Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la kegelmaniak » 05 srp 2014, 19:52

heku je napisao/la:Poštovani!
Za kegelmaniaca i ostale.Prenosim u cijelosti:

" Čovjek te pita povodom tvog dopisa u vezi kuglana – što sad?.Bude li sankcija?Kuglane imaju licencu a i nedostatke.

ODGOVOR (odprilike) : da,kuglane,bolje rečeno veći dio kuglana na kojima igra 1.HKL ž/m (radi se samo o najvišem rangu natjecanja)
ima niz nedostataka,neke tehničke,neke građevne,neke izvedbene,neke nepravilno održavana ili nikako održavane,
i dobile su SVE licencu UZ UVJET i OBAVEZU da se svi nađeni i evidentirani nedostaci i u ZADANOM roku moraju
otkloniti. SVI vlasnici kuglana ili klubovi su prihvatili takvo riješenje ?!
Samo i isključivo DA BI HRV.KLUBOVI MOGLI PROŠLE GODINE PA I OVE NASTUPATI (sa uspjehom) U MEĐUNAR.
KUPOVIMA, kuglane 1-e Lige dobile su Uporabne dozvole. AKO BI SAMO JEDNA BILA BEZ uporabne dozvole ili
licence, NITI JEDAN KLUB NE BI MOGAU U EVROPU !!!!!!!!
Za takav tretman odgovornost je preuzeo (za sve kuglane)samo jedan čovjek kojega u Hrv. od dole do Saveza SVI
pljuju i drže kao neprijatelja br. 1. Hrv.kuglanja,što su uostalom vodeći ljudi Saveza i javno izgovorili !
Sutra,kada bude slijedeća kuglana na redu za tehnički pregled i kada dođe „kolega“ iz neke druge nacije što NBC može
odredit, pogotovo što „naš neprijatelj nema više namjere baviti se problemima hrvatskih kuglana,
(HKS nažalost nema Tehnike komisije niti samostalne pregledavače kuglana-još uvijek kao niti Tehničkog
Pravilnika), postoji opravdana bojazan da neće dobiti zeleno svijetlo,što znači na njoj se ne mogu igrati utakmice 1. HKL.!!!
Rješenje -prva najbliža ispravna kuglana sa urednim tehn.pregledom.
SANKCIJE: može uvesti i naložiti SAMO i ISKLJUČIVO IO HKS-a, a taj segment Pravila (obzirom da ne postoji) nije do sada
nikada korišten iako je bilo potrebe i realnih situacija, a ima ih i dan danas – kugla se na svakojakim kuglanama (najveći
problem su daske položnice, preveliko špricanje čunjskog postolja, potrošeni i loši čunjevi) ali jedan klub je vrlo bitan
za 1.ligu,u drugom je predsjednik član IO HKS-a ili neke strukovne komisije ili sličnog (anti) tijela pa ih nesmijemo dirati,
i tako svake godine u nedogled. ALI vrč ide na vodu dok se ne razbije.Vlasnici,kuglački funkcioneri i kuglači 1.Lige
trebali bi se itekako zamisliti „kuda ide ovaj brod“ ?????????????"

I samo još jedan moj dodatak ovome.Kada je trebalo brisati HKS iz registra zbog neodržanih skupština i svega ostaloga priupitajte ljude koji su to uspjeli spasiti da se ne ugasi savez kako danas razmišljaju i tuku se po glavi zašto nisu pustili da se to i napravi pa krene ispočetka,sigurno bi bilo bolje nego što je sada.A na dokumentima je glavni tajnik .... kako je to moguće ako je u Travnju trebao otići u penziju?????
Koliko ja znam g.Baričević ima svoj profil na ovom forumu. Zašto opet komunicira preko trećih ljudi? I treba pažljivo čitati nickove (kelemaniak nije što i kegelmaniac). :shock:
Isto tako nije baš upitno spominjati uporabnu dozvolu kuglana pošto uporabnu dozvolu izdaje za to osposobljen pojedinac ili tvrtka a ne NBC, HKS itd. Ono što sam ja pitao je da li će se te licence izgubiti ako kuglane ne isprave nedostatke. Ništa više ... NE zanimaju me previše odnosi na relaciji g.Mezak - g. Baričević, odnosno pomanjkanje istih. Iz toga ništa dobro nije ispalo...
A to da će NBC suspendirat cijelu naciju, o tom potom. Naravno, sve ovo oko aljkavosti HKS-a stoji i uglavnom se slažem s svim iznesenim te bi se itekako svi trebali zamisliti ali ne samo mi u RH nego i "sijede glave" u NBC-u.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 07 srp 2014, 08:57

