Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
mumi
Zna gdje su sva slova

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la mumi » 23 lip 2009, 23:00

I tko ide onda onda u Europu,Zadar,Konikom,Novska tko je još taj jedan sudionik uz Novsku na Nbc-pokalu

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 23 lip 2009, 23:29

Četvrti je bio POŠTAR pa bi analogijom oni trebali u NBC. HKS je znao od konca kolovoza 2008. godine za tu mogućnost ali nisu upoznali klubove 1. HKL. Sasvim je nebitno dali namjerno ili nečijim nemarom ali spoznaja da i četvrto mjesto vodi u NBC u onako izjednačenoj ligi sigurno bi utjecala na pristup klubova pojedinim utakmicama. Neki klubovi se sa pravom mogu osjećati zakinutim.

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 » 23 lip 2009, 23:34

Ako ide Poštar bez predhodne najave HKS-a u NBC ja bi se, da sam na mjestu Zaprešića (čak i Kandita) žalio svjetskoj federaciji. HKS-u se ne isplati.

Mesko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Mesko » 27 lip 2009, 18:52

arcy je napisao/la:spoznaja da i četvrto mjesto vodi u NBC u onako izjednačenoj ligi sigurno bi utjecala na pristup klubova pojedinim utakmicama
ovo su gluposti ako se mene pita....

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 28 lip 2009, 01:40

Mesko je napisao/la:
arcy je napisao/la:spoznaja da i četvrto mjesto vodi u NBC u onako izjednačenoj ligi sigurno bi utjecala na pristup klubova pojedinim utakmicama
ovo su gluposti ako se mene pita....
Oni koji su pratili prvu ligu znaju o čemu se radi.
Pita Vas se, sve koji na forumu kukate da vas se ništa ne pita, za ekipni cup RH.
Potrudio sam se barem nešto predložiti za razliku od vas koji niste našli za shodno ni prokomentirati trenutna dva prijedloga.
Uz to na skoroj Skupštini se prihvaća i Statut HKS-a a nema konstruktivnih prijedloga sa "forumaške" strane. Zar to znači da je Statut dobar ili ste lijeni pročitati prijedlog i staviti svoje primjedbe.?
Najlakše će kasnije reći Statut nevalja.

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 28 lip 2009, 12:53

arcy je napisao/la:Kao što sigurno znate 30.06. je u Pakracu Skupština HKS-a gdje će biti na dnevnom redu i uvođenje CUP natjecanja. Prijedlog IO HKS glasi:
Prijedlog odigravanja Kupa Hrvatske u kuglanju

Komisija IO HKS koja je radila na novom sustavu natjecanja ,predložila je način odigravanja Kupa Hrvatske u kuglanju, koji IO HKS donosi Skupštini na odobrenje.

U Kupu Hrvatske sudjelovali bi svi registrirani klubovi sa područja RH i to od županija ,regija i konačno do republičkog nivoa.
Klubovi bi igrali međusobno jednu utakmicu prema izvučenim parovima, pobjednik ide dalje, pobjednici županija igraju dalje po istom sistemu za pobjednika regije kojih pet bi sačinjavali dio četvrtfinala Kupa Hrvatske. Ostala tri sudionika za prvi put bi se izabrali po ključu broja klubova. Tri regije koje imaju najveći broj klubova sudjelovali bi u četvrtfinalu kupa sa svojim poraženim finalistom .
U drugoj godini natjecanja uz pet pobjednika regija pravo na drugog predstavnika u četvrtfinalu kupa imale bi tri prvoplasirane regije sa prošlog Kupa Hrvatske. Tako se može dogoditi da u jednom momentu tri dodatna mjesta zauzmu klubovi iste regije. To smatramo je pitanje kvalitete.
Četvrtfinale Kupa igralo bi se u subotu ,prema izvučenim parovima, polufinale i finale u nedjelju.
Odigravanje dva meča u jednom danu za sada je i međunarodna formula odigravanja SP.

Kod žena ,primjenila bi se ista smjernica natjecanja , jedino bi počelo od polufinala i to tri pobjednice regija plus ,za prvi put, ekipa iz regije koja ima najviše klubova. U drugoj godini dodatnog predstavnika daje prvoplasirana regija sa prošlogodišnjeg kupa Hrvatske.
U subotu bi se igralo polufinale ,a u nedjelju finale kupa za ženske ekipe!

