Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Neron
Zna gdje su sva slova

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Neron »

Prava nam je liga kada je Bjelovar glavni krivac za sve. Grmoscica sam malo takticke ideje je bez greske mogla dobiti Bjelovara ali nije. Smatram da bi Musanic i ovdje dezurni pljuvaci trebali razviti sator pred Bjelovarskom kuglanom i prosvjedovati dok se ista ne porusi bagerima. Btw jucer je bila izborna skupstina i kako ste ovdje tako slozni protiv Bjelovara mogli ste se po savezima isto sloziti da smjenite Mikca. Ali svjesni ste da nemate koga jer ste limitirani kao osobe i limitirani na ovaj forum i ovdje vam je jedino djelovanje. Kroz piskaranje na forumu se nece rjesiti apsolutno nista. Malo se zbrojite i pogledajte u vlastito dvoriste i onda u akciju. Mada od vase akcije jedina reakcija je umiranje od smijeha koliko ovdje mlatite praznu slamu.
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Kegelmaniac je napisao/la:Bjelovar je kuglana koja je neispravna i tu nema mjesta za neku širu raspravu. Nije kriv nitko u Bjelovaru nego HKS koji kroji tablicu zbog dozvole da se igra na toj kuglani. Ako Mertojak pobijedi na toj kuglani ja se pospem katranom i perjem i gol trčim po Zagrebu.
Meni bi svakako odgovaralo da Zaprešić izgubi od Kandita ali opet mogu izgubiti samo zbog toga jer Mušanić namjerno priprema kuglanu tako kako je priprema i konačno mi je drago da je izgubio jer sam uvjeren da bi njegovi mladi igrači odigrali bolje na pripremljenoj kuglani nego na Pampasu kakav je sada. Da se kuglane pripremaju i održavaju na donjem minimumu, sve te teške kuglane bi bile puno kvalitetnije i ispravnije. Postavlja se pitanje ima li to više smisla, gdje je tu sport i sportski moral svih onih koji tako razmišljaju. Krenuo je Hečimović prije 15g sa špricanjem vodom, preko Gospića, Poljuda, Bjelovara i Pampasa. Sve te kuglane su bile odlične i na njima su se radili visoki rezultati. Sada HKS dopušta razne manipulacije kuglanama tako da se na Poljudu rade rezultati i do 400 čunjeva razlike, Bjelovar igra već drugu ili treću sezonu na kuglani kojoj da je normalna ne bi mogao pobijediti ni treće ligaša.
Svaka čast Mikac!!! Tako treba razmišljati i djelovati ukoliko želiš napredak u sportu.
Mislim da je ovo deplasirana rasprava: kuglana je takva kakva je i treba joj se prilagoditi. U njoj tražiti uzrok poraza je besmisleno. Kakva je bila vama, takva je bila svima. Stvorio se bauk od kuglane iz ničega. Po meni, pametnije bi bilo napraviti kvalitetnu pripremu za utakmicu nego plakati o neispravnoj kuglani.
Grmoščica je, po meni, malo previše poletjela u odnosu na kvalitetu igrača koju ima. Činjenica je da su prvi dio preživjeli na Fučkarovim rezultatima i ako njegove cifre svedeš u "normalne" okvire, ukupni ekipni rezultati su malo bolji, od Torbarovih ili čak i Ponikvinih u 1. b i u 2. ligi. Povremeno se tu uključi još poneko i stječe se lažni dojam kvalitete. Pod kvalitetu podrazumijevam stalnost igre i rezultata pojedinog igrača. Previše je tu rezultata od 570 za kuglanu poput Grmoščice. Vani je tu ponekad bilo i malo sreće... I u ovoj utakmici je Grma došla u situaciju za pobjedu zbog lošije igre Bjelovara, a ne svoje kvalitetne igre.
Uostalom, jednom sam to već i napisao, na toj istoj kuglani u Bjelovaru je Torbar imao samo 42 čunja manje od Grme u subotu. Dakle, malo više poniznosti i realnosti ne bi škodilo...
Grmoščica je ove sezone napravila dobar rezultat, iskreno, čak i iznad mojih očekivanja, i na tome im čestitam, ali zamjeram ovakve izlete u nerealnost.
newform1
Forumsko piskaralo

