Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
rambo
Tipka sa dve ruke

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la rambo » 09 sij 2017, 16:26

http://www.kuglanje.hr/files/Dokumenti/ ... Odluke.pdf

Aplikacija je obavezna od 1.1.2017., a stream poželjan ;)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 09 sij 2017, 16:50

rambo je napisao/la:http://www.kuglanje.hr/files/Dokumenti/ ... Odluke.pdf

Aplikacija je obavezna od 1.1.2017., a stream poželjan ;)
E da... To sam prvotno tražio ali nisam našao. Znači svi koji nisu pisali u aplikaciju mandatne kazne :)
Luko Del Ponte

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 09 sij 2017, 17:00

A jel ta aplikacija koga zanima? Znam da je interesantno klubovima iz iste lige da odmah vide kako im konkurencija igra ali ionako je vec rezultat na hks u vec pola sata nakon tekme. A sad da cu pratiti svakih petnaest hitaca neke utakmice sigurno necu. Bas me briga jel netko upisao ili ne.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 09 sij 2017, 19:11

Neron je napisao/la:A jel ta aplikacija koga zanima? Znam da je interesantno klubovima iz iste lige da odmah vide kako im konkurencija igra ali ionako je vec rezultat na hks u vec pola sata nakon tekme. A sad da cu pratiti svakih petnaest hitaca neke utakmice sigurno necu. Bas me briga jel netko upisao ili ne.
Ne radi se samo o tome. Radi se o automatiziranom vođenju lige. Manje posla za suce na utakmicama. Svi kuglacki rezultati na jednom mjestu sa svim statistikama...
A i baš bih volio vidjeti statistiku posjeta. Vjerujem da dosta ljudi to prati. Pogotovo 1.HKL.
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 09 sij 2017, 19:33

lukodp je napisao/la:
Neron je napisao/la:A jel ta aplikacija koga zanima? Znam da je interesantno klubovima iz iste lige da odmah vide kako im konkurencija igra ali ionako je vec rezultat na hks u vec pola sata nakon tekme. A sad da cu pratiti svakih petnaest hitaca neke utakmice sigurno necu. Bas me briga jel netko upisao ili ne.
Ne radi se samo o tome. Radi se o automatiziranom vođenju lige. Manje posla za suce na utakmicama. Svi kuglacki rezultati na jednom mjestu sa svim statistikama...
A i baš bih volio vidjeti statistiku posjeta. Vjerujem da dosta ljudi to prati. Pogotovo 1.HKL.
Ne znam zasto manje, na Vollmerovoj kuglani sam imao samo tri klika nakon utakmice. Sada bi trebao svakih 15 hitaca trcati do kompa ukucavati rezultat. Na ostalim kuglanama sam tokom zagrijavanja ukucavao rezultate, a sada ne mogu pratiti igru minimalno 4-5 hitaca po setu dok to ukucam. Manje je posla za voditelje liga, mislim da si se krivo ovdje izrazio. Moj zapisnik je uvijek bio pripremljen prije utakmice i gotov 2 minute nakon utakmice tako da ja sigurno necu imati nista manje posla, ali je manja mogucnost pogreske kod ukucavanja HKS id-a u Aplikaciju.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 10 sij 2017, 08:42

Nikola je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
Ne znam zasto manje, na Vollmerovoj kuglani sam imao samo tri klika nakon utakmice. Sada bi trebao svakih 15 hitaca trcati do kompa ukucavati rezultat. Na ostalim kuglanama sam tokom zagrijavanja ukucavao rezultate, a sada ne mogu pratiti igru minimalno 4-5 hitaca po setu dok to ukucam. Manje je posla za voditelje liga, mislim da si se krivo ovdje izrazio. Moj zapisnik je uvijek bio pripremljen prije utakmice i gotov 2 minute nakon utakmice tako da ja sigurno necu imati nista manje posla, ali je manja mogucnost pogreske kod ukucavanja HKS id-a u Aplikaciju.
Manje je posla za glavne suce u odnosu na upisivanje u excel tablicu. I ne treba slati zapisnik na mail. Ja osobno bih ukinuo ovo nakon svakih 15 hitaca, dosta je i nakon 30. HKS ID uopće ne unosite u aplikaciju ;)
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 10 sij 2017, 09:26

Nisi shvatio. Zato je manja mogucnost pogreske jer se ne unosi. To je dobro za losije suce, teze ce pogrijesiti, ne mogu promasiti Hks Id. Ali oni koji su dolazili pripremljeni imaju vise posla jer sve moraju raditi na utakmici. Excelova tablica je sve podatke povlacila sam, tako da nije nista manje posla.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 10 sij 2017, 09:52

Nikola je napisao/la:Nisi shvatio. Zato je manja mogucnost pogreske jer se ne unosi. To je dobro za losije suce, teze ce pogrijesiti, ne mogu promasiti Hks Id. Ali oni koji su dolazili pripremljeni imaju vise posla jer sve moraju raditi na utakmici. Excelova tablica je sve podatke povlacila sam, tako da nije nista manje posla.
Ma kužim to, ali mislim da je to zanemarivo. Uostalom, jednako se mogu onda pripremiti i na aplikaciji ... Ostalo je stvar samoorganizacije rada tijekom utakmice. Za unijeti rezultat od 6 igrača treba cca 45 sekundi. :roll:
Naravno, ima tu dosta toga za napraviti i popraviti na samoj aplikaciji ali sam siguran da će se to s vremenom poboljšati i optimizirati. Suci se jednostavno trebaju educirati i priviknuti i sjetiti se da je to ipak daleko lakše i jednostavnije nego prije nekoliko godina kada se pisalo sve ručno.
Luko Del Ponte

nekad kuglac
Nevini

Post Postao/la nekad kuglac » 10 sij 2017, 10:19

Pozdrav,
Baš mi se svidjela rasprava između Nikole i lukodp. U potpunosti podržavam objašnjenje Nikole i još bih htio samo dodati da je potpuno krivo da se suci bave Aplikacijom. Upis svakih petnaest hitaca nikako ne može podići kvalitetu suđenja, već bude totalno kontraproduktivno. Suci se budu bavili sa aplikacijom i upisom a svaki puta ne budu vidjeli barem 3,4 hica. ( govorim o kuglani na 6 staza).
Lukodp također smatram da je bolje da se suci educiraju u primjeni Pravila i činjenica vezanih uz kuglanje, a ne uz informatiku. U današnje vrijeme kada imamo već podosta kuglana sa centralnim kompjuterom sigurno je lakše sucu poslati email, nego sve upisivati za svakoga igrača ručno svaki 15 hitaca.
Ovo su samo moja iskustva. Probao sam ovaj vikend paralelno raditi tekmu uz aplik. i nisam vidio niti jednu pozitivu u tome iz sudačkog aspekta,

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 10 sij 2017, 11:58

Alea iacta est
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Odgovorite