SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a

SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

PostPostao/la ZrntscheZ » 19 lip 2009

Redovna skupština HKSa održava se 30.06.2009. u Pakracu.

baš pregledavam materijale pa imam nekoliko opaski...

najvažnije točke dnevnog reda:

1. donešenje odluke o obvezatnosti ploča u 2. HKL od jeseni
2. odluka o ekipnom Kupu RH i parovnom prvenstvu
3. rebalans proračuna za 2009.
4. promjena sustava natjecanja od sezone 2010./2011.
5. promjena statuta HKSa

Pošto biseri nisu promjene statuta boldali ili ih nekako drugačije označili, nemam volju sad to sve uspoređivat sa starim, ali uočil sam jednu od pretpostavljam bitnijih izmjena a to je sastav Skupštine. Prema njemu bi to u buduće izgledalo ovako:

1. Kuglački savez Primorsko-goranske žuapanije - 2
2. Kuglački savez Osječko-baranjske županije – 2
3. Zagrebački kuglački savez – 3
4. Kuglački savez Splitsko-dalmatinske županije – 2
5. Ostali kuglački savezi županija – svaki po 1

ukupno 25 članova.

što se tiče promjene sustava natjecanja za njega je zadužena Komisija IO HKS u potpisu koje stoji Majnarić
Kao prvo ne samo da je smiješno, nego jadno i žalosno s kojom razinom pismenosti, tj. bolje bi bilo reći nepismenosti su ti službeni materijali pripremljeni...prestrašno...

o sustavu ženskog dijela natjecanja neću jer nisam tu najbolje upoznat sa teritorijalnom zastupljenošću.

a kod muških bi prema prijedlogu trebalo izgledati od 2010./2011. ovako.

Imamo 1.A liga sa 10 ili 12 klubova

imamo 3 (tri komada) 1. B lige i to:

1.B jug sa 8 klubova
1.B zapad sa 12 klubova
1.B "kontinent" sa 16 klubova - nju bi činile dosadašnje regije Centar, Sjever i Istok - svaka daje 5 klubova, a posljednje 16.mjesto je rezervirano za nekog tko će eventualno ispasti iz 1.A lige

iz tih B liga, 1.A liga se popunjava na slijedeći način:

prvak 1.B "kontinent" lige ulazi direktno u 1.A
prvaci 1.B liga zapad i jug igraju majstoricu tko će između njih ući u 1.A ligu

uvjeti za 1.A ligaša je da ima juniorsku ILI kadetsku ekipu
uvjeti za 1.B ligaša je da ima jedan juniorski ILI kadetski PAR na PH

Pošto takav sustav nije trenutno u primjeni, za sljedeću sezonu bi se ukinuo dosadašnji sustav kvalifikacija 5 prvaka 2.liga na vikend turniru u Plitvicama, već bi iz 1.A lige direktno ispala samo 12.ekipa, a 11.plasirana bi ušla u kvalifikacije sa 5 prvaka 2.liga...

formirale bi se 2 grupe po 3 ekipe koje bi međusobno igrale svaka sa svakom: bilo u dvokružnom sustavu (domaćin-gost)

ili

jednokružnom (u tom slučaju na neutralnoj kuglani koja bi se određivala svega 48h !!! prije same tekme da se izbjegne treniranje na istoj)

pobjednici skupina su novi 1.A ligaši
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

PostPostao/la 0013 » 19 lip 2009

Al stvarno ga znaju zakomplicirati. Po tom sustavu čemu opće 1.B lige, samo će se povečati troškovi sjeveru istoku i centru, jug ima svoju ligu zapad svoju, meni tu nema logike a ni zdravog razuma. Ako se već rade 1.B lige jedino logično je da su 2 ili 1 liga i da prvak iz svake ide u 1.A ligu, naravno te lige treba složit u nekom poštenom omjeru a ne jug i zapad jedna liga a ostali druga. Zašto nebi po županijama bilo, dodat jugu i zapadu još par županija, tako da broj klubova bude ujednačen, a ne ovako će jug i zapad svake godine davat 1 prvoligaša isto ko i ove tri regije koje imaju 50 klubova više.
Po ovom sistemu je to to samo što su si zapad i jug smanjili troškove nemoraju putovat, a kontinetalce niko ionak ništa ne pita. Dajte nekom pametnom da napravi neki sistem ako ga već treba mjenjati, jer ovaj prjedlog nema ni malo logike a još manje pameti.
0013
Zna gdje su sva slova

naravno da nema logike...

sam njegov tvorac je bil garancija uspjeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

na stranu o broju klubova gdje ih kolko ima, ovako su pokušali opravdati:
najdulje putovanje na kontinentu bi bilo cca 3 sata jer je sve manje više autocesta
a kad bi bila jedinstvena liga jug, onda bi ovima iz Poreča i Pule trebalo do Makarske navodno 6-7h...
to im/mu je najjači argument
Zadnja izmjena: ZrntscheZ; 19 lip 2009; ukupno mijenjano 1 put/a.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

PostPostao/la 0013 » 19 lip 2009

ZrntscheZ je napisao/la:naravno da nema logike...

