Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Prva HKL - Muški

PostPostao/la lukodp » 22 stu 2018

nije_namazana je napisao/la:Uvesti kao i u nogometu da klub ima obavezu staviti mlađeg igrača (ili igrače) koji mora odigrati minimalno 50% nastupa prije zamjene. pa da se počne razmišljati i o budućnosti kuglanja, a ne ovaj dosadašnji sistem nekih klubova sa četiri registrirana juniora koji odrade jedan trening prije juniorskog natjecanja, odu tamo reda radi odradit tih 300 - 350 čunjeva za klub koji ih se neće sjetiti idućih godinu dana (do idućeg juniorskog na koje će ih biti obavezni poslati). smisla nema, mladih nema, kuglane se zatvaraju, klubovi se gase. pojedincima pri kraju karijere dobro, a propast osigurana :?

Ne slažem se. Barem ne s ovim prijedlogom.
Slažem se da je trenutni sistem kažnjavanja ako se ne odradi neki mizerni nastup s mlađim kategorijama jednostavno nedostatan. Iako i u takvom sistemu imamo prvoligaše koji jedva uspiju i to odraditi (ili ne odraditi). Takav pristup ne samo da nije plodonosan nego je po meni i pogrešan. Zašto direktno utjecati i ulaziti u politiku klubova. Ako netko ne želi raditi s mladima to je onda njihova stvar. Iskreno, smatram da takvi klubovi mogu bez problema održati klub aktivnim stvarajući igrače počevši od onih koji su stariji od 23.godine, to je daleko lakše nego raditi sa mladima. Klubovi su ti koji dovode nove igrače ali savez je taj koji im mora osigurati natjecanja.
Juniorima, kadetima itd. treba omogućiti da se natječu međusobno. Ne samo na državnim prvenstvima nego kroz neki sustav organiziranog i kontinuiranog natjecanja. Meni se sviđa ovo što je krcko napisao npr.
Neki su već počeli i sa samoorganiziranim turnirima (https://bit.ly/2FDfF6F) i to na razini regija (ne onih kuglačkih) kao Pakrac, Bjelovar, Sisak, Novska, Požega i N.Gradiška. Klincima koje su ti klubovi teškom mukom i radom doveli u klubove, kronično fali natjecanja. Državna prvenstva su jednostavno premalo.
Ono što bi nacionalnom savezu trebao biti prioritet je pokušati one mlade koji klubovi uspiju dobiti na kuglanu, zadržati u kuglanju. Ne nužno direktnim financiranjem ili stipendijama nego barem organiziranjem natjecanja.
Stručni savjet? Ne znam što bih rekao. Zapravo nemam što. U tome i je problem.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la bubimir » 22 stu 2018

sve je to lijepo i krasno...ALI... potpuno paradoksalno..velite Zaprešić organizira dane otvorenih vrata i bla bla bla.. žele privuči djecu i mlade da se počnu baviti kuglanjem... a ti mladi nikad baš nikad neče dobiti priliku da se okušaju s najboljima iz razloga što 99 posto njih neče imati kvalitetu zaigrati u prvoj ekipi uz sve kupljene igrače... tako da ta priča ne drži vodu.. dakle naučiti će donekle kuglati i onda potražiti sreću u nižerazrednim klubovima regije.... to potpuno isto se desilo i Mertojaku... sva sila mladih igrača koji su uz pomoć Marinovića dohvatili prvu ligu../ i naslov prvaka( dragičević, žubrinić.. itd sada igrački samo vegetiraju ---
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la newform1 » 23 stu 2018

bubimir je napisao/la:sve je to lijepo i krasno...ALI... potpuno paradoksalno..velite Zaprešić organizira dane otvorenih vrata i bla bla bla.. žele privuči djecu i mlade da se počnu baviti kuglanjem... a ti mladi nikad baš nikad neče dobiti priliku da se okušaju s najboljima iz razloga što 99 posto njih neče imati kvalitetu zaigrati u prvoj ekipi uz sve kupljene igrače... tako da ta priča ne drži vodu.. dakle naučiti će donekle kuglati i onda potražiti sreću u nižerazrednim klubovima regije.... to potpuno isto se desilo i Mertojaku... sva sila mladih igrača koji su uz pomoć Marinovića dohvatili prvu ligu../ i naslov prvaka( dragičević, žubrinić.. itd sada igrački samo vegetiraju ---

