Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Odgovorite
Čunj
Tek protipkao

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Čunj »

S obzirom da HKS nije u stanju napisati jedan kratak izvještaj nakon završetka prvoligaških natjecanja i uvoda u pripremno razdoblje uoči prvenstva svijeta, dozvolite mi da se osvrnem i sa par rečenica opišem svoje viđenje.
Prvenstveno, čestitke prvaku Zadru. Po peti puta biti prvak jedne od najjačih liga govori sve o jačini, iskustvu i kompaktnosti jedne momčadi. Zadar svih ovih godina dominira našim kuglanjem. Šteta da predsjednik kluba nije sposoban na isti način voditi i savez, ali o tome neki neki drugi puta.
Zadar je na leđima Bogdanovića, Pintarića, Ukalovića i Fučkara („nema pojma o igri na pločama“, „stranac“, „starac“ i „otjerani starac“ – citiram našeg izbornika), magične četvorke i njihove konstantne igre odvela Zadar na prvo mjesto peti puta zaredom. Njih četvorica sveukupno imaju respektabilni prosjek od 620 čunjeva. Tu su još čvrsti i sigurni igrači Baljak i Vidak sa mladim i perspektivnim Marinovićem. Milanović je po meni mogao dati i više, ali uz zdravstvene probleme koje je imao prije početka sezone teško se bilo nametnuti u ovu ekipu. Svaka Vam čast dečki. Nadam se kvalitetnoj prezentaciji moći iduće sezone u Europi (ako ostanete u ovoj garnituri).
Konikomu također čestitke. Mudrost i struka iskusnog lisca i trenera Mire Liovića definitivno je bila prevaga za osvajanje titule viceprvaka. Kvalitetne pripreme uz dobar start su im omogućile lakšu borbu na kraju. Presudila je konstantna igra Mušanića i odličan finiš Slovenaca. Žao mi je da se mladi dečki poput Tomića i Kuića još nisu snašli baš najbolje, ali mladi su i nadamo se da će iduće sezone igrati zrelije. Nekako prema igri u drugom dijelu i nisu baš zaslužili to drugo mjesto, ali ponavljam – zbrajaju se bodovi iz cijele sezone.
Novska kao osvježenje u Europi. Dobro je za promociju kuglačkog sport u malim sredinama da se klubovi poput Novske i Zaprešića bore za Europu. Entuzijazam i ljubav prema kuglanju su ove sezone pobijedili u Novskoj. Barišić im je bio pun pogodak, Zovko je briljantno odigrao domaće utakmice, iskusni lisci Stjepanović, Grandić, Poleto i Gnezda nisu oscilirali i definitivno su zasližili treće mjesto. Uz jedno kvalitetno pojačanje, u što ne sumnjam za iduću godinu biti će tvrd orah u Europi, ali i u ligi. Puno sreće!
Poštar je šarena ekipa koja je u mnogome ovisila o igrama Čote, Grubara i Zrileta. Lepršavi Čubelić, Kolić i Paško nisu bili konstantni niti doma niti vani pa su imali velikih problema kada Čota, Grubar i Zrile nisu bili na prosjeku iznad 630. Svejedno, pohvale klubu koji je odmah u prvoj sezoni nakon ulaska iz druge lige došao u borbu za Europu. Lijepo je i dobro za Split da imaju tako mladu ekipu sa velikim potencijalom. Volio bih vidjeti Marinovića da igra doma u toj ekipi skupa sa Milanovićem – sigurno bi bili opasna ekipa za iduću sezonu.
Zaprešić je ekipa prepuna klasnih individualaca, samo nikako da im se poklopi neka konstanta, nikako da se uigraju. Problem su im pripreme i ulazak u sezonu. Čini mi se da nikako nisu u stanju uloviti onaj zamašnjak jer uvijek, gotovo uvijek kreću sa 5 ili 6 poraza u prvih 7 ili 8 kola. To je na kraju i uz odličan završetak uvijek bilo nenadoknadivo. Definitivno najbolji klub u drugom dijelu sezone. Vaditi se u zadnje dvije utakmice protiv Novske i Zadra pokazalo se kao preveliki pritisak za igrače. Šteta, po imenima definitivno spadaju u sam vrh Hrvatskog kuglanja. Govori se o pojačanjima u idućoj sezoni – puno sreće!
