Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la newform1 » 25 tra 2019, 22:25

lukodp je napisao/la:Netko se očito žalio. Nekak ne vjerujem da su cure iz Siscie...
Iskreno, baš me zanima na što je točno išla žalba, jer tu je bilo ohoho propusta ...
1. Nakon "resetiranja" prva 4 hica drugog bloka na stazi 3, sudac krivo ručno upisuje rezultat. Umjesto 4 hica i 23 čunja on upisuje 5 hitaca i 29 čunjeva. Zašto nije provjerio ispis, i kako uopće izgleda taj ispis to je pravo pitanje...
2. Isti set, ista staza, nakon 19 hica umjesto kralja, desnog seljaka i prednje desne dame sudac (na sugestiju trenera protivnika) postavlja prvog, desnu prednju damu i desnog seljaka :roll: :lol: .
3. Nakon zastoja od cca 8-9 minuta zbog odbijanja suradnje kuglane da promijeni staze, glavi sudac saziva predstavnike ekipa i dogovaraju da se upisuje dalje ručno :shock: . Nisam siguran ali mislim da pisači nisu radili tih dva tri hica prije nego je kuglana odlučila samoinicjativno promijeniti staze i resetirati setove :mrgreen: .
4. Nakon toga jedan sudac predlaže da se ručno piše drugi da će ručno sve podešavati nakon setova i štopati vrijeme ... predstavnici vjerovatno u tom trenutku ne znaju niti kako se zovu :lol: .
5. Nakon drugog seta program krivo prebacuje igračicama rezultate sa prve i druge staze na treću i četvrtu ... dalje više nisam gledao ... kad nađem vremena budem ...
Što drugo nego ponoviti.
Bilo je toga i u prvom bloku... Patricija Korbar je vodila 2 - 0, a sudac upisuje 1 - 1. Luko, predstavnicima je bilo sve jasno, mislim da Siscia ima 4 sutkinje u ekipi, a ni Robertino nije za bacit. Uostalom, ako poslušate kraj utakmice nakon proglašenja, jedna od igračica Siscije je glasno izgovorila da one tu utakmicu nikako ne mogu dobit... Srećom da su voditelji obje ekipe bili razumni i da su svi bili svjesni događanja...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 26 tra 2019, 08:19

Newform, krivo si me shvatio, bilo je jasno da su i predstavnici ekipi vidjeli da su se suci skroz pogubili pa su jednostavno pustili da se završi tak kak je zavrsilo. Da je Endi proglašen za pobjednika vjerovatno bi se žalila Siscia.
Prvi dio nisam ni gledao...
Orsone, slažem se... video je idealan za pokazivanje kako ne reagirati u takvim situacijama.
Luko Del Ponte

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 26 tra 2019, 08:30

Orson je napisao/la:U pravu si Luko, ova je utakmica savršeni slučaj i primjer za jedan sudački seminar koji bi trebao biti snimljen, javno dostupan i dio obavezne sudačke pripreme za novu sezonu. Svaka ozbiljna športska sudačka organizacija educira suce na temelju stvarnih primjera i snimki s utakmica/natjecanja, a sada je to moguće i u kuglanju. Rekonstruirati bez snimke i samo na temelju izjava sudionika što se događalo na ovoj utakmici bilo bi nemoguća misija. Ovako, nema dvojbe da je došlo do previše propusta, da je utakmica neregularna i da ju treba ponoviti. Da postoji snimka iz zadnjega kola 2. lige zapad između Karlovca i Stare hiže vjerojatno ne bi niti došlo do toga da sada disciplinska komisija odlučuje je li riječ o puštanju utakmice jer bi se pojedinci svjesni toga da se sve snima drugačije ponašali.
uzeti i utakmicu šubićevac-plitvice kao primjer

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 26 tra 2019, 16:11

Nije točno.
Svaka ozbiljna sudačka organizacije ne umara ljude s prikazivanjem nakaradnih filmića inih nesposobnjakovića, nego ih kontrolira s delegiranim kontrolorima koji ih ocjenjuju i šalju izvješće matičnoj sudačkoj organizaciji. I kažnjava i nagrađuje napredovanjem, po zaslugama. Zemljopisno neutralni kontrolori, nagrađeni zbog kvalitete suđenja, proizašli iz sudačkog kadra nakon prestanka aktivnog suđenja. Neminovnost je to koja će se morati dogoditi i u kuglanju.
Egzemplar ove utakmice je isključivo nesposoban sudac. Voditelji ili treneri, predstavnici ili tko zna koji akteri ove utakmice, bez obzira na vaša više subjektivna izlaganja također su bez obzira na činjenicu, figa u džepu, pokazali maksimum nesnalaženja. Ma molim vas, koji će mi sudac nastaviti utakmicu u kojoj mi oduzima postignute čunjeve, hice ili tako nešto. Ma nema ga na ovoj planeti. Pa moj trenerski posao je da zaštitim maksimalno svog igrača po cijenu, ako je to nužno i prekida utakmice. Ili oni beskonačni prekidi, kretanja iz početka nakon tri- četiri već odigrana hica ili sjedanje za računalo nekog tamo iz ekipe ... Napisao sam već, krenulo je....reagirajte gospodo. Mjesec dana suspenzije. Dajte najte..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 26 tra 2019, 17:12

