U18 ekipno

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: U18 ekipno za 2010.

PostPostao/la ga100n » 24 stu 2009

newform1 je napisao/la:Evo još jedan mali dodatak razmišljanju: ako po logici da mlađi "U" ne može nastupati za stariji "U", kako ovo riješiti - recimo Mance je U23, pa i Zavarko, kolko znam. Zašto oni imaju pravo nastupa na SP seniora?

Inače, slažem se. Pravila su tako bila postavljena i Saša je pogriješio...sorry...

da nažalost ako se dogodio takav propust kriv je samo onaj koji prijavljuje ekipu ali i oni koji pregledavaju knjižice . Slažem se pravilo je glupo ali dok se ne promijeni tu je i da se ispoštuje.
ga100n
Tek protipkao

PostPostao/la el'bolanjo » 24 stu 2009

Povreda pravila..OK kazni trenera sa 100 sklekova i 200 trbušnjaka, dobro bi mu došlo...al da sam trener ostalih ekipa sa zadovoljstvom bi stisnuo ruku mlađoj igračici koja je donijela pozitivnu prevaku u svojoj ekipi, a ne joj pokušao otet zlato...da je riječ o starijoj igračici (kako piše na stranicam KSOBŽ...rođena 100tinjak dana kasnije od krajnjeg datuma rođenja)onda su žalbe opravdane. Čitam negdje da predstavnici (treneri) ostalih ekipa nisu htjeli primit medalje, ako je to istina za njih mogu samo reći...evo sam sebe odmah cenzuriram...
Majstori smo za izbejgavanje pravila...ovaj put bi to bila stvar zdravog razuma
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la newform1 » 24 stu 2009

Bolanjo, mada sam ja u 90% slučajeva protiv (svega), evo tvoj post potpisujem ko da sam ga ja napisao!
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la SLAVONAC » 24 stu 2009

Nagradno pitanje glasi: Tko je izglasao pravilnik o pravu nastupa na državnom U - 18, između ostalog i dobne granice za pravo nastupa, a ponuđeni odgovori su slijedeći :
1. Gospodin Lulić
2. Predstavnici klubova i Saveza naših, Vaših.
3. Netko treči
SLAVONAC

PostPostao/la tata_duh » 24 stu 2009

el'bolanjo je napisao/la:Povreda pravila..OK kazni trenera sa 100 sklekova i 200 trbušnjaka, dobro bi mu došlo...

dali je to kazna jednokratno ili na dnevnoj bazi dok je na funkciji trenera????
tata_duh
Tek protipkao

PostPostao/la crna ovca » 24 stu 2009

Nekoliko stvari u cijeloj toj priči ne razumijem. Kao prvo mislim da je cijela ta buna izbila samo zato što je "Zagreb-Zaboky" visoko pozicioniran. Kao drugo nebudimo licemjerni. Što bi se dogodilo u slučaju da je "Zagreb" igrao prije kluba "Zagreb-Zaboky"? Oni bi isto stavili mlađu igračicu (čak pet mjeseci mlađu od one koja je igrala za "Zagreb-Zaboky"). U tom slučaju "Zagreb" je na "svu sreću" ostao nisko pozicioniran jer bi sad bio u istom košu kao i "Zagreb-Zaboky".Uostalom ako čemo samo jednu ekipu hvatat za pravila tada bi trebali vidjeti dali je cijelo natjecanje bilo po propisima!!!! :idea:
crna ovca
Nevini

PostPostao/la tata_duh » 24 stu 2009

Pravila su tako bila postavljena i Saša je pogriješio...sorry...

saša nije jedini koji je pogriješio

još jedanput:

DA ZG-ZABOKY NISU OSVOJILI MEDALJU NITKO NEBI REKAO NITI RIJEČ

pogreška je sudaca ( i organizatora) koji se na ovom natjecanju nisu uopće nisu pridržavali pravila koje su sami donjeli
ako je, a koliko sam čuo na licu mjesta, i je netko u subotu nastupio a da je bio mlađi onda zašto nebi i saša stavio neku mlađu
pitanje je zašto onda za zagreb nije nastupila mlađa???? nego nepripremljena "navijačica"
tata_duh
Tek protipkao

PostPostao/la krcko » 24 stu 2009

Za sva natjecanja bila ona u rangu svjetskog ili nacionalnih saveza,krajem ili početkom sezone, obično, nakon velikih natjecanja, na kuglačkim konferencijama se na jedan način usklađuju stari i novonastali propisi koji su plod razmišljanja kuglačkih djelatnika na nivou svjetske kuglačke organizacije. Tu se postavljaju i mijenjaju temeljem pozitivnih zaključaka relevantnih stručnjaka (od trenera, psihologa, medicine itd..) i kategorije natjecatelja sa uključenim dobnim granicama. Ove koje su postavljene sada traju istina već neko vrijeme ali su zakon za sve nas u nacionalnim natjecanjima.Pa tako npr. kod nas vrijedi :