Kandit su na početku ove sezone svi stavili u donji dom, na kraju su uz odličan start i katastrofalan završetak bili šesti. Uzroke treba tražiti u prvom dijelu kada su na velika vrata zahvljajujući ponajviše odličnim startom i savršenim ulaskom u sezonu sami sebi postali preveliki teret za nastavak sezone. Riječi trenera i igrača – „sigurni prvaci“, „nitko nam ništa ne može“, „tko ste vi?“, i ostale ne baš sportske izjave su dodatno motivirale sve ostale klubove i desilo se to što se desilo. Da nije bilo odličnog starta, borili bi se opstanak. Iduće sezone malo više mudrosti, malo više poštovanja prema ostalim igračima i klubovima i uz sportsku sreću koja Vas je pratila na početku ove sezone, biti će još boljih rezultata.
Adrianeon je po prvi puta pokazao da su na mukama zbog godine proizvodnje. Uz iskustvo koje imaju, potrebna im je svježina i mladost koje očigledno nema na vidiku. Ove sezone Juričević i Tometić nisu imali nikoga tko bi im pokrio leđa. Ukoliko se ne osvježe, mislim da će im iz sezone u sezonu biti sve teže i teže.
Grmoščica se izvukla igrama u prvom dijelu inače bi kao i Kandit bila u opasnoj zoni. Sva sreća pa je Andrej odigrao konstantno i na visokom nivou dok su dečki ispod svakog kriterija, pogotovo sa činjenicom da imaju trojicu reprezentativaca + Milinković koji je još i najviše zaslužio da bude u reprezentaciji. Što reći? Iduće sezone ukoliko se djeca ne probude, teško da će opstati u ligi. Pogotovo ako im ode Kovač.
Bjelovar sigurno ima potencijal. Malo mi je teško shvatiti malog Košutića kada piše da nije trenirao sadnjih mjesec dana kada je klubu kao najjači igrač bio najviše potreban. Nadam se da ima svoje razloge, ali nije u redu da to piše. Svejedno, sa par rezultata je pokazao da uz kvalitetan trening može puno dati, zasigurno veliki potencijal. Manev je priča za sebe, bez obzira na probleme i sukobe – definitivno je morao više dati. Ostali slabo... imali su sreće protiv Medvešćaka jer im je uz katastrofalnu igru Medvešćak praktički poklonio prolaz.
Zanatlija je iduće godine na novoj kuglani i bez pojačanja definitivno nema šanse sa ovom ekipom opstati u prvoj ligi. Bilo im je lakše održati se uz pomoć kuglane u Andrijevcima, ali na novoj kuglani će im biti jako teško. Pisao sam već o optužbama koje su sijevale iz Zanatlije. To nije dobro niti za sport niti za Zanatliju kao klub jer sigurno nakon svih ovih optužbi nitko od igrača iduće sezone neće sa nekim prevelikim zadovoljstvom odlaziti na gostovanje Zanatliji.
Medvešćak je osobna priča kuglačke legende Nikole Dragaša. Mislim da ovo ispadanje ide njemu na dušu jer je manipuliranjem sa pripremanjem kuglane koja je sezonu prije bila 200 čunjeva u prosjeku lakša, doveo svoje igrače u nezgodnu poziciju i unio nervozu u ekipu. To mu kao sportašu koji bi se trebao boriti da rezultati uvijek budu što bolji, nikako ne ide u prilog. Njegovo vrijeme je prošlo, što ne znači da nije potrebno prestati igrati ali klub je potrebno graditi na mladosti i iskustvu. Znači, kvalitetnoj kombinaciji jednog i drugog. On klub gradi na svom zadovoljstvu i njegovom osobnom užitku što se već drugi puta pokazalo kobnim za Medvešćak. Žalosna i tužna priča jedne velike sportske legende.
Klek je pokleknuo. Izgradili su lijepu kuglanu, lijep je objekat. Publika je fantastična. Šteta je da su izgubili i cure i dečke iz prve lige. Žao mi ih je... nemam što puno tu komentirati. Mislim da ekipi fali još trojica iskusnih igrača i puno treninga na pločama.
Više sreće idući puta.
Slobodno se i Vi poštovani forumašu uključite u analizu, možda sam i nešto pogriješio... molim za komentar.