očigledno baričević misli na uporabnu dozvolu od nbca
ukoliko se ne isprave nedostaci , nbc će nas kazniti
s obzirom da se sa baričevićem ponašaju kao sa nekom krpom možemo očekivati da se on tako ponaša i sa hksom

dobro je neko napisao , mikac ne može ići protiv onih koji su glasali za njega i neće kazniti nikoga zbog loših kuglana jer svi ovi koji su glasali za mikca imaju katastrofa kuglane koje su problematične

srbi to riješavaju na način da automatski suspendiraju klub iz daljnjih aktivnosti dok ovi ne plate što su dužni savezu ili dok ne riješe problem sa kuglanama

OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC » 06 ruj 2014, 20:56

Zanimljivo prvo kolo....... jel ispadaju nakraju četiri kluba?.... biti će gužva...šubićevac hrabro na startu..... čestitka..... Ostali prema očekivanju mada neki ekipni rezultati su tanani......

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 08 ruj 2014, 09:57

OS187DC je napisao/la:Zanimljivo prvo kolo....... jel ispadaju nakraju četiri kluba?.... biti će gužva...šubićevac hrabro na startu..... čestitka..... Ostali prema očekivanju mada neki ekipni rezultati su tanani......

Slažem se da je zanimljivo prvo kolo .... biti će interesantno pratiti rezultate iskusnih prvoligaša na Šubićevcu ... ;) ;)

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 08 ruj 2014, 10:32

bauer je napisao/la:
OS187DC je napisao/la:Zanimljivo prvo kolo....... jel ispadaju nakraju četiri kluba?.... biti će gužva...šubićevac hrabro na startu..... čestitka..... Ostali prema očekivanju mada neki ekipni rezultati su tanani......

Slažem se da je zanimljivo prvo kolo .... biti će interesantno pratiti rezultate iskusnih prvoligaša na Šubićevcu ... ;) ;)
Znači li to da je prva liga dobila još jednu "laganu" kuglanu? :oops:

Macna
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Macna » 08 ruj 2014, 15:23

bauer je napisao/la:

Tko manje dobiva :lol: :lol:

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 15 ruj 2014, 09:04

Nekad gradski derbi za koji se tražilo mjesto više to više nije. Grmoščica-Medveščak 0:8 Dominacija Medvjeda, još samo da Muše ulovi radnu temperaturu i idemo polako po naslov. Zaprešić nesiguran u gostima, mi to moramo maksimalno iskoristiti jer mogli bi igrati poeni na kraju jer oni nas u ovakvoj formi nemogu pobijediti doma ali i teško da će njih netko ugroziti doma, iz tog razloga bodovi u gostima nose razliku. Iznenađenje je Novska bez obzira na činjenicu da je Novska oduvijek bila tvrd domaćin svim klubovima, ali dokazali su da ćemo i mi i Zaprešić u Novskoj svaki bod morati krvavo zaraditi.

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak » 02 lis 2014, 13:47

Pozdrav,

rezultati prve muške i ženske lige će biti dostupni na službenoj internet stranici kuglačkog kluba Plitvice
www.kkplitvice.hr

e-mail za kontakt:
info@kkplitvice.hr

Ukoliko prvoligaši budu dostavljali zapisnike na e-mail, isti će biti objavljeni pod utakmicom. Stranice su još u izradi, a za prvu sezonu je plan pratiti statistike igrača za prvu mušku ligu i drugu mušku regije zapad.
Prva muška liga je već kompletno objavljena.

