Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
julio
Raspisani lik

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la julio » 21 lis 2019, 08:45

ovo pravilo sa prijavama je zaista glupo , ne zbog toga što je mušanić pogriješio nego zbog činjenice da niti treneri niti suci ne mogu raditi svoj posao kako treba . pa nismo mi zerbst ili njemačka da imamo još 6 ljudi u ekipi koji mogu raditi paralelno sa trenerom . to je nemoguće a i moguće je lakše sada pustiti utakmicu - samo ne prijaviš zadnji blok i sve riješeno
utakmica u bjelovaru je pokazala raskoš bjelovarskog talenta za provokacije i pizdarije ali i dalmatinske tvrdoglavosti , kombinacija svega i svačega
jedni i drugi ispali smiješni pritom ne mislim na igrače nego na suce u bjelovaru . kako je moguće da članovi kluba i obitelj sude protiv rivala ? gdje je tu zdrav razum i logika ? sa druge strane imate pavliceve školarce koji kao uvrijeđene curice napuste kuglanu zbog drugog žutog . vidi se da im nije mjesto prvoj ligi u koju su nezasluženo ušli zbog onog pavlicevog tipkanja - zaslužuju žešču kaznu ali obzirom da su to glasovi za mikca očekujem mandatnu kaznu od 6kn

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 21 lis 2019, 10:15

Kosutic nakon one utakmice kupa Siscia i mislim endi koja je morala biti ponovljena radi sudackih propusta meni vise ne bi imao sto traziti na utakmici kao sudac. Ali postupak sibenika je glup da ne moze biti gluplji. Ne vjerujem da decki iz Sibenika koji su jos morali bacati nisu to htjeli. Naprave 700 km izgube dan i onda se nade pametnjakovic koji ih posalje doma.
A ovo sa tim prijavama je tek pocetak gluposti. Prvo Medvescak. Sada Osijek. Pogotovo sto je Osijek nakon drugog bloka imao aktivan rezultat i na kraju gledamo kako se decki iz grme nabacuju umjesto sportskog nadmetanja dva kluba. Po meni bi trebalo prvo krenuti sa nekim opomenama i slično a ne odmah zabraniti nastup. Ne vjerujem da toga nece biti jos.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 21 lis 2019, 11:12

Neron je napisao/la:
21 lis 2019, 10:15
Po meni bi trebalo prvo krenuti sa nekim opomenama i slično a ne odmah zabraniti nastup. Ne vjerujem da toga nece biti jos.
Čemu toliko plakanje oko ovih novih pravila prijava ekipa. Ajmo usporediti ovo sa Belom kada baciš kartu i protivnik ti poklopi kartu a ti se sjetiš da imaš sto zvanja dali ti protivnik to prizna naravno da ne. Zna se kada se najavljuje zvanje i protivnik ti neće priznati zvanje ako zoveš kasnije isto je sada i sa tim najavama. Ako si nesposoban ili zaboravan označi sve igrače na početku pa si miran.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 21 lis 2019, 12:14

cezar je napisao/la:
21 lis 2019, 11:12
Neron je napisao/la:
21 lis 2019, 10:15
Po meni bi trebalo prvo krenuti sa nekim opomenama i slično a ne odmah zabraniti nastup. Ne vjerujem da toga nece biti jos.
Čemu toliko plakanje oko ovih novih pravila prijava ekipa. Ajmo usporediti ovo sa Belom kada baciš kartu i protivnik ti poklopi kartu a ti se sjetiš da imaš sto zvanja dali ti protivnik to prizna naravno da ne. Zna se kada se najavljuje zvanje i protivnik ti neće priznati zvanje ako zoveš kasnije isto je sada i sa tim najavama. Ako si nesposoban ili zaboravan označi sve igrače na početku pa si miran.
Za to treba imati povjerenja u suce, a to puno njih nema i moram priznati s razlogom. Moze nesto o tome napisati newform sa jedne svoje utakmice. Meni recimo dosta ekipa preda spisak odmah i znaju da necu pokazati protivniku bez obzira tko igra. Mozda je problem sto znaju sto njihovi suci rade doma pa ne vjeruju ni sucima u drugim sredinama.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 21 lis 2019, 12:41

