Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
filipinac
Tek protipkao

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la filipinac »

SLAVONAC je napisao/la:Neke stvari da pojasnimo. Da li je važno imati liječnički pregled ili je važnije hoće li on pisati u knjižici ili neće. Moj nepromjenjen stav je i dalje isti iako možda nisam dobar sudac kako pojedinci pišu, ili ljudi iz Novske i njihovih pristalica koji osuđuju samo iz razloga što hoće dobiti bodove za zelenim stolom nakon sjajnog izdanja u Osijeku. Neka moja pitanja za Vas su: Da li je klub kriv, da li su igrači krivi, da li je publika kriva što zbog greške nekoga u sportskoj ambulanti nije upisan liječnički pregled u knižicu, kako bi čestitao Šakiju na sjajnoj partiji, hoćeš kuma pitati jel imao liječnički i puno bih imao za Vas pitanja ali čemu. Dozvolio sam da igrači Konikoma nastupe iako sam pregledom knjižica ja ustanovio da nije upisan liječnički pregled, a šta kad se sutra ustanovi da su isti imali uredan liječnički koji greškom nije upisan ali ne greškom igrača, kluba, publike mene kao suca već greškom sportske ambulante. Za mene nije važno da li je on upisan u knjižicu već da li je obavljen a to se veoma lako može ustanoviti sutra u sportskoj ambulanti. Ja već duže vrijeme nisam u dobrim odnosima sa Mušanićem ali ako on i dvadesetak ljudi koji su bili sa njime na pregledu kaže da je obavio liječnički pregled za mene je to dok se ne proveri dovoljno. Mogao bi i ti nazvati kuma pa ga pitati. Spreman sam na bilo kakve sankcije pa ja ne živim od kuglanja da će me to uništiti ali tvrdim da sam stao u obranu kuglanja, igrača, publike to bi učinio za večinu od Vas jer imam muda a još uvijek siguran sam da je od toga da li liječnički pregled upisan u knjižicu ili da li je obavljen puno važnije da je obavljen u ovlaštenoj sportskoj ambulanti koja ponekad nažalost zna pogrešiti. I još na kraju iako sam neznalica dozvolio sam nastup na vlastitu odgovornost uz potpise i podatke okrivljenih igrača, dozvolio sam kuglanje, dozvolio sam užitak publici za povratak Šakija, dozvolio sam roditeljima malog Maneva koji su sa kčerkom došli u Osijek da bi pogledali debi svoga sina da uživaju i da dalje ne nabrajam dozvolio sam utakmicu iako obavaljeni liječnički pregledi nisu bili upisani u knjižice i to bi ponovio opet jer ne znam suditi i treba me kazniti. Pojedinci bi se već trebali pitati zašto se uopće bave sa sportom, i da li su čuli za fer pley. Pozdrav.
Ako je to stvarno tako kako si napisao onda ni pod kojim uvjetima nisi smio dozvoliti da navedeni igraći nastupe. Iz kog razloga postoje propisi i pravila nego da bi ih se poštivalo. Jedini krivac u ovoj priči je klub i nitko drugi, odnosno treneri i rukovodstvo. Svako normalan bi nakon liječničkog pregleda pregledao knjižice i pogledao da li je sve pravilno i točno upisano. Zbog čega su tu treneri, tajnici i ostali već da bi se između ostalog brinuli za takve stvari. Ja vjerujem da jesu stvarno obavili preglede i da je sve regularno što se toga tiče, ali ako nisu bili evidentirani onda isto kao da i nisu bili napravljeni. Ovaj tvoj postupak nije fair play kako ti govoriš već samo budi sumnju na neregularnost. Za mene je stvar čista, ako nije bilo upisanih pregleda nisi im trebao dozvoliti da nastupe i točka. To što si im dozvolio da igraju nisi im pomogao, već si ih vjerovatno koštao dva boda. Jer kak je Novska igrala, vjerovatno bi i bez njih osvojili bodove.
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač »

