Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la cezar »

Za nas neupućene kako je to Oršić sekundirao da je trebao dobiti karton odnosno što je napravio Dragaš da je dobio crveni karton.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

kuglackias je napisao/la:
27 sij 2020, 12:15
Ako mi pojasniš što misliš pod pojmom "očiglednog sekundiranja", pokušat ću Ti obrazložiti svoju odluku. I zašto je crveni karton bila jako blaga kazna za ono što se u biti dešavalo.
[/quote]
To je protupravilno sekundiranje trenera koje vide svi osim suca.
[/quote]

Nisi mi odgovorio: što to znači "očigledno sekundiranje" a sad i "protupravilno sekundiranje". Ne razumijem te pojmove. Što je osoba koja je bila na klupi predviđenoj za delegacije ekipe radila, govorila, da su to svi primijetili osim nas dva suca?

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias »

Zbog sekundiranja je Oršić trebao dobiti žuti. Ništa se ne bi desilo, on bi dobio žuti, malo se zakuha utakmica, napravi pritisak ili pokuša napraviti što je sve u čaru borbe. Glavni sudac nije vidio trenera da sekundira svom igraču a ne sjedi iza njega, čisti žuti. Ili sjediš iza igrača kao sekundant pa sekundiraš ili ne. Pravila su glupa jer da je sjedio iza u prvom redu tribina to može raditi ali na klupi predviđenoj za delegacije ne smije.
Po meni greška glavnig suca koja je dovela do neprimjerene reakcije Nikole ali ne za crveni ali ako je već dao crveni Nikoli onda je Darku mogao dati žuti. Iz tog razloga mislim da je suđenje bilo pristrano. Dajem za pravo svima da kažu da sam u krivu ako me argumentirano isprave.

Macna
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Macna »

27 sij 2020, 15:06
Zbog sekundiranja je Oršić trebao dobiti žuti. Ništa se ne bi desilo, on bi dobio žuti, malo se zakuha utakmica, napravi pritisak ili pokuša napraviti što je sve u čaru borbe. Glavni sudac nije vidio trenera da sekundira svom igraču a ne sjedi iza njega, čisti žuti. Ili sjediš iza igrača kao sekundant pa sekundiraš ili ne. Pravila su glupa jer da je sjedio iza u prvom redu tribina to može raditi ali na klupi predviđenoj za delegacije ne smije.
Po meni greška glavnig suca koja je dovela do neprimjerene reakcije Nikole ali ne za crveni ali ako je već dao crveni Nikoli onda je Darku mogao dati žuti. Iz tog razloga mislim da je suđenje bilo pristrano. Dajem za pravo svima da kažu da sam u krivu ako me argumentirano isprave.
Radilo se o Darkovom sekundiranju meni, s time da je sekundiranje sa spomenute klube nije bilo pričanje već gestikuliranje (digni rame, pazi na prva dva koraka.. uglavnom po gestikulaciji znaš na što trener misli).
Ako je to žuti karton, sve 5 trebao ga je dobiti! Slažem se da su pravila glupa jer iste stvari može raditi sa ceste ili prvog reda tribina, a jedini uvjet je da ga ja vidim.

Je li uopće potrebno komentirati ponašanje Dragaša? Kako se on ponašao nakon što sam završio 3. set? Ili dvije kugle prije kraja 3. seta dok sam još jedini kuglao? Ili nakon završenog 4. seta?
Trostruki svjetski prvak se ponaša gore od razmaženog derišta, jer to što je on radio je čista provokacija da pokuša u tom trenutku Maneva ili mene izbaciti iz takta.. ali jebiga Stari nisi uspio, dapače baš kontra 8-)
Crveni karton za knjige!! i svakodnevno pokazivanje djeci kako se NE ponaša na kuglanama i sportskim objektima, kao igrač (što je na toj utakmici bio) ili kao neki od funkcionera ili kao gledatelj ili kao predsjednik Sportskog saveza Grada Zagreba

LP,
Matija Mance
Zadnja izmjena: Macna, dana/u 27 sij 2020, 22:00, ukupno mijenjano 1 put.

