IZVRŠNI ODBOR HRVATSKOG KUGLAČKOG SAVEZA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Čunj
Tek protipkao

Re: IZVRŠNI ODBOR HRVATSKOG KUGLAČKOG SAVEZA

Post Postao/la Čunj »

Bolanča je u pravu, zbog toga sam se prebacio u drugu temu...

Ukoliko bi se delegati sa skupštine (predstavnici županijskih saveza) međusobno dogovorili i sakupili većinu, mogli bi sazvati (prema statutu članak 34 – na zahtjev 1/3 udruženih članica saveza predsjednik je u obvezi sazvati skupštinu) izvanrednu skupštinu i rušiti predsjednika, postaviti novoga i složiti svoj IO kao i promijeniti postojeći zastarjeli statut.
Što je potrebno – većina glasova! To znači njih 13.
Zagreb ima tri predstavnika + zagrebačka županija, tu su još Crnčec i Sedlar. To je sigurna opozicija.
Mislim da bi uz dobru koordinaciju i uz kvalitetan dogovor imali sigurnih 6 glasova iz Zagreba, Međimurja, Krapinske i Varaždinske županije.
Slavonci bi se trebali ujediniti i ne padati na štoseve kao dobiti ćete kugle i špage jer bi sigurno uz kvalitetnije vodstvo saveza imali puno veće koristi od „kupovanja“ glasova za par kugli.
To znači Vuletić, Vučić, Luksetić, Globan, Zrnić, Bukovac i Vasilj (za njih mislim da bi možda dali glas novom predsjedniku). E sada, fali još jedan a tu je najbliži Marković. Čime je Lulić kupio Markovića nitko nezna, ali ako bi se ljudi sjeli svi zajedno uvidjeli bi da bi se uz zajedništvo, kvalitetnu strategiju i program dalo nešto napraviti.

Tek sada dolazimo do najvećeg problema – PREDSJEDNIK. Postoji li netko tko bi želio zasjesti na mjesto predsjednika i sakupiti sve ove ljude koje sam nabrojao i pokušati ih uvjeriti u svoje kvalitete i u svoju neku viziju i viđenje budućnosti našeg sporta.
Taj budući predsjednik mora pokrenuti inicijativu, mora napisati program strategije i razvoja kuglanja i prezentirati to svim predstavnicima (delegatima) saveza. Ne samo njima, nego i predsjednicima klubova kojima je Lulić zamaglio oči i koji ga podržavaju – možda bi ti neki predsjednici malih klubova „u sjeni“ izabrali nekog drugog delegata od kojeg bi imali više koristi u svojim malim sredinama – uz dovoljan trud sigurno bi shvatili o čemu se radi.
Mukotrpan i dugotrajan proces koji nije lako odraditi.

Jedini čovjek danas koji bi mogao sakupiti većinu bez lobiranja je Miro Liović, sigurno bi njegova kandidatura otvorila oči mnogima i bez problema bi prošao na skupštini. Za sve ostale nisam siguran i mislim da bi ih čekao dogotrajan posao za skupljanje tih 13 glasova (budimo realni, 13 isto tako nije dosta – treba najmanje 15 jer (pokazalo se u povijesti) neki od članova IO-a se okrenu u par minuta).

Samo postoji jedan veći problem u našem sportu, sociološke prirode. Međusobni jal, zavist i pohlepa. Razdor i nesloga. Kada se ti problemi riješe (uz pomoć psihijatara, psihologa i sociologa), biti će lakše. Kao što je kolega Newform rekao, nije kuglanje jedini sport u kojem vladaju kompleksirane osobe psiholoških profila stvorenih više za neke medicinske ustanove i dugogodišnji nadzor. Toga ima najviše u politici i poslu, pa oni koji tamo ne uspiju, guraju se u sport i tamo traže slamku spasa da spase svoj ego i na račun djece, sporaša, entuzijasta i ljudi kojima je sport sinonim za zdrav život, moral, pomoć djeci u društvenoj socijalizaciji, nešto pozitivno i lijepo – oni to sve ruše, postavljaju se nestručni ljudi na mjesta koja nikada nisu radili i to onda sve zajedno kao i država polako tone u jedno sivilo i stvara razdor među ljudima te djecu sve više udaljava od novopostavljenih kuglana na pločastim segmentima – revolucionarne strategije i formule uspjeha kuglačkog sporta i to sve na račun lokalnih samouprava i klubova bez uložene lipe sa strane saveza – svaka im čast.

