Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la lukodp »

tomcat je napisao/la:Ti si ovdje svašta namljeo što ima i nema veze sa jučerašnjom utakmicom ali dobro.Smatram da su propisi za sve isti i tvoj pojedinačni istup za dobrobit kuglanja samo je naštetio ugledu sudaca i radi takovih imamo rejtin kod igrača(nesposobni,nemaju pojma o pravilima itd).Mislim da si sucima učinio medvjeđu uslugu a na novim kuglanama mišljena sam da vas i ne treba jer bi se klubovi lako dogovorili kod odigravanja utakmice i bez vas.
TAK JE!!!
A jel netko pitao predstavnika Novske da li mogu nastupati bez liječničkog (ako nije ispravno upisano, kao da i nije... :roll: ). Pravila su pravila gospodo suci... kako za 1 ligu tako i za sve ostale, nema opravdanja za ovo (nema veze tko je čiji kum, čiji roditelji su došli gledat tekmu itd...)
Luko Del Ponte
OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC »

Da su kuglači Novske toga dana imali menstruaciju imali su i odigrali smo kao babe u klimaksu. Ali smo odigrali po propisima koji nalaže pravilnik o natjecanju koje je propisao HKS i to je tako.

Proljetos su se kuglači Novske odlučili ići na misu u crkvu na cvijetnu nedelju i nisu odigrali nastup na kuglani i nisu postupili po propisima HKS i naravno izgubili su za zelenim stolom, jer je protivnička ekipa došla na utakmicu koju je propisao HKS i to je završena priča. Novska nije išla dalje u kup i gotovo.

U ovome postu komentirao sam samo postupke KK Novska i posljedice koje je snosila KK Novska, nisam niti želim komentirati postupke KK Konikom niti posljedice koje će snositi KK Konikom.
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Još jednom, po meni, Novska nije ni trebala pisati žalbu, jer, 1. sudac nije smio primiti djelomično popunjenu prijavu, 2) nije smio dopustiti nastup igračima bez upisanog liječničkog pregleda.
Po pravilniku (nek me neko od saveznih sudaca demantira), rezultati tih igrača se brišu i registrira se utakmica postignutim rezultatima bez tih igrača. To bi trebalo ići automatizmom, ne žalbom...
šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla »

newform1 je napisao/la:Još jednom, po meni, Novska nije ni trebala pisati žalbu, jer, 1. sudac nije smio primiti djelomično popunjenu prijavu, 2) nije smio dopustiti nastup igračima bez upisanog liječničkog pregleda.
Po pravilniku (nek me neko od saveznih sudaca demantira), rezultati tih igrača se brišu i registrira se utakmica postignutim rezultatima bez tih igrača. To bi trebalo ići automatizmom, ne žalbom...
Ovisi o tom kako je formulirana žalba, odnosno da li su se žalili na nastup igrača bez valjane lječničke potvrde ili na nepoštivanje pravilnika od strane suca, ili oboje??!
Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Propisi su propisi. Kriv je onaj koji ih ne provodi i kriv je onaj koji se trebao pobrinuti da se takvo nešto ne desi (sudac i trener). Sve ostalo je nebitno, pogotovo tko je igrao protiv njih i tko je došao iz Makedonije. Kako i na koji način će biti kažnjeni i klub i sudac, to ćemo vidjeti.

Ova rasprava je krenula zbog komentara suca koji umjesto da se ispriča, on pokušava opravdati svoje postupke prijateljstvom, emocijama i dolaskom navijača iz Makedonije. Ovo bi trebao biti primjer kako NE suditi, isprintati ga i na tečaju za suce svaki puta pokazati.

Sramotno je da su akteri priče bivši izbornik reprezentacije i sadašnji izbornik reprezentacije.
newform1
Forumsko piskaralo

Kažem, čak mislim da u Pravilniku nema predviđenih sankcija za klub u ovom slučaju, jer se on mogao (trebao) izbjeći odbijanjem prijave Konikoma i zabranom nastupa igračima, tako da je sankcijama podložan samo i isključivo sudac koji im je dozvolio nastup.