Ja mislim da bi trebali pokazivati. Zašto? Jer na seminarima osim sudaca sudjeluju i predstavnici klubova, i to svih, a i sami ste napisali kako su upravo oni i "pokazali maksimum nesnalaženja". I to treneri i predstavnici klubova 1.HKL.
A razloge za smiješno male kazne za suce možete potražiti i u činjenici da pojedina mjesta i regije poprilično opasno oskudjevaju sa istima pa se ide linijom manjeg otpora.
Još par stvari vezano uz seminare (znam da Nikola ponekad čita ;) ). Bilo bi dobro kada bi se glavnina cijelog seminara bazirala upravo na pitanjima i odgovorima a ne na pukom čitanje pravilnika. OK, predstaviti novine u odnosu na prošlu sezonu ali najviše vremena ipak ostaviti za konkretne probleme. Bio sam na dva seminara i 60% vremena odletim mislima jer se ponavlja ono što večina zna, ali je zato onih 40% uglavnom jako korisno kako za predstavnike tako i za suce a i za samu sudačku organizaciju koja može neke konkretne stvari proslijediti i dalje (koliko koristi od toga, drugom prilikom :mrgreen: ).
Luko Del Ponte

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 27 tra 2019, 10:24

Ne znam što je to bilo revolucionarno na sudačkom seminaru u SMŽ kada je 40% materije bilo uglavnom jako korisno poglavito za suce. U buduće dolazim kod vas. Za predstavnike klubova mi je potpuno jasno. I ja sam bio na dva seminara do sada i vjerujem da ne moram ne bih bio više niti na jednom, osim ako se računa cuga s kolegama poslije ljetne pauze. Puko iščitavanje propisa što mogu i moram sam i primjeri iz prakse koji se teško ponavljaju u karijeri. Na žalost opravdanost predavanja se vidi i na ovoj utakmici. Čemu maltretirati sve kada oni koji su ključni npr. sudac, nisu s ove planete. Ponekim ljudima možeš prikazivati igrane filmove, serije i sl....bez efekta, a to što su iz sredina gdje možda ima malo sudaca je loše opravdanje. Ili to možeš ili ne. Kontrolirati i sklanjati. Kada vrijedno radiš cijelu sezonu i to ti padne sve u vodu zbog nekih rubnih pojava, molim te....., a čovjek je valjda bio na svim licenciranjima. Čak je nekad znao i kuglati, ali što mu to vrijedi. Suditi ne zna, donositi odluke isto ne zna itd.... Zašto onda maltretirirati sve nečijom nepotrebnom pojavnošću.
Elementarni ili tvoj sport je jak koliko ti je jaka sudačka organizacija. Zašto onda improvizirati. Slažem se da su licenciranja s predstavnicima bila dobra zamisao, no nemože to vječno. Po mom mišljenje, gotovo je , dosta, sada kada su svi već prošli drugu ili koju li edukaciju idemo dalje.Čistilište. Tko naučio nije, niti ne bu !
Ili sve pojačati na dvodnevni filmski seminar :D

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 27 tra 2019, 11:32

Ovo 60%-40% je onak subjektivno, možda je za neke omjer i veći :D
Generalno se slažem ali ... kada bi se napravilo čistilište sudaca po trenutnom znanju sudio bi tko? I sa ovim kadrom je jako teško izvući sezonu. OK, ovisi od sredine do sredine ali stanje baš i nije sjajno. Činjenica da se nekima ponekad i progleda kroz prste zbog toga je loše opravdanje svakako, ali je ipak činjenica.
Isto tako, baš me zanima koliko je neaktivnih sudaca aktivno u sudačkoj organizaciji (delegiranje, ocjenjivanje, kontrola...). A pravilnikom je dozvoljeno.
Luko Del Ponte

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 03 lip 2019, 11:12

čestitke osijeku na prolaz među 4 u kupu
plitvicama požega odnio čak možda i europu , masakrirao je plitvice
tako mlad a tako neiskusan , znam da nije dobro biti negativan pa ću biti pozitivan i čestitati malom žubriniću jer je očitao lekciju sigurnom prvotimcu reprezentacije . sad će neki reći ma nemojte po malom pa on je neiskusan i ostale dumine ali ljudi to je igrač koji je siguran među prvih 6 u reprezentaciji

pravda i nepravda
Tek protipkao

Post Postao/la pravda i nepravda » 03 lip 2019, 14:58

Julio, čemu ta ironija i sarkazam. Svatko ima pravo na loš dan. Čudi me da se nisi osvrnuo na jučerašnje rezultate Marinovića i Totića. Kada pljuješ, pljuj redom.

Tona
Nevini

Post Postao/la Tona » 03 lip 2019, 15:20

julio je napisao/la:čestitke osijeku na prolaz među 4 u kupu
plitvicama požega odnio čak možda i europu , masakrirao je plitvice
tako mlad a tako neiskusan , znam da nije dobro biti negativan pa ću biti pozitivan i čestitati malom žubriniću jer je očitao lekciju sigurnom prvotimcu reprezentacije . sad će neki reći ma nemojte po malom pa on je neiskusan i ostale dumine ali ljudi to je igrač koji je siguran među prvih 6 u reprezentaciji
Čemu napadanje mladog dečka.Julio nisi pohvalio svog Radoša a Požegu jesi.Čemu takav post ?

Odgovorite