I Zaprešić se ove godine malo bolje pripremio za bjelovarsku kuglanu, pa nije bilo nikakvih problema. 130 čunjeva više od Grme...
newform1
Forumsko piskaralo

I malo o realnosti i urotama: odmah nakon utakmice Lige prvaka sa Podbrezovom, na zaprešićkoj kuglani sudio sam ženama i kaže jedna gostujuća igračica da je staza 4 neispravna jer je daska "puna balončića!" :lol: :lol: :lol:
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Kegelmaniac je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Znači po vama ni Poljud ni Gospić ni Pampas ni Bjelovar a vidim tu se i Hećim spominje znaći ni Novska... nisu ispravne ... Pola lige kugla na neispravnim kuglanama jel ? :roll: :lol:
Ne, samo sam za Bjelovar napisao da je neispravna. Ostali nabrojani pripremaju kuglanu da pada što teže što je suprotno pravilniku i zdravom razumu. Vjerujem da kada žicaju novce od lokalne uprave lažu kako im treba para za održavanje kuglane pa onda te pare potroše na janjetinu s Mikcom.
:lol: Ima tu onda dosta janjet'ne ...
Suprotno kojem pravilniku? Zdravom razumu, to da.
Kaj se ostalog tiće, mislim da je newform1 sve pokrio...
Luko Del Ponte
julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

newform1 je napisao/la:I malo o realnosti i urotama: odmah nakon utakmice Lige prvaka sa Podbrezovom, na zaprešićkoj kuglani sudio sam ženama i kaže jedna gostujuća igračica da je staza 4 neispravna jer je daska "puna balončića!" :lol: :lol: :lol:
želiš li usporediti kuglanu u bjelovaru sa zaprešićem , točnije želiš li povući paralelu između kuglačkog znanja i iskustva jednog fučkara ili liovića i neke tamo igračice rekreativke ?? malo previše bunike uz kavicu ujutro
ne vidim nikakvu urotu , bjelovar ima neispravne daske položnice , neka ih promjene i stvar rješena . njihov problem je što ih moraju mijenjati svakih 2 mjeseca zbog vlage ali njima odgovara takva situacija jer bi bili u zoni ispadanja
Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

Uđete u kuglanu u Bjelovaru i odmah pri ulazu osjetite miris ljubičica i svježih jagoda, sve igrače to odmah motivira da mole suca za početak utakmice jer takav užitak igranja nema niti na jednoj kuglani. U zagrijavanju uživate na tepihu natopljenom vodom jer higijena je važna za sve ljude kao i da imate čiste tenisice kako ne bi slučajno donijeli komad prašine i uništili savršene daske položnice. Slično kao i na bazenima, visok standard.
Prva kugla slučajno ispadne u desni mali loh i nekom magijom, nekim božjim čudom kugla završi u lijevom lohu i padne 9. Skačem od sreće, grlim suca, dajem high 5 treneru. Slijedeća kugla; spustim rame, ispadne mi tenisica (slab čvor), zapne nokat za dres i fijuknem kuglu u lijevog seljaka (skoro riba u pune) ali gle opet čuda, kugla završi u desnom lohu i padne opet 9. Usmjerim pogled prema konobaru, okrenem prstom i kažem runda za sve u kuglani ali i u parku. Duboko se koncentiram i bacim kuglu u durh ali opet nekim čudom kugla na sreću ode u mali loh i padne 6, stiščen dlan i uživam u seriji. Na kraju nekim čudom sa 17 nespretnih riba na lijevi i desni štel, koju vezanu poziciju završim na solidnih 507. Nažalost treba nekoliko hitaca da skužim da za desnog seljaka moram igrat lijevu damu u glavu ali sve je stvar prilagodbe. Kvaliteta igrača dokazuje se sposobnošću prilagodbe. Ja zadovoljan jer takvo iskustvo ne možeš doživjeti niti na jednoj kuglani.

