Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la ZrntscheZ » 12 ožu 2009, 12:11

ovako...
nisam tako detaljno k'o Lovro razradil prijedlog sistema kupa, ali imam par prijedloga...
u globalu je njegova ideja sasvim ok...možda zvuči malo komplicirano, ali u praksi nije teško provedivo...
ali...
ima stvari koje mi se ne sviđaju...

kup je natjecanje u kojem u svim sportovima sudjeluju svi klubovi...i svi imaju jednako pravo i mogućnost osvojiti ga...
za nogometni kup HR igra i Donja Bistra i tamo neki klubovi sa kamenjara, sa vikendica zagorskih bregi i slično....u tome je draž kupa...zato drugačije ne bi smjelo biti ni u kuglanju...
to znači da ne ulaze u njega samo prva 3 iz 2.hkl i prvaci 3.hkl, već da moraju imati mogućnost sudjelovanja apsolutno svi klubovi počevši od najniže lige...svih 200-300 ili kolko već ima klubova u HR
zatim druga bitna stvar je da se nigdje kup ne igra po nikakvim principima mini liga...čar kupa je nekog iznenaditi, dati priliku slabijim klubovima da u jednom danu pobjede puno jači klub čisto na temelju nekih zakona velikih brojeva da jednom i slabiji mogu poludjeti pozitivno, a ovi jaki da im se desi loš dan...
znači izbaciti i tu neku mini ligu kvalifikacija...
a prva kola najnižih liga mogu biti uvod u sezonu...tamo krajem kolovoza umjesto trening utakmica...

ostalo sve jasno...slabiji klub domaćin, jedna tekma na ispadanje...deri i uživaj...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

KAJTA
Tek protipkao

Post Postao/la KAJTA » 12 ožu 2009, 12:20

Očito je da ne čitate dobro,
Kup mora imati svoju svrhu takmičenja a i financiski košta(pustimo sada model ili modifikaciju načina sudjelovanja) a to je da pobjednik kupa predstavlja negdje Hrvatsko kuglanje.
Ponovo Vam ponavljam da je NBC_kup ukinut iako je u propozicijama stajalo da 3.plasirani klub iz lige je predstavlja Hrvatsku.
HKS još nije kao i Voditelj lige o tome obavijestio klubove.Zašto-----------------čuvaju pozicije i neka to objave napokon.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 ožu 2009, 12:23

Janica,
što je s nama malima?, Koliko ja znam svi kupovi su zamišljeni tako da u istoj konkurenciji sudjeluju i mali i veliki klubovi. Nisam od tvog posta shvatio da sio zamislio da svi sudjeluju...

Janica
Tek protipkao

Post Postao/la Janica » 12 ožu 2009, 12:35

newform1 je napisao/la:Janica,
što je s nama malima?, Koliko ja znam svi kupovi su zamišljeni tako da u istoj konkurenciji sudjeluju i mali i veliki klubovi. Nisam od tvog posta shvatio da sio zamislio da svi sudjeluju...
Vidi, ovo je samo bio moj prijedlog koji treba doradu. to sam smislio u busu kad smo se vraćali s nekog gostovanja.
Zamišljeno je da se trudiš kroz sezonu da budeš najbolji ili među najboljima u svojoj ligi i tako zaradiš ulaznicu u kup.

Slažem se sa svima vama da kup trebaju igrati svi, ali nemam pojma jel to financijski izvedivo. Ami je napisao gore da se igra po regijama pa da onda napravimo ždrijeb, zašto ne i tako.

Mali niže rangirani klubovi su srce kuglačkog sporta i treba ih uključiti gdje je god moguće, samo je pitanje imaju li oni mogućnosti.

Možda da se napravi raspis pa da se prijave zaintersirani koji bi onda preuzeli obavezu odlaska na utakmice koje su daleko i skupe. Sigurno i ti klubovi mogu naći sponzora za putovanje npr. Zagreb - Split.
tu je po meni onda situacija čista! Prijavi se npr 100 klubova, provuče ih se kroz ždrijeb koji ima završni turnir i bok. Samo mislim da je to skupa priča.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 12 ožu 2009, 12:38

newform1 je napisao/la:Janica,
uopće ne treba izmišljat toplu vodu....
copy paste nogometni model kupa sa samo jednom izmjenom a to je da se kroz sve faze natjecanja igra samo 1 tekma i to kod slabije rangiranog kluba...
eventualno Final 4 po uzoru na košarku ali na neutralnoj kuglani ...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

arcy
Tipka sa dve ruke

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la arcy » 12 ožu 2009, 13:31