SLAVONAC je napisao/la:Neke stvari da pojasnimo. Da li je važno imati liječnički pregled ili je važnije hoće li on pisati u knjižici ili neće. Moj nepromjenjen stav je i dalje isti iako možda nisam dobar sudac kako pojedinci pišu, ili ljudi iz Novske i njihovih pristalica koji osuđuju samo iz razloga što hoće dobiti bodove za zelenim stolom nakon sjajnog izdanja u Osijeku. Neka moja pitanja za Vas su: Da li je klub kriv, da li su igrači krivi, da li je publika kriva što zbog greške nekoga u sportskoj ambulanti nije upisan liječnički pregled u knižicu, kako bi čestitao Šakiju na sjajnoj partiji, hoćeš kuma pitati jel imao liječnički i puno bih imao za Vas pitanja ali čemu. Dozvolio sam da igrači Konikoma nastupe iako sam pregledom knjižica ja ustanovio da nije upisan liječnički pregled, a šta kad se sutra ustanovi da su isti imali uredan liječnički koji greškom nije upisan ali ne greškom igrača, kluba, publike mene kao suca već greškom sportske ambulante. Za mene nije važno da li je on upisan u knjižicu već da li je obavljen a to se veoma lako može ustanoviti sutra u sportskoj ambulanti. Ja već duže vrijeme nisam u dobrim odnosima sa Mušanićem ali ako on i dvadesetak ljudi koji su bili sa njime na pregledu kaže da je obavio liječnički pregled za mene je to dok se ne proveri dovoljno. Mogao bi i ti nazvati kuma pa ga pitati. Spreman sam na bilo kakve sankcije pa ja ne živim od kuglanja da će me to uništiti ali tvrdim da sam stao u obranu kuglanja, igrača, publike to bi učinio za večinu od Vas jer imam muda a još uvijek siguran sam da je od toga da li liječnički pregled upisan u knjižicu ili da li je obavljen puno važnije da je obavljen u ovlaštenoj sportskoj ambulanti koja ponekad nažalost zna pogrešiti. I još na kraju iako sam neznalica dozvolio sam nastup na vlastitu odgovornost uz potpise i podatke okrivljenih igrača, dozvolio sam kuglanje, dozvolio sam užitak publici za povratak Šakija, dozvolio sam roditeljima malog Maneva koji su sa kčerkom došli u Osijek da bi pogledali debi svoga sina da uživaju i da dalje ne nabrajam dozvolio sam utakmicu iako obavaljeni liječnički pregledi nisu bili upisani u knjižice i to bi ponovio opet jer ne znam suditi i treba me kazniti. Pojedinci bi se već trebali pitati zašto se uopće bave sa sportom, i da li su čuli za fer pley. Pozdrav.
U par crtica,ljutio se ti ili ne:

1. ti ne možeš mijenjati pravila,kao niti nitko drugi i ako postoje,treba ih se držati
2. odgovor na tvoje pitanje,tko je kriv,mišljenja sam da je jedino klub kriv za nastalu situaciju,a ako postoji način u pravilniku da Novska ne dobije ova dva boda za zelenim stolom,ja im ih ne bi dao,jer svojom igrom to niti izbliza nisu zaslužili ,ali bez obzira na to,Konikom bi kaznio primjerenom kaznom
3. Mario nije moj kum,već od mog brata,a i da je moj,bio bih potpuno istog mišljenja
4. ja još nikada nisam vidio da se na liječnički dođe bez knjižice,što znači da ti odmah nakon pregleda daju potvrdu da si zdrav i da možeš nastupati u službenim utakmicama,a ova varijanta na koju se ti oslanjaš,daje mogučnost za naknadnim unosom datuma pregleda,koji bi u toj varijanti bio i datum prije odigravanja utakmice
5. ti možeš dati igračima da nastupe na vlastitu odgovornost samo ako nemaju knjižicu sa sobom,ali oni naknadno moraju u roku od 48 sati dati na uvid knjižicu sa pravovaljanim potvrdama,ali ako je imaju i u njima nema pregleda,onda im ne možeš dati da igraju,jer si ti direktno odgovoran za bilo šta da se dogodi
6. u trenutku početka utakmice ti neznaš da li je točno ili ne da ti igrači imaju sportski pregled,a vjerovati nekome na riječ ti je isto kao da li Eduardo da Silva vjeruje onom liku koji mu je potrgao nogu ili mu ne vjeruje,da nije bilo namjerno,ali mu je on ipak potrgao nogu i za to je bio sankcioniran
Shvati već jednom,sudiš utakmice 1.hkl,a ne neku seosku zafrkanciju i tu nema mjesta emocijama,kao niti prijateljstvu,pravilo je pravilo,jedino šta u ovom slučaju je pravi apsurd da ono može donijeti dva boda potpuno nezasluženo Novskoj i ovo nema veze sa fer play igrom već s totalnom neozbiljnošću jednog kluba
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Slažem se s Filipincem. Propisi se pišu i trebaju se poštovati! Slobodna interpretacija propisa dovodi do apsurda. Koliko ja znam, igrač može nastupiti bez knjižice, na vlastitu odgovornost i uz osobne dokumente, s tim da mora dati na uvid iskaznicu naknadno, ali ne smije nastupiti bez upisanog liječničkog pregleda! Uprava Konikoma je napravila grešku: trebali su reći da je trener zaboravio knjižice doma, odigrati utakmicu i dostaviti u pon. iskaznice na uvid...to je bilo rješenje, a sad, da li je moralno...Slavonac, najbolji sudac je onaj koji se drži propisa i za koga se na utakmici ne zna, a ne onaj koji umjesto neke komisije rješava sporove (ma koliko njegova (Tvoja) namjera bila dobra)...u bilo kom sportu, pa tako i u kuglanju.

