Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Prva HKL - Muški

PostPostao/la bubimir » 20 stu 2018

julio je napisao/la:
Neron je napisao/la:Osijek-dobra kombinacija mladosti i iskustva ali previse trose energije svojom ogorcenoscu prema drugima i trazenjem krivaca u drugima za svoje poraze prvenstveno mislim na julia alias Musanic i definitivno im treba trener koji ce te decke nauciti sportskom zivotu maknuti od boce i sigurno su prvaci za par god.

omašio si celi fudbal
niti sam ja mušanić niti su igrači pijanice , to je mlada ekipa koja voli proslaviti nakon utakmice ili izaći subotom vanka i što je tu loše ?!
sve su to odgovorni igrači koji drže do sebe i do kluba... nisi to govorio kada je mertojak stavljao slike i video opijanja nakon svake utakmice , što su više takvih slika i videa stavljali na facebook imali su više igrača u reprezentaciji
pogodio si jedino da će ekipa biti prvak kroz par godina kada se zaprešić zasiti trofeja , odličnih rezultata ali i kada dođe do promjene njihovog igračkog kadra

nego čisto ono pitanje iz znatiželje... igra li u Zaprešiću trenutno netko tko je ponikao u KK zaprešić?? mislim da mu je prvi klub bio Zaprešič?? osim možda Funde koji igra za drugu ekipu...
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la julio » 21 stu 2018

arhont je napisao/la:Pa Kasum ti je imao lijepih 627, Luka Ukalović lijepih 600 (veliko poštovanje Luki i ostaku ekipe, zaista sam se obradovao ekipi Zadra koju dugo nisam vidio), a i neki drugi igrači su super odigrali, probaj pogledat, možda izdržiš do kraja. Slažem se da je forum i da nismo na satu hrvatskog, ali kada pišeš o mom gradu i mom klubu, lijepo te molim da pišeš početno ime mog kluba i početno ime mog grada velikim slovom, isto vrijedi i za imena/prezimena mojih suigrača. Ne radi se o obrazovanju već o pristojnosti i nekom minimumu pristojne komunikacije.

svaka čast kasumu i još trojici igrača koji su ulovili 600 ove sezone , čudo neviđeno
julio
Raspisani lik

Neron je napisao/la:nego čisto ono pitanje iz znatiželje... igra li u Zaprešiću trenutno netko tko je ponikao u KK zaprešić?? mislim da mu je prvi klub bio Zaprešič?? osim možda Funde koji igra za drugu ekipu...

nema , treba se ugledati na osijek koji će za koju godinu imati prvaka
julio
Raspisani lik

PostPostao/la Kegelmaniac » 21 stu 2018

julio je napisao/la:
Neron je napisao/la:nego čisto ono pitanje iz znatiželje... igra li u Zaprešiću trenutno netko tko je ponikao u KK zaprešić?? mislim da mu je prvi klub bio Zaprešič?? osim možda Funde koji igra za drugu ekipu...

nema , treba se ugledati na osijek koji će za koju godinu imati prvaka

Sigurno igraju iz ljubavi prema gradu Zaprešiću i banu Jelačiću :lol: Igraju zbog uvjeta koje im taj klub pruža. Isto tako će mladi kvalitetni igrači Osijeka ako im se ukaže prilika otići u Zaprešić jer Zaprešić je danas Real u kuglanju koliko got to smiješno zvučalo jer su im se posložile tri bitne stvari. Imaju odličan objekt, imaju odlično vodstvo kluba i imaju podršku sponzora i lokalne samouprave. Možete misliti kako im je gušt igrati protiv Bjelovara u Bjelovaru, trenirati na Pampasu i onda otići baciti tekmu u Kranjčevićevu gdje je 570 vrhunska igra. Svi kvalitetni i mladi igrači žele stati pored Benedika, Zavarka, Kisa, Kakuka i boriti se sa njima i uživati u kuglanju.
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Kegelmaniac je napisao/la: Isto tako će mladi kvalitetni igrači Osijeka ako im se ukaže prilika otići u Zaprešić

"nije u šoldima sve..."
julio
Raspisani lik

PostPostao/la arhont » 21 stu 2018

julio je napisao/la:
arhont je napisao/la:Pa Kasum ti je imao lijepih 627, Luka Ukalović lijepih 600 (veliko poštovanje Luki i ostaku ekipe, zaista sam se obradovao ekipi Zadra koju dugo nisam vidio), a i neki drugi igrači su super odigrali, probaj pogledat, možda izdržiš do kraja. Slažem se da je forum i da nismo na satu hrvatskog, ali kada pišeš o mom gradu i mom klubu, lijepo te molim da pišeš početno ime mog kluba i početno ime mog grada velikim slovom, isto vrijedi i za imena/prezimena mojih suigrača. Ne radi se o obrazovanju već o pristojnosti i nekom minimumu pristojne komunikacije.

