Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la lukodp » 10 sij 2017, 13:09

nekad kuglac je napisao/la:Pozdrav,
Baš mi se svidjela rasprava između Nikole i lukodp. U potpunosti podržavam objašnjenje Nikole i još bih htio samo dodati da je potpuno krivo da se suci bave Aplikacijom. Upis svakih petnaest hitaca nikako ne može podići kvalitetu suđenja, već bude totalno kontraproduktivno. Suci se budu bavili sa aplikacijom i upisom a svaki puta ne budu vidjeli barem 3,4 hica. ( govorim o kuglani na 6 staza).
Lukodp također smatram da je bolje da se suci educiraju u primjeni Pravila i činjenica vezanih uz kuglanje, a ne uz informatiku. U današnje vrijeme kada imamo već podosta kuglana sa centralnim kompjuterom sigurno je lakše sucu poslati email, nego sve upisivati za svakoga igrača ručno svaki 15 hitaca.
Ovo su samo moja iskustva. Probao sam ovaj vikend paralelno raditi tekmu uz aplik. i nisam vidio niti jednu pozitivu u tome iz sudačkog aspekta,
I dalje smatram da imate manje posla :roll:
A razuvjeriti ću se eventualno onda kada i sam počnem suditi. :mrgreen: Ovo da sada ne vidite 3,4 hica jer unosite rezultate u aplikaciju je smiješno... :roll: Na kraju krajeva upis rezultata direktno u aplikaciju se ne radi da se podigne kvaliteta suđenja. Kvaliteta suđenja se podiže edukacijom te pravilnom i realnom evaluacijom. Naravno da je bolje da se suci više posvete primjeni pravila i činjenica vezanih uz kuglanje ali životna vam je činjenica da se bez osnovnih informatičkih znanja danas ne može raditi gotovo ništa. I od toga ne treba bježati niti zazirati niti se bojati. Pogotovo kada pokupite naknade (no offense :mrgreen: )
Luko Del Ponte

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 10 sij 2017, 13:43

Meni je super aplikacija i ni najmanji problem nije unjet svakih 15 hitaca rezultat (bar u Čakovcu di imas i dalje pregled igre kad unosis). Jedino nebi uvjetoval da suci bas moraju unosit rezultate. Ako ne zeli vodit tekmu preko aplikacije, nek se za unos rezultata pobrine domacin.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 10 sij 2017, 15:27

lukodp je napisao/la:
Baš mi se svidjela rasprava između Nikole i lukodp. U potpunosti podržavam objašnjenje Nikole i još bih htio samo dodati da je potpuno krivo da se suci bave Aplikacijom. Upis svakih petnaest hitaca nikako ne može podići kvalitetu suđenja, već bude totalno kontraproduktivno. Suci se budu bavili sa aplikacijom i upisom a svaki puta ne budu vidjeli barem 3,4 hica. ( govorim o kuglani na 6 staza).
Lukodp također smatram da je bolje da se suci educiraju u primjeni Pravila i činjenica vezanih uz kuglanje, a ne uz informatiku. U današnje vrijeme kada imamo već podosta kuglana sa centralnim kompjuterom sigurno je lakše sucu poslati email, nego sve upisivati za svakoga igrača ručno svaki 15 hitaca.
Ovo su samo moja iskustva. Probao sam ovaj vikend paralelno raditi tekmu uz aplik. i nisam vidio niti jednu pozitivu u tome iz sudačkog aspekta,
A razuvjeriti ću se eventualno onda kada i sam počnem suditi. :mrgreen: Ovo da sada ne vidite 3,4 hica jer unosite rezultate u aplikaciju je smiješno... :roll: Na kraju krajeva upis rezultata direktno u aplikaciju se ne radi da se podigne kvaliteta suđenja. Kvaliteta suđenja se podiže edukacijom te pravilnom i realnom evaluacijom. Naravno da je bolje da se suci više posvete primjeni pravila i činjenica vezanih uz kuglanje ali životna vam je činjenica da se bez osnovnih informatičkih znanja danas ne može raditi gotovo ništa. I od toga ne treba bježati niti zazirati niti se bojati. Pogotovo kada pokupite naknade (no offense :mrgreen: )
Aplikacija je prava stvar i odlično je napravljena. Ali izračunaj Luko koliko sudac hitaca meće vidjeti ako za svaki unos kako ti kažeš izgubi 3 do 4 hica. 33 do 44 hica neće vidjeti set i pol. KUGLAČKI SUDAC IMA ZA OBAVITI ADMINISTRACIJU PRIJE I POSLIJE UTAKMICE ...za vrijeme utakmice ...JOK !!!!
On je osoba koja treba i zadatak joj je da u okviru Pravila osigurava optimalne uvjete za sportsko nadmetanje i da svi sudionici imaju jednake uvjete natjecanja.
Za promptni unos rezultata svakih 15 hitaca ili što se mene tiče može i nakon svakog hica (netko će se i to sjetiti), treba domaćin osigurati tehničku osobu koja će uz taj dio posla obavljati i tehničke radnje: otrčati rasplesti čunjeve, Izvršiti pripremu čunjskog postolja i sl.

