Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la lukodp »

Gdje piše da sekundant mora sjediti neposredno iza igrača? Piše da mora sjediti i da mora biti u sportskom prostoru. U sudačkom naputku to je službeni prostor... :roll: U tom prostoru mogu sjediti svi igrači iz delegacije, ako ima mjesta, naravno.
Znači prostor neposredno iza natjecateljskog prostora a odvojen od gledališta. Zašto ne bi sjedio na klupi i sekundirao igraču na način da ne ometa igru? To uopće ne moraju biti bezvučne gestikulacije :D
Na kuglanama koje nemaju fizički odvojen sportski prostor od gledališta, buka je, zapravo, vrlo subjektivan pojam.
Sve dok klupu ne presele u gledalište :lol:
I sad još neki spominju i kartone trenerima koji sekundiraju s gledališta ...
Najbolje kako kaže el'bolanjo, zabraniti trenerima da uopće dolaze na utakmice. Što su odradili na treninzima, odradili su :mrgreen:
Uglavnom, kad su odnosi sportski i "normalni" onda nema problema. Kada nisu, onda ih bude bez obzira na pravila, suce, trenere, kuglane, klupe itd...
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Trener (voditelj ekipe uglavnom) ima samo jedno mjesto s kojeg glasovno može sekundirati igraču, a to je sjedeći iza njega. Naravno da nije nikakav problem da se igraču s tribine povremeno vikne "duža", "kratak si", "pametnu"... brljam bez veze, ali ako to ponavljaš iz hica u hitac iz trećeg reda tribine, onda, da mi prostiš, zajebavaš i svoje i njihove. Ako si na tribini, navijaj, ali nemoj obrazlagat teoriju kuglanja...
Ako ne sjedi iza igrača, svojim govorom ometa protivničkog, tako da jedno povlači drugo.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Ma kužim donekle za ove koji dovikuju s tribina i OK mi je i karton ako to bude vulgarno, nesportski itd. Znaći, procjena suca kada će kartonirati. Ali ako i obrazlažem teoriju kuglanja s tribina na način da ne ometam nikoga (može se i to :D ) ... iz hica u hitac...koga briga... 8-)

Ako sekundant sjedi iza igrača i priča igraču onda je OK a ako sjedi 1m iza na klupi i priča (istim tonom) igraču onda nije OK. :? . I jedno i drugo je sportski (službeni) prostor jel tak?
Uglavnom, da ne kompliciramo bezveze, takve situacije eskaliraju uglavnom zbog nekih drugih razloga... a ne zbog "glasnog" sekundiranja.
Luko Del Ponte

Teke
Tek protipkao

Post Postao/la Teke »

Vrlo je jednostavno:

- kada sjedi iza igrača, onda može sekundirat na nekom normalnom "volume" i naravno na način, da ne ometa svojim igračima, kamoli protivnicima;

- kada sjedi na klupi (gdje je mjesto za članove delegacija), može gledat i ne može sekundirat, nit navijat, jedino može možda s kakvom gestom, kretnjom (valjda na sportski način) pokazat, a svaki normalan igrač će odmah skužit, šta mu je htio pokazat;

- kada sjedi na tribini, može pričat bilo šta - navijat ili davat sportske savjete kako mora neki od igrača igrat, kakve greške radi itd.; nigdje ne piše kakve riječi može netko upotrebljavat kao navijanje (ja možda navijam na takav način, da pričam igraču šta mora radit); bitno je, da je bez vrijeđanja, o ćemu mora presudit glavni sudac (tu mislim samo na to, da li negdje ide za vrijeđanje ili ne, u sam sadžaj navijanja ja kako glavni sudac ne mogu ulazit - valjda ne gledam po tribininama ko je nešto rekao i dijelio savjete igračima, da li je to bio netko od delegacije, da ga mogu kartonirat, ili je možda to bio stvarno netko od gledaoca, kojih ne mogu kartonirat - naloga glavnog suca je, da prati kuglanje gledajući prema čunjevima, a ne prema tribinama).