sam njegov tvorac je bil garancija uspjeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

na stranu o borju klubova gdje ih kolko ima ovako su pokušali opravdati:
najdulje putovanje na kontinentu bi bilo cca 3 sata jer je sve manje više autocesta
a kad bi bila jedinstvena liga jug, onda bi ovima iz Poreča i Pule trebalo do Makarske navodno 6-7h...
to im/mu je najjači argument

Ako već misle o troškovima, putovanjima onda nek ostane kak je inače nema logike. il nek naprave jednu 1.B ligu pa svima isto :D. 4 sata treba od Čakovca do Osjeka pa ima pada u vodu ovo o 3 sata :D. Poreč-Makarska 5 i pol sati po izračunu na stranici HAK-a.
0013
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la el'bolanjo » 19 lip 2009

S obzirom da je fakat zahebano podijelit regije da svima odgovara, ajmo napravit od 1. lige nešto tipa NBA. Natjecat se mogu klubovi koji si to mogu priuštit i nema ispadanja, ulazit u ligu mogu, ponavljam, klubovi koji si to mogu priuštit. Plus svaki bi od klubova trebao imat adekvatnu školu kuglanja i redovito se pojavljivat na natjecanjima mlađih uzrasta, od juniora pa do najmlađih. Te naravno odredit ljude koji će obilaziti i kontrolirati te škole. "Druge" lige podjeliti po županijama kako bi se smanjili troškovi putovanja. podjela na bogatije i siromašne se možda malo čini okrutna, ali svatko ima mogućnosti izborit novac za svoj klub, pa ko voli nek izvoli.
Ovaj prijedlog je rezultat prevelike lijenosti da bi se ozbiljnije pozabavio podjelom drugih liga kako bi svima odgovaralo. Kao dugogodišnji igrač drugoligaša iz Zagreba, mogu vam reć da klubovima iz ZG-a savršeno odgovara ova podjela, tako da podjela po županijama s "NBA" sistemom i nije tak bedasta (ili možda je). Uostalmo model su razvili ameri, koji prednjače u svim sportovima u koji se upletu...čekamo ih da se vrate na classic kuglanje.
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

el'bolanjo je napisao/la:S obzirom da je fakat zahebano podijelit regije da svima odgovara, ajmo napravit od 1. lige nešto tipa NBA. Natjecat se mogu klubovi koji si to mogu priuštit i nema ispadanja, ulazit u ligu mogu, ponavljam, klubovi koji si to mogu priuštit. Plus svaki bi od klubova trebao imat adekvatnu školu kuglanja i redovito se pojavljivat na natjecanjima mlađih uzrasta, od juniora pa do najmlađih. Te naravno odredit ljude koji će obilaziti i kontrolirati te škole. "Druge" lige podjeliti po županijama kako bi se smanjili troškovi putovanja. podjela na bogatije i siromašne se možda malo čini okrutna, ali svatko ima mogućnosti izborit novac za svoj klub, pa ko voli nek izvoli.
Ovaj prijedlog je rezultat prevelike lijenosti da bi se ozbiljnije pozabavio podjelom drugih liga kako bi svima odgovaralo. Kao dugogodišnji igrač drugoligaša iz Zagreba, mogu vam reć da klubovima iz ZG-a savršeno odgovara ova podjela, tako da podjela po županijama s "NBA" sistemom i nije tak bedasta (ili možda je). Uostalmo model su razvili ameri, koji prednjače u svim sportovima u koji se upletu...čekamo ih da se vrate na classic kuglanje.

malo si zabrijal i pričaš gluposti...
u NBA sistemu je podjela na divizije i konferencije (ajmo tu povući paralelu na županije i regije), al svejedno igraš svake sezone sa cijelom USA...samo kaj sam klubom iz svoje konferencije igraš svake sezone čini mi se po 4 puta, a sa kontra konferencijom po 2 puta...

usporedba s NBA ti prolazi eventualno po pitanju ulaska u ligu po sistemu tko si može priuštiti...al i to je krajnje bezveze za mene...

nit smo mi USA, nit je kuglanje imalo showbusiness kakav je košarka...

2 druge lige (1.B)...sjever - jug...i kraj priče...
samo pametno povući crtu i granice...ak i nije na klub identična podjela ok, al samo da ne budu preveliki nesrazmjeri...
tramvaj lige su za penziće
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

PostPostao/la el'bolanjo » 19 lip 2009

Ma nije ni meni baš nešto genijalan plan...al 1.B sjever-jug smo već imali...i očito nije odgovaralo...pređi u Želju pa te neće mučit druga liga (bar jednu sezonu sigurno ;) )
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

nek samo oni izglasaju ploče od ove jeseni i neće me baš ništa mučiti... :D :D :D
a onda kaj se mene osobno tiče možemo i u Makarsku na drugoligaški ogled...ja volim putovati ;)
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 19 lip 2009

ja sam za 1.C, 1.D i 1.E ligu...
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ingi » 19 lip 2009

ZrntscheZ je napisao/la:nek samo oni izglasaju ploče od ove jeseni i neće me baš ništa mučiti... :D :D :D
a onda kaj se mene osobno tiče možemo i u Makarsku na drugoligaški ogled...ja volim putovati ;)

moreš biti siguran da ploče nebuju zglasane. dobili bumo još bar godinu dana odgode. ali ja bi htel da se igra samo na pločama.
ingi
Tek protipkao

Sljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.