P.S.
Poruka g. Dragašu - iskoristite malo svog autoriteta, zaboravite na svoj ego i pomognite sportu dok ste još zdravi i u mogućnosti. Vaše ime ima jednu težinu, pa tko osim par automehaničara i propalih lokalnih političara u Zadru zna za Lulića. Udružimo se sa Slavonijom, Sjeverozapadom i još pokojim pametnim delegatom i pokušajmo pomoći kuglanju.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

To smo sve već pretresli do u tančine pred dosta mjeseci...na papiru (tj.na ekranu) i u teoriji je sve super zvučalo...kako, kada, tko, gdje...

A onda je došla i ta famozna izborna skupština....došla je prilika da se promjeni sve ovo...i od, kolko ono točno 21-22 skupštinara, 2 glasa su se usudila kazat nešto protiv...

o kakvoj trećini ili čak 13-15 glasova sanjamo...

nažalost, to je realnost...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

ZrntscheZ je napisao/la:To smo sve već pretresli do u tančine pred dosta mjeseci...na papiru (tj.na ekranu) i u teoriji je sve super zvučalo...kako, kada, tko, gdje...

A onda je došla i ta famozna izborna skupština....došla je prilika da se promjeni sve ovo...i od, kolko ono točno 21-22 skupštinara, 2 glasa su se usudila kazat nešto protiv...

o kakvoj trećini ili čak 13-15 glasova sanjamo...

nažalost, to je realnost...
Je, realnost s ovom ekipom ljudi. Jednom, tamo na početku, napisao sam - i ponovio jučer - : to je proces koji ne ide preko noći. Od tih ljudi koji su bili na skupštini, izabrani su po inerciji...ili po interesima. Ali, kad govorim o promjenama, govorim o promjenama od temelja: SVAKI klub u ovoj zemlji treba izabrati svog čovjeka - kakvog, ovisi o interesima kluba - za promjene ili protiv promjena. Ako je većina za promjene, npr u Zagrebu, misliš li da će proći Šojat? On će se udružit i sa vragom ako to paše njegovom džepu. Sad je pitanje da li mi u Zagrebu trebamo takvog čovjeka, i još da bude predsjednik saveza. Ako ne trebamo, treba ga maknuti i gotovo. Onda ne ovisimo o njegovim interesima. To je jedini, pravi i još k tome legalni i dugoročno dobar način za promjene. Puč s ovim ljudima koji su sada u IO je očito nemoguć - znači njih treba mjenjati. Ako njih promjenimo i stvorimo većinu nezadovoljnih - Lulićeva smjena će biti samo posljedica. Samo promjene iz temelja su prave promjene. Sve ostalo je, kako si i rekao: piskaranje i trošenje vremena...

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Crnačec, za skupštinu se pripremio jedino Lulić sa svojom ekipom i tako je dobio.
Koliko ja znam nitko nije htio biti protukandidat, niti se na skupštinu išlo da se nešto promjeni. Samo se došlo tamo i sve je ostalo isto kao i prije.

Dobro vele newform i čunj, nije to samo tako - pojaviti se na skupštini i ajmo promijeniti nešto... trebaju se ljudi ujediniti, sastati malo i popričati - lobirati. Tu vas je Lulić sve preduhitrio.

Već dugo pratim ovaj forum i nisam još čuo pohvalne riječi prema savezu... to sve govori! Svi su protiv njih i informacije koje čitamo na forumu su korisne jer će kad tad doći netko novi...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Kegelmaniac je napisao/la:Za skupštinu se pripremio jedino Lulić sa svojom ekipom i tako je dobio.
Koliko ja znam nitko nije htio biti protukandidat
tako je
Kegelmaniac je napisao/la: nije to samo tako - pojaviti se na skupštini i ajmo promijeniti nešto... trebaju se ljudi ujediniti, sastati malo i popričati - lobirati.
slažem se...
ali isto tako je i pitanje zašto nitko od cijele te opozicije nije pokrenul kakvu inicijativu u real worldu, a ne da su samo svi glasni za tipkovnicom...

