Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la newform1 »

Najviše mi je žao što inzistiraš na obrani kluba. Mogu shvatiti da su Tvoje namjere bile dobre i tu se mogu složiti s Tobom, ali ne mogu shvatiti da se konstantno povlači priča o krivnji liječnika koji nije upisao pregled, a ne o krivnji vodstva Konikoma koje nije te knjižice provjerilo! Konikom je isključivi krivac za propust zbog kog ćeš Ti na kraju naježiti. Srce Ti je veliko, ali srce se daje drugima, a kad je tako, obično ostaje slomljeno!

Neću više o tome, mislim da je sve rečeno...
newform1
Forumsko piskaralo

Bilo bi, u stvari dobro, da na webu postoji negdje taj nesretni Pravilnik i Propozicije (nemojte mi sad o blogu HKS-a). Ovak je sve to na nivou školskog takmičenja...
SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC »

Pa ja upravo to želim, ne pobiječi od kazne već skreniti pažnju da se mogu koregirati neke stvari u Pravilniku koje ne stoje. Za mene je utakmica Konikom-Osijek - Novska gotova stvar, ali zašto u budučnosti to ostaviti u Pravilniku, zar se ne može upravo vezano za to napraviti korekcija. Da li ja grešim kad kažem da igrač nema pravo nastupa bez obavljenog pregleda NE. A nije li smiješno da igrač sa obavljenim liječničkim pregledom nema pravo nastupa zato što to nije evidentirano u knjižici. Newform 1 mislim da i ti vrlo dobro znaš zbog čega se obavlja liječnički pregled, zato i tvrdim da kod bilo kakvog spora nitko ne bi ni pogledao knjižicu već bi tražio liječničko uvjerenje.
filipinac
Tek protipkao

Post Postao/la filipinac »

Meni nije jasno Slavonac zašto si uopće dozvolio igračima da nastupe bez upisanog liječničkog. Budući da si sudac i sam poznaješ pravila, kad si im dozvolio morao si biti svjestan da na taj način Konikom automatski gubi tekmu. Bili propisi u pravilniku dobri ili ne oni su kao takvi napisani i valja ih se podržavati. I u potpunosti se slažem sa newformom da je isključiva krivica kluba i nikog drugog.
newform1
Forumsko piskaralo

SLAVONAC je napisao/la:Pa ja upravo to želim, ne pobiječi od kazne već skreniti pažnju da se mogu koregirati neke stvari u Pravilniku koje ne stoje. Za mene je utakmica Konikom-Osijek - Novska gotova stvar, ali zašto u budučnosti to ostaviti u Pravilniku, zar se ne može upravo vezano za to napraviti korekcija. Da li ja grešim kad kažem da igrač nema pravo nastupa bez obavljenog pregleda NE. A nije li smiješno da igrač sa obavljenim liječničkim pregledom nema pravo nastupa zato što to nije evidentirano u knjižici. Newform 1 mislim da i ti vrlo dobro znaš zbog čega se obavlja liječnički pregled, zato i tvrdim da kod bilo kakvog spora nitko ne bi ni pogledao knjižicu već bi tražio liječničko uvjerenje.
Evo me ipak opet: Slavonac, pregled dokazuje zdravstvenu sposobnost igrača za nastup, koja se dokazuje UPISANIM liječničkim pregledom u sportsku iskaznicu. Svojim pečatom i potpisom ovlašteni liječnik potvrđuje da je to tako. Nikakvo drugo liječničko uvjerenje nije potrebno, niti će ga itko htjeti ili morati izdati, osim u slučaju, ne daj Bože, smrti, kada bi vjerojatno istražni ili sudski organi tražili ne uvjerenje, nego karton iz kojeg bi se vidjelo kad je i kako taj zadnji pregled obavljen. Možda postoji mogućnost da se traži naknadna IZJAVA ovlaštenog liječnika u slučaju da postoji sumnja u mogućnost FALSIFICIRANJA potpisa i pečata od strane igrača ili kluba. Nikakvo drugo uvjerenje neće nitko pametan izdati. ako pregled nije upisan u knjižici.
devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 »

SLAVONAC je napisao/la:Neke stvari da pojasnimo. Da li je važno imati liječnički pregled ili je važnije hoće li on pisati u knjižici ili neće.
Važno je da je igrač PROŠAO na liječničkom pregledu, tj. dali je SPOSOBAN za sportske aktivnosti.
SLAVONAC je napisao/la: Za mene nije važno da li je on upisan u knjižicu već da li je obavljen... .
KRIVO igrač treba biti proglašen SPOSOBNIM
SLAVONAC je napisao/la:Ja već duže vrijeme nisam u dobrim odnosima sa Mušanićem ali ako on i dvadesetak ljudi koji su bili sa njime na pregledu kaže da je obavio liječnički pregled za mene je to dok se ne proveri dovoljno.

Otkud svi oni znaju da su ti igrači SPOSOBNI za sportske aktivnosti? Pa nisu oni liječnici. Zar nisi pomislio da ako su svi bili i proglašeni SPOSOBNIMA, da sa ovom trojicom zdravstveno možda nešto nije u redu?
SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC »

Čuj devetka primjedbe su u redu, zaista. Malo šale, jesi ti neki pravnik ?
šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla »

newform1 je napisao/la:Bilo bi, u stvari dobro, da na webu postoji negdje taj nesretni Pravilnik i Propozicije (nemojte mi sad o blogu HKS-a). Ovak je sve to na nivou školskog takmičenja...
potpisujem ovaj post.. i inzistiram da se na stranice Saveza stave i Pravilnik o kuglanju na 9 čunjeva i Propozicije za ligu 2010/11 i Sudački naputak..
ajde Saša, učini nešto po tom pitanju.. štoviše obećal si to prije godinu dana :(
newform1
Forumsko piskaralo

šmizla je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Bilo bi, u stvari dobro, da na webu postoji negdje taj nesretni Pravilnik i Propozicije (nemojte mi sad o blogu HKS-a). Ovak je sve to na nivou školskog takmičenja...
potpisujem ovaj post.. i inzistiram da se na stranice Saveza stave i Pravilnik o kuglanju na 9 čunjeva i Propozicije za ligu 2010/11 i Sudački naputak..
ajde Saša, učini nešto po tom pitanju.. štoviše obećal si to prije godinu dana :(
Saša, opet Te branim!

Saša nema veze s tim. On je zaposlenik ZKS-a, a ne HKS-a. To treba biti objavljeno na STRANICAMA (ne na blogu) HKS-a tj. na adresi Ilica 37/I
Već je vrijeme da HKS uđe u 21 stoljeće...
šmizla
Tek protipkao

Post Postao/la šmizla »

Nemaš potrebe braniti Sašu jer ga niko nebu tukel, za početak.
Dalje, Saši sam ja prijedlog da uvrsti pravilnike na stranice ZKS dala prije godinu dana i rekao je da bude, znači da ne pričam bezveze. To što u HKS-u sede dinosauri, ne znači da se i u ZKS-u moraju tak "nositi". Pravilnici bi trebali "viseti" na svim web kuglačkim stranicama, jer i onako o kuglanju nemreš baš puno saznati iz nikakvih medija, pa zašto da si sami ne pomognemo ak možemo.
I na kraju, vjerojatno, da nije bilo Saše, nebi bilo ni ovog foruma (fala Saša), a na HKS ga nebu još sto let, pa zašto nebi prednjačili i s ostalim informacijama. :roll:
Usput, Pravilnik o kuglanju na 9 čunjeva imaju na stranicama KK Zaprešić (fala i tebi Darko)
Odgovorite