druga liga na pločama od slijedeće sezone

Natjecanja i novosti iz HKS-a
krcko
Zna gdje su sva slova

Re: druga liga na pločama od slijedeće sezone

Post Postao/la krcko »

Bez obzira na sitna zadovoljstva da je forum do sada nešto promijenio ????? mislim da je i trenutno kreiranje sustava natjecanja u domeni dnevnih naklapanja. Kompletne prijave za slijedeću sezonu trebalo bi već danas napraviti, inače opet kaos.
Ipak, držim da doista ima dovoljno klubova koji mogu udovoljiti novim regulama, ali samo za jednu drugu ligu. Ma kako se ona zvala. Pa ako možeš i želiš, izvoli.

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy »

krcko je napisao/la:... ali samo za jednu drugu ligu. Ma kako se ona zvala. Pa ako možeš i želiš, izvoli.
Jedna druga liga ili 1 b bila bi preskupa. Nekada su postojale dvije lige i prvaci su popunjavali 1. ligu. Povratak na to mi se čini u ovom trenutku najprihvatljivijim rješenjem. U tu odluku trema implementirati i ploče. Naravno da bi se takva odluka trebala donijeti prije početka sezone 2009/2010. i početi se primjenjivati u sezoni 2010/2011 (Zakon o športu, Čl.61.st.2:"Sustav, uvjete i organizaciju športskih natjecanja u pojedinom športu utvrđuje nacionalni športski savez u skladu s načelima i elementima sustava koje je utvrdio Hrvatski olimpijski odbor, i prema pravilima športa i normama međunarodnih športskih udruženja. Sustav natjecanja mora se donijeti najmanje jednu godinu prije početka primjene tog sustava."

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj »

Trebalo bi pitat Štimca kako se to radi. Oni su odluku o ligi 16 donjeli 2 mjeseca prije kraja sezone.

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy »

Luka Pezelj je napisao/la:Trebalo bi pitat Štimca kako se to radi. Oni su odluku o ligi 16 donjeli 2 mjeseca prije kraja sezone.
Nisi u pravu za Štimca, jer čak se i on drži važećih propisa HNS-a. On ima ideju lige 16 za koju se bori, i pritom poštuje propise. Taj je prijedlog iznio 2007. (vidi članak 6 Pravilnika o nogometnim natjecanjima ( http://www.hns-cff.hr/upl/products/Prav ... anjima.pdf ). Taj je prijedlog bio na dnevnom redu Skupštine HNS-a 07.12.2007. kada je donešena Odluka Skupštine da se provede javna rasprava na tu temu. Nakon provedene javne rasprave (SVI županijski savezi su morali dati pismeno očitovanje) Skupština HNS-a 02.06.2008. donosi odluku da "Liga će se širiti ako u tom trenutku u Hrvatskoj bude bilo više od 16 klubova koji ispunjavaju zahtjeve o licenciranju. Ako se taj uvjet ne ispuni liga će i dalje brojati 12 klubova". Zato je bilo bitno licenciranje tijekom ove godine.
Sad povuci analogija sa HKS-om vidi koliko su oni imali Skupština (dvije godišnje), sve ovo možeš za par minuta naći na internetu i još mnogo drugih relevantnih propisa i pravilnika, žestoko se bore za svoje pozicije, ali nije im ni na kraj pameti omalovažavati institut Skupštine i kršiti Statut.

zvrk
Tek protipkao

Post Postao/la zvrk »

Mislim da smo na tragu da dođe do promjena u sustavu natjecanja, što kažete na prijedlog za sezonu 2010/2011:

1. HK liga muški 12 klubova,
1. "B" HK liga "kopno" 12 klubova (centar 4 + sjever 4 + istok 4) - obavezne ploče,
1. "B" HK liga "more" 10 klubova (zapad 6 ili 7 + jug 4 ili 3) - obavezne ploče,
"MORE" bi krenulo kasnije zbog turističke sezone, a završili bi kada i sve 1 lige.

Ove lige bi bile u nadležnosti Voditelja lige HKS-a i Natjecateljske komisije HKS-a.

2. lige 5 regija sa po 12 klubova (obveze ploča od sezone 2011/2012), kao i sve ostale
muške lige u regijama ostaviti u nadležnosti Voditelja liga i Natjecateljskih komisija u Regijama.

Kod žena je malo komplicirano, ali predlažem slijedeće:

1. HK liga žene 8 klubova,
1. "B" HK jedinstvena liga 8 klubova - obvezne ploče,
2. liga (regija centar+zapad+jug) 10 klubova - obveza ploč,od sezone 2011/2012,
2. liga (regija sjever+istok) 10 klubova - obveza ploča od sezone 2011/2012.

