Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Krunoslav »

Krunoslav je napisao/la: 11 stu 2019, 21:43 Pogledajte snimku iz Zaprešića SEGED-CRVENO BIJELI i ne čudimo se više našim sucima
Ili su to bili naši suci :oops:
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

Nikola je napisao/la: 11 stu 2019, 16:40 Ma u pravilu ne bi trebao, ali nije sad neki problem. Bio sam na tribini, sekundant mu je krenuo okolo i covjek ga je nesvjesno pratio, jedan sudac je pisao rezultate na komp, drugi je pregledavao staze i nitko nije vidio da Pusic ide “zaobilaznicom”. Mogao je biti sankcioniran zutim kartonom, ali mala je to stvar s obzirom na to koliko se hitaca na crveno, bocnih prijestupa ili bosi ne dosudi na vecini utakmica.
slažem se sa nikolom , diže se panika oko benignih stvari
Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson »

julio je napisao/la: 12 stu 2019, 11:26
Orson je napisao/la: 08 stu 2019, 15:33 tako da su oni već u startu bili nabrijani i očekivali bodove u Bjelovaru
najbolje da se u bjelovar ide sa unaprijed izgubljenim bodovima ili da uopće ne idemo više u bjelovar
problem je u takvom načinu razmišljanja tebe i ljudi u bjelovaru jer u svima vidite smrtne neprijatelje , što je loše u tome ako netko kaže da želi pobijediti bjelovar pa makar to bila zadnja ekipa na tablici ?
Svašta, ja samo opisujem što se događalo taj dan, a što se ne vidi/čuje na snimci niti može pročitati iz nekih izvješća. Bodove može svatko očekivati protiv svakoga, ali jedno su želje, a drugo realnost. Potpuno mi je strano gledati bilo koga kao neprijatelja ili razmišljati u tim kategorijama, kuglanje je šport, dodatna aktivnost i razonoda, ljudi (ogromna većina) od njega ne žive, već se poslije utakmice vraćaju svome domu i poslu, taman posla da im trebaju nekakvi imaginarni neprijatelji. Ali kad dođeš u goste ponašaj se pristojno, nemoj raditi cirkus na kuglani, neartikulirano se derati drugome u uho i provocirati domaće navijače, lupati po staklu i slične gluposti. Publika je u Bjelovaru takva kakva je, ima je svih fela i vrsta, niti bolja niti lošija od one u ostalim sredinama; prošli se vikend i u metropoli iz publike svašta čulo.
Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

pravda i nepravda je napisao/la: 12 stu 2019, 11:24 Teke. Pročitaj Sudački naputak za sezonu 2019./2020. i tamo ti lijepo piše kako igrač mijenja staze.
Da. Pise da se mora kretati unutar natjecateljskih prostora i da nije dozvoljeno napustanje istih. I ti bi mu dao crveni za to?
Kao sto je i Teke napisao, kada si sudac za neke stvari moras imati osjecaj. Ovo je mogao biti samo zuti karton, ali suci nisu vidjeli pa ga nije dobio. Crveni karton igrac dobiva za izrazito nesportsko ponasanje, samovoljno napustanje natjecateljskog prostora (tu se ne misli na zamjenu staza vec kada igrac napusti igracki prostor tijekom igre ili prije proglasenja rezultata iz nekog protesta ili vlastitog bezobrazluka).
Teke
Tek protipkao

Post Postao/la Teke »

pravda i nepravda je napisao/la: 12 stu 2019, 11:24 Teke. Pročitaj Sudački naputak za sezonu 2019./2020. i tamo ti lijepo piše kako igrač mijenja staze.
Da, u Sudaćkom naputku za sezonu 2019./2020. u točki 34 piše: "Zamjena staza vrši se samo na znak GS. Prilikom zamjene staza igrači se mogu kretati unutar obilježenih natjecateljskih prostora i nije dozvoljeno napuštanje istih." E, sada ................

Ja znam, šta je natjecateljski prostor - to je prostor, u kojem je igrač za vrijeme igre (naravno i zagrijavanja) i ograđen je sa bijelom crtom širine 5 cm, a dugačak je 6,50 m i širok 1,70 m. Da li mi može netko pojasnit kako se može vršit zamjena staza bez, da igrači napuste natjecateljski prostor? Kod zamjene staza svaki od igrača mora napustit natjecateljski prostor u kojem je, i ulazit u natjecateljski prostor na nekoj drugoj stazi. Jel tako?

I nigdje u toj točki nije napisano gdje ga mogu napustit ili gdje ga ne mogu. A oni ga morajo napustit kako bi mogli ulazit u drugog.

Pravilno bi točka 34 glasila: "Zamjena staza vrši se samo na znak GS. Prilikom zamjene staza igrači se mogu kretati unutar obilježenih sportskih prostora i nije dozvoljeno napuštanje istih."
Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

Teke je napisao/la: 12 stu 2019, 16:14
Da, u Sudaćkom naputku za sezonu 2019./2020. u točki 34 piše: "Zamjena staza vrši se samo na znak GS. Prilikom zamjene staza igrači se mogu kretati unutar obilježenih natjecateljskih prostora i nije dozvoljeno napuštanje istih." E, sada ................

Ja znam, šta je natjecateljski prostor - to je prostor, u kojem je igrač za vrijeme igre (naravno i zagrijavanja) i ograđen je sa bijelom crtom širine 5 cm, a dugačak je 6,50 m i širok 1,70 m. Da li mi može netko pojasnit kako se može vršit zamjena staza bez, da igrači napuste natjecateljski prostor? Kod zamjene staza svaki od igrača mora napustit natjecateljski prostor u kojem je, i ulazit u natjecateljski prostor na nekoj drugoj stazi. Jel tako?