Daleko od toga da sudac treba i mora poznavati informatičke osnove jer kako će inače popuniti i ispisati izvještaje koje mora napisati.....ALI POSLIJE UTAKMICE ........

Znam da ću u nedjelju dobiti po prstima ali doktore morao sam .......više nisam ničija oporba ........sada sam nezavisni zastupnik
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 11 sij 2017, 11:11

Mislim da se nisam nigdje složio s tvrdnjom da sudac ne vidi 3,4 hica kada upisuje rezultate. Napisao sam da mi je ta tvrdnja smiješna. OK, da je i jedan hitac, teoretski to je puno. Ali u praksi ... Kuglam već 20 godina tak da... :roll: Netko sve vidi i kada upisuje a netko ne vidi ni kada gleda :lol:
Po meni bi onda mogao biti kompromis da sudac upisuje u aplikaciju svakih 30 hitaca... Kada igrači mijenjaju staze... ima dosta vremena.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 11 sij 2017, 12:16

Nakon 30 hitaca kada igrači mijenjaju staze – OBAVEZA suca je da pregleda sve 4 ili 6 staza tj.položnice i oko njih da nema znoja što može uzrokovati pad i povredu igrača, treba da gleda kako „neki“ igrač ne bi unaprijed na „novoj“ stazi „obrisao svojom krpom“ svih 5 ili 6 kugli što nije korektno prema protivniku a nije niti dozvoljeno sp.Pravilnikom. Da kontrolira pripremu igrača i sekundanata,šetanje „trenera“ od igrača do igrača kroz i oko staze,da na vrijeme daje znak za početak novog seta....A NE DA IGRAČI SAMI stvaraju neka nova pravila oko i za vrijeme zamjene a to gleda publika a sudac koji je za to i tu,ima da riješi administraciju ?
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 11 sij 2017, 13:32

nažalost , većina je u pravu
danas većina sudaca ne zna niti osnovna pravila kuglanja , problem je i pisanje na ploču
sada sa novom sistematizacijom koju svakako pozdravljam , suci će biti u još većem problemu

nekad kuglac
Nevini

Post Postao/la nekad kuglac » 11 sij 2017, 15:36

lukodp je napisao/la:
Pa, daj Bože da počeš suditi, pa da možeš realno pričati o stvarima koje ne radiš. Ono što se ja slažem s tobom je da aplikacija ne podiže kvalitetu suđenja već naprotiv da joj ŠTETI. Pitam ja tebe, julia ili bilo kojeg istomišljenika što se tiče aplikacije da mi navedete u kojem sportu je glavni sudac zadužen za ažuriranje rezultata radi live pračenja istih.
Rambo je točno napisao četiri staze i dobar položaj računala nije isto ko i rad na šest staza. Dobro veli tko voli nek izvoli.

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 11 sij 2017, 18:44

Znaci.. nigdje ne pise da sudac mora unositi rezultate svakih 15 hitaca, nego da ih mora dostaviti putem aplikacije (moze upisati nakon tekme ili nakon svakog bloka). A za 1.hks domacin mora upisivat rezultate nakon svakih 15 hitaca.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 12 sij 2017, 08:09

cezar je napisao/la:Nakon 30 hitaca kada igrači mijenjaju staze – OBAVEZA suca je da pregleda sve 4 ili 6 staza tj.položnice i oko njih da nema znoja što može uzrokovati pad i povredu igrača, treba da gleda kako „neki“ igrač ne bi unaprijed na „novoj“ stazi „obrisao svojom krpom“ svih 5 ili 6 kugli što nije korektno prema protivniku a nije niti dozvoljeno sp.Pravilnikom. Da kontrolira pripremu igrača i sekundanata,šetanje „trenera“ od igrača do igrača kroz i oko staze,da na vrijeme daje znak za početak novog seta....A NE DA IGRAČI SAMI stvaraju neka nova pravila oko i za vrijeme zamjene a to gleda publika a sudac koji je za to i tu,ima da riješi administraciju ?
Pa dobro kome vi sudite :lol: . Znaći u tome je problem. :mrgreen:
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 12 sij 2017, 08:17

rambo je napisao/la:Znaci.. nigdje ne pise da sudac mora unositi rezultate svakih 15 hitaca, nego da ih mora dostaviti putem aplikacije (moze upisati nakon tekme ili nakon svakog bloka). A za 1.hks domacin mora upisivat rezultate nakon svakih 15 hitaca.
Konačno :lol: . Znaći sudac ne mora uopće upisivati rezultate u aplikaciju. I nije vam to baš ništa olakšalo? Zanimljivo kak ovi moji suci u Kutini upisuju svaki hitac u pojedinačni zapisnik i opet stignu sudit bosu :mrgreen: .
Luko Del Ponte

Odgovorite