SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
bauer
Tipka sa dve ruke

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Post Postao/la bauer »

Da, nema problema ... samo neznam šta će 2 kluba na zapadu i 2 kluba na jugu radit od 21. 01. 2017. do tamo negdje 21. 10 2017. ...dakle 10 mjeseci bez kuglanja .. :o ??

Završiti sezonu u siječnju (pazi SIJEČNJU !!!!) i čekati novu sezonu koja počinje pred kraj godine je baš odlična stvar za kuglanje i kuglače koji igraju 1.B ligu...

Interesantno da u tome nitko nevidi nikakav problem (valjda zato jer je to u skladu sa propozicijama) ....

dajte ljudi ....

a ima toga još
loch
Tek protipkao

Post Postao/la loch »

i goranin u 2. HKLZ
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Baš zanimljivo. Koliko KK "Goranin" ima života. Što je najsmiješnije na kraju nitko nije ispao iz 2. HKLZ u niži rang što nije logično. A što sada
sa prelaznim rokom. Možda bi mladi igrači iz KK "Goranina" igralni na dvojnu registraciju u nekim klubovima trećih liga i tako stjecali iskustvo. Što pametni
iz HKS-a mogu sve zakuhati.
pintoo
Tek protipkao

Post Postao/la pintoo »

Iako mi je drago zbog dečkiju iz Plitvica koji su stvarno dobra ekipa i zbog Goranina koji je ostao u 2. ligi, moram reći da u savezu vlada totalna neozbiljnost i nered....Ne može se tjedan dana prije početka nove sezone takve stvari događat!
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

bauer je napisao/la:Da, nema problema ... samo neznam šta će 2 kluba na zapadu i 2 kluba na jugu radit od 21. 01. 2017. do tamo negdje 21. 10 2017. ...dakle 10 mjeseci bez kuglanja .. :o ??

Završiti sezonu u siječnju (pazi SIJEČNJU !!!!) i čekati novu sezonu koja počinje pred kraj godine je baš odlična stvar za kuglanje i kuglače koji igraju 1.B ligu...

Interesantno da u tome nitko nevidi nikakav problem (valjda zato jer je to u skladu sa propozicijama) ....

dajte ljudi ....

a ima toga još
A ne znam, imat će malo duže pripreme valjda... :twisted:
Čujte, to je bio prijedlog upravo iz regija jug i zapad još na Skupštini u KC ali nismo o tome raspravljali... Izgleda da na posljednjoj skupštini jesu. Prvotna ideja je bila 1.HKL jug sa 10 klubova pa vam to nije odgovaralo te se prešlo na dvije sa po 5 klubova, pa ni to nije valjalo, sad ima po 6 klubova ali su izgleda zaboravili kako se igra kada je liga sa 6 klubova pa sad ni ovo ne valja... :roll:
Te odluke nije inicirao HKS nego vam je HKS izašao u susret. Tražili ste, sad igrajte...
Ja osobno, da odlučujem, sasvim sigurno ne bih dozvolio ovu zadnju promjenu gotovo pred sam početak prvenstva.
Luko Del Ponte
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Lukodp. Vidim da ste dosta upoznati sa kreiranjem 1.B lige pa budite dobri i upoznajte nas ostale. Tko je tražio da se 1.B liga jug podijeli na
dvije lige sa po pet klubova. Tko je sada tražio da se ove dvije lige prošire sa 5 na 6 klubova. Recite slobodno imenom i prezimenom (ili barem koji klub).
Da se mene pita i da ja odlučujem 1.B liga jug bi odmah startala kao jedinstvena sa deset klubova. A kome to ne odgovara neka se makne.
Do kada će se dugovi vraćati.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

zeljar je napisao/la:Lukodp. Vidim da ste dosta upoznati sa kreiranjem 1.B lige pa budite dobri i upoznajte nas ostale. Tko je tražio da se 1.B liga jug podijeli na
dvije lige sa po pet klubova. Tko je sada tražio da se ove dvije lige prošire sa 5 na 6 klubova. Recite slobodno imenom i prezimenom (ili barem koji klub).
Da se mene pita i da ja odlučujem 1.B liga jug bi odmah startala kao jedinstvena sa deset klubova. A kome to ne odgovara neka se makne.
26.06.2015. -> Vukovar
"Temeljem prijedloga KS Splitsko-dalmatinske županije, predsjednik dr. Mikac daje na glasovanje dodatni prijedlog da se za 1.B HKL Jug uvede prijelazno razdoblje od najviše dvije (2) godine od
početka primjene novog Sustava kuglačkih natjecanja u RH, te da se 1.B HKL Jug u prijelaznom razdoblju igra u dvije skupine (Zapad i Jug) sa po 5 klubova, te pobjednici skupina igraju play-off
za ulazak u 1. HKL.
Većinom glasova usvaja se prijedlog prilagođenog načina odigravanja 1.B HKL Jug s dvije skupine, a u okviru prijelaznog razdoblja od najviše dvije (2) godine od početka primjene
Sustava kuglačkih natjecanja u RH.
(12 delegata za, 7 protiv, 2 suzdržana, delegat Oršić više nije bio prisutan na glasovanju)"