Evo, Ami je bio brži!
krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

1. Jednako je važno da li je igrač imao obavljen i (ili) upisan liječnički pregled, samo što za upisivanje bez pregleda sankcije snose igrač i liječnik ili akteri falsifikata, a ovdje će biti više krivaca i oštećenih,
2. Bodovi će se na kraju upisati za zelenim stolom i zbog tvoje pogreške jer ako si već htio pomoći kuglanju zašto to nisi riješio dogovorom i zapisnikom prije utakmice sa predstavnicima ekipa ( VU ), jer iako je i to protiv pravila ipak bi dalo određenu težinu kod rasprave , a li bi možda dozvolilo drugi tijek utakmice
3. Tko je zadnji biserko koji je prijavljivao sastave ? :oops:
4. Nečija nesposobnost i glupost se ne može gurati pod fair play!
filipinac
Tek protipkao

Mene strašno zanima na koji će način savez rješiti ovu žalbu Novske. Ako će se držati propisa i pravila onda nema druge nego da Novskoj daju dva boda. Ali poznavajući rad našeg saveza ne bi me čudilo da bude i neko drugo rješenje. Ovo je iznimno zanimljiv slučaj i jako jako velika greška odgovornih ljudi u Konikomu.
SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC »

Vrlo dobro znam u čemu je kvaka ali smiješno je da igrač koji nema liječnički pregled ne preda knjižicu, ima pravo zar ne, naknadno obavi pregled i sve je u redu. U drugom slučaju igrač obavi pregled ne njegovom greškom ne bude upisan u knjižicu i nastaje spor. Druga stvar na organiziranom liječničkom pregledu ( zakazanom ) bile su dve ekipe Konikoma 20 ljudi i ekipa Osijeka 97 10 žena predvođeni sa Mušanić M. i Liović M. Žalosno je da njihova riječ ne znači u ovom slučaju ništa a oboje su sa svojim ekipama obavljali liječnički pregled, bili su prisutni. Ne postoji ni malo mogučnosti za obavljanje naknadno pregleda jer svi igrači koji su obavili pregled toga dana u sportskoj ordinaciji dr Bošnjaka uredno su evidentirani. U popisu siguran sam su i prozvani igrači. Opet ponavljam ako sam i pogrešio liječnički pregled u prvom redu služi za zaštitu u slučaju smrti ili slično. Ako bi i došlo do nekog spora nitko od nadležnih ne bi koristio kuglačku iskaznicu nego potvrdu od liječnika koji je obavio pregled. Nisam sad siguran a ne da mi se tražiti ali uglavnom zar u pravilniku ne piše da igrač bez liječničkog pregleda ne može nastupiti ali po svemu sudeći Mušanić, Kuić i Tomić imaju liječnički pregled.
filipinac
Tek protipkao

