Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
arcy
Tipka sa dve ruke

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la arcy » 25 tra 2017, 10:02

Nisu bacile 3 hica nego po jedan :o
Samo istine radi neke od mlađih igračica ŽKK Zaprešić su upozorile suca da se trebaju igrati 3 hica. No što mladi znaju ... :(

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 tra 2017, 11:04

Ma znam ali ... ne znam :lol:
Ne kužim baš ove iz Siska... Ako im već nije stalo da prođu dalje neka barem odigraju utakmicu po pravilima i bez repova...
Po meni, sudačka organizacija bi trebala odreagirati i sankcionirati oba sudca čisto primjera radi...
Nego, kad smo već kod toga... kako se u zapisniku i gdje registrira SV igra?
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 tra 2017, 14:06

Kegelmaniac je napisao/la:Ovo je sumrak HKS-a i odgovornost leži na Burki kao predsjedniku sudačke organizacije.
Ne samo sumrak HKS-a nego i pokazatelj koliko odgovorni ljudi u ova dva kluba skupa sa sucem znaju o pravilima. Ljudi moji, pa to su osnove koje bi djeca već sa U18 trebala znati.
Nije ni čudo da nitko u taj ženski kuglački klub u Zaprešiću ne želi doći ali i sa druge strane isto tako u Sisak. Pa nije to zbog grada, objekta ili manjka ribe u rijekama pored tih gradova. To je isključivo zbog ljudi koji vode te klubove. Ovo je rezultat i odraz njihovog znanja i kompetencije. Pa zaboga, kako ti ljudi uče djecu o kuglanju?????? Što oni uopće znaju o kuglanju???????? Sramota. Ne mogu shvatiti da najmanje 20 ljudi koliko je bilo ukupno iz oba kluba nije znalo pravila.
Sramota je i za suca koji je to sudio, za sudačku organizaciju ali i za HKS koji ne educira i naknadno ne kontrolira suce.
Sport nam se nalazi u zoni sumraka. Sportom vladaju Mikac i Pavlic, igrača je sve manje, prosjek lige (u godinama) je sve veći. Svake godine je nekoliko klubova manje a HKS i Mikac na čelu hlade jaja i boli i klinac za to što se događa.
Ova utakmica pokazuje pravo stanje u kuglanju.

P.S.
Ne samo da nije 20 ljudi iz ta dva kluba znalo pravila nego kladim se da ih još barem 300 koji su aktivni kuglači ne poznaje ista ta osnovna pravila.
Pametnom dovoljno.
Prvo, do sada nisam spomenuo kolegu suca jer nisam bio siguran da li su odgovorni bili upoznati s problemom ili ne. Ja nisam taj koji bi bilo koga trebao prijavljivati, pogotovo jer nisam bio tamo. Zato sam samo citirao Pravilnik u kojem sve piše, i to što piše sam našao za 15-tak sekundi nakon otvorene stranice Pravilnika. Kao sudac, Pravilnik i Naputak nosim uvijek sa sobom na utakmice.
Drugo, Burka nije dužan nikoga prije svake utakmice zvati i pitati da li zna pravila, nego je odgovornost svakog pojedinog suca da zna pravila i DA IH PRIMJENJUJE! Postoje licenciranja na kojima sudac pokazuje i dokazuje koliko zna (ili ne zna). Problem je u tome da se tada prikazano znanje ne obnavlja i ne prate se novosti koje se događaju u pravilnicima. Uostalom, i u sudačkom Naputku piše da je sudac dužan prije utakmice obnoviti znanja o pravilima. Licenciranje je (djelomično još uvijek) koncipirano na pitanjima koja ne služe ničemu, i koliko znam, to će se vrlo brzo mijenjati.
Treće, ako već nisu mogli naći rješenje, bio je dovoljan jedan poziv istom tom Burki kako bi im objasnio što treba učiniti.
Četvrto, najmanje dvije cure iz Zaprešića su znale kako se igra SV, a i Mlinarić jer su prije tri tjedna bili na našoj utakmici Kupa u kojoj se igrao SV. (sudili su Miro Semenski i Drago Burka). Zašto se njihove sugestije nisu prihvatile je pitanje za glavnog suca. Dakle, ne stoje tvoje tvrdnje da nitko ništa nije znao.

