Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la lukodp » 20 lip 2017, 15:27

Idealna stvar bi bila uvjetovanje klubovima iz 1.HKL odigravanje paralelne juniorske lige prije ili poslije nastupa seniora. Realno, to je neizvedivo zbog lošeg financijskog stanja večine klubova. Ovo trenutno rješenje svakako nije idealno jer ako klub nema za juniore onda često nema ni za kazne (kako koji, jel :D ).
To jednostavno nije problem koji se može riješiti s nekoliko odluka HKS-a, i sasvim sigurno je da će se i u slijedečih nekoliko godina broj klubova smanjivati isto kao i broj igrača. Sasvim sam siguran da se nikada više nećemo vratiti na brojno stanje od prije 20 godina, da ne spominjem od prije 30 godina, jer to jednostavno u ovako uređenom društvu nije realno za očekivati.
Moramo se samo potruditi da ne nestanemo a za to imamo šansu jedino ako jebački zapnemo, prvenstveno u klubovima, od traženja sredstava do edukacije stručnog kadra, ali i kroz rad u savezima koji bi trebali to sve iskordinirati i uskladiti. Može se puno ako se hoće ali treba delat :mrgreen: .
Luko Del Ponte

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 21 lip 2017, 08:48

Idealno bi bilo kada bi svakom tko vodi klub bilo u interesu imati mlade. Moramo biti svjesni da je kuglanje ovisilo o djeci igrača, prenosilo se generacijski. Sada kada je igrača sve manje onda je i djece igrača sve manje. Može HKS odrediti što hoće ali ako ne postoji volja unutar kluba onda đabe svi pravilnici i kazne. Stanje svijesti većine pojedinaca unutar klubova je takvo da prvo gledaju svoje interese, da nešto užicaju, povećaju đeparac a klince ko j..e.

Moky
Tek protipkao

Post Postao/la Moky » 21 lip 2017, 17:34

Utakmica mlađih kategorija prije svake utakmice prve ekipe je put u napredak kuglanja u Hrvatskoj. Znam da bi to povećalo troškove , ali svaka škola se plača.Tu mislim na ekipu od 4 igrača mlađih kategorija. Na taj način je lakše i treneru uvidjeti stanje pojedinog igrača pod određenim pritiskom i priprema za zahtjevnije rezultate.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 21 lip 2017, 17:43

Moky je napisao/la:Utakmica mlađih kategorija prije svake utakmice prve ekipe je put u napredak kuglanja u Hrvatskoj. Znam da bi to povećalo troškove , ali svaka škola se plača.Tu mislim na ekipu od 4 igrača mlađih kategorija. Na taj način je lakše i treneru uvidjeti stanje pojedinog igrača pod određenim pritiskom i priprema za zahtjevnije rezultate.
Mislim da ipak treba ići korak po korak...

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 21 lip 2017, 19:29

Moky je napisao/la:Utakmica mlađih kategorija prije svake utakmice prve ekipe je put u napredak kuglanja u Hrvatskoj. Znam da bi to povećalo troškove , ali svaka škola se plača.Tu mislim na ekipu od 4 igrača mlađih kategorija. Na taj način je lakše i treneru uvidjeti stanje pojedinog igrača pod određenim pritiskom i priprema za zahtjevnije rezultate.
Ma o čemu ti moj Moky i ostali sanjate otvorenih očiju. Sve je to pozitivno što vi pišete i ja sam da mladi igraju. Ali taj famozni ali kako. Evo konkretno kod nas u Karlovcu ima osam klubova a jedna jedina kuglana. Sada će se igrati po tri utakmice subota i tri nedjelje to je 9 sati kuglanja a gdje je još kada bi se igrali ispred juniori. Slažem se da mladi trebaju igrati ali (opet taj ali) gdje će trenirati kad nema kuglana. Prisjećamo se kako je prije bilo puno klubova a sada ih nema gase se. Ali (opet) je bilo i kuglana da ne kažem na svakom ćošku što dvostaznih što četverostaznih. Tu je po meni najveći P R O B L E M nema kuglana i nema prave promocije kuglanja. Većina misli ma to je kafanski sport tri koraka baciš kuglu pa na cugu. Takvo je mišljenje i kod vodećih ljudi konkretno kod nas u Karlovcu u karlovačkoj sportskoj zajednici kada se traži pomoć za kuglanje. Još više boli kada osoba koja je bila hrvatski reprezentativac ti kaže u oči da su kuglači samo trošak sportskoj zajednici i što smo mi postigli.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 22 lip 2017, 11:09

