Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Moky
Tek protipkao

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Moky »

Da pitanje je dobro na što se troše sredstva koja se dobiju za mlađi kadar koji u nekim klubovima ima tek toliko da nastupi eventualno na parovima ili sprintu, a prikaže se cijela škola kuglanja. Drugo je pitanje tko trenira taj mladi kadar iako je u zakonu o sportu obaveza da u svakoj ekipi postoji školovana ili osposobljena osoba koja trenira tu ekipu , da sprijeći ozljede i nepravilno treniranje i natjecanje.
Stalno gledamo druge repke i ne vidimo da rezultati i uspjesi dolaze iz kvalitetne baze koju treba dizati na viši nivo i onda dolazi i uspjeh.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Moky je napisao/la:Da pitanje je dobro na što se troše sredstva koja se dobiju za mlađi kadar koji u nekim klubovima ima tek toliko da nastupi eventualno na parovima ili sprintu, a prikaže se cijela škola kuglanja. Drugo je pitanje tko trenira taj mladi kadar iako je u zakonu o sportu obaveza da u svakoj ekipi postoji školovana ili osposobljena osoba koja trenira tu ekipu , da sprijeći ozljede i nepravilno treniranje i natjecanje.
Stalno gledamo druge repke i ne vidimo da rezultati i uspjesi dolaze iz kvalitetne baze koju treba dizati na viši nivo i onda dolazi i uspjeh.
Obveza o školovanom treneru u ekipi je praktički uvjetovana tek od lipnja iduće godine. I pitanje je samo da li će se klubovi moći financirati iz javnih sredstava ako neće imati takvu osobu (školovanog trenera prvostupnika). U teoriji i po zakonu ne bi smjeli, ali s obzirom na uređenost sustava u kojem živimo nekako mi je teško u to povjerovati. Jer i sada postoje udruge koje nisu uskladile rad sa zakonom a financirane su iz javnih sredstava (lokalna samouprava) tako da ... :?
Problem mladih u kuglanju je djelomično uvjetovan i zakašnjelom reakcijom HKS-a svezi glede obrazovanja stručnog kadra. Tek se ove godine nešto počelo raditi ... Također i zakašnjelom i(li) potpuno nepostojećom ozbiljnijom logistikom za rad s mladima. Sada se tek zapravo nešto počinje raditi na tom pitanju. Klubovi bez mlađih uzrasta plaćaju kazne (bar bi trebali), kotizacije za državna prvenstva su ukinuta u mlađim kategorijama, postoji ozbiljna priča o organiziranju kampa za mlade u HKS-u ...
Poprilično je kasno za sve te mjere po meni. Naravno, kasno je za one sredine koje su zaostale u radu s mladima. U nekim sredinama taj problem zapravo i ne postoji ali ne zbog nekog organiziranog djelovanja cjelokupnog sustava nego isključivo zbog pojedinačnog entuzijazma.
Jednostavno ćemo se morati pomiriti s činjenicom da u društvu u kojem živimo rekreativni sport će teško moći opstati, bar u sadašnjem obliku. A kuglanje je 90% čista rekreativa.
Luko Del Ponte

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen »

Pretjeruješ s tom rekreativom, pogledaj prosjeke godina po raznim ligama i regijama pa ćeš vidjet da nam mladi uopće ne trebaju, prosječna starost je oko 50 godina, šta će ti djeca, pa valjda si pobjegao na kuglanu da ne gledaš ženu i djecu doma, sad bi još i djecu na kuglanu. Oni koji dobivaju lovu na ime djece nek ih si ih imaju i na kuglani jbt. :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
Nisam dugo već u ovim diskusijama ali ovo zadnje dajem Kulenu za pravo.Prestanite više pričati o rekreaciji, jer ako se trenira dva tri puta tjedno i igra utakmica onda je to za mene ozbiljan rad bez obzira na godine.Samo jedan primjer.Tko bi još do prije nekoliko godina na pr.jednom velikanu kuglanja Dragašu rekao da ne smije kuglati jer je loš.Dobro .Svemu dođe kraj.I još jedan bitan detalj.tek sad je došlo pomalo na naplatu.Nama su uzeli i zatvorili kuglanu i vidi se kako sada prolaze klubovi sa te kuglane,namjerno ih neću imenovati.Nema treninga kada hoćeš i koliko hoćeš ,kuglana nije ni malo "naklonjena" domaćinu a mladi.. pa kako sa njima do Dražica, jer ni na našu kuglanu nisu dolazili, a prvi ja ne bi dozvolio da se smrzavaju kao mi cijele zime .Mi koji smo cijeli život u kuglanju to nas još drži u tom ritmu pa i naši mlađi onda nastavljaju a ako nemaš svoje kuglane ili je uopće nemaš ja tu ne vidim izlaza.Nisam zloguki prorok ali vidjet ćete kako će završiti i ova naša situacija danas.Tko god je ostao bez kuglane izgubio je i klubove.