I u čemu je problem?
Uvijek i svugdje je to statistika: od 100 ljudi, jedan je pravi. Nama upravo i treba biti cilj zadržati tih 99 kako bi donekle imali bazu. Zato opet tvrdim da je liga 10 glupost koju si mogu priuštiti (i od koje imaju korist) sportovi poput nogometa koji nemaju problema s bazom. Treba (po drugi put) ukinuti 1.b lige, prvu ligu povećati na 14 klubova (ili čak 16, ovisi o analizi koja bi se trebala napraviti) a druge lige vratiti po regijama. U ligi 10 mladi i ne mogu dobiti šansu jer svaka utakmica nešto donosi: prvih 6 se od prvog kola bori za Europu ili naslov, ostala 4 za opstanak. U kojem trenutku prelomiti i dati šansu mladom igraču?
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la perovz » 23 stu 2018

Ma da, 20 klubova u prvu ligu :roll: . A vi iz ZG bi imali vjerovatno u takvoj ligi opet 2 kluba. Jer ostali nemaju para za putovanja :lol: .
Pa jel sve počinje i završava s prvom ligom? Realno imamo 4-5 klubova koji se iz godine u godinu bore za tih prvih nekoliko mjesta a ostalo se konstantno rotira iz prve u drugu (ili sad u tu 1.B).
Slažem se sa LukomDP. Tim mladima treba dati priliku da igraju međusobno. Nema tog kluba u kojem će netko forsirati mladog i neiskusnog igrača zapostavljajući stabilnog veterana koji ruši više čunjeva. Svima je krajnji rezultat bitan, pa natječemo se pobogu...
perovz
Tek protipkao

PostPostao/la julio » 23 stu 2018

perovz je napisao/la:Ma da, 20 klubova u prvu ligu :roll: . A vi iz ZG bi imali vjerovatno u takvoj ligi opet 2 kluba. Jer ostali nemaju para za putovanja :lol: .
Pa jel sve počinje i završava s prvom ligom? Realno imamo 4-5 klubova koji se iz godine u godinu bore za tih prvih nekoliko mjesta a ostalo se konstantno rotira iz prve u drugu (ili sad u tu 1.B).
Slažem se sa LukomDP. Tim mladima treba dati priliku da igraju međusobno. Nema tog kluba u kojem će netko forsirati mladog i neiskusnog igrača zapostavljajući stabilnog veterana koji ruši više čunjeva. Svima je krajnji rezultat bitan, pa natječemo se pobogu...

nitko nije napisao 20 ali 10 je premalo a 12 ili 14 bi bilo idealno
julio
Raspisani lik

PostPostao/la perovz » 23 stu 2018

julio je napisao/la:
perovz je napisao/la:Ma da, 20 klubova u prvu ligu :roll: . A vi iz ZG bi imali vjerovatno u takvoj ligi opet 2 kluba. Jer ostali nemaju para za putovanja :lol: .

nitko nije napisao 20 ali 10 je premalo a 12 ili 14 bi bilo idealno

Pa jel nismo imali prije par godina to sa 12? Pa nije valjalo zgleda. Ja ne vidim što bi sa ta dva kluba više dobili. Mjesta za juniore? Najte bit smešni... :lol:
perovz
Tek protipkao

PostPostao/la newform1 » 23 stu 2018

Liga 10 nema nikakvog smisla. Ona bi trebala biti koncentrat kvalitete, što definitivno nije. Više bi imala smisla liga 6 četverokružno. Ovo nit smrdi nit miriši. Baze nema, kvaliteta je ionako unutar 4 do 6 klubova sa ponekom iznimkom.
Hrvatska ima možda 16 klubova za koje možeš reći da su klubovi u pravom smislu riječi. 1. B liga sjever se svela na bivšu regiju sjever sa Torbarom i Đurdanom. Iz Centra, 99% ni ove sezone nitko neće gore, pitanje je i Istoka. Ak trošim novce, onda ću ih trošiti tako da mi dođe Zaprešić, Mertojak ili Medveščak, a ne netko za koga do ove godine nisam ni znao da postoji. Na žalost, klubovi u Zagrebu umiru, više od pola njih ima jedan termin tjedno, neki i samo onih 11 termina kada su domaćini u ligi. Kuglanje ima budućnost u manjim centrima uz podršku lokalne zajednice. Dolazak navedenih klubova bi mogao biti praznik sporta taj dan u tom gradu, podstrek za rad s djecom i vizija za budućnost. Jer, ako je mogao Zaprešić, zašto ne bi mogao i Ivanić? Ili Đakovo? Ili Gospić, Delnice... Što je veći grad, to je manja šansa za velike rezultate...bar dugoročne. Dakle liga 6 ili liga 14 (16), ostalo ne vidim pretjerani smisao. Liga 10 prekratko traje i mislim da je liga 12 bila puno kvalitetniji sustav.
Ne znam kakve su impresije u 1.B ligi Jug, ali ona je ionako počela kasnije zbog otpora klubova...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Krunoslav » 24 stu 2018