Sve ostale lige će biti praćene jednako uz naznaku da neće biti pojedinačnih rezultata i statistike. Ipak, budu li se dostavljali zapisnici, isti će se objavljivati pa će se na taj način vidjeti rezultati pojedinaca.
Ukoliko su voljni, molimo klubove 1.lige muški i 2.lige muški zapad da nam dostave logo klubova i slike igrača sa iskaznica, a sve u cilju poboljšanja stranice.

Na e-mailu smo konstantno dostupni, a na svaki ćemo probati odgovoriti promptno.

Web stranice su prilagođene mobitelima i tabletima.

Nadamo se da će Vam stranice biti zanimljive i korisne

lp

kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak » 13 lis 2014, 08:35

https://www.facebook.com/kuglackiklub.zadar/posts/1475669899365378 je napisao/la:TRENER IDE NA ODMOR
Pavlic: Ako netko smatra da to može obaviti bolje,
ljudi moji, izvolite!
Dobro, ja znam što nosi ovaj posao, znam da će biti pritisaka.
Radit ću kako smatram da je najbolje, a uvjeren sam da je ovo dosad bilo dobro.
Za neki veći uspjeh bilo je malo vremena, ni Rim nije sagrađen preko noći. Obećajem da ćemo se zalagati, kaže trener KK Zadra nakon Zagreba
Trener Zadra je poslije poraza od ”Medvescak” Zagreb na oproštaju od prvog mijesta djelovao ozbiljno, ali nimalo očajno. Očito smatra da za njega pravi posao za kormilom »ZADRANA« počinje prvom kvalifikacijskom utakmicom Champions League 2014/15. godine u Straubing . Prije nego što se okrene novim izazovima u karijeri, morat će odgovoriti što se to s Zadrom dogodilo u Zagrebu.
– Ništa, izgubli smo i idemo kući – kaže Zdenko Pavlic. – Analizirat ćemo sve još jednom kako Bog zapovijeda. Unatoč porazu u Zagrebu, nema straha za budućnost našeg kluba. Sve će to biti dobro.
Zadar evidentno ima bolje igrače od ”Medvescak” 1958 ?
– Znam da je nekima to teško priznati, ali ne bih rekao da su "Zagrebacki" igrači slabiji od naših. Zašto tako mislimo? Zato što njihovi ne igraju u Repki? Ne, oni igraju I.HKL ligu zato jer su tamo isto jako dobro plaćeni, kao i naši igrači , a to su sve igrači koji mogu igrati u velikim klubovima u Europi. Međutim, ako analiziramo ”Medvescak” 1958 i KK Zadar, onda je momčad ključna riječ. Tu se slažem s vama, Purgeri su u tom smislu, ne samo u utakmici protiv nas, nego i u svim dosadašnjim nastupima prvenstvu i NBC, dokazali da su odlična momčad ako funkcioniraju kao zajednica. Uostalom, rezultat je sve rekao.
Čista savjest
Neki stožerni igrači smatraju poraz u Zagrebu neuspjehom, što se kosi s vašim stavom?
– To je njihovo viđenje. Ja ne mislim tako. Ljudi moji, mi smo na Mocirama sa Kaditom otišli kroz ušicu igle. U redu, dojam će biti drukčiji jer smo izgubili zadnju utakmicu u Zagrebu i otišli kući, krivo mi je, ali i porazi su sastavni dio sporta. Moramo biti uspravni i korektni,”Medvescak” 1958 je bio bolji i zasluženo ide dalje, ali nije bio bolji za dva, nego za dvadeset čunjeva. I to je to. A što da se nismo plasirali Champions League 2014-2015 , bi li to bio neuspjeh?
Bi, ali teško se oteti dojmu da ova Zadar vrijedi puno više od uvjerljiva poraza od ”Medvescak” 1958 ?
– Porazi se događaju, iz njih moramo vući pouke.