Pozzz

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

Ako si se odlučio (kao trener) sjediti na mjestu predviđenom za delegacije, onda si svojim ponašanjem dao igraču do znanja da apsolutno vjeruješ u njega. Zbog čega onda nekakvi signali? Meni bi to kao članu suprotne delegacije isto bilo iritirajuće. Daj odluči što si. Manager ili trener. :lol:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

A ono ... vjeruješ mu dok ne zezne nekaj :lol: pa mu vikneš/pokažeš "baci dužu" ili slično ;) . I onda on odmah proigra :lol:
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

krcko je napisao/la:
30 sij 2020, 14:19
Ako si se odlučio (kao trener) sjediti na mjestu predviđenom za delegacije, onda si svojim ponašanjem dao igraču do znanja da apsolutno vjeruješ u njega. Zbog čega onda nekakvi signali? Meni bi to kao članu suprotne delegacije isto bilo iritirajuće. Daj odluči što si. Manager ili trener. :lol:
Iritirati ne znači ometati. Može te iritirati i protivničko navijanje, no to ne znači da je to zabranjeno. I pokaži mi jednog igrača na svijetu koji u nekom trenutku ne treba savjet.

Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

[/quote]
Iritirati ne znači ometati. Može te iritirati i protivničko navijanje, no to ne znači da je to zabranjeno. I pokaži mi jednog igrača na svijetu koji u nekom trenutku ne treba savjet.
[/quote]

Probaj u skijaškom skoku nešto mahati i sekundirati svom igraču :lol:
pravilo o sekundiranju trenera samo iza igrača je jedno od besmislanih pravila u kuglanju. U čemu je problem ako trener dođe do igrača i nešto pomogne? Znate u čemu? Jer smeta nekome iza koji gleda, ne vidim nikakv drugi razlog zašto se uvelo to pravilo.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

Nije govno, nego se pas posrao.
Kad me nešto iritira, pogotovo učestalo, baš i ne kontroliram svoje postupke, bez obzira na posljedice. Pogotovo nakon punoljetnosti. Nisam baš za ukrašavanje istine. Zato sam čovjeka razumio. Ne opravdavam ali razumijem. Prije bi tu trebali pričati o omalovažavanju uloge trenera u kuglanju. Te ne može sjediti, ne može hodati, ne može pričati, jbg...
Ponekad se teško zaštititi od loših sudačkih odluka. Ili, tko će nas štititi od loših sudaca. Nemoj mi samo spominjati arbitraže.

newform1
Forumsko piskaralo

krcko je napisao/la:
31 sij 2020, 16:43
Nije govno, nego se pas posrao.
Kad me nešto iritira, pogotovo učestalo, baš i ne kontroliram svoje postupke, bez obzira na posljedice. Pogotovo nakon punoljetnosti. Nisam baš za ukrašavanje istine. Zato sam čovjeka razumio. Ne opravdavam ali razumijem. Prije bi tu trebali pričati o omalovažavanju uloge trenera u kuglanju. Te ne može sjediti, ne može hodati, ne može pričati, jbg...
Ponekad se teško zaštititi od loših sudačkih odluka. Ili, tko će nas štititi od loših sudaca. Nemoj mi samo spominjati arbitraže.
Ja bih napisao (i nadam se da je to točnije!) "tko će nas zaštititi od loših pravila". Ja ih ne pišem, ja ih moram provoditi, svidjelo se to nekom ili ne. Najlakše je zažmiriti na nepravilnosti, onda svima paše i onda si dobar sudac...barem dok nepravilnosti većinom ne radi jedna strana. Onda nastaje problem. Onda si jednima super, drugima loš. Ako te nešto iritira, imaš pravo reagirati na to. Koliko ja znam, ako govorimo još uvijek o istom događaju, Nikola nije imao problem s crvenim kartonom - to je odmah i rekao. Dakle, istrpio je posljedice u skladu s pravilima. Isto tako ti imaš pravo reagirati na iritantno ponašanje bilo koga čije te ponašanje iritira. Što se tiče kuglane, ako je tvoja reakcija u skladu s pravilima, to je ok. No ne znam kako bi se proveo ako tvoja reakcija nije u skladu sa zakonom, a napisao si da ne kontroliraš svoje postupke. Punoljetan čovjek koji ne kontrolira svoje postupke, naročito bez obzira na posljedice... Bolje da tu stanem.

Odgovorite