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo »

Otkrivena Amerika, bez kuglane nema kuglanja

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Koja je razlika između amaterizma i rekreacije? Jako tanka zapravo. Vama sa 50+ možda i nisu bitni mladi ali me baš zanima s kim će ovi današnji juniori kuglati? Imamo ih za možda dvije tri lige.... O tome pričam.
A kada neće biti igrača, kuglane će nestati i to je onda gotovo nemoguće ponovno oživjeti...
Luko Del Ponte

kulen
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la kulen »

Kad pričate o rekreaciji onda pišite sa respektom, da ja ženi kažem da se idem 3 puta na tjedan i cijelu subotu rekreirat nebi mi više dala, kažem ženo ja sam amater, a ona pomisli na krevet, i sretna da sam amater a ne profesionalac,odmah film u glavi i nebi više kuglane videl, a rekreativac sačuvaj božešta će joj rekreativčina u krevetu, zato respekt ko uspije biti rekreativac i prodavat tu priču a nema ga 3-4 puta tjedno doma :o :o
Mladi će doći kad im majka ili otac kugla pa eventualno povuku nekog sa sobom, ostali ne dolaze jer šta imaju radit u kombiju sa starim kenjarošima koji podriguju i prde do kuće poslije porcije kupusa i kobasica koje su pojeli na putu poslije utakmice
PRIJEDLOG
proglasiti kategoriju STARIJI JUNIORI U45, VETERANE POMJERITI NA U65 :lol: :lol: :lol:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

kulen je napisao/la:Kad pričate o rekreaciji onda pišite sa respektom, da ja ženi kažem da se idem 3 puta na tjedan i cijelu subotu rekreirat nebi mi više dala, kažem ženo ja sam amater, a ona pomisli na krevet, i sretna da sam amater a ne profesionalac,odmah film u glavi i nebi više kuglane videl, a rekreativac sačuvaj božešta će joj rekreativčina u krevetu, zato respekt ko uspije biti rekreativac i prodavat tu priču a nema ga 3-4 puta tjedno doma :o :o
Mladi će doći kad im majka ili otac kugla pa eventualno povuku nekog sa sobom, ostali ne dolaze jer šta imaju radit u kombiju sa starim kenjarošima koji podriguju i prde do kuće poslije porcije kupusa i kobasica koje su pojeli na putu poslije utakmice
PRIJEDLOG
proglasiti kategoriju STARIJI JUNIORI U45, VETERANE POMJERITI NA U65 :lol: :lol: :lol:
OK, strogo gledano pojmove profesionalizam i amaterizam pa i rekreacija treba uzeti s rezervom. Nije isto biti amater u kuglanju i amater u atletici... Da ja imam uvjete da odem 3 puta tjedno na trening onda bih se možda osječao kao neki amaterski sportaš, ovak sam ponosan rekreativac koji više vremena u kuglanju provede za računalom nego na stazama... Da ne govorim o percepciji kuglanja kao sporta u društvu :roll: :lol: ... Amateri, profesionalci ili rekreativci budućnost nam i nije baš blistava.
Luko Del Ponte

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku »

Poštovani!
Ove razmjene mišljenja nisu za ovu rubriku ali da završim i sa ovim.El Bolanjo baš svaki komentar nije samo za tebe, jer i drugi čitaju ovaj forum,pa znaju na koga se ovo sve odnosi.No da mo svi mi amateri a ne rekreativci i to je činjenica.A koliko godina imamo manje važno.Da imam manje igrao bih u prvoj a ne u trećoj ligi.Samo za dobre rezultate i u trećoj treba trenirati.I opet kriva postavka, kada nestanu kuglane nestati će i igrači a ne obrnuto, a da mladi trebaju učiti od starijih to je činjenica.U ovoj regiji bilo je pravih igrača i kada se ja sjetim jednog Račkog iz Delnica ili Kostadine iz Rijeke e tu se moglo mnogo toga naučiti.I amno još jedan zgodan detalj.Uvijek sam imao problema sa koljenima jer se nisam štedio, no kada sam u Lovranu došao do dr.Nemeca na pregled i rekao što igram njegov odgovor je bio pa zaobiđite kuglanu i gemišt popijte sa društvom negdje drugdje.To je bilo nakon što je Grmoščica osvojila sv.kup 92 godine.Kada sam to rekao doslovce lupio se po čelu i rekao da ne može pomoći.A danas kada imam potpuno novo koljeno i treniram 200 po mogućnosti i 250 hitaca svaki drugi dan reći da sam rekreativac pomalo me i vređa.A mladi koji su danas većinom"nabijači" i napuhani evo vam nove teme.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

heku je napisao/la:Poštovani!
Ove razmjene mišljenja nisu za ovu rubriku ali da završim i sa ovim.El Bolanjo baš svaki komentar nije samo za tebe, jer i drugi čitaju ovaj forum,pa znaju na koga se ovo sve odnosi.No da mo svi mi amateri a ne rekreativci i to je činjenica.A koliko godina imamo manje važno.Da imam manje igrao bih u prvoj a ne u trećoj ligi.Samo za dobre rezultate i u trećoj treba trenirati.I opet kriva postavka, kada nestanu kuglane nestati će i igrači a ne obrnuto, a da mladi trebaju učiti od starijih to je činjenica.U ovoj regiji bilo je pravih igrača i kada se ja sjetim jednog Račkog iz Delnica ili Kostadine iz Rijeke e tu se moglo mnogo toga naučiti.I amno još jedan zgodan detalj.Uvijek sam imao problema sa koljenima jer se nisam štedio, no kada sam u Lovranu došao do dr.Nemeca na pregled i rekao što igram njegov odgovor je bio pa zaobiđite kuglanu i gemišt popijte sa društvom negdje drugdje.To je bilo nakon što je Grmoščica osvojila sv.kup 92 godine.Kada sam to rekao doslovce lupio se po čelu i rekao da ne može pomoći.A danas kada imam potpuno novo koljeno i treniram 200 po mogućnosti i 250 hitaca svaki drugi dan reći da sam rekreativac pomalo me i vređa.A mladi koji su danas većinom"nabijači" i napuhani evo vam nove teme.
Da heku mladi su nabijači i to bez navodnika :lol: a mi stari se tješimo da smo "tehničari" :lol:

Odgovorite