Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Krunoslav » 25 ožu 2019, 12:07

pedro je napisao/la:Završilo je prema očekivanjima, čestitke prvacima, slike su lijepe ali se odmah vidi razlika! Kod Mikca sve posloženo
mlade djevojke pokazuju smisao ovog događanja a to su medalje, dok se kod premoćno muških prvaka vidi da nema gazde....na slici! Još onaj momak s crnim naočalama, kao da je nešto skrivio!?
U ovakvim konstelacijama snaga te i takve slike gledat ćemo još godinama , odnosno dok se Mikić i Fundi bude dalo sudjelovati u kuglačkoj karavani!
Čestitke.......
Gazda je dobro pobrojao koliko treba medalja za djevojke a toliko nije poslao Zaprešiću, vidim na slici da nemaju svi medalje :cry:

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 25 ožu 2019, 14:19

Čestitike Zaprešiću na naslovu.

Malo analitike:
Gledajući prosjeke ekipa ispada ekipa koja je po prosjeku bila šesta. Kako to? Kako to?
https://aplikacija.kuglanje.hr/uploads/ ... _ekipa.pdf

Primjetio sam još jednu meni čudnu statističku činjenicu a to je da je u Zaprešiću bilo najviše promašaja a u Bjelovaru najmanje što znači da je Bjelovar ispravnija kuglana :lol:
Tako da svi oni (a i ja) koji govore da je Bjelovar neispravan mogu samo začepiti gubicu ;)
https://aplikacija.kuglanje.hr/uploads/ ... _HKL_M.pdf

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 ožu 2019, 14:28

Pozitivac je napisao/la:Čestitike Zaprešiću na naslovu.

Malo analitike:
Gledajući prosjeke ekipa ispada ekipa koja je po prosjeku bila šesta. Kako to? Kako to?
https://aplikacija.kuglanje.hr/uploads/ ... _ekipa.pdf

Primjetio sam još jednu meni čudnu statističku činjenicu a to je da je u Zaprešiću bilo najviše promašaja a u Bjelovaru najmanje što znači da je Bjelovar ispravnija kuglana :lol:
Tako da svi oni (a i ja) koji govore da je Bjelovar neispravan mogu samo začepiti gubicu ;)
https://aplikacija.kuglanje.hr/uploads/ ... _HKL_M.pdf
Odgovor na prvo pitanje ti je priprema kuglane za pojedine protivnike, a na drugo pitanje je stav pojedinih igrača da će čunjevi pasti od straha pri samoj njihovoj pojavi na stazi. Malo sutra.

patak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la patak » 25 ožu 2019, 15:45

a sta tek reci na 1B-jug ligu.. Ekipa Istre koji ima uvjerljivo najbolji prosjek, čak za 6 čunjeva veći od drugog s liste je ispala iz lige..
Kako to ? Izgleda da njih netko sabotira.. i protiv njih lobira...

https://aplikacija.kuglanje.hr/uploads/ ... B_HKLJ.pdf

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 26 ožu 2019, 09:42

patak je napisao/la:a sta tek reci na 1B-jug ligu.. Ekipa Istre koji ima uvjerljivo najbolji prosjek, čak za 6 čunjeva veći od drugog s liste je ispala iz lige..
Kako to ? Izgleda da njih netko sabotira.. i protiv njih lobira...

https://aplikacija.kuglanje.hr/uploads/ ... B_HKLJ.pdf
patak , to je tema za 1b-jug ligu ali neka ti bude , imaš pravo jer ovaj podatak je da se zapitaš da li nam je sustav natjecanja dobar ili treba nešto mijenjati
nije pravedno da ekipa koja ima najbolji prosjek ispada iz lige a poanta sporta je srušiti što više čunjeva

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 26 ožu 2019, 12:39

Osvrt na sezonu 2018/19 u 1.B HKL Jug.