Ja, kao sudac, ispadam smiješan ili budala ako se trudim suditi prema pravilima (naročito volim sankcionirati bočne prijestupe), no onda budem napadnut da kaj serem i zakaj ne pustim ljude da kuglaju. Kao glavni sudac, često dobijem pitanje jel ima pozdrava na početku (to sam čak dobio i od jednog prvoligaša!). Moj je odgovor da li znaju ko je glavni sudac. Daljnjih pitanja nema. Dakle, ovim putem i apeliram na kolege suce: proučite pravila i PRIMJENJUJTE IH!
Ako ćemo svi to raditi, neće se događati da se Biba Perman iščuđava zašto je dobila karton nakon što je opsovala mater igračici kojoj asistira i pri tome udari ručnikom ljutito po nogama. Isto tako i jedna reprezentativka koja napravi bočni prijestup pola stopala. Novi automati nam daju mogućnost da konačno budemo suci, a ne zapisničari.

Kao voditelj ekipe, moja je dužnost znati bolje pravila od suca, jer ako treba, a u duhu sportskog ponašanja, iskoristit ću svaku mogućnost da moja ekipa prođe što bolje. I na taj način pokušavam djelovati edukativno na suca i tjerati ga da se pridržava pravila. Imao sam već nekoliko situacija gdje sam im zakiselio dan. I opet ću. I idem uvijek toliko daleko koliko mi glavni sudac dopusti. Ako mi dopusti, prošetat ću i stazama. Bez pardona. Nije moja krivica što ne znaju ili ne žele.

Kad si već spomenuo U18, evo i konkretnog prijedloga: zašto SVI mladi igrači čim napune punoljetnost ne bi imali obvezu polaganja za suca? Mislim da je tako u odbojci. To ne bi bio prevelik trošak, zar ne?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 tra 2017, 14:11

lukodp je napisao/la:Ma znam ali ... ne znam :lol:
Ne kužim baš ove iz Siska... Ako im već nije stalo da prođu dalje neka barem odigraju utakmicu po pravilima i bez repova...
Po meni, sudačka organizacija bi trebala odreagirati i sankcionirati oba sudca čisto primjera radi...
Nego, kad smo već kod toga... kako se u zapisniku i gdje registrira SV igra?
Pomoćni tu nema nikakve krivice. Da bi morao znati, bi, ali odgovornost je na glavnom sucu.

https://scontent.fzag1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59812173

Mislim da je Miro sam u Excellu dodao dvije kućice...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 tra 2017, 14:25

Hvala svima na uputama kak se piše SV u ekipni zapisnik ali znam ja zašto sam to pitao. :mrgreen: :ugeek:
Uostalom, utakmica je upisivana i u aplikaciju i ja iz nje ne vidim zašto se uopće igrao SV... Jedino mi nije jasno zakaj Zaprešić ide dalje :roll: :lol:
https://portal.kuglanje.hr/live/games/5776
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 tra 2017, 14:29

lukodp je napisao/la:Hvala svima na uputama kak se piše SV u ekipni zapisnik ali znam ja zašto sam to pitao. :mrgreen: :ugeek:
Uostalom, utakmica je upisivana i u aplikaciju i ja iz nje ne vidim zašto se uopće igrao SV... Jedino mi nije jasno zakaj Zaprešić ide dalje :roll: :lol:
U aplikaciju može (još uvijek) pisati tko god i šta god hoće. U njoj može pisati i 8 - 0. Bitno je ono što je potpisano od strane predstavnika oba kluba.

