SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
devetka987
Zna gdje su sva slova

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Post Postao/la devetka987 »

PRIHODI I RASHODI 01. siječnja do 31. prosinca 2013.
REKAPITULACIJA
Ukupno prihodi …………………………………………….. 892.606,82 kuna
Ukupno rashodi …………………………………………….. 800.761,68 kuna
----------------------------------------------------------------------------
Stanje računa ……………………………………………… 91.845,14 kuna
Zagreb, 31. ožujka 2014.
Obračunala: Ljiljana Drašić

Predmet: FINANCIJSKI PLAN HKS-a ZA 2014. GODINU
PRIHODI
1.1.Članarina Kuglačkih saveza županija za 2014 god. 146.400,00 kn
1.2.Kotizacija za 1.HKL 55.000,00 kn
1.3.Kotizacija za državna prvenstva 46.800,00 kn
1.4.HOO – programske aktivnosti 849.463,00 kn
1.5. HOO – plaće trenera (trener za razvoj kuglačkog sporta) 72.000,00 kn
1.6.Prijenos sredstava iz 2013. god. 8.955,00 kn
1.7. Vanredni prihodi 10.000,00 kn
UKUPNO PRIHODI 1.188.618,00 kn

REKAPITULACIJA
PRIHODI 1.188.618,00 kn
RASHODI 1.188.618,00 kn

VIŠAK PRIHODA NAD RASHODIMA 0.000,00 kn
Predsjednik HKS-a
Prof. dr. sc. Tonči Mikac

Evo kako se "zamrači" 82.890,14 kuna i to na Skupštini :shock:

A ljudi su upozoravali ...
A Skupština i dalje nezna koliko HKS ima zaposlenih :shock:
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Evo, ne da mi se komunicirati s bilo kim iz HKS-a, pa ovim putem, budući znam da čitaju Forum malo razmisle o implikacijama:

Slijedi link na "Pravilnik o načelima i osnovnim elementima sustava sportskih natjecanja..." HOO-a:

http://www.hoo.hr/downloads/Pravilnik%2 ... u%20RH.pdf

Članak 21.
(2) Pri utvrđivanju prijedloga sustava, uvjeta i organizacije sportskih natjecanja, nacionalni sportski savez dužan je primjenjivati odredbe ovog Pravilnika.

U prijevodu, to znači da nema "dobre vjere"

Članak 22.
(4) Nacionalni sportski savez dužan je izraditi elaborat, odnosno drugi opći akt i prije svake promjene sustava natjecanja, kao i pri utvrđivanju novih obveza koje moraju ispunjavati sportske udruge glede broja i obuhvata određenog stupnja i/ili određene vrste natjecanja u sustavu natjecanja pojedinog sporta, pri utvrđivanju novih uvjeta koji trebaju ispunjavati objekti, oprema i drugi uvjeti za organizaciju natjecanja.

(5) Sustav natjecanja pojedinog nacionalnog sportskog saveza mora se obavezno donijeti od strane nadležnog tijela nacionalnog športskog saveza, najvišeg ranga odlučivanja s obzirom na značaj ovog predmeta odlučivanja na razvoj pojedinog sporta, i to najmanje jednu godinu prije početka primjene tog sustava. Proceduru pripreme i pribavljanja mišljenja HOO-a na prijedlog općeg akta o sustavu, uvjetima i organizaciji sportskih natjecanja potrebno je započeti prethodno prije usvajanja općeg akta, te ju završiti postupkom za izdavanje suglasnosti na predmetni opći akt nakon njegovog usvajanja od strane nacionalnog sportskog saveza.

Sve se bojim tog elaborata...(4) Točku 5 neću ni komentirati! Procedura je jasno određena

Članak 23.
(2)
1. Analizu, pokazatelje i ocjenu financijskih obveza nacio¬nalnog sportskog saveza i sudionika odnosno izvršnog organizatora natjecanja u odnosu na dosadašnji sustav natjecanja, kao i u odnosu na postojeće uvjete i mogućnosti.
2. Ocjenu s pokazateljima o doprinosu novog ili promijenjenog sustava, uvjeta i organizacije sportskog natjecanja budućem razvoju i unapređenju dotičnog sporta u Republici Hrvatskoj

Kakva je analiza napravljena, koji su pokazatelji i ocjena financijskih troškova u odnosu na dosadašnji sustav natjecanja? Koliko vidim, radi se samo o željama i dobroj vjeri. Također i u odnosu na razvoj i unapređenje kuglanja u R.H.

čLANAK 25.
(1) Prijedlog sustava, uvjeta i organizacije sportskih natjecanja nacionalni sportski savez upućuje Hrvatskom olimpijskom odboru.

