Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la Orson » 25 tra 2019, 00:29

Luko, 5-29 umjesto 4-23 nisam ni skužio jer nisam gledao cijelu snimku; to je dodatni fail i stvarno neobjašnjivo da baš nitko nije znao koliko je hitaca bačeno i koliko je srušeno. :roll: Pojedinačne zapisnike imaju u ladici, vidio ja. :D Kao što je napomenuo newform, staze su zbrajale, ali je program poludio, trebalo ga je "ubiti", ručno namjestiti cifre po stazama i po završetku seta ručno ih prebacivati. Ja bih (kao iskusni programer, haha) prije gašenja programa još probao ugasiti sve staze, ponovno ih upalio pa pustio program da proba doć k sebi i namjesti sve kak treba. Ovako su odabrali najgoru opciju, namjestili su ručno staze, a program je i dalje u pozadini radio te na posljetku napravio potpuni kuršlus.

pravda i nepravda
Tek protipkao

Post Postao/la pravda i nepravda » 25 tra 2019, 07:53

Newform. Stvarno me iznenađuješ sa konstatacijom da je dovoljno upisati samo pune i čišćenje bez pisanja pojedinačnog zapisnika. Što ako nakon završenog
seta i upisivanja rezultata na idućoj stazi predstavnik bilo koje ekipe reče GS da je njegovoj igračici zbrojilo 10 čunjeva manje ili protivničkoj igračici 10 čunjeva
više. Kako to provjeriti kada nema pojedinačnog zapisnika.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 tra 2019, 08:31

pravda i nepravda je napisao/la:Newform. Stvarno me iznenađuješ sa konstatacijom da je dovoljno upisati samo pune i čišćenje bez pisanja pojedinačnog zapisnika. Što ako nakon završenog
seta i upisivanja rezultata na idućoj stazi predstavnik bilo koje ekipe reče GS da je njegovoj igračici zbrojilo 10 čunjeva manje ili protivničkoj igračici 10 čunjeva
više. Kako to provjeriti kada nema pojedinačnog zapisnika.
Napisao sam "AKO" staza zbraja... A zbrajala je.

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen » 25 tra 2019, 09:38

Neron je napisao/la:Sada vidim da se ponavlja utakmica. I tko ce sada snositi ponovne troskove klubovima. Nesposobni suci iz Bjleovara ili?
dobro pitanje,
nije kriv ni janko ni marko nego organizator zbog neispravnih automata i nesposobnih sudaca

sad ako se sele na drugu kuglanu tko plaća suce, prijevoz ekipama, dakle sve novonastale troškove ?
ajmo stručnjaci iz saveza, da čujemo odgovor!!!

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 tra 2019, 09:39

Publika na kuglani: "Baš dobra i napeta utakmica..."
Funk software: "Ajmo još malo zakomplicirati"
Suci: "Ne može tamo neki program zeznut koliko ja mogu"
Funk software: "Hold my beer..." :lol:
Sad ozbiljno.
Može i HKS platiti troškove, ako je mogao tamo gdje su suci bili izričiti krivci za ponavljanje (Sisak - show sa sudden victory) onda može i ovdje di su suci zeznuli u suradnji sa kuglanom.
I obvezno, na ovom slučaju napraviti tzv. "case study" te razraditi što, tko i kako reagira i radi u takvim i sličnim situacijama. Barem neke preporuke na predstojećim seminarima ... jer nekako ne vjerujem da se to neće nikad ponoviti, ne mora u BJ, može i negdje drugdje.
Luko Del Ponte

pravda i nepravda
Tek protipkao

Post Postao/la pravda i nepravda » 25 tra 2019, 13:18

Čemu ponavljanje utakmice. Predstavnik Endi Tekstilca nije najavio žalbu iako ga je GS pitao da li će se žaliti. Gospodin nije čak niti čekao da
se ispinta izvješće sa utakmice tako da ga nije niti potpisao.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 tra 2019, 14:25

Netko se očito žalio. Nekak ne vjerujem da su cure iz Siscie...
Iskreno, baš me zanima na što je točno išla žalba, jer tu je bilo ohoho propusta ...
1. Nakon "resetiranja" prva 4 hica drugog bloka na stazi 3, sudac krivo ručno upisuje rezultat. Umjesto 4 hica i 23 čunja on upisuje 5 hitaca i 29 čunjeva. Zašto nije provjerio ispis, i kako uopće izgleda taj ispis to je pravo pitanje...
2. Isti set, ista staza, nakon 19 hica umjesto kralja, desnog seljaka i prednje desne dame sudac (na sugestiju trenera protivnika) postavlja prvog, desnu prednju damu i desnog seljaka :roll: :lol: .
3. Nakon zastoja od cca 8-9 minuta zbog odbijanja suradnje kuglane da promijeni staze, glavi sudac saziva predstavnike ekipa i dogovaraju da se upisuje dalje ručno :shock: . Nisam siguran ali mislim da pisači nisu radili tih dva tri hica prije nego je kuglana odlučila samoinicjativno promijeniti staze i resetirati setove :mrgreen: .
4. Nakon toga jedan sudac predlaže da se ručno piše drugi da će ručno sve podešavati nakon setova i štopati vrijeme ... predstavnici vjerovatno u tom trenutku ne znaju niti kako se zovu :lol: .
5. Nakon drugog seta program krivo prebacuje igračicama rezultate sa prve i druge staze na treću i četvrtu ... dalje više nisam gledao ... kad nađem vremena budem ...
Što drugo nego ponoviti.
Luko Del Ponte

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 25 tra 2019, 15:39

U pravu si Luko, ova je utakmica savršeni slučaj i primjer za jedan sudački seminar koji bi trebao biti snimljen, javno dostupan i dio obavezne sudačke pripreme za novu sezonu. Svaka ozbiljna športska sudačka organizacija educira suce na temelju stvarnih primjera i snimki s utakmica/natjecanja, a sada je to moguće i u kuglanju. Rekonstruirati bez snimke i samo na temelju izjava sudionika što se događalo na ovoj utakmici bilo bi nemoguća misija. Ovako, nema dvojbe da je došlo do previše propusta, da je utakmica neregularna i da ju treba ponoviti. Da postoji snimka iz zadnjega kola 2. lige zapad između Karlovca i Stare hiže vjerojatno ne bi niti došlo do toga da sada disciplinska komisija odlučuje je li riječ o puštanju utakmice jer bi se pojedinci svjesni toga da se sve snima drugačije ponašali.

pedro
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pedro » 25 tra 2019, 19:49

Slučaj je specifičan!!
Šta o tome misli Nikola i kakvo riješenje ponuditi?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 tra 2019, 22:13

pravda i nepravda je napisao/la:Čemu ponavljanje utakmice. Predstavnik Endi Tekstilca nije najavio žalbu iako ga je GS pitao da li će se žaliti. Gospodin nije čak niti čekao da
se ispinta izvješće sa utakmice tako da ga nije niti potpisao.
Potpuno krivo. Odmah nakon utakmice je kontaktiran voditelj liga i najavljena je žalba usmeno, čekali su isprint izvješća koje nisu znali ili mogli isprintati i u kojoj je također bila trebala biti najava žalbe, no to je sve predugo trajalo. Žalba je uredno predana drugi dan u roku. Prema informacijama koje ja imam, ponavljanje utakmice je jedino ispravno rješenje (zbog puno razloga), iako je prema pregledima snimki ustanovljeno da je utakmicu u stvari dobio Endi.

Odgovorite