Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kegelgott9
Nevini

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la kegelgott9 » 16 ruj 2017, 19:28

Zapresic odlucio prvenstvo vec u prvom kolu!

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 16 ruj 2017, 20:00

Zaprešić je napravio ono što su Srbi i Mađari radili na SP: ni jedno čišćenje ispod 218, prosjek 232. Mertojak je u pune dobio za 10 drva.

kegelgott9
Nevini

Post Postao/la kegelgott9 » 16 ruj 2017, 21:03

Velebit i Bjelovar krenuli u pohod na prvih 5 mjesta, Postar na krilima Ivana Totica krece u borbu za najbolju ekipu Splita, Osijek razocarao poglavito srednji blok igraca..

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 18 ruj 2017, 09:00

Kegelmaniac je napisao/la: ....Još kada čujem da će se na pola sezone mijenjati kuglana onda se dovodi u pitanje i regularnost prvenstva. Zadru se gledalo kroz prste jer je Zadar bio mažen od Mikca i Lulića dok me baš interesira kako će Zaprešić završiti i kako će i da li će Mikac raditi ustupak njima.
...
U Propozicijama ekipnog prvenstva RH - HKL 2017/2018. godine u točci 6.1. (odgoda i pomak utakmice) piše:
"Sukladno Propozicijama i prema procjeni VL utakmice se mogu odgoditi ili pomaknuti, u ligama IV.
stupnja natjecanja u zadnja dva (2) kola utakmice se ne mogu odgoditi ni pomaknuti.

Zbog izgradnje novog objekta VL može odobriti promjenu domaćinstva na zahtjev jednog od kluba. "

Tako da ne vidim zašto bi nam trebao predsjednik ili netko drugi raditi bilo kakav ustupak. Naravno ako kuglana bude zadovoljavala sve što je propisano pravilnicima.
Poštivanje važećih propisa = regularnost.

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 18 ruj 2017, 09:03

Meni osobno je utakmica bila odlična.
Zaprešić je djelovao manje nervozan i stabilniji što je s obzirom na iskustvo bilo i očekivano. Mertojak je jako loše postavio ekipu sa Kujunđičem naprijed. Trebali su zamijeniti Šarkezija koji ne zna i ne smije igrati pod pritiskom sa Kujunđičem ali ništa se bitno ne bi promijenilo. Ekipa kojoj u gostima zadnja cifra prelazi 600 teško može izgubiti. Čitam ove kritike nekoga iz Grmoščice. Kritiziraju Zaprešić koji se pripremao za utakmicu na njima najtežem gostovanju. U ponedjeljak na Grmoščici 1-4, utorak Čakovec i ako se ne varam u subotu u Zaboku. U isto vrijeme Radošević ne želi igrati prijateljsku za Zaprešićem, to mi je Oršić rekao, jer kao nema smisla da igraju sa njima jer oni na pola sezone mijenjaju kuglanu. Naravno, veću glupost ne možeš napraviti pogotovo kada vidimo kako je završila utakmica sa Poštarom.
Nemam dovoljno informacija sa utakmice Bjelovara i Osijeka. Ili loša forma Osijeka ili opet neispravna kuglana Bjelovara.
HKS svakako mora početi razmišljati kako zaštititi igrače i klubove koji ulažu i održavaju svoje kuglane od onih koji sa jedne strane namjerno ne žele popraviti kuglane i sa druge strane pomoći onima koji objektivno nemaju novaca. Svakako jedni i drugi ne bi smjeli igrati na objektima koji su neispravni. Poljud je primjer koji govori o tome koliko neispravna kuglana utječe na rezultat, pogotovo nakon ovog vikenda gdje smo vidjeli Zaprešić koji ruši 250 čunjeva više nego u proteklih nekoliko sezona. Šarkezijevih 190+ u zadnjem setu govori o razlici između ispravne kuglane ove sezone i neispravne kuglane prošlih sezona.
Čemu licenciranje i provjera kuglana kada se klubovi toga ne pridržavaju a HKS ne reagira kada se posumnja na neispravnost. Ja sam osobno posumnjao na neispravnost kuglane u Bjelovaru samo pogledom na rezultate utakmice. Da netko iz HKS-a također tako razmišlja već bi danas netko bio u auto na putu prema Bjelovaru. Ukoliko Bjelovar ima ispravnu kuglanu, sve u redu ali ukoliko se kroz ljeto nešto desilo (poplava, vlaga, razbijene daske položnice ili nešto drugo) onda treba dati rok od par dana da se to popravi ili u suprotnom Bjelovar mora igrati na ispravnoj kuglani u okolici dok ne riješi problem. Tako je i sa drugim kuglanama. Na taj način HKS štiti regularnost prvenstva, štiti one koji rade po pravilima od onih koji stalno nešto petljaju a petljaju jer im to HKS na neki način omogućuje.