Lana centar (ako još je ), vaša, u krajnjem slučaju i Ozalj :twisted:
Nisam napisao pod obvezno, nego baš suprotno, anketa, igra tko želi....dalo bi se to razraditi i na regionalnom nivou, kup sustav na nivou RH i sl. samo treba za početak dobre volje, puuno tolerancije i ponešto entuzijazma.
Nisi ti kriv što u tvojoj Zajednici.... možda nemaju dobar sustav procjenjivanja i vrednovanja sporta.
Ako zaista imate slabe rezultate u odnosu na druge ili značajno odstupate od nekih kriterija ( ti jako dobro znaš kojih), onda
nije čudo da ste na repu događanja.
Gemišt sportom nas i dalje čine često eksponirani pojedinci, ali ništa manje od drugih. Treba se zapitati koliko smo ili nismo sami krivi za takav tretman. :mrgreen:

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 22 lip 2017, 12:53

cezar je napisao/la:
Ma o čemu ti moj Moky i ostali sanjate otvorenih očiju. Sve je to pozitivno što vi pišete i ja sam da mladi igraju. Ali taj famozni ali kako. Evo konkretno kod nas u Karlovcu ima osam klubova a jedna jedina kuglana. Sada će se igrati po tri utakmice subota i tri nedjelje to je 9 sati kuglanja a gdje je još kada bi se igrali ispred juniori. Slažem se da mladi trebaju igrati ali (opet taj ali) gdje će trenirati kad nema kuglana. Prisjećamo se kako je prije bilo puno klubova a sada ih nema gase se. Ali (opet) je bilo i kuglana da ne kažem na svakom ćošku što dvostaznih što četverostaznih. Tu je po meni najveći P R O B L E M nema kuglana i nema prave promocije kuglanja. Većina misli ma to je kafanski sport tri koraka baciš kuglu pa na cugu. Takvo je mišljenje i kod vodećih ljudi konkretno kod nas u Karlovcu u karlovačkoj sportskoj zajednici kada se traži pomoć za kuglanje. Još više boli kada osoba koja je bila hrvatski reprezentativac ti kaže u oči da su kuglači samo trošak sportskoj zajednici i što smo mi postigli.
Nema kuglana, hm opet smo došli na onu glupost o plohama, svaka čast ljepše je kuglati na novoj kuglani ali novih nema a stare na kojima se ne može takmičit se zatvaraju i gdje smo?

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 23 lip 2017, 09:27

cezar je napisao/la:
Kada bi dali prednost mladima onda bi se nešto postiglo. Svaka čast starijim igračima ali meni je muka gledati klub sa 6 igrača 60+ koji jedva hodaju a na klupi sjedi klinac jer ti 60+ igrači ne žele svoje mjesto prepustiti djetetu. Kao mali nije još na mojoj razini od 530. Pa kako će biti na razini kada mu ne daš da igra sebični fosilu!!!??? Jebite se svi vi koji mislite da je nemoguće uvesti obavezno igranje mladih, moguće je i treba ga sprovesti i onda vidjeti kako bi to funkcioniralo. Je li se probalo? Nije! Pokušajmo pa onda kritizirajmo. Stalno neka izmotavanja umjesto konkretnih pokušaja.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 23 lip 2017, 09:55

Ajmo onda ovako, klub koji ima registrirane juniore ima obvezu da u recimo 70% utakmica u ligi bar jedan junior odigra 120 hitaca ... Ili varijacije na ovo... Znaći ne u svakoj utakmici ali u određenom postotku da mora odigrati...
Onda bi oni koju su recimo registrirali juniore samo da bi izbjegli kaznu morali te juniore i iskorištavati malo bolje od turističkih izleta na prvenstva...
Klubovi koji nemaju registrirane juniore a igraju do III. stupnja ostaviti na miru... ionako im nije baš blistava budučnost jel ...
Evo malo materijala za konstruktivnu raspravu... jedino smo temu fulali skroz :mrgreen:
Luko Del Ponte

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 23 lip 2017, 10:10

Rasprava o junorima je deplasirana. Vecina klubova niti ne zna kako ce poceti a niti kako ce zavrsiti sezonu cast izuzeztcima koji imaju i odlicno rade sa mladjim uzrastima. Vec smo pisali koji je prosjek godina u kuglanju i nazalost ukoliko se nesto drasticno ne promjeni svake godine ce biti sve manje klubova . Sport u kojem je prosjek godina iznad 40 god nije zanimljiv niti gradovima niti sportskim zajednicama a polako i publici.

Odgovorite