Zagrepčani su ovdje najglasniji, i imaju 3 skupštinara, a koga su poslali/odabrali za im budu predstavnici?!
one koje navodno i sami žele ukloniti i za koje se unaprijed znalo na čijoj su strani...

ovdje se često spominjalo Liovićevo ime u raznim kontekstima...od izborničke funkcije do predsjednika saveza...
gdje je bio taj prijedlog Slavonije prije 70 dana?!
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Poznam Liovića 30 godina, i jednostavno, ne vjerujem da mu pada na pamet uopće bilo kakva kombinacija sa sadašnjim vodstvom saveza...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

newform1 je napisao/la:Poznam Liovića 30 godina, i jednostavno, ne vjerujem da mu pada na pamet uopće bilo kakva kombinacija sa sadašnjim vodstvom saveza...

ne SA...nego kontra...kao protukandidat, tako su ga neki označavali ovdje...

Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj »

Pozdrav svim ljubiteljima kuglanja, i svim vjernim članovima saveza koji su kroz ljeto na jedan divan i nadasve inspirirajući način pričali o meni i mojim postovima koji, ruku na srce, nemaju nikakvu težinu jer su pisani anonimno bez potpisa. Svejedno, pozivam sve ljubitelje kuglanja da mi pomognu u jednoj stvari.
Kao što svi znate klupko se počelo odmotavati, pojedince iz saveza pohlepa za novcima je dovela na pravi put, ali i jedini - onaj sa kojeg nema povratka. Svi znamo gdje je lopovima i prevarantima mjesto, također se nadamo da će oni kojima se dokaže da su radili kriminalna djela tamo i završiti.

Da ne bi bilo dosadno na forumu i da se ljudi ne bi samo svađali međusobno, možete mi pomoći na jednoj konkretnoj ideji. Radim na jednoj maloj biografiji, povijesti i kronologiji svih naših članova izvršnog odbora, predsjedništva i tajnika.
Slažem jednu malu povijest/kronologiju (kuglanje u eri Lulića i Mikca) ljudi koji su trenutno odgovorni za stanje u kuglanju tako da svi ljubitelji kuglanja vide tko su ti članovi izvršnog odbora, tko su bili prije 15g., što su radili tada, što rade danas, tko su i što su svojim klubovima i na koji način funkcioniraju.
Ukoliko ne želite javno pisati o ljudima, slobodno mi pošaljite poruku.
S obzirom da su to ljudi koji javno podržavaju lopovluk i lažna predstavljanja, manipulacije kategorizacijama o kojima sam već pisao onda mi obični smrtnici imamo pravo znati koji su to ljudi, što rade i na temelju kojih referenci su zaslužili mandat koji im je dao predsjednik. Pa ćemo vidjeti jesu li bili korumpirani i/ili na koji način su došli do IO-a.

Ljudi su mi se smijali kada sam pisao o tim famoznim kategorizacijama, sada se o tome više priča na HOO-u, nego u savezu i uskoro će doći na dnevni red ministarstva športa. Drugi korak je dokazati svim institucijama vlasti sukob interesa našeg predsjednika i izvlačenje velikih količina novaca iz saveza unazad više godina... ali o tome iduće godine.

Poruka ljudima u savezu!
Ponekada anonimna pisma i postovi imaju težinu ako su utemeljeni na faktima, činjenicama, istini i pravdi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

Jedina dilema su mi tip informacije.Skupljaš li podatke za Spomenar ili za jubilarnu nagradu (15 god.)? :roll:

Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj »

krcko je napisao/la:Jedina dilema su mi tip informacije.Skupljaš li podatke za Spomenar ili za jubilarnu nagradu (15 god.)? :roll:
Uspomenar, nadam se! ;)

Odgovorite