SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Post Postao/la newform1 » 01 lis 2016, 20:21

To je bila moja slobodna interpretacija, jer ja sam prvi koji traži "rupe u zakonu". Moj moto je: što nije definirano pravilima, dozvoljeno je. Ili, ako je nedovoljno definirano, tada mogu raditi sve što nije točno definirano.
Jučer me, kao trenera, jedan sudac nije pustio u prostor za igrače kod prekida, kada su bile zaustavljene sve 4 staze, i kada je osoblje kuglane išlo u prostor za čunjeve. Netko bi trebao definirati što je kvar i što je dulji kvar. Kao sudac, za mene je svaki put, kad osoblje ide u prostor za čunjeve, dulji kvar. Ako se problem rješava s pulta, onda trener nema pravo ući u prostor. Dok god netko ne napiše decidirano što pod tim pojmovima podrazumijeva, ja ću, kao sudac, dopustiti ulazak trenera u igrački prostor, i kao trener ulaziti u igrački prostor po cijenu kartona.

igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la igrač desne buže » 02 lis 2016, 17:19

Kao što bi se trebale dozvoliti vlastite kugle, treba dozvoliti treneru da ulazi i izlazi kada želi. Glupost je da trener ne može doći do igrača ili sjediti samo iza jednog igrača, pogotovo kada se igra na 6 staza. To pravilo mi nema smisla.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 lis 2016, 08:09

newform1 je napisao/la:To je bila moja slobodna interpretacija, jer ja sam prvi koji traži "rupe u zakonu". Moj moto je: što nije definirano pravilima, dozvoljeno je. Ili, ako je nedovoljno definirano, tada mogu raditi sve što nije točno definirano.
Jučer me, kao trenera, jedan sudac nije pustio u prostor za igrače kod prekida, kada su bile zaustavljene sve 4 staze, i kada je osoblje kuglane išlo u prostor za čunjeve. Netko bi trebao definirati što je kvar i što je dulji kvar. Kao sudac, za mene je svaki put, kad osoblje ide u prostor za čunjeve, dulji kvar. Ako se problem rješava s pulta, onda trener nema pravo ući u prostor. Dok god netko ne napiše decidirano što pod tim pojmovima podrazumijeva, ja ću, kao sudac, dopustiti ulazak trenera u igrački prostor, i kao trener ulaziti u igrački prostor po cijenu kartona.
Po meni to je prilično dobro definirano:
Za vrijeme nastupa pojedinog igrača trener može savjete davati samo ako sjedi u ulozi sekundanta, što znači da nije dozvoljeno šetati od igrača do igrača ili stajati iza igrača.
Ako nema sekundanta koji sjedi trener (ako nije u ulozi sekundanta) može savjete davati samo:
kod izvođenja probnih hitaca, kod prekida zbog ozljede igrača, kod izmjene staza, te kod dužih zastoja (kvara) koji vrijedi za sve igrače, a da pri tom službena osoba mora radi otklanjanja kvara ići u prostor automata.

Jedino mi nije jasno da li smije tijekom takvog prekida sjesti iza igrača i ostati do kraja seta ili npr. premjestiti se tijekom prekida od jednog do drugog igrača...
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 03 lis 2016, 09:09

lukodp je napisao/la:
newform1 je napisao/la:To je bila moja slobodna interpretacija, jer ja sam prvi koji traži "rupe u zakonu". Moj moto je: što nije definirano pravilima, dozvoljeno je. Ili, ako je nedovoljno definirano, tada mogu raditi sve što nije točno definirano.
Za vrijeme nastupa pojedinog igrača trener može savjete davati samo ako sjedi u ulozi sekundanta, što znači da nije dozvoljeno šetati od igrača do igrača ili stajati iza igrača.
Ako nema sekundanta koji sjedi trener (ako nije u ulozi sekundanta) može savjete davati samo:
kod izvođenja probnih hitaca, kod prekida zbog ozljede igrača, kod izmjene staza, te kod dužih zastoja (kvara) koji vrijedi za sve igrače, a da pri tom službena osoba mora radi otklanjanja kvara ići u prostor automata.