newform1
Forumsko piskaralo

27 sij 2020, 15:06
Još uvijek mi nisi napisao što je to Darko rekao ili napravio da bih mu dao žuti karton??? I kako sam ja ili pom. sudac to mogao primijetiti sa svoga mjesta (naime, u tim trenucima su me više zanimale mogućnost Macovog prijestupa, budući su mu na stazi bile isključene fotoćelije jer ih cijelu sezonu nitko ne zna nariktati da ne idu na štetu igrača, a on je redovito u prijestupu). Mora li čovjek koji sjedi na toj klupi biti kao kip? Druga je stvar što se neki treneri i igrači razumiju malom gestom, dok se neki drugi ne znaju ni po imenu. Darko jako dobro zna do kud može ići kod svakog suca (pa i mene) i za razliku od nekih drugih trenera poznaje pravila.
Što se crvenog Dragašu tiče, dobio ga je kao igrač u delegaciji ekipe koji nije ispoštovao odluku suca o ulasku bez dozvole u sportski prostor i fizičko micanje klupe unatoč zabrani GS. To je službeno upisano. Da sad počnem pisati o lupanju Darka po glavi, nasilnom navlačenju i guranju Darka između setova neposredno prije micanja klupe i fizičko odgurivanje GS dok sam ga doslovno molio da to ne radi (fizički napad na suca i fizički napad na gostujućeg trenera, nije to bilo šaketanje, ali i odgurivanje je napad). Bilo je dovoljno materijala za štošta drugoga osim crvenog kartona. No eto... Bio sam pristran i nisam želio završiti utakmicu prije bačenog zadnjeg hica, a isto tako progledao sam kroz prste svo njegovo fizičko i psihičko nasilje. Znaš, nisam ja kriv što mu na PH U23 nije došao 4. igrač. Frustracije je prvo liječio na Jakovu, pa na Darku, a moj je posao (između ostalog) i to spriječiti ako se dešava u prostoru kuglane.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

I da rezimiramo:
-foto ćelije su bile isključene na svim stazama,
-pisana je u zapisnik mandatna kazna zbog neispravnosti kuglane,
-bilo je signala s klupe, bez opomene, jer neki znaju koliko mogu,
-crveni je dodijeljen pravilno iako su mu prethodile stvari koje je morao riješiti prijavljeni redar jer se to zahtjeva u propozicijama

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias »

Prihvaćam kritike, kao što sam i sam napisao mislim da je Nikola neprimjereno reagirao ali isprovociran gestikulacijama trenera gostujuće ekipe. Mance je priznao da su komunicirali a pravila su takva da to ne dopuštaju.
Meni je jako žao da je došlo do svega toga i umjesto da "gradski" derbi bude u tonu međusobnog poštovanja, prijateljstva i odlične atmosfere došlo je do malih iskrica kojih u budućnosti (nadam se) neće biti.

newform1
Forumsko piskaralo

28 sij 2020, 08:29
Prihvaćam kritike, kao što sam i sam napisao mislim da je Nikola neprimjereno reagirao ali isprovociran gestikulacijama trenera gostujuće ekipe. Mance je priznao da su komunicirali a pravila su takva da to ne dopuštaju.
Meni je jako žao da je došlo do svega toga i umjesto da "gradski" derbi bude u tonu međusobnog poštovanja, prijateljstva i odlične atmosfere došlo je do malih iskrica kojih u budućnosti (nadam se) neće biti.
Zato sam i pokušao odraditi tako da ne bude većih problema, jer, generalno, utakmica nije imala veze s crvenim kartonom. Inače, igrač nema pravo komunicirati s publikom, no Mac nije ni komunicirao - Mac je pogledao Darka koji mu je gestom dao do znanja što treba raditi. Za mene to nije nedopušteno: time nikoga nisu ometali niti narušavali red. Veći nered naprave oni treneri koji iz 3. reda tribine viču da baci kuglu dalje ili na špicu, i prije bi njemu dao karton.

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo »

Da ne bi došlo do sličnih situacija koje možda mogu promijeniti tijek utakmice, ja sam za to da trenere u potpunosti maknemo s kuglane za vrijeme odigravanja utakmice.

Zapravo, možda da odemo i koji korak dalje...stavimo obavezu da ploče budu boje zaletišta, koja će biti iste boje kao i položnica, pa ćemo eliminirati bose kugle koje su također veliki predmet rasprave u kuglačkim krugovima. Staze ogradimo pleksiglasom, kako bi u potpunosti eliminirali zračni prijestup (ako ne maknemo trenera onda pantomima dolazi do izražaja i igrači koji razumiju gestikulacije trenera bit će u prednosti). Vaksanje i mazanje staza treba ukinuti jer u tim uvjetima igrači sa jačim kuglama su u prednosti (zato je majstor laganog valjanja kugle Manev bio igrač utakmice).

Ima li još prijedloga???

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

el'bolanjo je napisao/la:
28 sij 2020, 21:07
Da ne bi došlo do sličnih situacija koje možda mogu promijeniti tijek utakmice, ja sam za to da trenere u potpunosti maknemo s kuglane za vrijeme odigravanja utakmice.

Zapravo, možda da odemo i koji korak dalje...stavimo obavezu da ploče budu boje zaletišta, koja će biti iste boje kao i položnica, pa ćemo eliminirati bose kugle koje su također veliki predmet rasprave u kuglačkim krugovima. Staze ogradimo pleksiglasom, kako bi u potpunosti eliminirali zračni prijestup (ako ne maknemo trenera onda pantomima dolazi do izražaja i igrači koji razumiju gestikulacije trenera bit će u prednosti). Vaksanje i mazanje staza treba ukinuti jer u tim uvjetima igrači sa jačim kuglama su u prednosti (zato je majstor laganog valjanja kugle Manev bio igrač utakmice).

Ima li još prijedloga???
Većinu si iznio :lol:

Odgovorite