„Finila je i ova fešta“, možemo sa ponosom reći da je bila prava fešta jer je zahvaljujući velikoj izjednačenosti ekipa ova sezona na jugu bila i više nego „topla“. Ekipe su se izmjenjivale na vrhu iz subote u subotu tako da se nije do posljednjeg kola znao prvak, sve je bilo otvoreno i gledajući sportsku stranu medalje , to je bit i poanta ovakvog takmičenja.
Bilo je svega , od vrhunskih igara do neočekivanih poraza, od euforičnih pobjeda do nesportskih poteza, no sve je to sastavni dio igre i kao takvog ga trebamo gledati, lijepo pamtiti, loše pokušati zaboraviti.
Čestitke uputimo šibenčanima i poželimo im sve najbolje u 1. ligi. Ipak treba spomenuti za svaku ekipu po par riječi, mislim da su zaslužili pa krenimo redom i to od začelja tablice:

Liburnija (10.mjesto)(– zadrani su od samog početka malo krivo krenuli, poraz za porazom samo je stvarao sve veće opterećenje za ovu ekipu koja je znala, pogotovo na svojoj kuglani Mocire, pružiti odlične igre i rezultate. No to je kuglana na kojoj gotovo svi mogu dobro igrati tako da je u početku prvenstva voda odlazila na mlin uglavnom protivnika. U drugom dijelu prvenstva, kad je bilo jasno da će ispasti, dečki su igrali puno slobodnije pa su se počeli zbrajati i bodovi. Sve u svemu treba biti iskren pa reći da je i realno riječ o najslabijoj ekipi u ligi i ipak se zasluženo vraćaju u 2. ligu.

Istra (9.mjesto)– za mene osobno, a vidim i za mnoge koji kao dobro poznaju stanje kuglanja na zapadu, ova ekipa čini najveće iznenađenje i to u negativnom smislu. Prije početka sezone svrstavani u prve favorite prvenstva , predvođeni iskusnim prvoligaškim igračima Katićem, Kučanom, Kovačom, odličnim Prađenom, kasnije im se pridružio i Rapo, rekao bih, nema se tu puno šta dodati, međutim od samog početka ekipa nije igrala kako se očekivalo, previše lutanja u vođenju ekipe, rekao bih i krivog slaganja momčadi , slabih izdanja klupskih vedeta i gubitak već dobivenih utakmica (u glavama) ostavilo je traga tako da je istrin brod i u proljetnom dijelu prvenstva nastavio istu priču koja je na kraju završila ispadanjem iz lige. Treba napomenuti da je to i ekipa koja ima najjači gostujući prosjek što je raritet. Dečki, želim Vam sreću i vratite se što prije.

Klek (8.mjesto)– jedna vrlo pozitivna priča, odličan pristup igrača prema klubu i kluba prema igračima , naročito onim mladima koji su kroz par godina postali nositelji igre, a pomlađivanje se, kako vidim i dalje uspješno nastavlja. Kad je na kraju prošle sezone Berta ostao bez ponajboljih igrača , zapitah se kako će Klek izgurat ovu sezonu? A dečki su pokazali da se može i da ta mladost može ne samo „preživjeti“ nego i puno više. Slijedeće sezone će biti još iskusniji , nadam se da ostaju na okupu i očekujem njihov uzlet prema višim pozicijama na ljestvici. Sretno ogulinci.

Vrlika (7.mjesto)– kad spomeneš Vrliku automatski pomisliš na Delića koji je ponovno dokazao da je najbolji igrač lige i da mu je mjesto među najboljima. No Vrlika nije samo jedno ime , što su dokazali i tijekom prvenstva. Prvi dio odigrali su sjajno tako da su jedan dobar dio jeseni bili vodeća ekipa no u nastavku su nastale muke koje su na kraju završile borbom za opstanak. Bod u Šibeniku i pobjeda u posljednjem kolu osigurale su ovoj ekipi nastavak igre u 1. B ligi. Vidimo se i dogodine.