Zaključak:
Definitivno najinteresantnija liga od kada je Hrvatske lige. Pojavili su se novi klubovi koji imaju motiva nešto osvojiti. Klubovima koji su ušli u Europu iduće godine neće biti lako. Moguće da će biti još interesantnija borba za vrh. Puno sreće Zadru, Konikom i Novskoj u Europi dok cijeloj reprezentaciji želim što bolji plasman na SP.

Ne bih ja bio ja da se ne vratim na reprezentaciju jer nakon završetka prve lige predstoje pripreme i borba za što bolju poziciju u Njemačkoj.
Uvijek volim usporediti naš nogomet sa kuglanjem. Samo iz jednog interesantnog razloga. U kuglanju imamo skoro pa najjaču ligu, bez puno stranaca, klubovi nam uvijek dolaze do završnica, finala i uvijek se osvajaju neki klupski trofeji. U nogometu je obrnuto, liga nam je katastrofalna, niti jedan klub u europi ali savezu je reprezentacija na prvom mjestu i reprezentacija nam je fenomenalna. Zaključak sami izvucite.
Mi u kuglanju imamo odlične igrače, imamo uvjete za trening, imamo 20 kuglana na pločama, sve imamo a nismo u stanju poslati najjaču i najpripremljeniju reprezentaciju na SP!
Koji je uzrok tome? Struka? Ljudi u savezu? Predsjednik? IO? Podpredsjednik? Izbornik? Igrači? Mi? Ja možda? Nemam pojma, ali to je činjenica.
Vrijeme će pokazati...

player4
Tek protipkao

Post Postao/la player4 »

Odlična analiza sezone,mogu se složit sa svim gore napisanim. Šteta za Klek,dominirali su u drugoj ligi zapad(nešto slično kao Poštar u drugoj ligi jug),ali loš ulaz u sezonu i brojne odgode zbog dovršavanja nove kuglane nisu ni mogli drugačije rezultirat nego ispadanjem. To je možda jedino iznenađenje,nekako je Zanatlija bio predodređen na ispadanje,ali da je sve lako za pogodit,nebi kuglanje bilo tako zanimljiv sport. Po meni,Medveščak uvjerljivo najlošija ekipa lige,zasluženo sele u drugu ligu.
Druga sezone izgleda da će bit vrlo interesantna,jer po nekim najavama trebalo bi se dosta klubova pojačat,a i bit će zanimljivo vidjet da li ovi koji će uć iz druge lige mogu nešto pokazat i u prvoj. Mislim da je Željezničar iz Čakovca najbliži ulasku,a za drugo mjesto mi se čini da svi imaju podjednake šanse,možda su Splićani malo lošiji,ali to ne mora ništa značit.
Kaj se reprezentacije tiče,bojim se da u Njemačkoj nemamo neke prevelike šanse-kad se pogleda ovih 14 igrača i uzme bilo kojih 8,mislim da su oni samo solidni ili vrlo dobri,a to za kuglat protiv Srbije,Mađarske,Makedonije jednostavno neće bit dovoljno dobro. Gledam rezultate sa otvorenja kuglane u Apatinu,strašno-Zavarko 680,naši ne previše uvjerljivi,Mušanić tako-tako (624),Uzelac loš (575).

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

Slažem se s Čunjevom analizom. Što se Kleka tiče, odgoda gradnje kuglane je bila veliki problem,loša forma pojedinih igrača još veći. Klek će slijedeće godine sasvim sigurno u kvalifikacije,dobio je veću potporu grada Ogulina,odlučili su kroz par godina stvoriti stabilnog prvoligaša. Osnivaju i drugu ekipu sa dječacima od 13,14 godina, iz kojih bi za 4-5 godina mogli dobiti dobre kuglače.
Što se ovogodišnjih kvalifikacija tiče,mislim da će biti prilično izjednačene. Željezničar se prošetao ligom, Sidra su dosta osporavana radi kuglane,ali rezultati na gostujućim kuglanama su im oko 3400 pa mislim da su im šanse dosta dobre, Vrni nisam toliko pratio,pa ne mogu niti komentirati njihove šanse za ulazak u 1. ligu. Rječina me ugodno iznenadila, ista momčad kao i prošle godine,ali rezultati puno bolji. U svakom slučaju su najugodnije iznenađenje, Velebit je ipak imao previše kikseva,ali izgubio je kod kuće od Rječine tako da je Rječina u potpunosti zaslužila to mjesto u kvalifikacijama. Zrinski-pivovara i Fortuna vode najveću borbu za posljednje mjesto. Mislim da se Fortuna neće oskliznuti kao prošle godine kada su kod kuće u zadnjem kolu izgubili od Grafičara. Zadnje kolo igraju kod kuće protiv Zrinski-pivovare i ukoliko pobjede Željezničar Belišće dovoljna im je i minimalna pobjeda. :oops: :mrgreen:

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 »

Čunj sve si lijepo napisao,samo bih te malo ispravio,a to je što se tiče KK"Bjelovar" bilo bi lijepo da si spomenuo Darka Kasumovića najjačeg igrača Bjelovara najzaslužniji je po meni da se Bjelovar spasio ove sezone od ispadanja,istina i Kosta je odigrao solidno(koliko god se čovjeka osporava ali ja sam mišljenja da je Bjelovar od njega previše očekivao ipak je 14 igrač I.HKL-M što nije mala stvar),a dakako stari lisac Josip Košutić je zadnje utakmice ulazio sa klupe i spašavao utakmice,po igračima pred početak sezone mislim da ni u ludilu se ne bih usudio reći da će se boriti za opstanak.Što se Medveščaka tiče navodno da će se u slučaju plasmana Sidre u I.HKL-M Medveščak spojiti sa njima i tako da će Medveščak ako se ne varam po drugi put na taj način ostatati u prvoj ligi,naravno ako se Sidra plasira u I.HKL-M.Što se tiče otalih klubova sve si lijepo napisao tako da nema više šta da dodam! 8-) 8-)

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Što se Medveščaka tiče navodno da će se u slučaju plasmana Sidre u I.HKL-M Medveščak spojiti sa njima i tako da će Medveščak ako se ne varam po drugi put na taj način ostatati u prvoj ligi,naravno ako se Sidra plasira u I.HKL-M.