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 25 tra 2017, 14:33

Ako tip glavni sudac u Sisku koji je uredno sprašio 150kn u džep nezna kako se igra SV, a nezna jer mu sve piše u pravilima, onda treba dobit kaznu zabrane suđenja bar godinu dana ili nek vrati lovu jer je ovo nivo takmičenja gdje bi te osnovne stvari trebao znati pogotovo što su mu još došaptavale i cure iz Zaprešića , a on gluh, il nevoli ženske jbg. :o :o :o :o .... . možda je to razlog???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 25 tra 2017, 14:43

kulen je napisao/la:a on gluh, il nevoli ženske jbg. :o :o :o :o .... . možda je to razlog???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
možda više voli ove sa mlohavom ćunom

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 tra 2017, 14:49

newform1 je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Hvala svima na uputama kak se piše SV u ekipni zapisnik ali znam ja zašto sam to pitao. :mrgreen: :ugeek:
U aplikaciju može (još uvijek) pisati tko god i šta god hoće. U njoj može pisati i 8 - 0. Bitno je ono što je potpisano od strane predstavnika oba kluba.
Ma kužim to, zato je :lol: na kraju... ali od svih utakmica upisanih u app do sada koliko puta je bilo neke razlike??? I zašto uopće upisivati ako nisi sposoban... Kome to treba?
I po meni, da, oba suca bih kaznio... Ako taj pomoćni samo sjedi na rukama i ušima (ili je ne daj bože upisivao u aplikaciju) onda ne mora ni suditi a ako sudi onda neka snosi i odgovornost sukladno dužnostima (opomena).
I što sada napraviti? Ja osobno bih to riješio tako da Sudačka komisija zatraži dostavu pisanih izvješća svih aktera u ovome (glavni sudac, pomoćni sudac, predstavnici ekipa) te odlukom (na razini Sudačke komisije) o eventualnim sankcijama prema sucima ovisno o sadržaju izvješća. Bez troškova, sve mailom. Mislim da se ovakve stvari moraju "srezati" ako već sami predstavnici ekipa nemaju volje i želje za time... Zakonskih mogučnosti u Pravilnicima (disciplinskom i sudačkom) koliko hočeš ...
Dokazati koliko je hitaca igrano u SV je moguće iz pojedinačnih zapisnika, nadam se... ako ne... uzalud nam sve priče jer iz ekipnog se to ne vidi. Čak se ne vidi ni iz ovog primjera što je newform1 stavio.
Zato sam postavio pitanje oko zapisnika jer koliko ja znam nema "službene" forme u HKS-u za takve slučajeve (za razliku od WNBA-NBC-a) nego se suci moraju sami snalaziti, što je nedopustivo. O nemogučnosti upisivanja SV u aplikaciju da ne pričam (bar mislim da se ne može...). A i nije baš da može svako upisivati u app...
Svake godine, ali baš svake godine se u ovom natjecanju desi situacija "nismo znali". Em, krivo izvućemo parove, pa se u nekim regijama igraju turniri koji nose naziv kupa, pa se nezna tko ima pravo nastupa na međunarodnim natjecanjima... Pa dokle više tako... I tu odgovornost leži na nešto većem krugu ljudi od sudaca u Sisku, koji su generalno zeznuli stvar i direktno utjecali na rezultat utakmice onemogučavajući igračicama da igraju, što nije mala i zanemariva stvar (bez obzira na činjenicu da je netko takav zapisnik potpisao što je problem još veći jer ako ćemo ići prema tome da je sve ok ako se obje ekipe dogovore oko takvih stvari onda mogu i ukupo baciti samo 1 hitac ...) ali ako se to ignorira, ponoviti će se.
Luko Del Ponte

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 25 tra 2017, 18:15

Ljudska glupost nema granica.
Mene vise interesira čemu toliko prosipanje žući prema kolegama iz koliko kužim iste SMŽ kojima bi trebao kao nadređen biti kolega ldp.
A, možda ja niš ne kužim, osim toga kao i gotovo svi diskutanti nisam bio tamo.
Ali eto , volim biti loncu poklopac ali ne bas svakom pa sam ne forumu samo u žutilu jer je u to i pretvoren...

Odgovorite