Još uvijek mi nije jasno da ljudi koji su tolike godine u kuglanju ne znaju kako bi riješili takvu situaciju...pa kaj je tak teško pročitati taj Pravilnik? Ja ga čitam svake godine, čisto da zaštitim sebe, kao igrača, od sudaca neznalica. Jednostavno, ne dozvoljavam da netko od mene radi budalu! Znanje je moć!!!
filipinac
Tek protipkao

Post Postao/la filipinac »

...a što vrijede pravila kad ih se oni koji ih provode ne pridržavaju. Prvo je sudac postupio pošteno time što je upozorio na nevaljane liječničke preglede. Rijetko koji domaći sudac bi to napravio, pretpostavljam da bi većina samo prešutila i naknadno upozorila domaći klub. Da bi nakon toga postupio protiv svih pravila i zdravog razuma. Pa valjda je kao sudac znao da će ako dozvoli igračima Konikoma da zaigraju, gotovo sigurno bodovi pripasti Noskoj za zelenim stolom. I onda se takav potez opravdava svime i svačime što u konačnici nema nikakve veze sa pravilima u ovom sportu. Za mene je potpuno nevažno kako je Noska odigrala i je li zaslužila da se uopće žali, jer pravila jasno nalažu kako se postupa. Živo me zanima koji klub ne bi uložio žalbu samo zato što su loše igrali. Kladim se niti jedan jedini. Suci bi trebali biti potpuno neutralni ( iako svi znamo da u puno slučajeva to nije tako ), a ne pričati o tome kako je za nastalu situaciju kriv liječnik iz sportske ambulante. Kriv je u toj mjeri što je napravio pregled koji nije evidentiran, ali najveći krivac je voditelj ekipe koji nije mogao naći 5 min vremena da se uvjeri da li je sve u redu sa knjižicama.
newform1
Forumsko piskaralo

Liječnik nije kriv za nastalu situaciju. On nije dio te utakmice i nema veze s tim slučajem! Dalje, Novska uopće nije trebala žalbu - potrošen novac uzalud! Rezultati igrača bez pregleda bi se trebali brisati i registrirati utakmicu sa takvim rezultatima.
SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC »

Halo niti se branim niti se želim braniti samo tvrdim da je za nastup nužan liječnički pregled koji su igrači imali a što po pravilniku stoji da mora biti unesen u knjižicu kome to treba, meni kao sucu, predstavniku gostiju, Savezu. Ne Gospodo liječnički pregled služi ne da bi bolje kuglali već u slučaju nekakvog spora. Ne služi za dobivanje utakmica. Daj malo otvorite oči igrač nema liječnički ne pokaže iskaznicu obavi liječnički naknadno i sve je u redu. Kontra toga, Mušanić ili Vi obavite liječnički netko ga ne upiše u knjižicu i bivate kažnjeni klub i Vi. Još jednom halo ja imam skoro 60 godina i jebe mi se hoću li više suditi ili ne ali želim ukazati ako je nešto krivo zašto to mora i ostati.
newform1
Forumsko piskaralo

Na žalost, Slavonac, zaista mi je žao, ali pregled MORA biti upisan u knjižicu. Ako nije, NEMA GA, i igrač nema pravo nastupa! Velim, žao mi je, sad ćeš, na kraju Ti ispasti krivac, ali pravilnik je takav: svako inzistiranje koje ide van pravilnika je, kako je neko već rekao, otvaranje Pandorine kutije. Svi koji naprave neko sranje će se pozvati na takvu odluku i tražiti iznimku jer su oni u pitanju, pa ak je mogao on, mogu i ja. Problem je u tome što su oni igrali bez pregleda (neupisanog, nenapravljenog - svejedno), a nisu smjeli!
Odgovorite