Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
pedro
Zna gdje su sva slova

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la pedro » 29 sij 2019, 11:58

Kulen je sve dobro razložio i odgovorio,naravno da se radi ozbiljno koliko se ozbiljno angažira Mikac,te u segmentima koji su mu interesantni,nažalost ostalo prepušta komisijama(?) koje iz razno raznih razloga(nezamjeranja,nezainteresiranosti,neznanja itd)ne funkcioniraju.
Vrijeme ide.....jasno je jedino da nitko ništa ne poduzima bez predsjednika Mikca i njegove dozvole,jer čovjek očito zna unanje!
Oni koji su se umrežili mirno to promatraju jer imaju sitne interese......

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 sij 2019, 15:04

newform1 je napisao/la:16. ... Nisam ni približno blizu reprezentacije tako da nemam neki konkretan uvid u njihov način rada... stoga ne komentiram.
Mislim da bi to trebala biti okosnica rada Stručnog savjeta...ili se varam?
Gledajući sastav savjeta možda i bi (Bunić, Šarac, Ivančić su i direktno uključeni u rad s reprezentacijom) ali ne uzimam si za pravo da ulazim u tu sferu jer se jednostavno ne smatram ni stručnim ni upučenim za konkretan rad. To da imam svoje mišljenje o nekim stvarima, imam, ali smatram da oni imaju više pa ... u tu sferu ne namjeravam previše ulaziti. Što opet ne znaći da se stručni savjet ne bi trebao baviti i nekim stvarima i problemima vezanima uz reprezentaciju (selekcija, pripreme ...).
Luko Del Ponte

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 29 sij 2019, 15:46

selekcija, pripreme...
A to je znači specijalka. Iako, moram priznati, zvuči jednostavno, ali baš ..... Razno razne periodizacije mnogima čine tlaku, pa je dobro imati kraj sebe stručnu osobu. Treneri neznalice vjerojatno zbog toga imaju kondicijske trenere, a što se tiče selekcije, savezu bi bila dovoljna srategija sporta ( bar ciklusna ). Zna to glavni jako dobro predobro, ali mu je lakše prebaciti to u sivu zonu ili Stručnom savjetu od kojih to naravno i dokazano nitko ne zna. Manipulacija strukom. Tako se to stručno naziva.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 sij 2019, 16:00

