezerve u slučaju nedolaska ili odustajanja, na SP kada se netko ozlijedi se ozlijedio i gotova priča. Igrač protiv kojeg je trebao igrati ima mali bonus ali ne svojom krivicom. I u tenisu netko može do finala odigrati 50 setova dok netko drugi odigra 20 i preskoči meč jer se protivnik ozlijedio. J..i ga! to je sport

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča » 18 tra 2016, 14:48

Dakle u košarci domaćinstvo ide voljom žrijeba čl. 8 i 9.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 tra 2016, 14:54

Kegelmaniac je napisao/la:Kup ne bi trebao biti obavezan, slažem se. Ukoliko se krene u kup, kasnije odustajanje kazniti. Utakmice, jedna u gostima, jedna kod kuće do polufinala. Svi klubovi u isti šešir. Nakon ždrijeba klubovima dati mogućnost da sami dogovore termin sve do polufinala, HKS mora odrediti datum do kojeg je potrebno odigrati svako kolo. Na taj način kup bi se ranije završio.
U pojedinačnom nastupu gdje se igra "kup sistemom" nije potrebno da igrač nastupa ukoliko protivnik nije došao na stazu. To je jedna od najglupljih odluka u današnjim kuglačkim pravilima i nije potrebna usporedba sa niti jednim sportom. To je uvijek bio problem organizacije jer kada organiziraš pojedinačno moraš osigurati jednu ili dvije rezerve u slučaju nedolaska ili odustajanja, na SP kada se netko ozlijedi se ozlijedio i gotova priča. Igrač protiv kojeg je trebao igrati ima mali bonus ali ne svojom krivicom. I u tenisu netko može do finala odigrati 50 setova dok netko drugi odigra 20 i preskoči meč jer se protivnik ozlijedio. J..i ga! to je sport
Slažem se.
Luko Del Ponte

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 18 tra 2016, 19:05

admiral igra protiv mlake u ravnoj gori

zagreb 110km ravna gora 60km rijeka
zg 105 ogulin 90 ri
zg 95 vrbovsko 75 ri
zg 60 ozalj 120 ri
zg 50 karlovac 110 ri

troškovi oko 1100kn + suci
put s 2 auta oko 700kn
kuglana 425kn (poslali predračun za naručenu uslugu bez specifikacije, nek si ju plati onaj tko ju je naručio)
suci ??? jedva čekam da mi sudac iskoči s uplatnicom na utakmici

e sad, da se igraju 2 utakmice troškovi bi bili oko 1600kn
put s 2 auta oko 1000kn
kuglana plaćena za sezonu
suci oko 600kn

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 18 tra 2016, 20:59

Saša govoriš da su poslali predračun za kuglanu u iznosu od 425 kuna. To je vjerovatno sa PDV. 425 : 4 staze iznosi 106,25 kuna po stazi. Ako to podijelimo
sa tri sata onda ispada da je sat kuglanja po stazi 35,416 kuna. Bez PDV-a bi bilo 340 kuna ukupno. Ako taj iznos podijelimo sa 12 (4 staze x 3 sata) dobijemo iznos od
28,33333 kune. Ne vjerujem da je cijena sata kuglanja po stazi na decimalni broj. Očito netko griješi u računici.

Odgovorite