1. IV stupanj natjecanja - limit 30. lipnja 1995. (priređivač natjecanja IOHKS)
2. III stupanj natjecanja - limit ZKS 30. lipnja 1995. Iznimno i mlađi, ali ne mlađi od 30.lipnja1998. (priređivač natjecanja IOZKS)

Ovo iznimno je napisano, pretpostavljam zbog bivšeg Medveščaka i Zagreba, a ne zbog Zabokyca, pa im se sada razbilo o glave.
..................
Evo i vi dopunite druge stupnjeva vaših saveza. Vidim Zagorci su otišli tako daleko da imaju mješovite ekipe u ekipnom natjecanju.
Pitanje je sada koliko je to dobro da HKS dozvoli toliku slobodu organiziranja liga na nižim stupnjevima i da li ih itko za to pita?
Istovremeno, organizator nacionalnih prvenstava mora biti IO HKS. Čini mi se da tu moraju vrijediti i zakoni svjetske organizacije. Drugačije je nered. Otuda i klasifikacija i dobne kategorije.I to je u redu. Uvijek je u svakom športu jedna dobna kategorija limitirana nekim datumom, kilažom i sl. Osim kod profića.
U-50, zbog razumijevanja je postavljena zbog veterana, koji mogu igrati za seniore.
A kriv je prvo trener jer nije poštivao raspis, a zatim i sudac koji je dozvolio nastup. Šteta što je raspis samo na jednoj stranici. Možda bi ga inače pročitali.
Fakat to do sada nitko nije niti poštivao ali je žalba bila uvijek bila moguća.
O nastupima i treninzima U-14 velikim kuglama rekao sam svoje mišljenje.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la tata_duh » 25 stu 2009

krcku ali i ostalima pitanje vezano uz krckov post:

dali to znaći da će netko od strane organizatora provjeriti dali je takmićenje bilo po postavljenim pravilima tj:
1. dali su svi igrači/igračice bili dovoljno stari/mladi da mogu sudjelovati
2. dali su svi igrači/igračice imali valjani liječnički pregled
3. dali su sve ekipe uplatile kotizaciju
4. ... ( nadopuniti ako sam nešto izostavio)

ako se utvrde nepravilnosti dali će netko biti sankcioniran??

što će biti sa rezultatima??

dali postoji mogućnost ponavljanja natjecanja??
tata_duh
Tek protipkao

PostPostao/la OS187DC » 30 stu 2009

Sreća pa su te igračice mlade i još stignu promijeniti sport, netrebaju u kuglanju djeca koja su voljna raditi i boriti se sa jačima od sebe. Odvedite (otjerajte ) tu djecu u košarku,rukomet,tenis tamo ima više love pa će imati više želje i volje trpiti birokratske akrobacije ljudi u svezu. Evo par kurijoziteta koji pokazuju da oderđivanje dobne granice nema nikakog smisla.
Kuglanje:
Primjer 1.
Prvaci Jugoslavije 1991 U 23, mislim da je bilo u Sarajevu
1. godište 1971. Mario Mušanić
2. 1974. Siniša Liška
3.1976. Saša Andrijanić
4.1977. Zoran Prodanović
5.1973. Ivica Andrijanić

Primjer 2.
U 23 Svjetsko prvenstvo u Opavi
Ne smije igrati igrač koji ima visinu 180 cm i 85 kg ( Lovro Benčević), ali zato smije igrati igrač koji ima visinu 175 cm i 55 kg ( Bojan Đukić )

Primjer 3.
Matko Bulka ako igra seniorsko Svjetsko prvenstvo ne smije igrati juniorsko Svjetsko prvenstvo, I takvih bisera je bilo mislim pred Novi Sad.

Primjer 4.
Dražen Petrović je sa 16 godina mislim bio prvak sa Šibenkom ali mu je oteto prvenstvo u Beogradu ne znam razlog.

Primjer 5.
Kolika je dobna granica sudaca u FIQ NBC. U 99 :lol:

Ima primjera u nedogled da dobne granice nemaju nikakve koristi isto tako devijacije u ponašanju igrača koji su rano počeli nastupati u kategoriji igrača u pravilu su pozitivne ukoliko je i sredina pozitivna, a ukoliko nije nitko ih ne može spasiti da ne zastrane i prerano napuste sport, a onda se to objašnjava da su prerano krenili i sva ta sranja...

Dajte toj djeci medalje a trenere i suce kaznite, ne dopustite da djeca osjete u toj ranoj fazi problem birokracije nisu djeca kriva već su krivi oni koji su ih vodili.
OS187DC
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.