Naravno, i tako dok ne pojede sve klubove u Zagrebu. :twisted:

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 »

Moja isprika za napise o Manevu on je 23.igrač lige i 18.igrač po prosjecima na gostujućim kuglanama,izgleda da poslije Medveščaka 1958 nisam gledao poredak igrača lige(a možda i ranije)nemam namjeru favorizirati Maneva ali ga ne želim ni pljuvati jer smatram da se svakome velikom igraču pa i manje poznatim igračima dogodi jednostvano da nakon fantastične sezone odigra i slabije nego što se to od njih očekuje.

KAJTA
Tek protipkao

Post Postao/la KAJTA »

Uvijek je lijepo pročitati o KK BJELOVAR,jer treba pisati lijepe stvari a i one koje nisu lijepe ta ih kao takove pokušavavti ispravljati
nadograđivati a u konačnici i eliminirati.
Da se nadovežem svojim razmišljanjem a ono je:
Slažem se sa osvrtom čunja o KK Bjelovaru i tamo je vjerujem nenamjerno ispušten D.Kasumović
Kasumović je odigrao najzreliju sezonu kako ga ja znam i rezultat toga je da 3. na pojedinačnom Hrvatske a nagrada toga rada je poziv za SP.Želio bi da ode jer je istinski kuglač i znat će se kvalitetno pripremiti i dati rezultat.
Ž.Košutić je mlad i kvalitetan kuglač,argumenti i vrijeme su na njegovoj strani.Kada to kažem a on je 3 godine među 4 juniora u Hrvatskoj sjetimo se Osijek_Đakovo prvak .tada je u Bjelovaru bio i Z.Jagić kao drugi.Slijedeće juniorsko u Splitu 5 da bi ove godine igrao prvi puta finale u Rijeci osvojivši 4 mjesto ponajviše ali ne alibi zbog ozlijede.Sada dolazimo do kljućne stvari a to je treniranje.Mislim da mora trenirati puno više,mjenjati način treninga i svoga razmišljanja jer u sportu nema opravdanja a pogotovo u kuglanju gdje su brojke fiksne i konstntne i one su jedino mjerilo rada.Sve drugo je nakon izlaska na stazu put bez vrijednosti i uspjeha.To se i osjetilo kod ostalih igrača Bjelovara i zato je spšavao glavu na kraju.
Isto tako Ž.Košutić mora prihvatiti da će opterećenje na njega biti još veće jer netko moras naslijediti tj biti "Vođa"nekog novog Bjelovara a samim time i bjelovarskog kuglanja pogotovo kada mu otac više neće biti u Bjelovaru.
Manev je kvaliteten igrač ali načinio je po meni dvije pogreške i to:
igrao je preko ljeta ili sezone turnire,dokazivao se visokim rezultatima i tu se je na neki način potrošio,stvorio prostor za visoke rezultate a oni su izostali i izgubio se ,ostao bez vlastiog povjereje i vjere slušajući često druge.
Druga stvar je da nije razumio bjelovarsku publiku ,nastala je tampon zona između njega i njh i rezutat se vidio na kraju pa kada povežete prvi dio misli i drugi nije postignut rezultat zadovoljavajući za obje strane.

batina
Tek protipkao

Post Postao/la batina »

Zar niko nije provjerio u pravilniku jesu li Marinović I Mesić imali pravo dva puta nastupiti u istom danu? Forumaši ako neko ima pravilnik neka provjeri i napiše a ja sam siguran da bi Medveščak i s neriješenim rezultatom igrao u drugoj ligi

kazem
Tek protipkao

Post Postao/la kazem »

Šta vrijedi Zanatlija se sad neće žaliti.

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos »

Ja sam izgleda bio jedan od rijetkih naivnih koji su vjerovali da će se sve odigrati korektno i da je sve korektno odigrano. No, utakmice Medveščak-Bjelovar i Zadar-Zanatlija (a vjerojatno još neke prije) su bile pravo ruglo i sramota. Ironija je i sreća za ovaj sport da su klošari koji namještaju slabi matematičari, pa su se preračunali. Zasada samo ovoliko, uskoro će sve činjenice ugledati svijetlo dana.

Odgovorite