kulen je napisao/la: imaš problem podvojene ličnosti, odluči jesi li član stručne komisije (ili kako se već zove ) ili kuglač forumaš, al ću ti ipak odgovoriti
1. ako nemožeš u komisijama raspravljati o stvarima bitnim za kuglanje onda ni trabunjanje uz pivu na šanku nije rješenje. Forum koji čitaju uglavnom kuglači je jedino mjesto za raju gdje se nešto može reći
2. čak i ti misliš da su tijela hks -a čista teorija :lol: :lol: :lol:
3. i do kakvog ste zaključka došli?
4. trebalo bi se znati u svakom trenutku koji su rezultati, šta je dobro a šta nije, inače je sve lutanje
5. objasni šta to o radu s mladima? obaveze juniora u 1 ligi? šta ste zaključili "da treba raditi što više sa mladima i da klubovi 1. lige moraju imati juniore" veliki napredak :roll: :roll:
6. upravo to bi ti trebao biti primjer šta trebate raditi u stručnoj komisiji, razgovarajte malo sa klubovima, pitajte, zašto misliš da bi to trebao raditi netko drugi?
7. još jedna tema za ozbiljnu raspravu stručne komisije
8. ovaj odgovor me ražalostio u potpunosti, predajem se
9. jednu? za koliko vremena?čemu toliko, da niste malo pretjerali s toliko sastanaka
10. ne, nisi u pravu, pa pročitaj malo šta misle ljudi koji su u kuglanju i pišu i tu na forumu, nije sve sveto pismo šta ti mikac skroji, ima tu pametnih prijedloga
11. slabo si upoznat, da, u jako malom broju
12. o.k. slažem se, al nebi škodilo da se i o tome malo razgovara , o masovnosti
13. bolje nećemo više o sucima
14. pogledaj na aplikaciji na stranicama hks-a pa ćeš vidjeti
15. čim je neki realan problem, odmah uzmak, klubove to stoji po 3000 kn godišnje
16. i bolje, ali je valjda zadatak za stručnu komisiju da izabere čovjeka koji to zna i može voditi
17. reci uzalud i svi će te razumjeti
18. mislio sam u kuglanju
Sad će biti krajnje zanimljivo ovo pratiti ali Ok.
Zar ne mogu biti oboje? Kad "uđeš" u sustav HKS-a (što god to značilo) onda ne smiješ više pisati na forumu? Kod mene to ne ide tak. Na forumu sam dosta dugo i mislim da je jako dobar za neformalnu razmjenu ideja i informacija. Ali ako hoćemo konkretno nešto promijeniti i poduzeti onda se moramo i (od)maknuti od ovakve forme zar ne? Ja sam se u stvari više osvrnuo na činjenicu da je verbalna komunikacija (na pivi ;) ) daleko učinkovitija od ove pismene.
1. Svašta se može reći svugdje, a ne samo na forumu. Pitanje je tko govori, o čemu govori, kome govori i gdje to govori :mrgreen:
2. Sudeći po dosadašnjem i sadašnjem radu i rezultatima mislim da se svi možemo složiti da je većina tih komisija samo slovo na papiru (barem sudeći po meni dostupnim informacijama)...
3.i 5. Nikakvih konkretnih zaključaka za sada s kojima bi se išlo na IO ali bit će ih. Osobno smatram da ne treba klubove tjerati silom na rad s mladima forsiranjem obveze juniora, nego te klubove koji rade s mladima podupirati i poticati ih na druge načine ..., od organizacije prikladnih natjecanja (turnira itd.), omogućavanja dodatnih školovanja trenera i voditelja ekipa za rad s mladima pa čak i do same financijske pomoći kroz refundaciju kotizacija (barem) i sl.
4. To je malo teško. Trebali bi se znati ciljevi i u kojem smjeru treba ići a to donekle imamo, iako je to samo poprilično generaliziranje (treba više mladih, bla bla).
6. Imamo mi i natjecateljsku komisiju. :lol: mogu i oni odraditi nekaj ... Ali ok, sve što bih konkretno mogao oko toga je sakupiti mišljenja klubova koji tamo igraju ili imaju priliku igrati pa složiti neki summa summarum te to onda proslijediti dalje... znate moje kontakte pa se slobodno javite.
7. Što bi time dobili? Gledajte malo šire od toga. Obveza jednog juniora u klubu je malo pa da se stavi i za svaki klub u svim ligama ...
8. Rekao sam ti svoje mišljenje o tome. Ima i komisija za marketing (ne bi vjerovao). :roll:
9. Jednu, prije Skupštine u Brodu u živo. Ostalo bi trebalo ići mailom koliko toga bude, vidjet ćemo.
10. Ja nemam takav stav. Neke stvari bi se mogle doraditi, ali sama zainteresiranost za to natjecanje je mala (kalendar). Koliko vidim nema dovoljno ne(zainteresiranih) da bi se pokrenulo nešto po tom pitanju. Da ima pametnih prijedloga to se slažem.
11. Ajd, konkretan primjer. Koja to kuglana u vlasništvu JLS nema pristup građanstvu? Kuglana u vlasništvu kluba ili pravne (fizičke) osobe to je nešto drugo...
14. Pitanje za voditelja lige i natjecateljsku komisiju. Ako ne prenose za to su propisane kazne.
15. Mislim da sam bio dovoljno jasan.
16. Eh da.... gdje to točno piše što je zadatak za stručni savjet. Bile su neke generalne opaske predsjednika što bi koja komisija trebala raditi ali ne sjećam se da je reprezentativna selekcija bila u tome.
18. Ne kužim. I ja sam mislio o kuglanju, i jedino na to pitanje ti konkretno i nedvosmisleno odgovorio :lol: . Sorry.
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 29 sij 2019, 16:13, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 sij 2019, 16:10

krcko je napisao/la:selekcija, pripreme...
A to je znači specijalka. Iako, moram priznati, zvuči jednostavno, ali baš ..... Razno razne periodizacije mnogima čine tlaku, pa je dobro imati kraj sebe stručnu osobu. Treneri neznalice vjerojatno zbog toga imaju kondicijske trenere, a što se tiče selekcije, savezu bi bila dovoljna srategija sporta ( bar ciklusna ). Zna to glavni jako dobro predobro, ali mu je lakše prebaciti to u sivu zonu ili Stručnom savjetu od kojih to naravno i dokazano nitko ne zna. Manipulacija strukom. Tako se to stručno naziva.
Evo, ispravit ću se. Mislim da se stručni savjet ne bi tebao baviti radom reprezentacije uopće. Za to treba odabrati izbornika pa nek si on sam bira s kim će raditi i kako, te će ujedno i biti odgovoran za rezultate. Ali koliko ja osobno vidim (ne moram biti u pravu) tu je problem u autonomnosti potencijalnog izbornika. Ili je stvarno nema ili oni koji bi to mogli odraditi misle da je nema pa ne žele ni blizu. Nema treće opcije.
Luko Del Ponte

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 29 sij 2019, 16:50

Da, na tragu smo, male nijanse , ali ja ipak kontaktirajući druge, vidim ovako...
Stručni savjet, kao takav, treba se baviti isključivo: razvojnim programima kuglanja, dugoročnim planiranjem sportskih obveza, reprezentacijom i svim mogućim unapređenjima koji bi vodili napretku sportske grane. Evidentno bi između ostalog trebali birati i potvrđivati izbornika , ako ne iz svojih redova zbog stručnosti onda po prijedlogu. Najstručniji je dio saveza , vezano za sportsku granu.Predsjednik je moderator i korektiv ( ili samo trener :twisted: ). S IO okuplja, kontrolira, razrješuje , postavlja i usmjerava rad svih komisija prema osobnom programu zbog kojega je inauguriran.
Ili je kuglanje specifičan sport...pa sve treba biti drugačije ....ili je lakše kada to radi netko drugi .... ili je diktatura, a svi zadovoljni...kriza pameti i odgoja...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 29 sij 2019, 20:25