Sve lige bi bile u nadležnosti Voditelja lige HKS-a i Natjecateljske komisije HKS-a.

Naravno da bi za ovaj prijedlog trebao postojati kompromis najviše od klubova u Regiji centar, ali smatram da bi ovakvim modelom podigli kvalitetu kuglanja, a i povećela bi se mogućnost uvođenja što većeg broja mladih u kuglanje i natjecanje uz već postojeće obveze natjecanja mladih na državnim prvenstvima.Gledajući sa aspekta globalne ekonomske krize smatram da je razumno ostaviti mogućnost od još jedne godine za klubove 1-ih "B" liga za postavljanje pločastih segmenata u kuglane, kao i dvije godine klubovima 2-ih liga.

Molim za konstruktivno raspravljanje o prijedlogu, jer odlučujemo o sebi, a nikako o nekome drugom jer se naša riječ ipak počela slušati.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

zvrk je napisao/la:Mislim da smo na tragu da dođe do promjena u sustavu natjecanja, što kažete na prijedlog za sezonu 2010/2011:

1. HK liga muški 12 klubova,
1. "B" HK liga "kopno" 12 klubova (centar 4 + sjever 4 + istok 4) - obavezne ploče,
1. "B" HK liga "more" 10 klubova (zapad 6 ili 7 + jug 4 ili 3) - obavezne ploče,
"MORE" bi krenulo kasnije zbog turističke sezone, a završili bi kada i sve 1 lige.

Ove lige bi bile u nadležnosti Voditelja lige HKS-a i Natjecateljske komisije HKS-a.

2. lige 5 regija sa po 12 klubova (obveze ploča od sezone 2011/2012), kao i sve ostale
muške lige u regijama ostaviti u nadležnosti Voditelja liga i Natjecateljskih komisija u Regijama.

Kod žena je malo komplicirano, ali predlažem slijedeće:

1. HK liga žene 8 klubova,
1. "B" HK jedinstvena liga 8 klubova - obvezne ploče,
2. liga (regija centar+zapad+jug) 10 klubova - obveza ploč,od sezone 2011/2012,
2. liga (regija sjever+istok) 10 klubova - obveza ploča od sezone 2011/2012.

Sve lige bi bile u nadležnosti Voditelja lige HKS-a i Natjecateljske komisije HKS-a.

Naravno da bi za ovaj prijedlog trebao postojati kompromis najviše od klubova u Regiji centar, ali smatram da bi ovakvim modelom podigli kvalitetu kuglanja, a i povećela bi se mogućnost uvođenja što većeg broja mladih u kuglanje i natjecanje uz već postojeće obveze natjecanja mladih na državnim prvenstvima.Gledajući sa aspekta globalne ekonomske krize smatram da je razumno ostaviti mogućnost od još jedne godine za klubove 1-ih "B" liga za postavljanje pločastih segmenata u kuglane, kao i dvije godine klubovima 2-ih liga.

Molim za konstruktivno raspravljanje o prijedlogu, jer odlučujemo o sebi, a nikako o nekome drugom jer se naša riječ ipak počela slušati.

Obje muške 1.B lige moraju imati isti broj klubova
novim odgađanjem obvezatnosti ploča ruši se kvaliteta...ploče nisu od jučer, na njima se igra već 6g...dosta već kasnimo i nema smisla dodatno otezati
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

0013
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la 0013 »

Jako loša raspodjela na more i kopno. Trenuto more ima 4 prvoligaša 47 klubova Zapad + 25 jug ukupno 72 kluba. Kopno ima 8 prvoligaša, 45 klubova istok + 39 sjever + 43 centar to je ukupno 127 klubova. E sad koliko je tu pošteno da svake godine kopno daje jednog prvoligaša i more jednog. Malo bi drugačija raspodjela morala bit.