svaka čast kasumu i još trojici igrača koji su ulovili 600 ove sezone , čudo neviđeno

Jesi li pogledao snimku? Pogledaj i ostalu "trojicu" vidim da imaš dosta prostora za napredak.
Nadimci ti se isto pišu velikim početnim slovom - "Kasum"...
Gosti su ove sezone kod Osijeka 7 puta prešli 600, a kod Bjelovara 6 puta. S obzirom na tvoje pljuvanje po nama i po našoj kuglani očekivao bi da taj broj bude barem 45387534538x veći a ne samo za 1.
arhont
Tek protipkao

PostPostao/la B-liga » 21 stu 2018

bubimir je napisao/la:
julio"
[quote="Kegelmaniac je napisao/la:
nego čisto ono pitanje iz znatiželje... igra li u Zaprešiću trenutno netko tko je ponikao u KK zaprešić?? mislim da mu je prvi klub bio Zaprešič?? osim možda Funde koji igra za drugu ekipu...
[/quote]

Zanimljivi postovi, pa se moram nadovezati jednom malo pričom.
Jednom davno bijaše jedan mali prigradski klub koji se natjecao u nižim ligama. Nekako se poklopilo vremenski, da je iz prigradskog postao gradski, a i da je došao do najvišeg natjecateljskog ranga. U to vrijeme čelnici kluba oslanjali su se uglavnom na domicilne igrače i igrački kadar županije, smatrajući kako će njihova škola kuglanja biti dostatan i kvalitetan proizvodni pogon. Dovesti igračku zvijezdu ili ne daj Bože stranca nije dolazilo u obzir. Međutim, kako to biva, apetiti iz godine u godinu rastu, djece sve manje, a sponzori očekuju i neki novi pomak u rezultatu, pa su morali priznati, nema naprijed bez kvalitete, a kvaliteta je u drugim županijama i kvaliteta košta. Tu su prvi put popustili, zahvalili nekima domaćima i doveli igrače s Imenom. Stvar je upalila, pa je tako klub postao državni prvak nekoliko puta zaredom. Prve 2 godine svi su bili zadovoljni, ali već treća traži se ponovno korak naprijed, a to znači Liga prvaka. Elem, za Ligu prvaka sad nisu dovoljna samo Imena, već treba i poneka extra kvaliteta, pa klub odustaje i od načela „ne stranac“, ali i grabi priliku da od lokalne zajednice i sponzora na konto rezultata traži podršku za novu dvoranu. Na sreću i radost i kluba i lokalne zajednice cijela priča je uspješno okončana, dobila se nova dvorana i osvojena je Liga prvaka, a sponzori, čelnici kluba i malog grada upisali su se u sportsku povijest i to im nitko i nikad neće moći osporiti. Da se razumijemo, ovo nije sarkazam. Čestitam tim ljudima jer su odustali od glupih principa i na vrijeme shvatili da moraju puno uložiti, ali da će im se uloženo vratiti, a to je prije svega dvorana. Čestitam im i što vlastiti interes i ego nisu stavili ispred sporta, jer svi dobro znamo, bilo je još dominantnih klubova u nedavnoj povijesti koji su pali na takvim stvarima. Čestitam i sponzorima koji su ih popratili. I sada nisu stali, već uz pomoć lokalnih medija i društvenih mreža rade dane otvorenih vrata, da bi svoje sugrađane i njihovu djecu pridobili u ovaj sport, odnosno u školu kuglanja. Meni kao roditelju nebi bilo svejedno dovesti dijete na čistu i urednu kuglanu ili na neki raspadajući, neodržavan i smrdljiv objekt (mislim na svlačione i tuševe). Samo za napomenu, stara zaprešićka kuglana je bila space shuttle za razliku od jedne Grmoščice ili Zadra, ali daleko od toga da je bila privlačna djeci. Eto tako je ukratko i odprilike išla ta priča... ništa njima nije palo s neba i ništa nisu ostvarili preko noći, pa tako ni uvjete koje imaju sadašnji, a i budući igrači.
B-liga
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kuglackias » 22 stu 2018

