Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Natjecanja i novosti iz HKS-a
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Re: Ekipni Kup RH - prijedlozi i komentari

Post Postao/la el'bolanjo » 22 srp 2009, 13:53

raspored HKS-a za narednu sezonu http://www.kuglanje.hr/docs/2009-07-21_ ... 9_2010.pdf

vidi 11. i 12. travnja KUP RH - od četvrtfinala do finala....po ovome samo prvoligaši igraju kup. 4 nositelja + 4 pretkola i onda 8 najboljih u četvrtfinalu....prije tog vikenda nigdje se ne spominje kup... nadam se da sam krivo shvatio

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 22 srp 2009, 14:27

a prije toga će se igrati po regijama valjda, čekamo uskoro neki kvalitetan odgovor od natjecateljske komisije koja radi na tom problemu

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 22 srp 2009, 14:46

kvalitetan odgovor :?: :?: ...ti si neki novi ;)

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 22 srp 2009, 15:40

el'bolanjo je napisao/la:kvalitetan odgovor :?: :?: ...ti si neki novi ;)
nisam novi al po svemu sudeći meni će na leđa past taj posao slaganja regionalnog kupa za regiju centar

samo se nadam da će natjecateljska komisija hks-a složit neke propozicije prije četvrtfinala...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 22 srp 2009, 17:25

Prvo se igra na razini županija i tu su nadležni županijski savezi...zatim pobjednici odlaze na regiju koja bi na sjeveru trebala biti negdje tokom siječnja prije početka nastavka lige...
igralo bi se jedan vikend...petak-subota-nedjelja...1/4f, 1/2f i finale.

s obzirom da je sjever sastavljen od 5 županija pitanje je kak bi ta završnica regije izgledala...prijedlozi su ili 5 županijskih prvaka da igraju samo pa se onda u 1/4f igra tek jedna tekma, a preostala 3 kluba idu direktno u polufinale ili bi se pobjednicima županija priključila još 3 kluba (županijski finalisti, prema nekim koeficijentima uspješnosti županija iz prošlosti) da se dobiju kompletni četvrtfinalni dvoboji

Detaljne propozicije se još ne znaju...

Uglavnom bit će to normalna tekma na poene jedino je upitno kako odrediti pobjednika u slučaju da susret završi sa 4-4...u tom slučaju bi se vjerojatno gledao ukupan broj srušenih čunjeva (a ne setovi).

Kak će to izgledati u drugim regijama, ne znam...imate voditelje liga i natjecateljske komisije pojedinih regija pa neka se oni time pozabave.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 22 srp 2009, 17:47

a jes jes..prvo po regijama pa onda na RH...malo sam prenaglio s kritikama...pardoncek

jedan problemcek Andrija, ako klub koji je dosao do 1/4 odjednom ima slobodnu utakmicu gubi se kontinuitet kupa. Ako se igra jedinstveni cup Hrvatske, onda njegov plan treba "naciljati" da se odradi u komadu. u pocetku bi trebalo ciljati po regijama, ali u jednom trenutku u slucaju neparnog broja netko ce npr. iz Zagreba morat putovat u recimo vama u Cakovec. Jaci klubovi se mogu kasnije ukljucivati, to se prakticira u svim sportovima, ali kad jednom krene nema vise slobodnih kola. Ovo sto si napisao bi znacilo da praktici postoje 2 kupa. Prvo regionalni, a onda RH koji ce biti rascijepani. A to nije to.
Plan se treba donijeti kroz rujan i poceti igrati listopadu na nivou RH, a kao sto sam rekao ciljati po regijama, a ne prvo jedno pa drugo. Malo je kompliciranije, al jebiga. Mislim da bi ekipama iz 2. liga bilo inteersantno koji put odmjerit snage s nekim van svoje regije. Kad se dodje do konacnih 8 ekipa onda slijedi izvlacenje, da ipak nebude sve "naciljano".

u NBC kupovima i ligi prvaka kod 4-4 odlucuju setovi...u slucaju jednakog broja setova igra se sudden death.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 22 srp 2009, 23:57

Ja sam iznosil samo razmišljanja koja je po tom pitanju priopćil voditelj regije sjever...i ova slobodna utakmica bi bila samo u 1/4f regije sjever... Meni se isto ne čini baš najbolji taj sistem sa praznim kolima, al iskreno, ne zamaram se time jer bih osobno rađe da su ostali parovi. Sumnjam da će momčadski kup donijeti tu željenu neizvjesnost i da će mali klubovi tu neka iznenađenja raditi.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Post Postao/la ZrntscheZ » 23 srp 2009, 00:03

Imam doma prijedlog razrade kupa na razini države do uključujući najnižih razina koje je napravil Arcy prije godišnje skupštine HKS...zamrseno, al konstruktivan prijedlog koji je na tragu tog kontinuiteta od prvog do zadnjeg koja s uključivanjem jačih ekipa postepeno. Tko zna, možda se na kraju NK HKSa koja je zadužena za razradu kupa i povede tim prijedlogom koji je po meni dobar, iako naglašavam da bi mnogima djelovalo (pre)komplicirano.

ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER » 23 srp 2009, 13:00

a u čemu je smisao kupa?? u iznenađenjima.. npr grmoščica dobije u 1. kolu neku ekipu iz treće lige i milsi si lako čemo .. postave par rezervnih igrače, ovi drugi se napale i dobiju ih.. ak ak i ne dobiju, bar se mogu hvaliti da su igrali s njima.... dakle od početka trebaju igrati svi.. naravno ispočetka prvo kolo ili dva po regijama a dalje kak ispadne.../milsim tko s kim - po volji ždrijeba/ i s tim da su bolji klubovi u pravilu u prvim kolima gosti... pa kolko uopće ima klubova u hrvarstkoj ? u svim ligama... to bar nije problem napraviti.. i nije točno da se kupovi u ostalim sportovima igraju tak da se bolj uključuju kasnije.. pa nebi onda real madrid ispal u prvom ili drugom kolu..

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 23 srp 2009, 14:11

ŠALABAJZER je napisao/la:a u čemu je smisao kupa?? u iznenađenjima.. npr grmoščica dobije u 1. kolu neku ekipu iz treće lige i milsi si lako čemo .. postave par rezervnih igrače, ovi drugi se napale i dobiju ih.. ak ak i ne dobiju, bar se mogu hvaliti da su igrali s njima.... dakle od početka trebaju igrati svi.. naravno ispočetka prvo kolo ili dva po regijama a dalje kak ispadne.../milsim tko s kim - po volji ždrijeba/ i s tim da su bolji klubovi u pravilu u prvim kolima gosti... pa kolko uopće ima klubova u hrvarstkoj ? u svim ligama... to bar nije problem napraviti.. i nije točno da se kupovi u ostalim sportovima igraju tak da se bolj uključuju kasnije.. pa nebi onda real madrid ispal u prvom ili drugom kolu..
Ok od treće lige nećemo baš zbubit, al u drugoj ima jako kvalitetnih momčadi s kojima bi bilo interesantno igrat. Najjači ne igraju od prvog kola, bar ne svagdje (engleski FA Cup, teniski turniri, al OK to nisu nacionalna prvenstva)), al nema veze, ionako osjećam manjak natjecanja od kada nisam junior, tak da što više to bolje.

Odgovorite