SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Nikola
Raspisani lik

Re: SKUPŠTINA HKSa I NOVI SUSTAV NATJECANJA

Post Postao/la Nikola » 06 lis 2016, 16:09

B-liga je napisao/la:Možda je lakše i jednostavnije, ali je apsolutno beskorisno jer opet dolazimo na ono što sam već rekao: Svaki put kad se doživi nešto novo, mi ćemo govoriti o propustima u pisanju pravila i dodavati nove rečenice.
Činjenica je da su nam suci totalna koma i da u svakoj županiji postoje suci tumače pravila po svom.
Ono što je potrebno je pojačati kontrolu znanja i rada sudaca. Rada na način koji sam već spomenuo, pisanim prigovorima sudačkoj komisiji, a znanja na način da se jednom godišnje vrši edukacija sudaca. Molim da se pritom ne miješa licenciranje sudaca s edukacijom. Stvar je u tom da je licenciranje sudaca pomoću pisanih testova zastarjeli tip provjere znanja i apsolutno nije mjerilo niti znanja niti moralne ispravnosti suca. Kao primjer navesti ću da sam doživio kako je jedan sudac sa međunarodnom licencom započeo utakmicu 1.hrvatske lige, u međunarodnom dresu suca, bez uvodnog predstavljanja i pozdrava kao bespotrebnima, i sa rečenicom, "ja ne pušim" te međunarodne fore.
. Ali voli suditi utakmice hrvatske lige u međunarodnoj odori
A o kome se to radi?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 lis 2016, 07:43

Imam još jedno pitanje: na obrascu izmjena igrača, u rubrici "nakon izvedenog ______ hica", što se upisuje ako pričuvni igrač ulazi od početka?

Ako upišem "nakon 1. hica", znači da je netko izveo 1. hitac i da pričuva igra od 2. hica. Ne mogu pisati 0-ti hitac kad ne postoji.

Ne bi li trebalo pisati "OD ____ hica" ?

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 07 lis 2016, 08:29

newform1 je napisao/la:Imam još jedno pitanje: na obrascu izmjena igrača, u rubrici "nakon izvedenog ______ hica", što se upisuje ako pričuvni igrač ulazi od početka?

Ako upišem "nakon 1. hica", znači da je netko izveo 1. hitac i da pričuva igra od 2. hica. Ne mogu pisati 0-ti hitac kad ne postoji.

Ne bi li trebalo pisati "OD ____ hica" ?
Zar je to izmjena? Da imamo termin "taktička izmjena" znalo bi se da se ne mora pisati "nakon izvedenog_____hica" :oops:

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 07 lis 2016, 09:00

Krunoslave. Nije samo tzv. "taktička izmjena" od početka tj. od prvog hica. Može i redovna izmjena biti od samog zagrijavanja tj. od prvog
hica.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 07 lis 2016, 09:53

zeljar je napisao/la:Krunoslave. Nije samo tzv. "taktička izmjena" od početka tj. od prvog hica. Može i redovna izmjena biti od samog zagrijavanja tj. od prvog
hica.
Zamjena prije početka zagrijavanja se ne evidentira nigdje (to je tzv. taktička zamjena), odnosno evidentira se zaokruživanjem u prijavi sastava... Zamjena nakon zagrijavanja se obavlja uz popunjavanje obrasca za izmjenu igrača i da, slažem se da je malo nespretno izvedeno (ipak je to novina, odnosno ponovno je uvedene od ove sezone) i po meni uopće ne bi trebalo na tom obrascu biti spomena o broju hica nakon kojeg se radi zamjena. To se ionako evidentira u ekipnom i pojedinačnom zapisniku i to je to. Iskreno, ne vidim potrebu za dodatnom papirologijom svezi glede obrasca za izmjenu igrača...
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 07 lis 2016, 11:55

Da je obrazac nedorečen slažem se ali se Luko ne slažem da nije potrebno pismeno evidentirati zamjenu evo zašto. igrač na stazi igra loše prvi set i trener odluči napraviti zamjenu ali ne nakon 30 hica već mu daje šansu još 6 hitaca i on proigra te ga trener ne mijenja. To je varijanta bez pismene evidencije ali sada kada se glavnom sucu predaje papir i ako piše zamjena u 35 hicu više nema mogućnosti odustajanja.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 07 lis 2016, 13:11