Nije to toliko važno, desilo se dva puta i vjerojatno neće više, ili možda hoće, ovisi i o sucima koji će možda malo progledati kroz prste ili ne. Klubovi čistog obraza nemaju problema sa sucima ni protivnicima. Kad se nađu dva kluba koji imaju svoje bisere u sastavima, onda i ne možeš očekivati ništa do nepovjerenje, provokacije i probleme. Da li je Kasumoviću bila potrebna provokacija na Grmi 1. kolo kad se žalio na kugle koje su tamo 40 godina isto masne i isto skliske? Zašto Željku K. nisu smetale? Zašto voditelj ekipe Bjelovara čeka da domaćin preda papir (koji je btw već odavno prije predao?). Čega se bojao? Onoga što oni možda rade u Bjelovaru? Možda i ne, ali razlog za strah očito postoji... Kad je koja ekipa izvana bila (bar teže) oštećena u Zg? I na toj utakmici više su kartona dobili domaći nego gosti...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 21 lis 2019, 12:47

Evo i ovdje ću javno pohvaliti Hrvoja Marinovića. U trenutku dok se lomio rezultat i dok su mu kola kretala nizbrdo, primijetio je i upozorio me da je automat preskočio minutu protivničkom igraču. Dogodilo se to u neuobičajeno vrijeme (oko 6 minuta igre) pa je mogao prešutjeti... Mrki je i u prvom setu skoro ostao bez hica bez vremena, a sad je mogao bez tri.
Ali takve stvari rade veliki sportaši... Bravo Hrvoje!

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 21 lis 2019, 13:39

julio je napisao/la:
21 lis 2019, 08:45
ovo pravilo sa prijavama je zaista glupo , ne zbog toga što je mušanić pogriješio nego zbog činjenice da niti treneri niti suci ne mogu raditi svoj posao kako treba . pa nismo mi zerbst ili njemačka da imamo još 6 ljudi u ekipi koji mogu raditi paralelno sa trenerom . to je nemoguće ...
Da je glupo to smo svi odavno zaključili. Ali kako onda ostali klubovi to odrade bez većih problema? Možda su u 1.HKL ipak malo prevelike tenzije i od strane sudaca i od strane ekipi... Da su se neki suci poveli ovim primjerom Marinovića, upozorili bi voditelja ekipe da nije predao sastav. Nije im to posao? Pa nije ni Marinoviću da gleda koliko vremena ima protivnik ali reagira moralno, sportski i pošteno. I smanjuje tenzije a ne kao neki (i suci i igrači i voditelji ekipa i treneri)... :roll: .
Luko Del Ponte

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 21 lis 2019, 14:14

Nikola je napisao/la:
21 lis 2019, 12:14
Za to treba imati povjerenja u suce, a to puno njih nema i moram priznati s razlogom. Moze nesto o tome napisati newform sa jedne svoje utakmice. Meni recimo dosta ekipa preda spisak odmah i znaju da necu pokazati protivniku bez obzira tko igra. Mozda je problem sto znaju sto njihovi suci rade doma pa ne vjeruju ni sucima u drugim sredinama.
Za povjerenje sudaca mora biti reda i suci moraju biti suci a ne produžene ruke kluba i mučki provokatori gostujućih igrača. Točno se zna gdje su suci domaći i od kuda dolaze veliki problemi, učestalo i godinama. Uvijek u istim sredinama, HKS nije smogao hrabrosti da napravi reda jer su to sredine koje su na strani Lulić i Mikca - uvijek se sve svodi na tu politiku. Nažalost. Nema tu pomoći, sudaca je sve manje i samo je pitanje kada će to postati veliki problem.

duple dame
Nevini

Post Postao/la duple dame » 22 lis 2019, 11:32

U kojem to trenutku se "zakasni" sa prijavom igraca? U 1., 2., 5., hitcu zadnje staze?
I mene zanima da li je voditelj Grmoščice mogao (htio) rearirati na tu odluku sudca, i inzistirati da se utakmica nastavi normalnim tjekom? Pa zar je užitak na ovaj način dobiti utakmicu?

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 23 lis 2019, 00:10

duple dame je napisao/la:
22 lis 2019, 11:32
U kojem to trenutku se "zakasni" sa prijavom igraca? U 1., 2., 5., hitcu zadnje staze?
I mene zanima da li je voditelj Grmoščice mogao (htio) rearirati na tu odluku sudca, i inzistirati da se utakmica nastavi normalnim tjekom? Pa zar je užitak na ovaj način dobiti utakmicu?
Ja, kao sudac, ne bih dozvolio igru, sve i da protivnik to traži. Pravilo je takvo i narušava se regularnost natjecanja (set, poen razlika). Mora predati sastav prije znaka suca za nastavak igre u 4. setu.

Odgovorite