SLAVONAC je napisao/la:Vrlo dobro znam u čemu je kvaka ali smiješno je da igrač koji nema liječnički pregled ne preda knjižicu, ima pravo zar ne, naknadno obavi pregled i sve je u redu. U drugom slučaju igrač obavi pregled ne njegovom greškom ne bude upisan u knjižicu i nastaje spor. Druga stvar na organiziranom liječničkom pregledu ( zakazanom ) bile su dve ekipe Konikoma 20 ljudi i ekipa Osijeka 97 10 žena predvođeni sa Mušanić M. i Liović M. Žalosno je da njihova riječ ne znači u ovom slučaju ništa a oboje su sa svojim ekipama obavljali liječnički pregled, bili su prisutni. Ne postoji ni malo mogučnosti za obavljanje naknadno pregleda jer svi igrači koji su obavili pregled toga dana u sportskoj ordinaciji dr Bošnjaka uredno su evidentirani. U popisu siguran sam su i prozvani igrači. Opet ponavljam ako sam i pogrešio liječnički pregled u prvom redu služi za zaštitu u slučaju smrti ili slično. Ako bi i došlo do nekog spora nitko od nadležnih ne bi koristio kuglačku iskaznicu nego potvrdu od liječnika koji je obavio pregled. Nisam sad siguran a ne da mi se tražiti ali uglavnom zar u pravilniku ne piše da igrač bez liječničkog pregleda ne može nastupiti ali po svemu sudeći Mušanić, Kuić i Tomić imaju liječnički pregled.
Žalosno je Slavonac što ti kao kuglački sudac pravdaš ovu situaciju umjesto da si jednostavno zabranio igračima da igraju ako nemaju liječnički. Jednako tako žalosno je što ne vidiš poantu cijele priče. Oni su bili na liječničkom, vidjelo ih je dvadeset ili trideset ljudi , znači sve je regularno. Ali i dalje nemaju upisan pregled u knjižici. Poanta cijele priče je da trener ili voditelj ekipe ( znaš na kog mislim ) nije pregledao knjižice nakon što su svi obavili pregled da se uvjeri da li je sve korektno upisano. Žalosno je što bi zbog takvog propusta mogla ispaštati cijela ekipa , a Novska ni kriva ni dužna doći do dva boda unatoč očajnoj igri.
Moky
Tek protipkao

Post Postao/la Moky »

Htio bi se uključiti u temu o dozvoli igranja utakmica na vlastitu odgovornost. To što je slavonac dozvolio igrati na taj način može biti razlog mnogih stvari. Prvo me zanima što je predstavnik ekipe zaokružio na prijavi ekipe pod liječnički pregled dotičnih igrača. Drugo mi nije jasno zašto isti nije ovjeren u knjižici ako je napravljen . Kao zadnje bi htio navesti primjer kada je meni cijela ekipa na domačoj kuglani predala prijavu bez ijedne knjižice sa obrazloženjem da su ih zaboravili. Ja bi uveo u pravilnik zabranu igranja bez važečeg liječničkog pregleda i važeče i ispravne knjižice.
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

Prema propisima u pravu je Novska i svi koji "tuku" po Slavoncu...i tu nema spora...greška suca te neviđeni šlamperaj kluba...

Ali je jednako sramotno da sa sportskog (i ljudskog) gledišta Novska ima obraza tražiti bodove nakon što izgubi 300 razlike i to sa cifrom od drugoligaških 3300...i to protiv najperspektivnije i najmlađe ekipe u ligi (preuzeli simpatije od Grmoščice od pred nekoliko godina)...

A kao razlog navedu pečat u knjižici...

Da se radi o slučaju nastupa igrača koji je neispravno registriran, koji nije registriran uopće ili koji je pod nekom suspenzijom onda sve ok, ali ovako....

Samo će si priskrbiti nove horde "obožavatelje"...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla »

Nevjerojatan šlamperaj za prvoligaški klub i velika šteta radi dobre igre mladih dečki, ali treba ih kazniti sa 2 boda tak da se to više nebu nikom dogodilo, jer je svaki ustupak otvaranje pandorine kutije
Odgovorite