Da se nadovežem na B-ligu, Medveščak je nekada imao jednu od najjačih škola kuglanja. Pokojna gđa Slavica, baka od naših bivših igrača Nikole i Milana Uzelca je imala jedan pogon koji je bio fascinantan. I muški i ženski pogon, hrpa djece i od tih svih silnih klinaca ostala su samo braća Uzelac od kojih je eto Nikola već odustao od ozbiljnog igranja a Milan se još ne da u Grmoščici gdje je i kapetan ekipe. Zaprešić je imao Fundu koji je godinama igrao u ekipi, Gašpert im igra u Grmoščici. Neznam što se događa sa Hercegom jer je po meni bio jedan od najvećih talenata koje je Hrvatska imala. Grmoščica je od domaćih igrača imala po meni samo Matiju. Fridl je iz Đurđenovca, Bolanča iz Ponikvi, Šarkezi je iz Đurđenovca, Tonković isto nije domaći, Galić je iz BiH. Medveščak je u zlatnim vremenima imao problem kao i Zaprešić sada. Nije bilo mjesta u prvoj ekipi za kvalitetne mlade igrače, jesu oni kvalitetni ali nisu na razini koja je potrebna da se nametnu igrati u kontinuitetu.
Imate još i drugi problem a to je da ekipe koje su u sredini tablice ili pogotovo ekipe u nižim ligama koje također imaju mlade ali im stariji ne žele ustupiti mjesto. Čak i u svojim godinama i razumijem jer stariji igrači kroz utakmice vrše rekreaciju i te utakmice nižeg ranga im služe da se rekriraju, oznoje i još na neki način puno njih volonterski pomaže klubu i tim činom misle da zaslužuju mjesto u ekipi.
Gdje je rješenje? Dvojne registracije, to imamo. Turniri mladih ali na državnoj razini, možda Mađarski model gdje poslije utakmice moraju odigrati još dva juniora. Neka vrsta stipendije od HKS-a za uspješne mlade igrače da ih se nekako motivira. Ozbiljan kamp u Otočcu za djecu iz južnog dijela Hrvatske i u Zaprešiću za djecu sa kontinenta. Svi organiziraju turnire za seniore sa novčanim nagradama, zašto se ne napravi jedan turnir za mlade?
Uglavnom, pozdravljam ideju u Zaprešiću, dani otvorenih vrata su odličan model za privlačenje novih članova i djece. Trebali bi tu praksu provoditi i ostali klubovi, pogotovo u ovo blagdansko vrijeme kada je vani loše vrijeme i roditelji sa djecom nemaju gdje otići.
Odmah mi je pala na pamet ideja gdje bi HKS mogao dati jednu osobu ili izbornike mlađih selekcija i svaki petak ili subotu organizirati dane otvorenih vrata. Svaki vikend - druga kuglana i tako raditi promociju kuglanja u cijeloj Hrvatskoj i pomoći klubovima koji nemaju ljudi koji bi to radili.
kuglackias
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la nije_namazana » 22 stu 2018

Uvesti kao i u nogometu da klub ima obavezu staviti mlađeg igrača (ili igrače) koji mora odigrati minimalno 50% nastupa prije zamjene. pa da se počne razmišljati i o budućnosti kuglanja, a ne ovaj dosadašnji sistem nekih klubova sa četiri registrirana juniora koji odrade jedan trening prije juniorskog natjecanja, odu tamo reda radi odradit tih 300 - 350 čunjeva za klub koji ih se neće sjetiti idućih godinu dana (do idućeg juniorskog na koje će ih biti obavezni poslati). smisla nema, mladih nema, kuglane se zatvaraju, klubovi se gase. pojedincima pri kraju karijere dobro, a propast osigurana :?
nije_namazana
Nevini

PostPostao/la krcko » 22 stu 2018

1. godina:
Turnirski način odigravanja juniorskog ekipnog prvenstva m+ž.
Turniri po centrima: Split, Rijeka, Zagreb, Osijek.
Obvezno svi klubovi 1.HKL + svi zainteresirani.
Plasman prema propozicijama za turnirski način ili po ukupnom rezultatu.
Stvaranje uvjeta za 1.juniorsku HKL.
Tribine, ankete i stručne analize, predstavke učesnicima, a ne izvješća selektora i trenera.
Troskovi natjecanja : klubovi
2. godina
Temeljem plasmana s turnira organizacija 1.JHKL.
Troškove natjecanja u 50% obimu financira HKS :putem sponzora ili službeno preko HOO uz prezentaciju programa.
Obveza prema ostalim natjecanjima na prijedlog Stručnog savjeta HKS. :D
krcko
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.