I nigdje u toj točki nije napisano gdje ga mogu napustit ili gdje ga ne mogu. A oni ga morajo napustit kako bi mogli ulazit u drugog.

Pravilno bi točka 34 glasila: "Zamjena staza vrši se samo na znak GS. Prilikom zamjene staza igrači se mogu kretati unutar obilježenih sportskih prostora i nije dozvoljeno napuštanje istih."
Tocno tako, jedna stvar za ispraviti u Sudackom naputku sljedece sezone...
Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson »

A čija je odgovornost upisivanje rezultata u Aplikaciju? Tko je god upisivao prošli vikend na Grmoščici, činio je to s ogromnim vremenskim odmakom (nije upisivano ni nakon odigranog seta, a kamoli svakih 15 hitaca!) pa nije bilo moguće odgovarajuće pratiti kretanje rezultata u zadnjem bloku koji je bio rezultatski vrlo izjednačen. Ukupne se cifre u prijenosu s Grmoščice ne vide pa nije bilo jasno kolika je razlika u čunjevima.
Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

Orson je napisao/la: 12 stu 2019, 18:16 A čija je odgovornost upisivanje rezultata u Aplikaciju? Tko je god upisivao prošli vikend na Grmoščici, činio je to s ogromnim vremenskim odmakom (nije upisivano ni nakon odigranog seta, a kamoli svakih 15 hitaca!) pa nije bilo moguće odgovarajuće pratiti kretanje rezultata u zadnjem bloku koji je bio rezultatski vrlo izjednačen. Ukupne se cifre u prijenosu s Grmoščice ne vide pa nije bilo jasno kolika je razlika u čunjevima.
Glavnog suca. To prati voditeljica liga tko je na vrijeme upisivao ili nije i da li je radio video prijenos. Ukoliko ima potrebe salje mandatne kazne ili opomene za prvi puta.. Ali iskreno mene to ne brine previse, puno mi je vaznije rijesiti tekuce stvari na kuglani i uociti prekrsaje, aplikacija kad stignem. 2-3 minute napetosti ce vec oni koji “aktivno” prate kuglanje preko aplikacije i kamera prezivjeti. Koliko vidim ovdje svatko ima nekoga tko mu je trn u oku pa stalno napadaju. Nekima je to Bjelovar, nekima Osijek, nekima Grmoscica, a nekima bilo kakva pogreska koju mogu pronaci u zadnje vrijeme... :lol: :lol:
Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

[/quote]
Glavnog suca. To prati voditeljica liga tko je na vrijeme upisivao ili nije i da li je radio video prijenos. Ukoliko ima potrebe salje mandatne kazne ili opomene za prvi puta.. Ali iskreno mene to ne brine previse, puno mi je vaznije rijesiti tekuce stvari na kuglani i uociti prekrsaje, aplikacija kad stignem. 2-3 minute napetosti ce vec oni koji “aktivno” prate kuglanje preko aplikacije i kamera prezivjeti. Koliko vidim ovdje svatko ima nekoga tko mu je trn u oku pa stalno napadaju. Nekima je to Bjelovar, nekima Osijek, nekima Grmoscica, a nekima bilo kakva pogreska koju mogu pronaci u zadnje vrijeme... :lol: :lol:
[/quote]
Riba smrdi od glave i pritom mislim na NBC kao krovnu organizaciju koja je zakomplicirala situaciju. Dodatno je HKS sa svojim aplikacijama i video prijenosima otežao sucima i klubovima način vođenja utakmica. Pitanje je što je kuglanje dobilo s tim promjenama i što su klubovi dobili sa uvođenjem video prijenosa. Za sada osim dodatnih troškova i rizika od mandatne kazne ništa.
Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Orson je napisao/la: 09 stu 2019, 15:16 Kako sam ja čuo, nisu bile u pitanju skliske kule (jer navodno svi znaju kakve su kugle na Grmoščici), nego vidljivo prljave kugle od utakmice koja je neposredno prije završila. Bi li kugle prije prvoligaške (svake?) utakmice trebale biti čiste?
:lol: :lol: :lol:
Da mi je to napisao bilo tko drugi onda se ne bi smijao nego post shvatio ozbiljno. Likovi koji već godinama kuglaju na neispravnoj i potopljenoj kuglani, likovi koji za 700% imaju više incidenata nego drugi najgori klub u državi, likovi kojima su trenutno suci suspendirani zbog suđenja na korist domaće ekipe što se samo za neupućene događa već godinama sada tu svima drže lekcije kako treba pripremiti kuglanu i kugle. Kugle nisu zmazane nego malo površinski izgrebane pa se na njih lovi malo više sredstva za čunjeve za koje u Bjelovaru nisu nikad ni čuli a kamoli koristili, vremena ima dovoljno i oni koji su dobro obrišu kugle nemaju problem a kako se kod vas prilagoditi? Orson ima pravo kada kaže da nitko ne smije pomisliti na pobjedu jer i kada igraš kvalitetnije onda te počnu provocirati suci sa nebuloznim odlukama i publika sa takvim vrijeđanjem kakve na seoskim nogometnim utakmicama nisam nikada čuo dok sam igrao nogomet.
Bjelovar je kao i Osijek kompletno promijenio kuglanu. Staze, čunjeve, špage ali nešto ne štima. I dalje pada kao prije 40 godina na starim kuglanama. Zašto? Pa zato jer ne žele da pada! I nemojte nama koji maksimalno pripremamo kuglanu soliti pamet o pripremi i poštenju jer ste upravo vi pravi primjer loše pripremljene kuglane, lošeg suđenja i lošeg odnosa publike prema gostujućim igračima i nije istina da je isto tako i drugdje jer jednostavno nije i to svi znaju.
Odgovorite