Nije u redu toliko napadati Bjelovar. Nisu oni krivi što već nekoliko sezona svi na 3 sata na njihovoj kuglani zaborave kuglati. Umjesto da uživate u prekrasnom ambijentu, ispravnoj kuglani, odličnim i tradicionalno korektnim navijavičima, proljetnim mirisima vi se ovdje prepirete. Poslušajte trenera Newforma, dobro vam kaže. Morate otići na pripreme u Kutinu, Donje Andrijevce, Ivanić Grad ili Gospić sa visinskim pripremama na 4700m zbog prilagodbe pluća prije Bjelovara. Što je tu loše, malo financijski pomognete ljudima a vi dignete razinu kuglanja na jedan nivo više. Možda ćete i vi nakon priprema imati rezultat poput Torbara. Samo pozitivno razmišljati i sve će biti u najboljem redu.
Zadnja izmjena: Pozitivac, dana/u 06 ožu 2018, 09:51, ukupno mijenjano 1 put.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Pozitivac je napisao/la:Uđete u kuglanu u Bjelovaru i odmah pri ulazu osjetite miris ljubičica i svježih jagoda, sve igrače to odmah motivira da mole suca za početak utakmice jer takav užitak igranja nema niti na jednoj kuglani. U zagrijavanju uživate na tepihu natopljenom vodom jer higijena je važna za sve ljude kao i da imate čiste tenisice kako ne bi uništili savršene daske položnice i slučajno donijeli komad prašine. Slično kao i na bazenima, visok standard.
Prva kugla slučajno ispadne u desni mali loh i nekom magijom, nekim božjim čudom kugla završi u lijevom lohu i padne 9. Skačem od sreće, grlim suca, dajem high 5 treneru. Slijedeća kugla; spustim rame, ispadne mi tenisica (slab čvor), zapne nokat za dres i fijuknem kuglu u lijevog seljaka (skoro riba u pune) ali gle opet čuda, kugla završi u desnom lohu i padne opet 9. Usmjerim pogled prema konobaru, okrenem prstom i kažem runda za sve u kuglani ali i u parku. Duboko se koncentiram i bacim kuglu u durh ali opet nekim čudom kugla na sreću ode u mali loh i padne 6, stiščen dlan i uživam u seriji. Na kraju nekim čudom sa 17 nespretnih riba na lijevi i desni štel, koju vezanu poziciju završim na solidnih 507. Nažalost treba nekoliko hitaca da skužim da za desnog seljaka moram igrat lijevu damu u glavu ali sve je stvar prilagodbe. Kvaliteta igrača dokazuje se sposobnošću prilagodbe. Ja zadovoljan jer takvo iskustvo ne možeš doživjeti niti na jednoj kuglani.

Nije u redu toliko napadati Bjelovar. Nisu oni krivi što već nekoliko sezona svi na 3 sata na njihovoj kuglani zaborave kuglati. Umjesto da uživate u prekrasnom ambijentu, ispravnoj kuglani, odličnim i tradicionalno korektnim navijavičima, proljetnim mirisima vi se ovdje prepirete. Poslušajte trenera Newforma, dobro vam kaže. Morate otići na pripreme u Kutinu, Donje Andrijevce, Ivanić Grad ili Gospić sa visinskim pripremama na 4700m zbog prilagodbe pluća prije Bjelovara. Što je tu loše, malo financijski pomognete ljudima a vi dignete razinu kuglanja na jedan nivo više. Možda ćete i vi nakon priprema imati rezultat poput Torbara. Samo pozitivno razmišljati i sve će biti u najboljem redu.
Bunika uz jutarnju kavicu kažeš... :lol: :lol:
Luko Del Ponte
Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

Da Luko, i prije kuglanja u Bjelovaru obavezno deci sa malo kole.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

:lol:
A ne znam, ove sezone nisam tamo igrao. Prijašnjih je bilo manje više OK, ne bih je nazvao neispravnom. Ali meni je poslije Kutine puno toga OK što nekima i nije. Stvar percepcije valjda ;) .
Luko Del Ponte
Odgovorite