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo »

Ovakva podjela regija najbolje odgovara zagrepcanima, i druima je skratila putovanja kako je rasformiran sistem 1.B lige sjever i jug. Ali tema je ipak o plocama. Dovodjenje obaveze ploca u Druge lige mozda dobijemo na sveukupnoj kvaliteti kuglanja, ali radimo nepotreban trosak malim zajednicama koje za to trenutno nemaju uvjeta, uostalom sto ne vlada neka recesija. Poznati smo po tome da slabo ulazemo u nase sportske objekte, tako je i dobar dio kuglana prosao rok trajanja. Ali za kompletnu obnovu treba jos malo pricekati. Vise bi volio da svaki manji grad ima zatvoreno plivaliste koje bi bilo ispunjeno.
Vidim da je moj klubski kolega bio marljiv pa je izbrojao klubove po RH, dao sam si i ja truda pa sam dosao do podatka (nesluzbenog naravno) da u Hrvatskoj imamo:

2 osmerostazne, 7 sesterostaznih i 23 cetverostazne kuglane s plocama. Kad sam poceo pisat na papir zacudilo me koliko ih ima. Za nase potrebe to je i vise nego dovoljno..ionako najvise vremena zjape prazne. Nema potrebe postavljat si nove zakone kojima bi si stvorili nove probleme...po pisanjima forumasa imamo ih vec dovoljno.

Koliko uopce imamo zatvorenih plivalista, funkcionalnih atletskih borilista i gimnastickih dvorana :?: :?: :?: (3 sporta koja su na olipijadi od njenih pocetaka, onih modernih)

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

el'bolanjo je napisao/la:Ovakva podjela regija najbolje odgovara zagrepcanima, i druima je skratila putovanja kako je rasformiran sistem 1.B lige sjever i jug. Ali tema je ipak o plocama. Dovodjenje obaveze ploca u Druge lige mozda dobijemo na sveukupnoj kvaliteti kuglanja, ali radimo nepotreban trosak malim zajednicama koje za to trenutno nemaju uvjeta, uostalom sto ne vlada neka recesija. Poznati smo po tome da slabo ulazemo u nase sportske objekte, tako je i dobar dio kuglana prosao rok trajanja. Ali za kompletnu obnovu treba jos malo pricekati. Vise bi volio da svaki manji grad ima zatvoreno plivaliste koje bi bilo ispunjeno.
Vidim da je moj klubski kolega bio marljiv pa je izbrojao klubove po RH, dao sam si i ja truda pa sam dosao do podatka (nesluzbenog naravno) da u Hrvatskoj imamo:

2 osmerostazne, 7 sesterostaznih i 23 cetverostazne kuglane s plocama. Kad sam poceo pisat na papir zacudilo me koliko ih ima. Za nase potrebe to je i vise nego dovoljno..ionako najvise vremena zjape prazne. Nema potrebe postavljat si nove zakone kojima bi si stvorili nove probleme...po pisanjima forumasa imamo ih vec dovoljno.

Koliko uopce imamo zatvorenih plivalista, funkcionalnih atletskih borilista i gimnastickih dvorana :?: :?: :?: (3 sporta koja su na olipijadi od njenih pocetaka, onih modernih)
Gradnja plivališta/atletske/gimnastičke dvorane stoji cca 50 milja (pa i više)...nova 6 stazna kuglana 1.5...
a ovdje ni ne govorimo o gradnji novih nego samo adaptaciji postojećih objekata što je zahvat od cca 200 000kn (za 4 staze)...a s obzirom da se tamo gdje nema ploča radi o kuglanama starim 20-30g koje nisu obnavljanje desetljećima, neka investicija je nužna...

ako lokalne sredine imaju novaca za ulaganje u nogometne prvoligaše koji će "plesati jedno ljeto" u smiješnoj ligi 16, onda nek izdvoje siću i za kuglane...

primjer iz ČKa...

nogometašima (koji su bajDvej bili 5. u 2.ligi) su izgrađeni reflektori na glavnom i pomoćnom stadionu plus digitalni semafor....investicija od 8 000 000 kn...plus svaka utakmica pod reflektorima pojede struje za 57 000kn
glavni sponzor kluba će biti Međimurska banka (grupa PBZ) od kojih će dobiti 5 000 000kn godišnje...

slično je i u drugim sredinama...

prema tim iznosima, cifre koje su potrebne za uložiti u kuglanu su kikiriki...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Luka, lijepo je to i plemenito od tebe da razmišljaš o bazičnim sportovima i njihovim uvjetima, no, na žalost, sport i život ne funkcioniraju tako. Vjeruj, novac i uvjete ćeš dobiti ako imaš ti ili netko jak i prodoran lakat, dug jezik i budeš bio dovoljno uporan da to sve izguraš do kraja. Ako se jednom makneš od izvora, bit će ti duplo teže vratiti se tamo. Sada treba iskoristiti rezultate djece na SP-u i napraviti pritisak da se to i materijalizira i na kuglanama, a ne samo nagradama "stručnom" stožeru.

Odgovorite