SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Post Postao/la lukodp »

Što je pisalo u starom Statutu koji je bio važeći do 27.03.2013.? Ako tog članka nije bilo, odnosno nije bilo takvog uvjetovanja za osnivanje žks? Zar bi sad te žks trebalo ukinuti?
Inaće, Statut nemora biti u potpunosti usklađen s Zakonom o športu, zar ne? Taj će članak jedino biti problem za dubrovačko neretvansku županiju kada eventualno budu imali mogučnost osnivanja, odnosno nebudu imali. Isto tako ako se bude prihvatio prijedlog da klubovi budu članovi HKS-a, biti će nužno preurediti i uvjetovanje članstva u skupštini. Jer svaki udruženi član mora imati predstavnika...
Komplikejšn malo večih razmjera...
Luko Del Ponte
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Vukovarsko-srijemska županija mislim da nema više niti jedan klub, a imaju predstavnika.
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Kada se osnivao Kuglački savez istarske županije vjerovatno je djelovao KK "Pazin" pa su se tako stekli uvjeti za osnivanje istog.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Što kažete na sastav IO i NO HKS-a?
Ovaj put se slažem s g.Tajnikom što se tiće ženskih članova, zapravo, zaslužuju i više...
Luko Del Ponte
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

Čestitke novom IO-u i novom predsjeniku Nikoli Fundi.
Nadam se da će konačno stvari krenuti u pravom smjeru.
Želim Vam puno sreće
Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj »

Poštovane kuglačice i dragi kuglači,
želim čestitati onima koji su otvorili oči i poželjeli dobro i napredak u kuglanju. I dalje ostaje gorak okus jer je g. Nikola Funda jedva uspio sakupiti većinu unatoč argumentima koji su bili na strani njegovog stožera. U pobjedi i porazu čovjek mora ostati čovjek. Novom predsjedniku i predsjedništvu svi su poslije izbora čestitali osim naravno velikog doktora koji u životu i uz sve te titule nije naučio biti dostojanstven unatoč porazu. To najbolje govori o njemu i njegovom karakteru. Nadam se da više retka teksta o tom imenu neću napisati jer kao što sam prije napisao imao je 8 g. vremena da dokaže svoju karakternu i intelektualnu superiornost ali u tome nije uspio. Za njega „mali ljudi“ Lulić i Mezak pokazali su da su ipak ljudi, priznali su svoje pogreške ali od srca čestitali svima u novom Izvršnom odboru i članovima predsjedništva.

Iznenadio me glas za stari sastav novog delegata tj predstavnika bowlinga (ne vidim nikakvu poveznicu osim da nije bio upetljan u neku "kemiju" sa starim sastavom pa je i on htio da se izborom starih to stavi pod tepih), inače velikog poduzetnika (trenutno nezaposlenog) i velikog kuglačkog funkcionera (predsjednika kluba koji je njegovim vođenjem uspješno ugašen), pa me iskreno strah što će se desiti i sa bowlingom u budućnosti ako se on primi posla. Ali, s obzirom da je novom vodstvu bio opozicija stišćući se uz Mikca na skupštini držeći ga za rukicu ispod stola i tješeći ga nakon gubitka izbora mislim da neće ostati dugo niti u bowlingu jer mu financijska pipa više neće biti dostupna, a vjerujem da će ljudi u bowlingu prepoznati njegovu misiju koja ga je dovela u bowling i na vrijeme reagirati kao što će reagirati i novo vodstvo jer im je odmah na svojoj prvoj skupštini okrenuo leđa. O njemu malo više neki drugi puta, ima se što za pisati jer bilo bi dobro da i bowlingaši pročitaju njegov CV s obzirom da ih predstavlja u HKS-u pa neka malo razmisle.

Novi IO:
Izvršni odbor HKS-a:
Neđeljko Knežević (KSŽ Osječko-baranjske), Darinka Bunić (KSŽ Varaždinske), Dražena Smuđ (KSŽ Sisačko-moslavačke), Ljubomir Jelenić (KSŽ Istarske), Josip Latković (KSŽ Karlovačke), Zlatko Valić (KSŽ Brodsko-posavske) i Robertino Mileta (ZKS).
Nadzorni odbor HKS-a:
Ružica Močibob (KSŽ Istarske), Zlatko Bosak (ZKS), Velimir Mrkonjić (ZKS), Marija Mađarević (KSŽ Virovitičko-podravske) i Ivica Skorić (KSŽ Šibensko-kninske).

Osobno me iznenadio odabir g. Jelenića u IO iz Istre jer pouzdano znam da je on dobar prijatelj sa Mikcem ali nije loše imati i ljude koji su se na skupštini eventualno predomislili i nakon rasprave promijenili svoja mišljenja, pozdravljam takve poteze i nadam se da će još ljudi iz Županija koje su bile tvrde utvrde Mikca i Mezaka ipak omekšati i zajednički se uključiti i pomoći u funkcioniranju saveza.
Tolstoj je rekao: „U šahu kao i u životu primjećujemo svoje pogreške tek kad se drugi njima okoriste“. U šahovskoj partiji delegata sa ove skupštine, neki su možda spoznali da griješe!
Smatram da je složena odlična ekipa koja tek postaje predmet evaluacije ili vrednovanja. Svi imamo program g. Funde i moći ćemo pratiti što će se u iduće 4 g. događati i koji će se pomaci tj. promjene događati.