Jesu li prije donošenja odluke na Skupštini poslali prijedlog na ocjenu u HOO?

(2) Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora donosi odluku o osnivanju i sastavu Povjerenstva za sustav natjecanja, sukladno odredbi članka 61. i 62. Statuta HOO-a, koje će razmotriti, ocijeniti i utvrditi o usklađenosti prijedloga općeg akta nacionalnog sportskog saveza, koji uređuje sustav, uvjete i organizaciju sportskih natjecanja u pojedinom sportu s ovim Pravilnikom, donošenjem zaključka.

Kakav je odgovor HOO-a na prijedlog promjene sustava natjecanja? Obzirom da su promjenu izglasali, nadam se da će taj dokument kojim je HOO odobrio promjenu sustava natjecanja staviti na Web stranice Saveza.

Za sve ovo gore navedeno bez ikakvog pravnog iskustva bilo mi je potrebno oko pola sata vremena. Što je najbolje, nije ništa komplicirano ni nejasno. Ne znam ZAŠTO se silom ide protiv Zakona o športu i navedenog Pravilnika. Ako im cijela priča i prođe (a ne bi smjela!), zamišljam sljedeći scenarij: na kraju prvenstva 2014/15 deveti i deseti iz lige ispadnu u kvalifikacijama, tuže HKS za protupravno djelovanje i traže odštetu za troškove natjecanja cijele sezone jer su kompletnu konstrukciju momčadi, financija radili prije donošenja ove odluke. Naravno, nije ni razrađen sustav posljedica na druge i treće lige. I tu ima potencijalno klubova koji bi mogli krenuti tužbama zbog ispadanja ili neulaska u viši rang.Neću ni misliti o kaznama koje bi trebale uslijediti od strane Ministarstva i HOO-a...
Što je najbolje, znam da i oni koji su glasali "protiv" u stvari nisu protiv lige 10, ali su legalisti ili bar razmišljaju svojom glavom. No budući da su i u državi na vlasti oni koji već desetljećima tvrde da se ne treba baš držati zakona ko pijan plota ni ovo me sve ne iznenađuje...
newform1
Forumsko piskaralo

Ima još toga, ali koncentrirao sam se isključivo na sustav natjecanja...
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

newform1 je napisao/la:Evo, ne da mi se komunicirati s bilo kim iz HKS-a, pa ovim putem, budući znam da čitaju Forum malo razmisle o implikacijama:

čLANAK 25.
(1) Prijedlog sustava, uvjeta i organizacije sportskih natjecanja nacionalni sportski savez upućuje Hrvatskom olimpijskom odboru.

Jesu li prije donošenja odluke na Skupštini poslali prijedlog na ocjenu u HOO?

(2) Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora donosi odluku o osnivanju i sastavu Povjerenstva za sustav natjecanja, sukladno odredbi članka 61. i 62. Statuta HOO-a, koje će razmotriti, ocijeniti i utvrditi o usklađenosti prijedloga općeg akta nacionalnog sportskog saveza, koji uređuje sustav, uvjete i organizaciju sportskih natjecanja u pojedinom sportu s ovim Pravilnikom, donošenjem zaključka.

Kakav je odgovor HOO-a na prijedlog promjene sustava natjecanja? Obzirom da su promjenu izglasali, nadam se da će taj dokument kojim je HOO odobrio promjenu sustava natjecanja staviti na Web stranice Saveza.

Za sve ovo gore navedeno bez ikakvog pravnog iskustva bilo mi je potrebno oko pola sata vremena. Što je najbolje, nije ništa komplicirano ni nejasno. Ne znam ZAŠTO se silom ide protiv Zakona o športu i navedenog Pravilnika. Ako im cijela priča i prođe (a ne bi smjela!), zamišljam sljedeći scenarij: na kraju prvenstva 2014/15 deveti i deseti iz lige ispadnu u kvalifikacijama, tuže HKS za protupravno djelovanje i traže odštetu za troškove natjecanja cijele sezone jer su kompletnu konstrukciju momčadi, financija radili prije donošenja ove odluke. Naravno, nije ni razrađen sustav posljedica na druge i treće lige. I tu ima potencijalno klubova koji bi mogli krenuti tužbama zbog ispadanja ili neulaska u viši rang.Neću ni misliti o kaznama koje bi trebale uslijediti od strane Ministarstva i HOO-a...
Što je najbolje, znam da i oni koji su glasali "protiv" u stvari nisu protiv lige 10, ali su legalisti ili bar razmišljaju svojom glavom. No budući da su i u državi na vlasti oni koji već desetljećima tvrde da se ne treba baš držati zakona ko pijan plota ni ovo me sve ne iznenađuje...
Naravno da nisu ali ću ja to napisati i kuvertirati na nekoliko adresa pa će njih kontaktirati HOO i ministarstvo. Bilo bi dobro da se nekako dođe do zapisnika i zaključaka sa zadnje skupštine i popisa ljudi koji su bili tamo. Za tužbe si apsolutno u pravu, ukoliko nije sve u skladu sa zakonom o sportu, svi koji su oštećeni mogu pokrenuti tužbeni postupak i zatražiti nadoknadu štete - i trebali bi.