Malo komplicirate u stavovima oko redovne zamjene i popunjavanja obrazca za zamjenu. Pogotovo Cezarova teza o najavljivanju pa onda o odustajanju
od zamjene. Pa tko je lud (kao trener) da npr. kod 47. hica preda popunjeni papir sucu da će mjenjati tog i tog igrača nakon 60. hica. Trener uvijek kod sebe
može imati pripremljeni obrazac za zamjenu (sve popunjeno osim nakon kojeg hica). Kada procijeni i odluči da će izvršiti zamjenu samo reče GS da vrši zamjenu
i u obrazac upiše nakon kojeg hica. Dakle, smatram da je tako svejedno da li se obrazac o zamjeni popunjava i predaje GS. Mislim da je ono prije ove promjene
(bez obrazca) bilo puno bolje.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 lis 2016, 13:18

lukodp je napisao/la:
zeljar je napisao/la:Krunoslave. Nije samo tzv. "taktička izmjena" od početka tj. od prvog hica. Može i redovna izmjena biti od samog zagrijavanja tj. od prvog
hica.
Zamjena prije početka zagrijavanja se ne evidentira nigdje (to je tzv. taktička zamjena), odnosno evidentira se zaokruživanjem u prijavi sastava... Zamjena nakon zagrijavanja se obavlja uz popunjavanje obrasca za izmjenu igrača i da, slažem se da je malo nespretno izvedeno (ipak je to novina, odnosno ponovno je uvedene od ove sezone) i po meni uopće ne bi trebalo na tom obrascu biti spomena o broju hica nakon kojeg se radi zamjena. To se ionako evidentira u ekipnom i pojedinačnom zapisniku i to je to. Iskreno, ne vidim potrebu za dodatnom papirologijom svezi glede obrasca za izmjenu igrača...
Zamjena prije zagrijavanja može biti redovita zamjena. Prošle godine sam često igrao tako: prve dvije tzv. taktičke i druge dvije redovne od početka zagrijavanja. Prve se dvije ne evidentiraju (zaokružuju se na prijavi), ali druge dvije da. Dakle, nisu POSLIJE 1. hica, jer je zamjena ušla na početku ili tijekom zagrijavanja. Smisao formulara za zamjenu bi bio pogođen da je, recimo, određeno da se obrazac predaje najmanje dva ili tri hica prije same zamjene. Ovako, uopće ne vidim razloga za jedan printani papir više... Pogotovo ako se zamjena vrši prije zagrijavanja.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 07 lis 2016, 13:27

newform1 je napisao/la: Zamjena prije zagrijavanja može biti redovita zamjena. Prošle godine sam često igrao tako: prve dvije tzv. taktičke i druge dvije redovne od početka zagrijavanja. Prve se dvije ne evidentiraju (zaokružuju se na prijavi), ali druge dvije da. Dakle, nisu POSLIJE 1. hica, jer je zamjena ušla na početku ili tijekom zagrijavanja. Smisao formulara za zamjenu bi bio pogođen da je, recimo, određeno da se obrazac predaje najmanje dva ili tri hica prije same zamjene. Ovako, uopće ne vidim razloga za jedan printani papir više... Pogotovo ako se zamjena vrši prije zagrijavanja.
U pravu ste da, redovna može biti i prije zagrijavanja. I to je možda jedini razlog uvođenja obrasca za zamjenu (redovnu) iako još uvijek smatram da je nepotreban.
Ono od prošle sezone je po meni sasvim ok. Usmeno najaviš sucu zamjenu i ista se obavlja bez zaustavljanja igre ... Onda kada to trener procijeni da je potrebno. U ekipni evidentiraš od kojeg hica igra zamjena i to je to... Ne vidim razloga bespotrebnog kompliciranja tako jednostavne stvari :) Kak je krenulo još ćemo morati predočiti rodni list ne stariji od 30 dana prije izmjene igrača :roll: :lol:
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 07 lis 2016, 22:42

Da nismo samo mi u banani, moglo se vidjeti i na eurokupovima: kod zamjene na polufinalu su zaustavljene sve staze. Ne znam da li je trebao obrazac. Ono što me čudi je zaustavljanje staza kod petljanja čunjeva: u Topoli su uvijek zaustavljane sve staze, dok u Bolzanu zaustave samo susjednu. Ne znam da li su i tamo pravila nedorečena ili...

Odgovorite