Ono što bih osobno volio je javna objava odluka IO-a, za početak i na blogu. Ima vremena da se uredi stranica i da se naprave baze i sl. Ono što će također biti bitno je da vidimo tko će biti sportski direktor reprezentacije tj. odgovorna osoba za struku da se uredi priča sa izbornicima, trenerima, kriterijima itd. Bilo bi odlično kada bi natjecateljska komisija uredila i na vrijeme pripremila kalendar natjecanja i kada bi se polako smanjivale tj. ukidale kotizacije za djecu. Za početak puno posla ali nije neizvedivo, da se samo to uredi puno bi napravili.

Bitka je dobivena, puno posla je pred svima nama. Nadam se da će ovaj Izvršni odbor na čelu sa g. Fundom i g. Crnčecom (i nažalost sa Mezakom) funkcionirati na način da će vrata saveza biti svima otvorena i da će svi moći doći sa svojim prijedlozima u smislu poboljšanja i stajati na usluzi svim kuglačkim djelatnicima i sportašima.
šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla »

[quote="antisha"]
Svi ovi vole kuglanje i odmah u HOO i na Sud !!?? Ne žele možda ti i takvi
ljudi likvidaciju saveza? Pa se dokopati pozicija u novom broju? [quote="antisha"]

Koliko je meni poznato, Savez, odnosno dosadašnji čelni ljudi doveli su ga pred likvidaciju svojim neradom.

[quote="antisha"]
Mislim da je gospodin Funda kolateralna žrtva
"mladih lavova" iz svoje sredine ,pa su mu program prezentacije power point
uvaljali pod program rada. [quote="antisha"]

Teško da neko g. N.F. može obmanjivati i napraviti žrtvom, prije svega jer "stariji gospončić" nije jučer opao s kruške i upao u kuglački svijet.

[quote="antisha"]Ovoga momenta su mi potekle suze (ispričavam se) jer je jedna nježna curica
,zvana šmizla, pokazala interes za budućnost naturaliziranog Hrvata Maneva. [quote="antisha"]

Totalno promašeno, niti sam ja curica, niti brinem za budućnost Maneva.
SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC »

Gospon čunj , po tko zna koji puta tvoj komentar je na mjestu .
kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen »

Koje su ovo fore na forumu , kao da je bitno tko je predsjednik, pogledajte svaki u svoje dvorište šta ste napravili, nitko ništa, po čemu su taj Mikac ili Funda zaslužili da budu predsjednici, po ničemu i uopće nije bitno, nebitni su.
Nek svatko napravi nešto u svojoj sredini pa onda možete kenjat po jednom i drugom, šta su oni toliko bitni, šta su bitni Milanović ili Burić , bitno je kako ćeš sam uredit svoje dvorište.

Ovaj čunj drži prodike o nekim zavjerama, šta si ti neki špijunčina da sve znaš , već unaprijed kuhaš o nekom predsjedniku bowlingaša koji je ...citiram "upetljan u neku kemiju sa starim sastavom..", ili čunj zna tko je kome čestitao , ma boli te kita , šta te briga. Spominje neke utvrde kao da je riječ o nekom ratu, koji su to uopće tipovi da ih se spominje kao nekakve vojskovođe , generale, šta. Pazi taj čunj zna čak "pouzdano" da je neki tip iz Istre intimno dobar sa tim Mikcem, šta spava s njima , koja sranja. Filozofa koliko hoćeš, uhvatiti se svojeg dvorišta i napravi nešto, počisti prag prvo pred svojom kućom.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

kulen je napisao/la:Koje su ovo fore na forumu , kao da je bitno tko je predsjednik, pogledajte svaki u svoje dvorište šta ste napravili, nitko ništa, po čemu su taj Mikac ili Funda zaslužili da budu predsjednici, po ničemu i uopće nije bitno, nebitni su.
Nek svatko napravi nešto u svojoj sredini pa onda možete kenjat po jednom i drugom, šta su oni toliko bitni, šta su bitni Milanović ili Burić , bitno je kako ćeš sam uredit svoje dvorište.

Ovaj čunj drži prodike o nekim zavjerama, šta si ti neki špijunčina da sve znaš , već unaprijed kuhaš o nekom predsjedniku bowlingaša koji je ...citiram "upetljan u neku kemiju sa starim sastavom..", ili čunj zna tko je kome čestitao , ma boli te kita , šta te briga. Spominje neke utvrde kao da je riječ o nekom ratu, koji su to uopće tipovi da ih se spominje kao nekakve vojskovođe , generale, šta. Pazi taj čunj zna čak "pouzdano" da je neki tip iz Istre intimno dobar sa tim Mikcem, šta spava s njima , koja sranja. Filozofa koliko hoćeš, uhvatiti se svojeg dvorišta i napravi nešto, počisti prag prvo pred svojom kućom.
De pojasni malo to "čišćenje pred svojom kućom".
Odgovorite