Goranka (6.mjesto)– ravnogorci malo pomalo , iz godine u godinu slažu i osnažuju svoju ekipu. Svake godine dovedu neko novo ime iz svog gorsko-kotarskog bazena i usput stiču nova iskustva. Ovo je najviši rang u kojem je ova ekipa uopće igrala i uzimajući u obzir njihove nastupe mislim da mogu biti vrlo zadovoljni . Treba spomenuti da su jedan dio prvenstva igrali čak i za prvo mjesto no neki porazi pogotovo onaj protiv Rijeke na njihovoj kuglani, zaustavio ih je u šansi da zasjednu na sam vrh. Doma odlični , vani nešto slabiji, moraju popraviti igru na gostovanjima za korak više i onda će postati pravi kandidati za vrh. Četiri boda zaostatka za prvim nije puno ali sasvim dovoljno da se pronađu rezerve kojih zasigurno ima i slijedeću sezonu zagrize malo čvršće, ali od samog početka. Bravo gorani!

Crikvenica (5.mjesto) – jedna od najiskusnijih ekipa lige, ove godine pojačana sa Juričevićem, od samog početka nametnula se kao tvrd orah i ekipa koja će mnogima mrsiti račune , na kraju se to i događalo kroz cijelo prvenstvo. Iako bodovno stalno pri vrhu, imali su dosta oscilacija za neki iskorak više tako da nisu ostvarili tijekom prvenstva skrivene ambicije da se možda u nekom trenutku popenju na sam vrh ljestvice, šteta jer fakat bi bilo interesantno vidjeti Crikvenicu u ulozi lidera. Vidjelo se tijekom prvenstva da je nekim ekipama to bio samo dodatni uteg, možda dogodine. Pretpostavljam da će ekipa ostati na okupu a uz još jednog dobrog igrača mogli bi slijedeće sezone ozbiljnije konkurirati za sam vrh.

Bojovnik-Trilj (4.mjesto) - momci su jedan dobar dio prvenstva držali vrh ili bili pri samom vrhu. To dokazuje činjenicu da je riječ o jednoj vrlo dobroj i iskusnoj ekipi predvođenom Ante Vrcanom koji je u nekoliko navrata ove sezone pokazao tko je „gazda „ na kuglani u Trilju. Doma odlični , vani nešto slabiji , no ekipa koja svakako može dobro odigrati i svakome „uzeti mjeru“. Poraz od Šubićevca za jedno drvo na domaćoj kuglani presudilo je ulogu lidera i ostavilo minimalne šanse triljanima da nešto učine u posljednjem kolu protiv Crikvenice u gostima gdje ih je samo pobjeda vodila u viši rang.

Rijeka (3.mjesto)– nakon prošlogodišnjeg „izleta „ u prvoj ligi, riječani su se ove godine posvetili pomlađivanju ekipe tako da su cijelu sezonu igrali sa dva juniora mladim Šušnjarom i Kosom koji su na kraju opravdali nastupe i donijeli ekipi potrebno osvježenje. Iskusniji dio ekipe nije bio dovoljno jak da bi napravio nešto više čak i u utakmicama koje su mirisale na pobjedu. Obzirom da je riječ o mojoj ekipi moram reći da smo u konačnici zadovoljni sa sezonom, da se moglo uzeti prvo mjesto , je , no ispunjen je cilj pomlađivanja bez nekog prevelikog šoka za ekipu, a u konačnici ekipa niti nije za prvu ligu, tu treba još jako puno raditi da bi se dostigao jedan nivo Kandita, Velebita pa čak i Poštara. No o tom potom, mi smo zadovoljni jer nismo više ni planirali, a dečki su nam da se pohvalimo donijeli i medalje sa državnih juniorskih prvenstava.

Plitvice (2. mjesto)– mislim da ih je kalkuliranje koštalo prvenstva. Nije mi jasno koji im je bio cilj ove godine, zašto su igrali neke utakmice sa odličnim Uzelcem, neke nisu , neznam zašto su ga samo povremeno angažirali , moram priznat da mi taj segment nije jasan. Čovjek je prvoligaški kalibar i sa njegovim angažmanom tijekom cijelog prvenstva danas bi razmišljali o prvoligaškim utakmicama slijedeće godine. U ovoj ekipi treba svakako pohvaliti Luku Požegu koji je iz utakmice u utakmicu bio sve bolji i potvrdio status reprezentativca i igrača za najjače klubove. I iz tog razloga je šteta šta svojom nedefinirinaom politikom nisu uspjeli jer bi to za tog mladog igrača, ali i za ostale iskusnije igrače značio veliki sportski motiv. Meni osobno je žao, no smatram da su si sami krivi za neke poraze, šteta. Možda u kupu uspiju nadokanditi dijelom propušteno u sezoni. Vidimo se i dogodine !