Kako biste ocijenili vaš posao u Zadru ?
– Vi ćete davati ocjene, ono što ja mogu reći da je moja savjest čista. Ne samo moja, već i cijelog stožera. Na prve četiri utakmice igrali smo moderan kuglanje, lijep kuglanje, kuglanje koji prati zadnje trendove. Jedino utakmicu s ”Medvescak” 1958 nismo odigrali kako smo zacrtali.
Zašto Baljak baš uvijek na zadnjoj poziciji ?
– Bio je tu ”Medvescak” 1958 , bila je Zeleziane Podbrezova Sport SVK, pa KK Zapresic i SKV Rot-Weiss Zerbst 1999 , ali nakon jedne utakmice, koja nije bila tako dobra, kazati da je to promašaj, nije fer. Pitam vas, ima li Zadar Matka Bulku? Da ga imamo, zar mislite da ga Zdenko Pavlic ne bi stavio? Išli smo s Mario na poziciju zadnjeg poziciju, jer je vrlo borben igrač, koji sam zna u kojoj poziciji što mora odigrati. Razgovarali smo o tome i on je rekao da mu i ta pozicija odgovara. Imamo više razigravača, nego igrača na »šestici«.
Mnogi vam spočitavaju da ste tijekom Zagreba smotre zaboravili Ivicu Perića ?
– A umjesto koga je to Perić trebao igrati? Nemojmo ulaziti u takve priče, nisam ja jedini trener koji je, kako vi kažete, zaboravio Perića. Svatko, doduše, ima svoje viđenje. Mislim da je momčad kako sam je ja posložio u prve četiri utakmice igrala dobro. Protiv ”Medvescak” 1958 smo bili dobri do zadnji 60 hitaca od Baljka. Kad smo morali početi ganjati rezultat, ostavili smo protivniku previše prostora i dogodilo se to što se dogodilo. A te priče je li trebao igrati ovaj ili onaj ostavimo po strani. Utakmicu mogu početi samo sa 10 igrača, moj je princip takav da želim agresivnu igru, a u takvoj igri do izražaja dolaze brzi igrači. Ja sam se odlučio za te i što sada?
Razočaranje
Delić je u igru i napravio glupost?
– Istina, ali ne spominjemo to koliko je puta dobro prošao, bio opasan. Mislim da je na ovom meču bilo puno više lijepih trenutaka, nego što je bilo ružnih. Gledajmo prema naprijed, budimo pozitivni, nemojmo tražiti samo crnu stranu medalje, iako znam da će sada biti onih koji će reći da ništa ne valja. Znam da mi Hrvati nekad ne možemo biti realni, ali u ovom trenutku to moramo biti. ”Medvescak” 1958 je bio bolji u Zagrebu, skidamo im kapu, svaka im čast. Međutim, i naša je ekipa bila vrlo dobra u Zagrebu.
Možete shvatiti razočaranje načinom na koji je Zadar poražen?
– Naravno da mogu. Pa i ja sam jako razočaran, tko nije? Međutim, ako je netko bolji, onda to moramo priznati. Mislim da je taktika koju smo posložili bila odlična, jer nam ”Medvescak” 1958 ništa nije napravio do one naše rotacije kad smo krenuli u ofenzivu i promijenili raspored u 2-4-4. E, u tim trenucima možemo diskutirati je li ta promjena bila uspješna ili ne, ali do tada smo bili kompaktni, čvrsti i pravodobni. Na žalost, nismo pojentirali, a možda smo mogli iz nekog drugog ugla.
Stekao se dojam da Zadru u Zagrebu ne bi pomogla nikakva taktika,”PURGERI” su jednostavno bili žustriji i okretniji u svakom duelu?
– Ne smijemo se vaditi na uvjete za igru, iako je evidentno da se PURGERI u ovim teškim klimatskim uvjetima bolje snalaze od DALMATINACA. Opet ponavljam, ”Medvescak” 1958 nam do te zadnje izmene nisu zadali puno problema.
