Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la cezar » 18 stu 2016, 19:18

Evo kuglačkog oka sokolovog :lol:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 19 stu 2016, 22:44

Nakon završetka prvog dijela lige, evo i kratkog osvrta iz kuta navijača Bjelovara. Kako sam i očekivao, bez obzira na kadrovski deficit u ekipi, Bjelovar nije glavni kandidat za ispadanje. Ekipa igra toplo-hladno, od solidnog do očajnog, ali ono što je najvažnije su bodovi kojih je na kontu i više od očekivanog! Osam bodova osvojeno je u četiri domaće pobjede (stopostotni učinak!), među njima i jedna pomalo neočekivana protiv tada vodećeg Zaprešića koje bi taj poraz ove godine moglo stajati i titule. No, otprije je poznato da je Bjelovar teško gostovanje na kojem nitko ne može unaprijed upisati bodove bez obzira na to gdje je Bjelovar trenutno na tablici; Zaprešić je i prošle godine u Bjelovaru uzeo samo bod. Današnja utakmica protiv Želje i ona pred mjesec dana protiv Medvjeda, dvije trenutno najslabije ekipe na tablici, bile su čisti horor s prosjekom ekipe 554, no pobjedama se ne gleda u zube. Srećom po gledatelje, kamera na kuglani još nije "živa" na Youtubeu jer se čeka HT da uvede optiku pa se nitko osim onih na kuglani nije patio gledajući. :lol:

Na vrhu zasluženo Mertojak i Zaprešić, vjerojatno će to biti neizvjesna borba do samog kraja. Općenito gledano, očito je da u Hrvatskoj nema dovoljno kvalitetnih prvoligaških igrača za deset ekipa pa se njih pet bori za vrh, a pet za opstanak. Isto je i kod žena. Uzimajući u obzir isključivo kvalitetu ekipa ispada da bi ujednačena i vrlo neizvjesna bila liga 6 četverokružno, s jednom ekipom koja ispada.

Što se tiče centraliziranog vođenja liga, prema očekivanju, pun pogodak! Rezultati na webu ažurni, razvija se i web aplikacija, dorađuje se i postojeća backoffice aplikacija za vođenje liga s novim statistikama i automatiziranim unosom tako da sve to odlično funkcionira. Vjerujem da će u budućnosti biti još i bolje!

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 20 stu 2016, 08:39

ukrao Funk vrijeme i kuglu u ČKu (domaćem igraču) u prošlom kolu kontra Velebita

a badava nam i fensi kuglane dok su ljudi takvi kakvi jesu...
dok sudac psuje mater po regionalnoj osnovi igraču koji kod promjene staze traži brisanje nakapane daske položnice na vrhu...
pa onda dođe drugi sudac i viče igraču zašto si nije sam patikom obrisal te potom taj sudac sam patikom razmazuje dasku na vrhu...

sjećam se pred koju godinu iste situacije (na drugoj kuglani) - samo tamo sudac nije čak ni ovako patikom dopustio brisanje pa se igrač u sljedećem hicu razvalil po stazi kolko je dug i širok
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 20 stu 2016, 11:04

Notorna je glupost da igrač koji završava igru briše svoju stazu na kojoj je završio. Ja sam (kao voditelj ekipe) naučio da ne vjerujem sucu, a još manje igraču, a kamoli domaćem domaru da je staza obrisana, jer mi se dogodilo da igrač baci prvi hitac i skuži da je staza na špici u poplavi. Nakon toga mu sudac još ne štopa vrijeme dok briše stazu, a igraču koji je trebao obrisati štopa. Kao sudac, ne mičem se sa staze dok sa sigurnošću ne utvrdim da je staza obrisana, a onda idem na sljedeću, pa makar trajalo pola sata. Svaka škola se plaća...

Funku se očito preskakanje vremena događa na svim kuglanama...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 20 stu 2016, 11:06

Inače moj se stav o ligi 10 zna, a osnovna misao je: taman krenulo i evo gotovo je... Neš ti sezone u ukupnom trajanju 3,5 mjeseca. Veleumno...

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 20 stu 2016, 11:17

newform1 je napisao/la:Inače moj se stav o ligi 10 zna, a osnovna misao je: taman krenulo i evo gotovo je... Neš ti sezone u ukupnom trajanju 3,5 mjeseca. Veleumno...
Obzirom na rezultate i kvalitetu pojedinih ekipa pa tako i samog kuglanja prva liga bi trebala imati 5 do 6 klubova i igrati cetverokruzno jer ovo je jadno za gledati. Ali kuglanje kod nas je u zamoru, mladih nema, svaka cast izuzetcima koji stvarno rade i imaju buducnost ali vecina klubova pocinje izgledati kao udruzenje umirovljenika. A da ne pricam za klubove iz nizih liga gdje utakmice izgledaju kao fizikalna terapija na gerijatriji.

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 20 stu 2016, 15:20

I mene je baš zanimala prosječna starost ekipa pa sam izvukao statistiku za lige 4. stupnja. U nižim stupnjevima ekipe su u velikoj većini prosječno 50+ s težnjom prema 60, tu i tamo koja ekipa oko 40 te pokoja druga ekipa neke prvoligaške ekipe u kojima je prosjek oko 25.

http://free-bj.ht.hr/iks/razno/starost.pdf

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 20 stu 2016, 16:02

Orson je napisao/la:I mene je baš zanimala prosječna starost ekipa pa sam izvukao statistiku za lige 4. stupnja. U nižim stupnjevima ekipe su u velikoj većini prosječno 50+ s težnjom prema 60, tu i tamo koja ekipa oko 40 te pokoja druga ekipa neke prvoligaške ekipe u kojima je prosjek oko 25.

http://free-bj.ht.hr/iks/razno/starost.pdf
Ne znam koliko su ti tocni prosjeci, ali prvih 6 igraca sigurno nisu preko 40. Bertovic, Buk i Matijasic da, ali grdic ima 35, Bozicevic i Cindric 19, kao i ostali iz prve ekipe..

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 20 stu 2016, 17:19

Brojke su točne! Naravno, računaju se igrači koji su igrali, a ne oni koji griju klupu. Klekovi igrači u 1. kolu: Bertović (55), Grdić (37), Božičević (20), Buk (57), Matijašić (53), Cindrić (21), prosjek 40,5.

arhont
Tek protipkao

Post Postao/la arhont » 20 stu 2016, 19:27

ZrntscheZ je napisao/la:ukrao Funk vrijeme i kuglu u ČKu (domaćem igraču) u prošlom kolu kontra Velebita

a badava nam i fensi kuglane dok su ljudi takvi kakvi jesu...
dok sudac psuje mater po regionalnoj osnovi igraču koji kod promjene staze traži brisanje nakapane daske položnice na vrhu...
pa onda dođe drugi sudac i viče igraču zašto si nije sam patikom obrisal te potom taj sudac sam patikom razmazuje dasku na vrhu...
Na kojoj je to tekmi bilo da sudac psuje igrače?

Odgovorite