Sa ovim gore što je napisala devetka i što je elaborirao newform govori da je i za sve one odluke dok je Lulić bio "gazda" poteze vukao Mikac jer se i dalje igra po istim pravilima, sa istim ljudima i naširoko se zaobilaze zakoni. Ukoliko stoji ono što je napisala devetka, postoji i okvir za kaznenu odgovornost (povrede u obvezama i vođenjima trgovačkih i poslovnih knjiga) pa bi trebali i to potegnuti. Izvješća imamo, završne račune, financijska izvješća, sve je online. Ajmo ljudi uzeti stvari u svoje ruke i sve što znamo prijaviti policiji i nadležnim institucijama. To je jedino što možemo napraviti, ukoliko to ne učinimo oni će i dalje voditi svoju politiku na štetu klubova i kuglača.
devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 »

kuglackias je napisao/la:
... Ukoliko stoji ono što je napisala devetka, .....
Copy/paste dijelova Fin.plana 2014. i Fin. izvješća za 2013. Te dokumenate je rukovodstvo HKS-a prezentiralo skupštinarima, a oni ih većinom glasova prihvatili. Nalaze se javno dostupni na webu KSOBŽ. Zašto ih nema i na HKS-ovoj stranici?
Očito većini matematika nije jača strana :)
Nešto je netko hvalio transparentnost novog rukovodstva. Objavili su zapisnike sa 3 sjednice IO a moralo ih je biti puno više (najmanje jednom mjesečno).
Tako da se slažem sa kuglačkias da je bivši dopredsjednik i onda jaaako dobro znao što se i kako radi. Nije za sve loše samo Lulić kriv.
kuglackias
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kuglackias »

devetka987 je napisao/la:
kuglackias je napisao/la:
... Ukoliko stoji ono što je napisala devetka, .....
Copy/paste dijelova Fin.plana 2014. i Fin. izvješća za 2013. Te dokumenate je rukovodstvo HKS-a prezentiralo skupštinarima, a oni ih većinom glasova prihvatili. Nalaze se javno dostupni na webu KSOBŽ. Zašto ih nema i na HKS-ovoj stranici?
Očito većini matematika nije jača strana :)
Nešto je netko hvalio transparentnost novog rukovodstva. Objavili su zapisnike sa 3 sjednice IO a moralo ih je biti puno više (najmanje jednom mjesečno).
Tako da se slažem sa kuglačkias da je bivši dopredsjednik i onda jaaako dobro znao što se i kako radi. Nije za sve loše samo Lulić kriv.
Evidentno je da muljaju i petljaju, konačno imamo dokaz koji je dostupan na internetu. Hvala na informaciji
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak »

Ja sam ih pohvalio za transparentnost. Neznam što bih sad rekao... :oops: Sve nekako ne vjerujem, i mislim si da je neka greška. Ovo što se radi više zbilja nema smisla ni komentirati.
newform1
Forumsko piskaralo

kegelmaniak je napisao/la:Ja sam ih pohvalio za transparentnost. Neznam što bih sad rekao... :oops: Sve nekako ne vjerujem, i mislim si da je neka greška. Ovo što se radi više zbilja nema smisla ni komentirati.
Zašto si razočaran? Pa transparentno su netransparentni!
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Svi ste se podsmijevali dok smo mi na Zapadu kukali što se kod nas događa. Savjeti o smjenama i drugim rješenjima za naše probleme pljuštali su sa svih strana. Sada se ta pošast (MMM) proširila. Regija Zapad je izgleda bila odskočna daska za ne pridržavanje zakona. Bože čuvaj nas od kuge gladi rata i MMM...............
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

na ovom primjeru i ovoj skupštini , odlukama , ovim smiješnim financijskim izvještajima gdje vidimo očite malverzacije , i svemu što su radili do sada vidimo zbog čega su se toliko grčevito borili da Mikac pobjedi samo da mogu nastaviti onako kako su radili do sada
ne slažem se sa devetkom da lulić nije ništa znao , sada ispada da nitko nije ništa znao a znali su itekako dobro kako , na koji način gdje i sa kojim ljudima učiniti savez svojom prčijom koja im služi za ostvarivanje svojih ciljeva
Odgovorite