SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
julio
Raspisani lik

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Post Postao/la julio » 05 stu 2015, 12:05

sasa je napisao/la:
Kegelmaniac je napisao/la:Bilo bi korektno od tebe da se odlučiš želiš li sudjelovati u forumu kao administrator ili kao privatna osoba. Ako pišeš kao privatna osoba ili kao bowlingaš onda probaj demantirati ono što sam napisao. S obzirom da je post već napisan, prebaci ga u neku novu temu "Bowling bez staza u Zagrebu" ili već kako želiš.
od ovakvog tvog korektnog pisanja me vrlo brzo potjera na wc i onda ne znam dal da tamo idem kao administrator ili privatna osoba
ako misliš da imaš nešto pisati o gornjoj temi postoji dio foruma i za nju, otvori ju i tamo možemo nešto potvrđivati ili demantirati
ja ne mislim čučati na forumu kao policajac ili skretničar
kao što sam ranije najavio da će sve što se ne drži teme biti pobrisano tako će i ovaj naš razgovor napustiti forum
na forumu će vladati kultura forumskog pisanja ili ga neće biti

ovako mikac vodi skupštinu , kao saša forum :lol:

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 05 stu 2015, 12:18

julio je napisao/la:
sasa je napisao/la:ovako mikac vodi skupštinu , kao saša forum :lol:
i ovo se moralo jednom dogoditi, da julio napiše nešto što ima veze s naslovom teme...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 stu 2015, 09:49

sasa je napisao/la: od ovakvog tvog korektnog pisanja me vrlo brzo potjera na wc i onda ne znam dal da tamo idem kao administrator ili privatna osoba
ako misliš da imaš nešto pisati o gornjoj temi postoji dio foruma i za nju, otvori ju i tamo možemo nešto potvrđivati ili demantirati
ja ne mislim čučati na forumu kao policajac ili skretničar
kao što sam ranije najavio da će sve što se ne drži teme biti pobrisano tako će i ovaj naš razgovor napustiti forum
na forumu će vladati kultura forumskog pisanja ili ga neće biti
Osim na ovom forumu član sam na jedno barem 15 foruma neke druge tematike i na svakom od njih postoji barem 5 osoba koje moderiraju sadržaj. Ako nemaš vremena za glumljenje skretničara (to bi bio forumski moderator) dodjeli nekome tu ulogu pa nek premješta postove i otvara nove teme.

Inaće prijetnje tipa ove zadnje rečenice su nosense, nema ovdje baš puno postova koji su za brisanje, ali onih koji su offtopic ima puno... kao na primjer ovaj :lol:
A ako i izbrišeš cijeli forum netko ga ponovno postavi negdje drugdje za 10 min. :mrgreen:
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 18 sij 2016, 19:34

Na jutarnjoj „kavi“ već dulje vrijeme je na tapeti nova ideja da se sve lige vode iz HKS-a. Centralizacije svih liga će valjda biti samo u kuglanju. Što je do sada falilo i zašto se do sada nije reagiralo po tom pitanju. Koliko vidim iz dnevnog reda za skupštinu u Koprivnici te točke nema http://kkzeljeznicar.com/images/0%20Poz ... 202016.pdf ali zato u financijskom planu ima stavka kotizacija za ostale lige 142.500.00 kn. Pod rashodima INTELEKTUALNE USLUGE 83.100.00 kn. http://kkzeljeznicar.com/images/6%20Pri ... .%20IO.pdf Čemu i kakav otkup autorskih prava kuglačkog računalnog programa 37.500.00 kn Sada su ŽKS ukinute registracijske komisije i ono malo sredstava što su savezi imali od registracija i prijelaznih rokova uzeli su sebi. Što je falilo sadašnjim knjižicama koje su bile da ne kažem vječne a ne sada svaki prijelazni rok kod prijelaza se mora mijenjati ali ne i tu će se ušićariti koja kuna a sve na tobože smanjenje troškova klubovima. Svaka čast malom Jagiću u svakom trenutku je bio na raspolaganju kod ove gunlule oko podataka ,slika i drugih pitanja oko ovih iskaznica.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 sij 2016, 19:59

Zašto se ne bi vodile sve lige iz HKS-a? Bar bi vi na zapadu sad trebali odahnuti... O isplativosti i financijama bi se i bude se razgovaralo ...
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 18 sij 2016, 20:35

Mislim da bi se dalo dosta smanjiti kotizacije, ali barem jedan covjek u HKS-u ce morati raditi samo to, i pri tome se odreci pola vikenda u godini. U svakom slucaju za nas u Zapadu je dobra stvar sto cemo se osloboditi vjecnog voditelja i nepravilnosti s kojima se godinama borimo. Jedini problem mi se cini odgoda utakmica, kada krene zvati jedan iz trece lige Bjelovar pa jedan iz trece lige Jug pa jedan iz druge lige Zapad. Ali ako mogu slovenci, valjda mozemo i mi, ali mislim da ce Zoki morati biti taj covjek da bi to funkcioniralo.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 19 sij 2016, 08:31