newform1 je napisao/la:Liga 10 nema nikakvog smisla. Ona bi trebala biti koncentrat kvalitete, što definitivno nije. Više bi imala smisla liga 6 četverokružno. Ovo nit smrdi nit miriši. Baze nema, kvaliteta je ionako unutar 4 do 6 klubova sa ponekom iznimkom.
Hrvatska ima možda 16 klubova za koje možeš reći da su klubovi u pravom smislu riječi. 1. B liga sjever se svela na bivšu regiju sjever sa Torbarom i Đurdanom. Iz Centra, 99% ni ove sezone nitko neće gore, pitanje je i Istoka. Ak trošim novce, onda ću ih trošiti tako da mi dođe Zaprešić, Mertojak ili Medveščak, a ne netko za koga do ove godine nisam ni znao da postoji. Na žalost, klubovi u Zagrebu umiru, više od pola njih ima jedan termin tjedno, neki i samo onih 11 termina kada su domaćini u ligi. Kuglanje ima budućnost u manjim centrima uz podršku lokalne zajednice. Dolazak navedenih klubova bi mogao biti praznik sporta taj dan u tom gradu, podstrek za rad s djecom i vizija za budućnost. Jer, ako je mogao Zaprešić, zašto ne bi mogao i Ivanić? Ili Đakovo? Ili Gospić, Delnice... Što je veći grad, to je manja šansa za velike rezultate...bar dugoročne. Dakle liga 6 ili liga 14 (16), ostalo ne vidim pretjerani smisao. Liga 10 prekratko traje i mislim da je liga 12 bila puno kvalitetniji sustav.
Ne znam kakve su impresije u 1.B ligi Jug, ali ona je ionako počela kasnije zbog otpora klubova...

Češka Slovačka imaju interligu pa extraligu pa što ti ja znam kakvu još ligu i u ovim ligama kuglaju svi klubovi, pa onda tko zna koliko tekmi imaju :shock: 8-)
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 24 stu 2018

newform1 je napisao/la:Liga 10 nema nikakvog smisla. Ona bi trebala biti koncentrat kvalitete, što definitivno nije. Više bi imala smisla liga 6 četverokružno. Ovo nit smrdi nit miriši. Baze nema, kvaliteta je ionako unutar 4 do 6 klubova sa ponekom iznimkom.

Nakon dužeg vremena da se i ja priključim. U potpunosti se slažem sa newform1 1B liga kao i prvi puta promašaj, vračanje 1 lige na 12 (može i 14) da. Neka i male sredine vide Zaprešić, Mertojak, Grmoščicu itd, itd. A i ova diskriminacija u KUP-u je sramota 10 prvoligaša direkt u šesnaestinu. Opet male sredine zakinute umjesto da kao 7/8 godina kada je u Karlovac u šenaestini finala došao Zaprešić i igrao protiv 3 ligaša Željezničara kuglana je bila dupkom puna kao nikada do tada i kada je protiv 2 ligaša Mostanja igrao Osijek kuglana je bila puna. Pa draž KUP-a je da i ti pod navodnicima veliki klubovi igraju i promoviraju kuglanje u malim sredinama da mladi vide jednog Bolanču, Maneva, Tutnjevića, Radoša ili legende Fućkara, Galjanića, Bogdanovića itd, itd
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 24 stu 2018

cezar je napisao/la:

Nakon dužeg vremena da se i ja priključim. U potpunosti se slažem sa newform1 1B liga kao i prvi puta promašaj, vračanje 1 lige na 12 (može i 14) da. Neka i male sredine vide Zaprešić, Mertojak, Grmoščicu itd, itd. A i ova diskriminacija u KUP-u je sramota 10 prvoligaša direkt u šesnaestinu. Opet male sredine zakinute umjesto da kao 7/8 godina kada je u Karlovac u šenaestini finala došao Zaprešić i igrao protiv 3 ligaša Željezničara kuglana je bila dupkom puna kao nikada do tada i kada je protiv 2 ligaša Mostanja igrao Osijek kuglana je bila puna. Pa draž KUP-a je da i ti pod navodnicima veliki klubovi igraju i promoviraju kuglanje u malim sredinama da mladi vide jednog Bolanču, Maneva, Tutnjevića, Radoša ili legende Fućkara, Galjanića, Bogdanovića itd, itd

Problem Kupa je... Slažem se s Tobom. Mislim da bi trebalo dodati još barem jedno kolo, znači 1/16 finala. Meni je, eto, Kup bitniji od prvenstva, iako da bi došao tamo gdje želim , moram preskočiti još 2 velike prepreke. Ako će ići super, ako ne... Bumo druge godine.
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.