Ne treba misliti: treba vidjeti kako to rade drugi savezi:
http://www.hks-cbf.hr/media/4812/pravil ... a-2016.pdf

Izdvojio bih ovo:

6. daju mišljenje za imenovanje izbornika pojedine državne reprezentacije, kao i članova stručnih stožera.
7. utvrđuju širi popis kandidata za pojedine državne reprezentacije za svako nastupajuće razdoblje (veliko natjecanje, kvalifikacije i sl.) uz prijedlog pojedinog izbornika,
8. daju mišljenje o izvješću pojedinog izbornika koje on podnosi Upravnom odboru Hrvatskog košarkaškog saveza te predlažu usvajanje, djelomično usvajanje ili odbijanje izvješća
Ak vam se ne da čitati, ukratko - ima 8 članova 4 stalna (mandat sa Skupštine) i 4 nestalna (mandat 1 godina - treneri prvih 4 ekipa prvenstva RH od prošle godine).

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 29 sij 2019, 21:24

Nisam toliko ambiciozan da tražim baš sve pisane odgovore, ali evo. Bez obzira što, koliko znam, i košarkaši nisu zadovoljni sa svim rješenjima, napravili su 2016. god. polaznu točku.Uopće ne želim sumnjati da i naše komisije imaju napisanu i određenu polaznu točku i radne obveze, a ako je tako, onda je bojim se obzirom na dosadašnje izjave forumskih članova komisija to napisano za neki drugi nivo. LDP -u ne zamjeram ništa. Ponekad ga malo bocnem, kolegijalno, ali razumijem njegovu želju za učenjem. Bez obzira što je ponekad nestašan on zaista uči. Provjerite mu početne postove i vidjet ćete da ta naoko arogantnost ima lošu bazu ;) . Eto obično nije dobro odlaziti u tuđi WC bez papira. Kažem to iz razloga što sam ideju samouključivanja u rad saveza razumio u startu kao dobar vic. I to napisao. Isto tako sam napisao da ne razumijem ljude koji su se samoinicijativno javili raditi posao koji zasigurno ne znaju. Zato su i strpani u ladicu koju ipak ne zaslužuju. Razumijem samo njihovu želju da pomognu, no za to treba imati i plan, samoeducirati se, iskustveno potkovati i krenutu u suradnju s ljudima koje su konstantno kritizirali . Ponekad i vrlo neugodno obzirom da ih većinom nisu niti poznavali, nego su što je najžalosnije pisali tuđa razmišljanja. Godine staža su često najbolji zalog za stvaranje mudre taktike. Obzirom da često pređem (nesvjesno) granicu lijepog ponašanja ovim putem izvinjavam se svima koje sam povrijedio i isključujem se na određeno vrijeme. Bar dok me malo prođe fjaka.
Odgovore znam, ne trebam ih. Isti su već duže vrijeme. Ista su i pitanja ;)

perovz
Tek protipkao

Post Postao/la perovz » 30 sij 2019, 09:19

Očekujete ipak malo preveč od ljudi u tim komisijama, pogotovo u tom famoznom stručnom savjetu koji bi izgleda sam trebao riješiti sve probleme u kuglanju. Gledajući sastav tog savjeta, mislim da se oni međusobno nisu niti svi upoznali a kamoli nešto ozbiljno krenuli raditi a i da su krenuli raditi, bez uvrede, večina njih nije kapaciteta za ovo što vi spominjete.
Pravo pitanje g. Krcko je zašto se u rad tog savjeta nisu uključili oni koji imaju znanja, iskustva i volje da pomognu. Ali i vi i ja i svi mi znamo zašto. Mikac. Uzalud 100 dobrih ideja od komisija ako ništa ne zaživi a zaživi samo ono što on odobri.
Diktatura a svi šute ...
Newform je bez problema našao to kod košarkaša. Kod kuglača nije jer toga ni nema ... Kao što je Luko i rekao "gdje to točno piše što je zadatak za stručni savjet"? Žalosno ... komisija kojoj je jedina svrha da se ispuni norma ...
I sad ste i mene natjerali da počnem pisati o tim stvarima a nisam htio ... :oops:

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 30 sij 2019, 10:22

Perovz, dobro je da se piše i mora se ukazati na probleme. Ponavljati ih i dati do znanja da ljudi u kuglanju nisu ovce, nisu budale i da znaju što se događa. što se više piše, što je više ljudi uključeno u raspravu to je veći pritisak na HKS. Vjerujte, prvo što rade u savezu prije doručka je čitanje foruma kako bi vidjeli što se piše o njima. Nekada su teme dosadne, nekada se razvuku, nekada se svi posvađaju ali nekada i kritike urode plodom. Dosta toga se pokrenulo nakon pisanja po forumu tako da treba pisati, treba biti dosadan i treba ukazivati na probleme.

Odgovorite