Pretpostavljam da je isti postupak bio i na ovoj posljednjoj Skupštini ...
Luko Del Ponte
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

lukodp je napisao/la:
zeljar je napisao/la:Lukodp. Vidim da ste dosta upoznati sa kreiranjem 1.B lige pa budite dobri i upoznajte nas ostale. Tko je tražio da se 1.B liga jug podijeli na
26.06.2015. -> Vukovar
"Temeljem prijedloga KS Splitsko-dalmatinske županije, predsjednik dr. Mikac daje na glasovanje dodatni prijedlog da se za 1.B HKL Jug uvede prijelazno razdoblje od najviše dvije (2) godine od
početka primjene novog Sustava kuglačkih natjecanja u RH, te da se 1.B HKL Jug u prijelaznom razdoblju igra u dvije skupine (Zapad i Jug) sa po 5 klubova, te pobjednici skupina igraju play-off
za ulazak u 1. HKL.
Većinom glasova usvaja se prijedlog prilagođenog načina odigravanja 1.B HKL Jug s dvije skupine, a u okviru prijelaznog razdoblja od najviše dvije (2) godine od početka primjene
Sustava kuglačkih natjecanja u RH.
(12 delegata za, 7 protiv, 2 suzdržana, delegat Oršić više nije bio prisutan na glasovanju)"

Pretpostavljam da je isti postupak bio i na ovoj posljednjoj Skupštini ...
Zeljar Luko ti je objasnio kako je bilo u Vukovaru na skupštini a u Delnicama je bilo glasovanje o proširenju na 6 klubova isto prijedlog sa Juga a koliko sam upoznat za to je glasovalo 16 delegata i 1 suzdržan. A što s tiče načina natjecanja lige sa 6 klubova odnosno da će 2 kluba nakon odigranih 10 kola dalje zujati a ostala četiri će nastaviti natjecanje svi delegati su bili upoznati od strane ZJ.....ali zna se kako ide kod nas ajde da glasamo pa da idemo jesti i piti. kada se raspravljalo o 1.B ligi onda se valjda trebalo pitati te klubove koji su se već pripremali za tu ligu sa 5 klubova da li se oni slažu jer tu je zakup kuglane i planiranih 20 kola (četvero kružno) . A sada dva kluba prestaju sa igrom 21.01.2017. Ako se moralo čekati godinu dana za ove kvalifikacije u 7 mjesecu onda i ovo bi trebalo čekati godinu dana. Možda je neki od klubova u prijelaznom roku ostao bez igrača koji je tobože otišao u viši rang natjecanja a sada je taj njegov stari klub isto u višem rangu ili je neki od klubova sadašnjih 1.B ligaša mogao dvojno registrirati nekog mladog igrača iz 2.lige druge lige ali onda nije mogao jer su klubovi u istom rangu ......itd itd. Ali kako poslovica kaže psi laju karavane prolaze.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar »

Hvala na informacijama. Dakle, nisu svi tražili da se 1.B liga Jug podijeli na dvije grupe nego KS splitsko-dalmatinske županije. Oni su
tražili sada i proširenje na 6 klubova. Prema tome ispada da oni kroje hrvatsko kuglanje i da HKS pleše kako oni sviraju. Kažem ja da tu nešto smrdi.
Vraćanje dugova.
okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak »

samo ću reći da dijeljenje liga po tome tko koliko može i mora putovati je notorna glupost. lige treba formirati na način da se osigura kvaliteta. tko ima novaca za 1. ili 1.b neka igra, tko nema neka igra 3. Kome se neda putovati iz Splita u Poreč jednom godišnje neka se bavi nečim drugim, a ne sportom. Prostri se koliko si dugačak...
a cilj da dva kluba otpadaju, a 4 nastavljaju je meni osobno nerazumljiv i neznam što se htjelo postići. Petoplasirani završava ligu 21.1. i onda čeka dva mjeseca da se vidi sudbina velebita 1 i hoce li ispasti iz lige ili nece. Istu kotizaciju plaća klub koji igra 10 kola i klub koji igra 22 kola... ima tu još puno problema koji će se pojaviti tokom i nakon natjecanja.
Odgovorite