Mi smo njima zadali puno manje problema, a morali smo pobijediti utakmicu?
– U redu, ali što da smo mi i poveli 90 čunjeva ? Možda bismo još gore prošli. Lako je biti general poslije bitke, mislim da smo sve posložili kvalitetno, a u razdoblju kad smo se potpuno otvorili uslijed rezultatskoga zaostatka, Delića i Totića više nisu mogli pokrivati veliki prostor koji se otvorio našim jurišom prema naprijed. To je tako.
Je li vam neki igrač u Zagrebu ostao dužan?
– Neću ulaziti u takve priče. Svi smo mi radili onoliko koliko smo mogli, a ja sam ukupno zadovoljan svime što smo napravili na prvenstvu u Zagrebu. Naravno da smo svi razočarani, pogotovo poslije ove utakmice, ali odigrali smo prije nje četiri vrlo dobre utakmice i ne želim prihvatiti da je sve bilo loše. Ni slučajno.
Lulićeva podrška
Što ste rekli igračima na završnom sastanku?
– To će ostati među nama.
Možemo li uoči novog ciklusa očekivati rezove unutar momčadi? Je li netko već najavio oproštaj?
– Ništa nisam čuo. Velike odluke ne donose se vruće glave, moramo svi zajedno u miru sjesti i još jednom sve proanalizirati. Vidjeti što je bilo dobro, a što loše, je li sve valjalo po pitanju tehnike i taktike, jesmo li sve dobro odradili na mentalnom planu i po pitanju tjelesne spreme. Na kraju ćemo doći do zaključka što je bilo OK, a što nije. Ono što je bilo dobro pokušat ćemo napraviti još boljim, a ono što nije bilo dobro ispraviti da bismo bili još bolji.
Za koga ćete navijati do kraja prvenstva?
– Ne znam, zaista. Uživat ću u lijepom kuglanju, bilo je puno lijepih utakmica. U Zadru se igra agresivno kuglanje , spektakularan. Onaj tko bude bio najbolji, neka osvoji naslov prvaka, ali mene to više neće pretjerano zanimati.
Je li vas iscrpio Zagreb?
– Ne. Osjećam se dobro, mislim da smo se maksimalno pripremili za sve utakmice, ali znam da će biti svakojakih pitanja. Ja se osobno najprije planiram dobro odmoriti, nećete me naći neko vrijeme.
Predsjednik je čvrsto stao iza vas i vašega stožera?
– Lijepo od njega. Drago mi je da imam njegovu podršku. Uostalom, to sam i znao. Kad smo se dogovarali, rekao mi je da sam ja dugoročno rješenje. Ne znam treba li uopće postavljati pitanja o mojoj budućnosti. Dobro, ja znam što nosi ovaj posao, znam da će biti pritisaka. Radit ću kako smatram da je najbolje, a uvjeren sam da je ovo dosad bilo dobro. Za neki veći uspjeh bilo je malo vremena, ni Rim nije sagrađen preko noći. Obećavam da ćemo se zalagati, ali, ako netko smatra da to može obaviti bolje, ljudi moji, izvolite!
:shock:
Izgubili protiv boljih, i što sad?
"Za koga ćete navijati do kraja prvenstva?" Zar je za Zadar borba za naslov prvaka gotova? Pa odigrano je samo 5 kola :shock: . Bit će tu još puno zanimljivih utakmica.
I ako već imate "novinara", onda si nađite i "lektora" pa da tekst bude bar čitljiv i ostalima ili ga "provucite" kroz word spell check :lol:

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 13 lis 2014, 09:24

Tekst je očita sprdancija, parafrazirani Kovačev intervju nakon poraza od Meksika na SP.

Odgovorite