U18 ekipno

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: U18 ekipno za 2010.

Post Postao/la newform1 » 23 stu 2009, 00:02

Već smo raspravljali o tome, ali...
Zanima me na osnovu kojih je to istraživanja ili iskustava određena donja dobna granica nastupa u pojedinoj kategoriji? Manja kugla povoljnije djeluje na fiziološke procese djeteta? Ma dajte, molim vas! Dofurat ću vam dvije djevojčice, fiziološki normalno razvijene 14-godišnjakinje, rođene istog dana, iste godine. Jednu bi smjestili u vrtić, a drugu pozvali van na kavu. Ista stvar s dečkima. Nema pameti ograničavati donju dobnu granicu jer NE POSTOJI u kuglanju toliko opterećenje da ga oni (djeca) ne bi mogla izdržati, ili da bi ih jedan nastup 120 hitaca na bilo koji način ugrozio. To su gluposti. Jedna 14-godišnjakinja danas isplivava svjetske rekorde na 400 ili 800 m, a priznat ćete, to su ipak malo veća opterećenja. Ko ne vjeruje, nek skoči u bazen i ispliva 100 m. Možda je tamo netko u Savezu plaćen za izmišljanje glupih pravila.
Stvarno me ljute budale! Ako stvarno dođe do diskvalifikacije, zbog toga što je jedna cura bila mlađa, tražio bih u ime kluba da se predsjednik Saveza pojavi pred curama i roditeljima i razložno objasni zbog čega im oduzima medalje.
Da se razumijemo, nisam protiv pravila (recimo, ako neki klub postavi u ekipu starijeg igrača/icu, ja sam za najoštriju kaznu: doživotno za trenera, klub u niži rang i velika novčana kazna), ali jesam protiv glupih pravila.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 23 stu 2009, 00:31

Ajde da malo razmišljam na glas...
Što to znači U10, U12, U14, U18, U23? Moja ideja bi bila ovakva: tijekom godine, odigrava se nekoliko različitih natjecanja, pojedinačnih ili ekipnih...
Zbog ravnopravnijih uvjeta postoje i različite dobne kategorije. OK, to je super, i savršeno funkcionira, ali samo u POJEDINAČNOJ konkurenciji. Nikako ne i u ekipnoj. Po meni, jedino ograničenje bi trebalo biti gornja dobna granica. Za donju nema nikakovih opravdanja (post iznad). A opet, zašto za U18 ne smije igrati igrač/ica koja spada pojedinačno u U14, a na prv. U23 smije onaj koji spada u U18? Koja je to razlika? Neko je spominjao manju kuglu, ali na to se neću ni osvrtati. Fiziološki gledano, veća je razlika kod dva igrača recimo 15 god i 23 god, nego 13 i 17. Igrač od 22 ili 23 god. je vrhunski sportaš, treniran (bar bi trebao biti) za vrhunska sportska dostignuća, sa mogućnošću (psihički i fizički) prelaska praga boli i izdržljivosti...a onaj od 15 ili 13, pa čak i sa 17 još u fazi igre i sportskog i fiziološkog razvoja i tek treba ući u proces vrhunskog treninga i natjecanja.
Prema tome, Miloše, imaš li Ti uopće ekipu za U23? Po ovome gore, nemaš!

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 23 stu 2009, 09:04

Moje stajalište u slučaju nastupa mlađe igračice za Zagreb - Zaboky je potpuno neutralno i želim da ga čujete: Po raspisu organizatora takmičenja pravo nastupa imaju igračice rođene između 1 srpnja 1991 zaključno sa 30 lipnja 1996 godine.Tko je pogrešio kada je dozvolio nastup igračici rođenoj van tog godišta. U prvom redu trener kk Zagreb Zaboky, kako da on nije primijetio da igračica nema pravo nastupa. Ako nije znao sramota, a ako je znao pa ju je ipak stavio u ekipu sa kojom namjerom je to učinio.Drugu pogrešku učinio je sudac, da li je uopče kontrolirao datume rođenja i liječničke preglede. Ne znam nisam bio prisutan. U svakom slučaju velika pogreška glavnog suca. I da zaključim, nastup igračice koja je nastupila, a nije bila u određenom godištu bez imalo grižnje savijesti bi obrisao, bez prava zamjene, rezultat bi upisao bez toga rezultata i odredio plasman po porušenim čunjevima. Žao mi je ali tako bi moralo da bude ako je imalo regularno, a usput i sudac takmičenja bi bio na neki način sankcioniran. Pozdrav.