KAJTA je napisao/la:Tako je pisalo u propozicijama ali nažalost NBC-kup je ukunut u međuvremenu ,Miro
To je još jedan dokaz kako HKS radi kako je preveslao trećeplasirani klub.
NBC kup nije ukinut i trećeplasirani ide u Skoplje 29.9.2009. do 3.10.2009.
Kajta prije nego se nešto bubneš (i ostaneš živ) trebalo bi provjeriti.
Evo ti link http://www.fiqwnba-nbc.de/Sportkal-090101.pdf

leo
Tek protipkao

Post Postao/la leo » 12 ožu 2009, 15:15

Trebalo bi se zbog smanjenja troškova prvo igrati kup sistem po regijama da se dobije po tri kluba iz svake regije.To je 15 klubova +prvak države koji bi se uključio tek u ovoj fazi natjecanja.Ostaje 16 klubova,igra se 1 utakmica do polufinala(u svim fazama natjecanja kod slabije rangiranog kluba) gdje se onda može organizirati final 4 na neutralnoj kuglani.

učitelj
Nevini

Post Postao/la učitelj » 12 ožu 2009, 16:25

Ova sezona je takva kakva je. Treći ipak igra u Europi i nemate se čega bojati (Zaprešić, Novska, Konikom ili netko treći...)
Postoje odlične ideje, Lovrina je nekako najbliža i najlogičnija uz mali dodatak da bi trebalo pružiti priliku svima koji žele nastupiti u kupu.
Okrugli stol je najbolji način da se sve ideje razmotre. Do okruglog stola možemo i ovako preko foruma.

Čini mi se da na ovom forumu postoji kritična masa ljudi koji nešto znaju i žele dobro za ovo kuglanje. Imam osjećaj da su to većinom mladi ljudi. Bilo bi lijepo kada bi se svi mladi koji žele nešto dobro za kuglanje, okupili preko svojih županijskih saveza i došli na iduću skupštinu pa da zajedno napravimo nešto...

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 12 ožu 2009, 21:12

leo je napisao/la:Trebalo bi se zbog smanjenja troškova prvo igrati kup sistem po regijama da se dobije po tri kluba iz svake regije.To je 15 klubova +prvak države koji bi se uključio tek u ovoj fazi natjecanja.Ostaje 16 klubova,igra se 1 utakmica do polufinala(u svim fazama natjecanja kod slabije rangiranog kluba) gdje se onda može organizirati final 4 na neutralnoj kuglani.
valjda prošlogodišnji pobjednik kupa, a ne prvak države :lol:
osim ajde za prvi kup...

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 23 lip 2009, 22:26

Kao što sigurno znate 30.06. je u Pakracu Skupština HKS-a gdje će biti na dnevnom redu i uvođenje CUP natjecanja. Prijedlog IO HKS glasi:
Prijedlog odigravanja Kupa Hrvatske u kuglanju

Komisija IO HKS koja je radila na novom sustavu natjecanja ,predložila je način odigravanja Kupa Hrvatske u kuglanju, koji IO HKS donosi Skupštini na odobrenje.

U Kupu Hrvatske sudjelovali bi svi registrirani klubovi sa područja RH i to od županija ,regija i konačno do republičkog nivoa.
Klubovi bi igrali međusobno jednu utakmicu prema izvučenim parovima, pobjednik ide dalje, pobjednici županija igraju dalje po istom sistemu za pobjednika regije kojih pet bi sačinjavali dio četvrtfinala Kupa Hrvatske. Ostala tri sudionika za prvi put bi se izabrali po ključu broja klubova. Tri regije koje imaju najveći broj klubova sudjelovali bi u četvrtfinalu kupa sa svojim poraženim finalistom .
U drugoj godini natjecanja uz pet pobjednika regija pravo na drugog predstavnika u četvrtfinalu kupa imale bi tri prvoplasirane regije sa prošlog Kupa Hrvatske. Tako se može dogoditi da u jednom momentu tri dodatna mjesta zauzmu klubovi iste regije. To smatramo je pitanje kvalitete.
Četvrtfinale Kupa igralo bi se u subotu ,prema izvučenim parovima, polufinale i finale u nedjelju.
Odigravanje dva meča u jednom danu za sada je i međunarodna formula odigravanja SP.

Kod žena ,primjenila bi se ista smjernica natjecanja , jedino bi počelo od polufinala i to tri pobjednice regija plus ,za prvi put, ekipa iz regije koja ima najviše klubova. U drugoj godini dodatnog predstavnika daje prvoplasirana regija sa prošlogodišnjeg kupa Hrvatske.
U subotu bi se igralo polufinale ,a u nedjelju finale kupa za ženske ekipe!

Ukoliko Skupština HKS usvoji novi sustav natjecanja prema prijedlogu IO i Komisije IO HKS ,tada Kup Hrvatske poprima drugačiji oblik i njegove regule donijeti će se prema adekvatnoj situaciji.

Napominjemo da je pobjednik Kupa Hrvatske izravni sudionik međunarodnog NBC kupa , koji
od ove godine ima po dva predstavnika pojedinih zemlja članica.

IO HKS

Nekako mi se čini da ovaj prijedlog nije najsretnije rješenje stoga sam izradio vlastiti prijedlog koji se nalazi na adresi
http://www.kkzapresic.hr/images/stories ... jedlog.pdf.
Saša brani .pdf privitke.
Sve konstruktivne primjedbe su dobro došle.

Odgovorite