Šubićevac (1. mjesto)– prije svega čestitam šampionu, na kraju su Skorić i društvo uspjeli zadržati prvo mjesto iako su visili i bili prepušteni rezultatu Trilja i Crikvenice da odlučuje o njihovoj sudbini. Pojačanja u prijelaznom roku Manev i Kujundžić donijeli su definitivnu prevagu i omogućili šibenčanima da odnesu pehar pobjednika i razmišljaju o slatkim mislima za slijedeću sezonu. Naravno da će tu trebati puno više ozbiljnosti nego ove godine a kao i kod Plitvica ostaje mi pitanje zašto im Kujundžić nije igrao cijeli drugi dio. No sad je to nebitno iako im se moglo „obiti o glavu“ , vrijeme je da otvore šampanjac i proslave prvo mjesto, još jednom bravo šibenčani , želim Vam što duži boravak u 1. ligi!!

Vrijeme je da se pozdravimo sa prvakom Šubićevcem ,ali i sa ekipama Liburnije iz Zadra i Istre iz Poreča koji svoj put nastavljaju u drugim ligama svojih regija.
Ligi se ove godine pridružuju Poštar iz Splita te pobjednici drugih liga Marjan1934 iz Splita i Korana iz Slunja. E pa dobro nam došli !!!!
Lp
Mladen Grbac

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak » 26 ožu 2019, 13:32

odličan osvrt na sezonu....
Nikola se prije sezone ozljedio, dosta ozbiljno i ovo što je odradio je odradio s jednim treningom na početku sezone i jednim na kraju... predzadnje kolo u zadru ga nismo koristili jer smo računali da nam treba drugi dan u kupu, a nitko nije očekivao da će vrlika iznenaditi u šibeniku...
ambicije su bile prvo mjesto kao i većini, nitko ne igra da bude drugi... zeznuli smo u prva dva kola i kasnije je bilo teško nadoknaditi, iako smo jedini dobili šubićevca u obje tekme.
a kujundžić nije igrao na kraju jer mu je zadar stisnuo suspenziju... a da je stisnuta dan prije, istra bi ostala u ligi, i netko drugi bi bio prvak... :lol:

KORANA
Nevini

Post Postao/la KORANA » 26 ožu 2019, 14:25

I tako je poredak 1 B lige jug uredio klub koji nije tu ligu niti igrao.

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 26 ožu 2019, 21:16

okrugljak je napisao/la:odličan osvrt na sezonu....
Nikola se prije sezone ozljedio, dosta ozbiljno i ovo što je odradio je odradio s jednim treningom na početku sezone i jednim na kraju... predzadnje kolo u zadru ga nismo koristili jer smo računali da nam treba drugi dan u kupu, a nitko nije očekivao da će vrlika iznenaditi u šibeniku...
ambicije su bile prvo mjesto kao i većini, nitko ne igra da bude drugi... zeznuli smo u prva dva kola i kasnije je bilo teško nadoknaditi, iako smo jedini dobili šubićevca u obje tekme.
a kujundžić nije igrao na kraju jer mu je zadar stisnuo suspenziju... a da je stisnuta dan prije, istra bi ostala u ligi, i netko drugi bi bio prvak... :lol:
Kujundžić je suspendiran ??? Jer se zna razlog ?

KORANA
Nevini

Post Postao/la KORANA » 26 ožu 2019, 23:12

Naravno da se zna razlog.Jednostavno Zadru se malo zajebavalo sa ostalim ekipama u 1 B odnosno mislili su da je zgodno malo od sviju praviti budale.

Odgovorite