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 18 ruj 2017, 09:19

Ti si stvarno pravi znalac i stručnjak kad samo gledajući rezultate znaš da je kuglana u Bjelovaru neispravna. Tko zna što bi još otkrio kad bi pogledao snimku na Youtubeu!? Možda da tebe angažiramo umjesto službenih pregledavača kuglana i uštedimo svima novce? Osijek je odigrao loše i zato je izgubio.

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 18 ruj 2017, 09:20

Sa Radoševićem nisam razgovarao oko prijateljskih utakmica nego sa Žacom na izvlačenju parova lige. I tada nismo uspjeli dogovoriti prijateljske.

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 18 ruj 2017, 11:04

Orson je napisao/la:Ti si stvarno pravi znalac i stručnjak kad samo gledajući rezultate znaš da je kuglana u Bjelovaru neispravna. Tko zna što bi još otkrio kad bi pogledao snimku na Youtubeu!? Možda da tebe angažiramo umjesto službenih pregledavača kuglana i uštedimo svima novce? Osijek je odigrao loše i zato je izgubio.
Kada bi mene angažirali onda prošlu sezonu Bjelovar i klubovi u Splitu ne bi mogli započeti. Za ovu sezonu samo gledajući mogu zaključiti da kuglana na Poljudu normalno funkcionira a po rezultatima mi je Bjelovar jako upitan ali sam i napisao da je moguće da je Osijek došao u lošoj formi - Orson - ako čitaš pročitaj sve što sam napisao.
Što se tiče Bjelovara, prvi dio prošle sezone je odigran na neispravnoj kuglani dok su za drugi dio promijenili daske položnice. Nije potrebno biti stručnjak i znalac pa konstatirati da je Bjelovar kao i Mertojak Zaprešić pobijedio na nesipravnim kuglanama. Na ispravnim zajedno obje ekipe ne mogu uzeti Zaprešiću više od 4 seta. Zbog čega HKS to tolerira?

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 18 ruj 2017, 11:07

arcy je napisao/la:Sa Radoševićem nisam razgovarao oko prijateljskih utakmica nego sa Žacom na izvlačenju parova lige. I tada nismo uspjeli dogovoriti prijateljske.
Koja je razlika? Poanta je da nisu htjeli igrati. Gdje je tu razum? (ne mislim na Ivicu )

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 18 ruj 2017, 12:49

Pozitivac je napisao/la: Što se tiče Bjelovara, prvi dio prošle sezone je odigran na neispravnoj kuglani dok su za drugi dio promijenili daske položnice. Nije potrebno biti stručnjak i znalac pa konstatirati da je Bjelovar kao i Mertojak Zaprešić pobijedio na nesipravnim kuglanama. Na ispravnim zajedno obje ekipe ne mogu uzeti Zaprešiću više od 4 seta. Zbog čega HKS to tolerira?
Ajmo onda umjesto pregledavača kuglana dovoditi ekipu Zaprešića pa ako imaju prosjek 600 onda je kuglana ispravna a ako ne onda nije. :roll:
U stvari, djelomično se ja i slažem s tim konstatacijama ali možemo govoriti jedino o pripremljenim i nepripremljenim kuglanama a ne ispravnim i neispravnim.
Pričate o izostanku reakcije HKS-a? Na osnovu čega bi trebali reagirati? Loših rezultata? Jel se itko od gostujučih klubova požalio?
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 18 ruj 2017, 12:53, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

Odgovorite