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 23 stu 2009, 09:59

Ma sve to stoji, ali ne može za ekipu biti prednost ako nastupa mlađa igračica i tu se slažem s 'newform' da ne smije biti donjeg limita. Dijete bi samo trebalo imati potvrdu da je sposobno odigrati zadano takmičenje. Naravno da je u toj dobi velika prednost ako nastupaju stariji i na to treba paziti i prekršaj sankcionirati. Ali da je bio šlamperaj od strane i suca i trenera, bio je.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 23 stu 2009, 10:01

SLAVONAC je napisao/la:Moje stajalište u slučaju nastupa mlađe igračice za Zagreb - Zaboky je potpuno neutralno i želim da ga čujete: Po raspisu organizatora takmičenja pravo nastupa imaju igračice rođene između 1 srpnja 1991 zaključno sa 30 lipnja 1996 godine.Tko je pogrešio kada je dozvolio nastup igračici rođenoj van tog godišta. U prvom redu trener kk Zagreb Zaboky, kako da on nije primijetio da igračica nema pravo nastupa. Ako nije znao sramota, a ako je znao pa ju je ipak stavio u ekipu sa kojom namjerom je to učinio.Drugu pogrešku učinio je sudac, da li je uopče kontrolirao datume rođenja i liječničke preglede. Ne znam nisam bio prisutan. U svakom slučaju velika pogreška glavnog suca. I da zaključim, nastup igračice koja je nastupila, a nije bila u određenom godištu bez imalo grižnje savijesti bi obrisao, bez prava zamjene, rezultat bi upisao bez toga rezultata i odredio plasman po porušenim čunjevima. Žao mi je ali tako bi moralo da bude ako je imalo regularno, a usput i sudac takmičenja bi bio na neki način sankcioniran. Pozdrav.
Slažem se s gore navedenim, trebalo bi poništiti rezultat jer pravila su pravila koliko god glupa bila. Samo nije mi jasno, da li su se medalje podijelile? Po meni bilokakvu intervenciju bi trebalo napraviti samo u slučaju žalbe drugih ekipa. Šteta za djete što će morati (možda) ispaštati zbog nečije pogreške.
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 23 stu 2009, 10:24

Ako se ne varam Loki je odbio primiti pehar i medalje za svoju momčad, a mislim da je isto napravila i Podravka... :mrgreen:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 23 stu 2009, 11:33

Evo još jedan mali dodatak razmišljanju: ako po logici da mlađi "U" ne može nastupati za stariji "U", kako ovo riješiti - recimo Mance je U23, pa i Zavarko, kolko znam. Zašto oni imaju pravo nastupa na SP seniora?

Inače, slažem se. Pravila su tako bila postavljena i Saša je pogriješio...sorry...

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 23 stu 2009, 12:04

kako su ukalović i juričević mogli igrati na SP U50, ili čak i na PH U50?? :lol:

u biti, da se zabrani starijim od 50 kuglati u seniorskoj konkurenciji, desio bi se pad aktivnih igrača za 50%

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 23 stu 2009, 12:10

Kegelmaniac je napisao/la:kako su ukalović i juričević mogli igrati na SP U50, ili čak i na PH U50?? :lol:

u biti, da se zabrani starijim od 50 kuglati u seniorskoj konkurenciji, desio bi se pad aktivnih igrača za 50%
Eto, na istoj smo liniji razmišljanja... :lol:

tata_duh
Tek protipkao

Post Postao/la tata_duh » 23 stu 2009, 21:17

newform1 je napisao/la:Već smo raspravljali o tome, ali...
Zanima me na osnovu kojih je to istraživanja ili iskustava određena donja dobna granica nastupa u pojedinoj kategoriji? Manja kugla povoljnije djeluje na fiziološke procese djeteta? Ma dajte, molim vas! Dofurat ću vam dvije djevojčice, fiziološki normalno razvijene 14-godišnjakinje, rođene istog dana, iste godine. Jednu bi smjestili u vrtić, a drugu pozvali van na kavu. Ista stvar s dečkima. Nema pameti ograničavati donju dobnu granicu jer NE POSTOJI u kuglanju toliko opterećenje da ga oni (djeca) ne bi mogla izdržati, ili da bi ih jedan nastup 120 hitaca na bilo koji način ugrozio. To su gluposti. Jedna 14-godišnjakinja danas isplivava svjetske rekorde na 400 ili 800 m, a priznat ćete, to su ipak malo veća opterećenja. Ko ne vjeruje, nek skoči u bazen i ispliva 100 m. Možda je tamo netko u Savezu plaćen za izmišljanje glupih pravila.
Stvarno me ljute budale! Ako stvarno dođe do diskvalifikacije, zbog toga što je jedna cura bila mlađa, tražio bih u ime kluba da se predsjednik Saveza pojavi pred curama i roditeljima i razložno objasni zbog čega im oduzima medalje.
Da se razumijemo, nisam protiv pravila (recimo, ako neki klub postavi u ekipu starijeg igrača/icu, ja sam za najoštriju kaznu: doživotno za trenera, klub u niži rang i velika novčana kazna), ali jesam protiv glupih pravila.

možda uvesti pravilo kao i u nogometu
smije igrati za svoju i generaciju stariju

u slućaju kuglanja na takmićenjima U18 mogu nastupiti i sve/svi koji kuglaju U14 ali ne i one/oni U12
možda jedino dozvoliti malim klubovima koji na spisku nemaju dovoljno igraća u kategoriji pa mogu uzeti i MLAĐE

u KC je, po meni, najveći krivac organizator koji nije provjerio dali su sve prijavljene ekipe po pravilima kao i suci koji, valjda, knjižice nisu niti otvarali
sudac koji je sudio u subotu izjavio da to nije niti provjeravao
u subotu je onda isto moglo biti mlađih od dozvoljenog ali se niko nije bunio jer niko nije bio blizu 1. mjesta
frka je izbila kad je ZG-Zaboky došao na br 1

Odgovorite