Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Nikola
Raspisani lik

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Nikola »

I sad citam da ste digli paniku oko neutralnih sudaca. Problemi oko uvodjenja neutralnih sudaca su veci nego sto vecina moze sagledati. Jedan od problema je da vecina sudaca koji bi mogli tako nesto suditi, sto zbog kvalitete, sto zbog vremena s obzirom da kuglaju se nalazi u regijama Sjever, Centar ili u blizini Centra sa istocne ili zapadne strane. Drugi problem je tko bi sudio u njihovim sredinama ako oni odu suditi van, vecina jedva pokriva svoje utakmice.
Zasto bi ih trebalo uvesti kada bi se to moglo izvesti sa financijske strane, a da se ne opterecuju klubovi? Zato jer sam shvatio u ovih par godina da ima jako malo sudaca koji emocionalno mogu odraditi utakmicu na kojoj kugla njihov clan obitelji ili nekog kluba ciji su clanovi, a problem je cak i sto se dosta sudaca boji lokalnih serifa pogotovo u manjim sredinama.Vecina sudaca sudi kako nauce od starijih sudaca u svojim sredinama sto cesto nije dobro, kada bi vidjeli kvalitetnijeg suca mozda bi bolje i naucili.
Nisam se nikad slagao sa odlukama da pomocni suci mogu biti licencirani igraci kluba.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Tko je digao paniku? Pa samo smo pokušali malo raspraviti tu ideju. Naravno, sve je opet otišlo na raspravu oko Bjelovara :roll: ...
Luko Del Ponte

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pravda i nepravda »

Nikola je napisao/la:
11 stu 2019, 16:40
Ma u pravilu ne bi trebao, ali nije sad neki problem. Bio sam na tribini, sekundant mu je krenuo okolo i covjek ga je nesvjesno pratio, jedan sudac je pisao rezultate na komp, drugi je pregledavao staze i nitko nije vidio da Pusic ide “zaobilaznicom”. Mogao je biti sankcioniran zutim kartonom, ali mala je to stvar s obzirom na to koliko se hitaca na crveno, bocnih prijestupa ili bosi ne dosudi na vecini utakmica.
Nikola kažeš da si bio na tri bini u Otočcu. Pretpostavljam da nisi tamo išao kao gledatelj već je postojao neki drugi razlog. Sada lijepo objasni nama neukima koja je kazna za napuštanje igračkog prostora bez odobrenja GS. Je li to žuti ili neki drugi karton. Koliko vidim negdje treniraš strogoću
a negdje ne.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

pravda i nepravda je napisao/la:
11 stu 2019, 19:42
Nikola je napisao/la:
11 stu 2019, 16:40
Ma u pravilu ne bi trebao, ali nije sad neki problem. Bio sam na tribini, sekundant mu je krenuo okolo i covjek ga je nesvjesno pratio, jedan sudac je pisao rezultate na komp, drugi je pregledavao staze i nitko nije vidio da Pusic ide “zaobilaznicom”. Mogao je biti sankcioniran zutim kartonom, ali mala je to stvar s obzirom na to koliko se hitaca na crveno, bocnih prijestupa ili bosi ne dosudi na vecini utakmica.
Nikola kažeš da si bio na tri bini u Otočcu. Pretpostavljam da nisi tamo išao kao gledatelj već je postojao neki drugi razlog. Sada lijepo objasni nama neukima koja je kazna za napuštanje igračkog prostora bez odobrenja GS. Je li to žuti ili neki drugi karton. Koliko vidim negdje treniraš strogoću
a negdje ne.
Da bio sam na tribini (pise se spojeno). O cemu ti molim te pricas? Sudac je dao znak za promjenu staza, covjek je otisao s vanjske strane. Kao prvo garantiram da to ne bi napravio niti u Zagrebu niti u Varazdinu. Da li je to crveni karton? Ako mi nadjes jednog suca koji bi ga dao taj ili nema apsolutno osjecaj za kuglanje ili zeli isprovocirati situaciju kao prije dva tjedna.
A sad mi objasni gdje ja to treniram strogocu? Sa igrom na crveno svjetlo? Sa kartonima za bose ili mozda bocne prijestupe? Ili kada covjek godinama kasni sa predajom delegacije pa jednostavno odlucim tome stati na kraj mandatnim kaznama?

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

I zanimljivo je koliko imate vremena pregledavati neke snimke, traziti ljudima greske i objavljivati na forumima, a kada sudite i obavljate duznosti Voditelja ekipa svi samo sutite, ne ulazete prigovore i manji ste od makovog zrna kada treba nesto reci ili donesti odluku u tom trenutku. Ali forum je mjesto gdje smo ionako svi najhrabriji, zar ne? Svi mi radimo greske i kao igraci i suci i voditelji, ali je upitno koliko to utjece na rezultat..

Teke
Tek protipkao

Post Postao/la Teke »

pravda i nepravda je napisao/la:
11 stu 2019, 19:42

a negdje ne.
Može mi netko pojasnit gdje se mogu igrači kretati za vrijeme zamjene staza? U kojem pravilniku stoji kojem putem mora krenuti igrač za vrijeme zamjene staza? Nigdje nije eksplicitno napisano gdje on može i gdje ne može. I o kakvom napuštanju igračkog prostora bez odobrenja GS pričaš? GS je dao znak za zamjenu staza i Pusić je krenuo gdje je krenuo. Kao što je Nikola rekao, malo razmislite šta je bitno i šta nije, a najviše o tome šta stoji u pravilnicima a ne to, što je netko nekad rekao, da nije u redu, a sad ajmo sudit i sankcionirat to (samo zato, jer netko to rekao jer se njemu ne sviđa, a ne zbog toga, što to stoji ili ne stoji u pravilnicima).

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

[/quote] Nikola kažeš da si bio na tri bini u Otočcu. Pretpostavljam da nisi tamo išao kao gledatelj već je postojao neki drugi razlog. Sada lijepo objasni nama neukima koja je kazna za napuštanje igračkog prostora bez odobrenja GS. Je li to žuti ili neki drugi karton. Koliko vidim negdje treniraš strogoću a negdje ne.
[/quote]

Igrač je izašao iz natjecateljskog prostora poslije znaka GS-a, a nikad nije napustio sportski prostor. Ne vidim poseban problem, osim što bi po nekom diskrecijskom pravu trebao ići ispred, a ne iza pulteva. A kad je već Cezar spomenuo zadnji hitac (to sam išao gledati...), tamo su svi sekundanti pobjegli sa stolaca prije proglašenja rezultata, što je ŽK...

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Pogledajte snimku iz Zaprešića SEGED-CRVENO BIJELI i ne čudimo se više našim sucima

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pravda i nepravda »

Teke. Pročitaj Sudački naputak za sezonu 2019./2020. i tamo ti lijepo piše kako igrač mijenja staze.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio »

Orson je napisao/la:
08 stu 2019, 15:33
tako da su oni već u startu bili nabrijani i očekivali bodove u Bjelovaru
najbolje da se u bjelovar ide sa unaprijed izgubljenim bodovima ili da uopće ne idemo više u bjelovar
problem je u takvom načinu razmišljanja tebe i ljudi u bjelovaru jer u svima vidite smrtne neprijatelje , što je loše u tome ako netko kaže da želi pobijediti bjelovar pa makar to bila zadnja ekipa na tablici ?

Odgovorite