Jedino mi nije jasno da li smije tijekom takvog prekida sjesti iza igrača i ostati do kraja seta ili npr. premjestiti se tijekom prekida od jednog do drugog igrača...
NE
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 03 lis 2016, 09:40

na utakmici gdje igraju 3 igrača u isto vrijeme trener teško može kontrolirati sve igrače
mislim da je ovako dobro ali problem je na 6 staza
u tenisu je zabranjena komunikacija trenera i igrača za vrijeme igre što mi je isto malo čudno ali takvo je pravilo i svi ga se pridržavaju

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 lis 2016, 10:20

cezar je napisao/la:
lukodp je napisao/la:

NE
Jer time što? Ometa koga?
Ovo da se ne smije šetati za vrijeme igre mi je OK ali kome smeta tako nešto za vrijeme prekida?
Konfiguracija i odnos natjecateljski prostor - gledalište je u tenisu manje više isto na svim terenima, u kuglanju je to poprilično različito. U Zaboku npr. iz tribina možete bez problema sekundirat svima u isto vrijeme (naravno ne možete uzet kuglu i brisat ili tome slično, ali savjetovat ...) i nikome to ne smeta. U Varaždinu npr. je to drastično drugačije itd... :?
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 03 lis 2016, 11:05

Pročitaj SUDAČKI NAPUTAK točka 23
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 lis 2016, 12:23

cezar je napisao/la:Pročitaj SUDAČKI NAPUTAK točka 23
:lol: Poznat mi je, pošto sam ga i citirao nešto prije.
Bedasto mi je to, potpuno. Može napustiti uz dozvolu suca ali ne može se vratiti, odnosno može kada je prekid... :roll:
Jasne su mi trenutne restrikcije, što ne znaći da se slažem s njima i što pogotovo ne znaći da se iste ne mogu promijeniti i popraviti ako za to postoji volje i želje i prvenstveno opravdanih razloga.
Primjerice, zbilja mi nije jasno kome smeta šetanje sekundanta od igrača do igrača za vrijeme prekida. A ne smeta izlaženje za vrijeme igre... Naravno druga je priča ako to "sekundiranje" ometa igrače (vikanje, mahanje ...) ali to sad nema veze s ovime o ćemu pričamo.
Ono što sam htio reći još na početku je činjenica da trener za vrijeme prekida MOŽE davati savjete igračima što je bilo spomena u slučaju newform1.
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 03 lis 2016, 14:36

lukodp je napisao/la:
cezar je napisao/la:Pročitaj SUDAČKI NAPUTAK točka 23
:lol: Poznat mi je, pošto sam ga i citirao nešto prije.
Bedasto mi je to, potpuno. Može napustiti uz dozvolu suca ali ne može se vratiti, odnosno može kada je prekid... :roll:
Jasne su mi trenutne restrikcije, što ne znaći da se slažem s njima i što pogotovo ne znaći da se iste ne mogu promijeniti i popraviti ako za to postoji volje i želje i prvenstveno opravdanih razloga.
Primjerice, zbilja mi nije jasno kome smeta šetanje sekundanta od igrača do igrača za vrijeme prekida. A ne smeta izlaženje za vrijeme igre... Naravno druga je priča ako to "sekundiranje" ometa igrače (vikanje, mahanje ...) ali to sad nema veze s ovime o ćemu pričamo.
Ono što sam htio reći još na početku je činjenica da trener za vrijeme prekida MOŽE davati savjete igračima što je bilo spomena u slučaju newform1.
Dakle ZA VRIJEME prekida, kada je službena osoba išla u prostor za čunjeve, upozoren sam da NE SMIJEM doći iza igrača za vrijeme prekida jer se to ne računa kao duži prekid.
Kako nema definicije dužeg ili kraćeg prekida, ovo spada u domenu slobodne interpretacije glavnog suca.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 03 lis 2016, 19:02

Pogledajte malo Podbrezovu i vidjet ćete kako tamo za vrijeme odlaska službene osobe među čunjeve, sekundant dolazi slobodno do igrača :shock:

Odgovorite