Ukoliko Skupština HKS usvoji novi sustav natjecanja prema prijedlogu IO i Komisije IO HKS ,tada Kup Hrvatske poprima drugačiji oblik i njegove regule donijeti će se prema adekvatnoj situaciji.

Napominjemo da je pobjednik Kupa Hrvatske izravni sudionik međunarodnog NBC kupa , koji
od ove godine ima po dva predstavnika pojedinih zemlja članica.

IO HKS

Nekako mi se čini da ovaj prijedlog nije najsretnije rješenje stoga sam izradio vlastiti prijedlog koji se nalazi na adresi
http://www.kkzapresic.hr/images/stories ... jedlog.pdf.
Saša brani .pdf privitke.
Sve konstruktivne primjedbe su dobro došle.
Mislim da je tvoj prijedlog dobar,jer bi omogučio niže rangiranim klubovima da dođu do 3.kola u borbi sa sebi ravnopravnima,a i kasnije,ako ih pomazi ždrijeb,mogu se borit sa sebi ravnima.To bi svakako moglo dati poticaja i tim manjim klubovima da se prijave za takvu vrstu natjecanja,jer bi im omogučilo oglede sa više rangiranim klubovima u višim kolima do kojih bi mogli realno doći.Neznam kako bi se još više "usijala" borba u 1.ligi,kada bi se i s 4.mjestom moglo u Europu?Kada bi to bilo tako,da idu dva predstavnika na NBC pokal,ja mislim da bi 3.mjesto u 1.ligi trebao biti 1.predstavnik u NBC pokalu,a 2.predstavnik da bi trebao biti pobjednik Hrvatskog kupa.U svakom slučaju,mislim da bi ovakvo natjecanje trebali dobiti,jer tako pratimo trendove iz "društveno prihvatljivijih sportova",te vjerujem da bi zainteresirali i sponzore iz manjih sredina,koji bi svakako mogli pomoći i manjim klubovima,s manjim budžetima od onih koje imaju prvoligaši,te bi vjerujem time dobili i veći broj zainteresiranih mladih za ovaj sport,a tako i poboljšali kvalitetu igara na svi državnim razinama.Po meni,ključno u tvom prijedlogu je mogučnost da nižerangirani klubovi dođu do višeg stupnja natjecanja i to pozdravljam.

Patak Dodo
Tek protipkao

Post Postao/la Patak Dodo » 28 lip 2009, 13:54

Predlažem da ime kupa bude 'Renault Cup of Croatia'

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 29 lip 2009, 23:02

ja bi predložio da se kup igra po županijama prvo, a zatim na državnom nivou

kod muških recimo ovako:
prve 3 godine igra se za prvake županija (21) i sve ekipe skupljaju bodove ne bi li dobili ekipe koje će po broju bodova trajno sudjelovati u kupu (32 = 21 prvak + 11 trajnih)
natjecanje bi počelo već u 5 mjesecu s prvim kolima po županijama, igralo bi se u vrijeme eurokupova i lige prvaka, ne bi bilo odgoda lige bla bla

kod žena je još jednostavnije:
čini mi se da nema klubova u dubrovačkoj, krapinskoj, međimurskoj, ličkoj, bjelovarskoj i vukovarskoj županiji
svakoj županiji prepustimo organizaciju županijskog kupa
dakle imamo 15 prvakinja županija, a to se može odigrati u 2 vikenda sa po 2 nastupa na neutralnoj kuglani
(naaravno opet postoje županije sa po 5-6 klubova i one sa samo 1 klubom, pa bi ipak trebalo malo dorade ovog prijedloga, al eto, ovo mi je sad iz glave, u 10 minuta razmišljanja, vjerujem da bi neka komisija s par ljudi zainteresiranih za izradu sustava kupa to mogla jako dobro pripremiti...)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 01 srp 2009, 18:23

Da li će biti i u kupu obveznost igranja na pločama? Jel se može klub prijavit za ligu na jednoj kuglani a za kup na drugoj? :lol: :lol: :lol: Mislim da znate i sami zakaj pitam! :mrgreen:
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 01 srp 2009, 21:56

lukodp je napisao/la:Da li će biti i u kupu obveznost igranja na pločama? Jel se može klub prijavit za ligu na jednoj kuglani a za kup na drugoj? :lol: :lol: :lol: Mislim da znate i sami zakaj pitam! :mrgreen:
To se još ništa ne zna...tek je dano Natjecateljskoj komisiji da uopće razradi sustav kup natjecanja i zatim propiše pravila.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Odgovorite