Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
sasa
Forumsko piskaralo

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la sasa »

da čujem sad tko misli da su trilj i kandit prvoligaške ekipe?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

sasa je napisao/la:da čujem sad tko misli da su trilj i kandit prvoligaške ekipe?
Pošteno su izborili pravo na to da budu prvoligaške ekipe. Nedostatak kvalitetnih igrača ih u tome ni u kom slučaju ne sputava. Kaj bi onda u rukometu Zagreb cijelu godinu igrao sam sa sobom zato jer ostali nemaju ni približnu kvalitetu? Za Prvu ligu dvokružnim sustavom, liga 12 je najoptimalnije rješenje. Liga 10 je prekratka. No, kao što sam i prije pisao, uskoro će doći na Sašino. Baza se osipa, svake godine se ugasi pokoji klub. Zagreb je trenutno po broju klubova na 10% onoga što je imao prije 20-tak godina.

filipinac
Tek protipkao

Post Postao/la filipinac »

newform1 je napisao/la:
sasa je napisao/la:da čujem sad tko misli da su trilj i kandit prvoligaške ekipe?
Pošteno su izborili pravo na to da budu prvoligaške ekipe. Nedostatak kvalitetnih igrača ih u tome ni u kom slučaju ne sputava. Kaj bi onda u rukometu Zagreb cijelu godinu igrao sam sa sobom zato jer ostali nemaju ni približnu kvalitetu? Za Prvu ligu dvokružnim sustavom, liga 12 je najoptimalnije rješenje. Liga 10 je prekratka. No, kao što sam i prije pisao, uskoro će doći na Sašino. Baza se osipa, svake godine se ugasi pokoji klub. Zagreb je trenutno po broju klubova na 10% onoga što je imao prije 20-tak godina.
Newform, najveći problem je u tome što ne znamo cijeniti i ono malo kvalitete što imamo. Baza se ne osipa samo u kuglanju već i u velikoj većini ostalih sportova u Hrvatskoj. Problem kuglanja je što mu je ta baza relativno mala, jako malo se radi na tome da se baza proširi. Večina klubova prve lige funkcionira na principu dok ima para bit će i muzike. Nitko ne ulaže u škole kuglanja,ne stvaraju se novi kadrovi, a klubovima je postalo izgleda isplativije kupiti jednog do dva stranca. Kandit već godinama egzistira na tuđim školama kuglanja, nemaju svojih igrača i prisiljeni su konstatno dovoditi igrače sa strane. Kad blagajna presuši dobiješ ekipu kakva je sad. Što se tiče Trilja , oni su svjetski fenomen. Ni meni nije jasno kako se svake kvalifikacije elegantno plasiraju u prvu ligu. Ali su tu i to je činjenica. No taj podatak vjerovatno dovoljno govori o kvaliteti kuglanja u drugim ligama u Hrvatskoj.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Slažem se s obojcom. Za nekoliko godina igrat ce se samo jedna liga... Najveci krivac za takvo stanje je upravo HKS, da se potaknu škole kuglanja, da se pomogne u radu trenera s mlađim igracima, da se nije glupo i bezrazložno forsiralo uvođenje ploča, da se više radi na populariziranju kuglanja, da se usuglase pravila, organiziraju seminari za suce i trenere...
Sto jedan prosjecan klub iz manje sredine dobiva za onih 800 kn članarine? Kuglačku iskaznicu? Regijonalne lige ionako se financiraju mimo saveza...
Nazalost crno nam se pise, kao i svim ostalim sportovima u RH. Od nogometa pa nadalje...
Tako da nema brige, za par godina ce ostat samo mozda dva tri kluba pa ce igrat regionalno prvenstvo sa srbima, slovencima i bosancima...
Kuglanje je sport bez buducnosti.
Luko Del Ponte

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean »

nije baš sve tako crno... nema love ni u nogometu više.. ni rukometu.. sve se polako izjednaćava.. rijetko tko danas može živjeti od sporta... u kuglanju je problem kaj nema gledatelja.. a u rangu je recimo s bejzbolom.. pikadom.. biljarom.. nije sve tak crno i još dugo če se kzglati na ovim prostorima.. pa marak i za svoje novce... tko to voli neče se odreči tog sporta samo tak

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

mrbean je napisao/la:nije baš sve tako crno... nema love ni u nogometu više.. ni rukometu.. sve se polako izjednaćava.. rijetko tko danas može živjeti od sporta... u kuglanju je problem kaj nema gledatelja.. a u rangu je recimo s bejzbolom.. pikadom.. biljarom.. nije sve tak crno i još dugo če se kzglati na ovim prostorima.. pa marak i za svoje novce... tko to voli neče se odreči tog sporta samo tak
Misliš? Uzmi podatke (prosjek godina) bilo koje kuglačke ekipe, prve, druge ili treće lige, pa ćeš vidjeti tu crninu :cry:

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa »

ja bi za 1. ligu volio ograničit broj veterana (50+) u šestorki za tekmu na recimo 1 i uvest obavezu bar 1 juniora u šestorki

Macna
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Macna »

staviš ga među 6 i onda odma iskoristiš taktičku izmjenu :mrgreen: :mrgreen:

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

sasa je napisao/la:ja bi za 1. ligu volio ograničit broj veterana (50+) u šestorki za tekmu na recimo 1 i uvest obavezu bar 1 juniora u šestorki
predloži to i za bowling!

domi
Tek protipkao

Post Postao/la domi »

Ma kuglanje je zanimljiv i čudan sport. Ja sam jednom prilikom morao ženi objašnjavati kako sam izgubio 80 čunjeva od čovjeka sa skoro 70 godina ( ovdje mislim na Nikolu Dragaša ). I koliko se ja god trudio nisam uspio.

Odgovorite