Sasvim sigurno neće g. Mezak :)
Za 1.HKL će vjerovatno ostati sadašnji voditelj a sve ostalo može voditi jedan čovjek koji će biti plaćen za to, ali sasvim sigurno ne onoliko koliko sada pojedinci uzimaju za vođenje liga.
Da ne pričam o činjenici da ćemo konačno rezultate svih liga imati na jednom mjestu plus prosjeke, igrače lige, liječničke, registracije ...
Luko Del Ponte

Ivča
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Ivča » 19 sij 2016, 09:25

Može li mi netko pojasniti kako će sada najednom HKS voditi sve lige? U dokumentu pod nazivom Sustav kuglački natjecanja u RH u točci I.3 piše:

U Republici Hrvatskoj kuglačka natjecanja odvijat će se u pravilu kroz slijedeće stupnjeve natjecanja:
 I. Stupanj - županija - grad
Organizatori natjecanja su kuglački savezi županije ili grada.
 II. Stupanj - zona, županijski-zonski - područno natjecanje
Organizatori natjecanja su kuglački savezi županija ili gradova.
Međusobni odnosi, prava i obveze kuglačkog saveza koji je organizator natjecanja u II. stupnju i kuglačkih saveza, odnosno klubova, iz drugih županija koji sudjeluju ili žele sudjelovati u tom natjecanju, uređuje se propozicijama, odnosno ugovorom.
 III. Stupanj - regija, regionalno - više područja
Organizatori natjecanja su voditelj regije i natjecateljska komisija regije.
Međusobno odnosi, prava i obveze organizatora natjecanja i klubova koji sudjeluju na natjecanja utvrđuju se propozicijama, odnosno ugovorom.
 IV. Stupanj - država, državna razina.
Organizator Hrvatski kuglački savez.
Međusobni odnosi, prava i obveze organizatora natjecanja i sudionika u natjecanju utvrđuje se propozicijama.
 V. Stupanj - međunarodna, međunarodna natjecanja - službena natjecanja, koja organizira NBC/WNBA/FIQ.

pa onda dalje

III.1 Natjecanja na IV. stupnju – državna prvenstva organizirat će Izvršni odbor i Natjecateljska komisija HKS-a...
III.2 Natjecanja na III. stupnju – regionalna prvenstva organizirat će Voditelj regije i Natjecateljska komisija regije...
III.3 Natjecanja na II. i I. stupnju – zonska i županijska prvenstva organizirat će kuglački savezi županija ili gradova...

i

III.A.1 Momčadska natjecanje u konkurenciji seniora-seniorki odvijat će se liga sustavom - IV. stupnja, kako slijedi:
III.A.1.1 Prva Hrvatska kuglačka liga za seniorke s 10 klubova.
III.A.1.2 Prva "A" Hrvatska kuglačka liga za seniore s 10 klubova.
III.A.1.3 Prva "B" Hrvatska kuglačka liga – Sjever za seniore s 12 klubova.
III.A.1.3 Prva "B" Hrvatska kuglačka liga – Jug za seniore s 10 klubova.
Po ovome HKS ne može voditi ništa osim 1. A i 1. B lige.
Najbolje dane provedoh po noći

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 19 sij 2016, 10:04

Što se tiće financija oko vođenja liga, gledajući prijedlog financijskog plana mogu izvući zaključke:
1. Kotizacija po klubu za vođenje liga od 2.HKL pa naniže: 142.500,00 kn (planirani prihod) = (178 klubova (muški) - 32 kluba iz 1. i 1B = 146 klubova (muški)) + (36 klubova (žene) - 10 klubova iz 1.lige = 26 klubova)
= 146 (M) + 26 (Ž) = 172 kluba => 142.500,00 / 172 = cca 830,00kn po klubu
2. Kotizacija po klubu za vođenje 1.HKL i 1B.HKL: 87.400,00kn = 20 klubova u 1.HKl + 22 kluba u 1B.HKL (bar mislim) = 42 kluba
= 87.400,00 / 42 = 2.080,00kn
Ovo pod br. 1 mi je ok i to drži vodu što se tiče isplativosti jer je ušteda vidljiva. Pod br. 2 definitivne NE i tu bi trebalo dodatno obrazložiti zašto tako visoke kotizacije za 1.ligu. Također nekak mi ne drži vodu da voditelj 1.liga ima istu naknadu kao i voditelj ostalih liga ali ako će kadroviranje biti kako mislim onda je i to donekle OK iako mi još uvijek nije jasna tako velika kotizacija za 1.HKL.

