U18 ekipno

Natjecanja i novosti iz HKS-a
goran bratkovic
Tek protipkao

Re: U18 ekipno za 2010.

Post Postao/la goran bratkovic » 30 stu 2009, 10:16

Gospodo u kuglanju (mislim na one koji sami sebe takvima smatraju i time hrane svoje "ja")!
Osnovna stvar od koje trebate krenuti su kriteriji prioriteta. Najvažniji u ovom našem malom sportu su sportaši (osnovna masovna baza)! Kao njezina budućnost i osnovna odrednica razvoja i ulaganja su mladi ljudi, djeca koja dolaze. Oni daju smisao bavljenju tom vrstom tjelesne aktivnosti i natjecanju. Nakon njih dolaze klubovi kao sredine gdje se (na lokalnoj razini o kojoj smo najviše ovisni i izvorima igrača i financijski) ljudi organizirano bave kuglanjem. Pravilnici, savezi, njihova rukovodstva su tu da bi omogućili ljudima da se bave kuglanjem, organizirali natjecanja, pomogli u procesima...a što mi imamo? Pravilnike koji onemogućavaju da sport bude u prvom planu, suce koji ne provode pravilnike, saveze koji umjesto da pomažu generiraju probleme i "funkcionere" koji svoju osobnost pronalaze u vladavini čvrste bazirane na nekim svojim kriterijima, ostvarivanju osobnih ciljeva i "međufrakcijskim" borbama.
Mali smo sport, ali smo sebi veliki i iskreni neprijatelji...i dobro je dok to sve još i ovako ide!

goran bratkovic
Tek protipkao

Post Postao/la goran bratkovic » 30 stu 2009, 11:06

i da ne bi ispalo da tu popujem i generaliziram, a ne držim se teme...al kaj treba toj djeci da oni gledaju kako netko drugi odlučuje o ne primanju medalja, zašto djete treba brinuti da li je sudac primjenio pravila i da li će mu uzeti veselje zasluženo na stazi! Slična je priča bila i na juniorskom ekipnom koji tjedan ranije...prijavljivanje i sudačke odluke oko prijava ekipe (jedina je "sreća" kaj je dotična ekipa već ranije sama sebe rezultatski iskasapila). Dajte ljudi (na funkcijama) naučite se raditi to kaj radite i budite tu da pomognete odvijanju natjecanja, a ne da budete najveće priče poslije njih.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 30 stu 2009, 19:10

I ja sam za anarhiju.Zašto bi se trpali u dobne kategorije kao i svi ostali, kad možemo lijepo organizirati svoja privatna natjecanja? I otkazati svoje prisustvo na inozemnoj sceni jer mi imamo svoju nomenklaturu. Kaj nas briga za njihove norme. Prva mješovita liga (m+ž), U-23 do U-32 na dvojne rege pa nek rješavaju prvenstva po drugim ligama, vratimo beton, suce na sudove, a mi ostali na bowling kak i bu. ;)

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 30 stu 2009, 23:15

a tko su vam favoriti na ekipnom u-23 koje je ovaj vikend u Čakovcu?

tata_duh
Tek protipkao

Post Postao/la tata_duh » 04 pro 2009, 18:33

rambo je napisao/la:a tko su vam favoriti na ekipnom u-23 koje je ovaj vikend u Čakovcu?

ako bude kao i KC onda suci :lol:

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: U18 ekipno

Post Postao/la ZrntscheZ » 07 ožu 2013, 10:33

U nedjelju, 10.03.2013. PH U18 ekipno u ČK
početak u 11,00h...završetak oko 17h

rezultate svakog seta možete pratiti OVDJE
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 14 ožu 2015, 09:58

Lijep potez da se ova juniorska prvenstva igraju u manjim sredinama (pojedinačno Ozalj, Ogulin) Koprivnica i Plitvice. Ali zar nije uvjet za odigravanje državnih prvenstava da je izvršen tehnički pregled kuglane odnosno da kuglana ima valjanu licencu ili to za neke važi a za neke ne.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak » 14 ožu 2015, 22:42

Lijep potez je da ce SVAKI natjecatelj dobiti poklon nacionalnog parka, da ce SVAKI natjecatelj dobiti besplatan ulaz u najlijepsi park na svijetu i da ce svaki igrac prve tri prvoplasirane dobiti poklon sportske opreme od tvrtke JAKO SPORT.
Hoce li djeci biti to bitnije ili licenca? Kuglana je ispravna, a mi i dalje budimo zlobnici i neprijatelji ovog sporta gdje bi nam dijeca trebala biti jako bitna...

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 14 ožu 2015, 23:31

okrugljak je napisao/la:Lijep potez je da ce SVAKI natjecatelj dobiti poklon nacionalnog parka, da ce SVAKI natjecatelj dobiti besplatan ulaz u najlijepsi park na svijetu i da ce svaki igrac prve tri prvoplasirane dobiti poklon sportske opreme od tvrtke JAKO SPORT.
Hoce li djeci biti to bitnije ili licenca? Kuglana je ispravna, a mi i dalje budimo zlobnici i neprijatelji ovog sporta gdje bi nam dijeca trebala biti jako bitna...
Kuglana je ispravna i bitniji su pokloni nego igranje na tehnički ispravnoj kuglani.To što su djeca manje bitno! Ako licenca=tehnički pregled i ispravnost kuglane NISU BITNI, zašto se prvenstvo NE IGEA na kuglaniu Delnicama gdje se po rasporedu HKS-a i trebalo igrati? Kuglana u Delnicama nema tehnički pregled niti je licencirana kao niti kuglana u hotelu Jezero na Plitvicama.U istom su rangu,pa je i moje pitanje sasvim u redu: zašto može Murta a ne može Kurta? Bilo bi vrlo interesantno čuti pravo objašnjenje.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 16 ožu 2015, 09:38

okrugljak je napisao/la:Lijep potez je da ce SVAKI natjecatelj dobiti poklon nacionalnog parka, da ce SVAKI natjecatelj dobiti besplatan ulaz u najlijepsi park na svijetu i da ce svaki igrac prve tri prvoplasirane dobiti poklon sportske opreme od tvrtke JAKO SPORT.
ako ste tako dobro organizirani , zbog čega niste pribavili licencu i nikakvih problema ne bi bilo ?
ovako cezar dobro zaključuje , ukoliko nema licence znači da se natjecanje defacto na nečiji zahtjev može smatrati neregularnim ako propozicije zahtjevaju odigravanje na licenciranim kuglanama

još jedan aplauz mikcu i transparentnosti

Odgovorite