U prihod od registracijskih naknada je uračunata i izrada iskaznica. Idućih godina taj prihod će se smanjiti za 2/3 sasvim sigurno. E sad, neki ŽKS su tu izgubili dio sredstava sasvim sigurno, drugi nisu jer nisu ni naplaćivali produživanje registracija kao niti prelaske ali i oslobođeni smo nekih obveza i poslova, pogotovo kada se i ako se informatizacijski sustav (aplikacija) razvije kako je planirano.
Pod intelektualne usluge (otkup prava na program, održavanje i implementacija) većina se odnosi na razvoj i izradu aplikacije za praćenje rezultata i administraciju igrača i klubova te je realan i čak bih se usudio reči ispod tržišne cijene za takve stvari. Naravno, tek kada vidim kako će ta aplikacija izgledati i funkcionirati onda ću moći točnije reči da li vrijedi tih novaca, ali ako bude implementirano sve što čujem onda vrijedi i više.
Toliko o financijama za sada.
Jedna od točaka dnevnog reda je i: Disciplinske mjere za nenastupanje na državnim prvenstvima mlađih kategorija. Iako ne znam na što se konkretnije misli, jednostavno kažnjavanje klubova koji ne pošalju podmladak, juniore i kadete na svu silu natjecanja neće proči. Ali mislim da se ne radi o tome.
Moj prijedlog o kojem se piše več godinama na forumu bi bio organiziranje ekipnog juniorskog prvenstva RH po liga sistemu paralelno sa seniorima, uz obvezu svakog prvoligaškog kluba da nastupi na istom.
Također ne podržavam (ali za to je sad kasno) usvojeni amandman svezi glede brojnosti predstavnika ŽKS u Skupštini. Znaći od idučeg saziva svaki ŽKS ima pravo na 1 predstavnika a savezi sa 20+klubova na dodatnog. Znaći ŽKS sa 19 klubova ima jednog predstavnika kao i ŽKS koji ima 1 klub (ili nijedan :roll: ), to jednostavno nije pravedno i bilo bi daleko bolje da je taj broj pomaknut na 10 klubova umjesto 20.
Još uvijek mi nije jasno kako je to prošlo ...

P.S. Pošto planiram ići (po prvi puta) na Skupštinu u Koprivnicu (zato jer Goran ne može) sasvim sigurno ću pitati što me zanima ili mi nije jasno ali pošto sam tamo predstavnik klubova u SMŽ zanimaju me uglavnom stvari vezane uz županijske klubove i poslove, tak da ne očekujte od mene pitanja o primjerice vlastitim kuglama :roll: Nego nešto tipa: kako doći do sredstava iz stavke 6.6. financijskog plana HKS-a :) Također svi iz SMŽ me mogu kontaktirati svezi glede stvari koje ih zanimaju i prije i nakon Skupštine.
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 19 sij 2016, 10:06

Ivča je napisao/la:Može li mi netko pojasniti kako će sada najednom HKS voditi sve lige? U dokumentu pod nazivom Sustav kuglački natjecanja u RH u točci I.3 piše:

U Republici Hrvatskoj kuglačka natjecanja odvijat će se u pravilu kroz slijedeće stupnjeve natjecanja:
 I. Stupanj - županija - grad
Organizatori natjecanja su kuglački savezi županije ili grada.
 II. Stupanj - zona, županijski-zonski - područno natjecanje
Organizatori natjecanja su kuglački savezi županija ili gradova.
Međusobni odnosi, prava i obveze kuglačkog saveza koji je organizator natjecanja u II. stupnju i kuglačkih saveza, odnosno klubova, iz drugih županija koji sudjeluju ili žele sudjelovati u tom natjecanju, uređuje se propozicijama, odnosno ugovorom.
 III. Stupanj - regija, regionalno - više područja
Organizatori natjecanja su voditelj regije i natjecateljska komisija regije.
Međusobno odnosi, prava i obveze organizatora natjecanja i klubova koji sudjeluju na natjecanja utvrđuju se propozicijama, odnosno ugovorom.
 IV. Stupanj - država, državna razina.
Organizator Hrvatski kuglački savez.
Međusobni odnosi, prava i obveze organizatora natjecanja i sudionika u natjecanju utvrđuje se propozicijama.
 V. Stupanj - međunarodna, međunarodna natjecanja - službena natjecanja, koja organizira NBC/WNBA/FIQ.

pa onda dalje

III.1 Natjecanja na IV. stupnju – državna prvenstva organizirat će Izvršni odbor i Natjecateljska komisija HKS-a...
III.2 Natjecanja na III. stupnju – regionalna prvenstva organizirat će Voditelj regije i Natjecateljska komisija regije...
III.3 Natjecanja na II. i I. stupnju – zonska i županijska prvenstva organizirat će kuglački savezi županija ili gradova...

i

III.A.1 Momčadska natjecanje u konkurenciji seniora-seniorki odvijat će se liga sustavom - IV. stupnja, kako slijedi:
III.A.1.1 Prva Hrvatska kuglačka liga za seniorke s 10 klubova.
III.A.1.2 Prva "A" Hrvatska kuglačka liga za seniore s 10 klubova.
III.A.1.3 Prva "B" Hrvatska kuglačka liga – Sjever za seniore s 12 klubova.
III.A.1.3 Prva "B" Hrvatska kuglačka liga – Jug za seniore s 10 klubova.
Po ovome HKS ne može voditi ništa osim 1. A i 1. B lige.
Što misliš koliko je teško modificirati Pravilnik? Samo se nadam da će biti smislenije nego ovaj o registracijama ;)
Luko Del Ponte

Odgovorite